poster

Solo: Star Wars Story

 • USA

  Solo: A Star Wars Story

 • Slovensko

  Solo: A Star Wars Story

 • Kanada

  Solo: A Star Wars Story

 • Nový Zéland

  Solo: A Star Wars Story

 • Velká Británie

  Solo: A Star Wars Story

 • Austrálie

  Solo: A Star Wars Story

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2018, 135 min

Komentáře uživatelů k filmu (683)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Když nic nečekáš, nic tě nezklame. A možná i z tohoto důvodu funguje Solova sólovka (Ha!! Humor!) i na nás, kteří bychom chtěli scénáristům ep. 8 nacpat do uší roztopený vosk s přídavkem extra pálivého čili. Největší problém tu mám s úporně unylým příběhem, který je jen kompilátem různých (špinavých) space oper se sem tam přidanými prvky třebas westernu. Jenže i tak to jako celek funguje perfektně (možná až na moment s vesmírnou chapadlovitostí) a přestože Solo ani jednou nenahodí ikonický škleb Harisonna Forda, tak tu herci fungují na zcela v pohodě a má to nádhernej špinavej vizuál bez nablýskaných plechů, či zářících světelných mečů a trochu toho lidského zmrdství, které nemá nic společného s temnou stranou síly. Ale teď chci sólovku pro Obi-Wana Kenobiho! (4.6.2018)

 • verbal
  **

  Renegátský boreček v kundě z Boženky uteče z pasťáku vedeného agresivní červorybou, proletí se v nabušeném Aston Miléniu, zachrání Matků čuráků ze spárů intergaylaktické mafie a obere negra v ufonském pokru, načež korektně a uvědoměle altruisticky podpoří ekoteroristickou bojůvku škaredých dystopických dětí v boji proti imperiálnímu korporátu. Konec. Chyběl už jen toulec pubertálních šípů, zamilovaný homopýr a pár červených pelerínek. Je to prostě v hajzlu! Dyzny začíná Jirku Lukáše pěkně kopat do prdele a naprudko degenerovat jeho odkaz v plytkou hanrgejsoássvendžrovskou infantilní pičovinu. Ne, že by Hvězdoválky a priori infantilní pičovinou nebyly, nicméně vždycky obsahovaly solidní nálož kreativní fantazie, prvotřídní efixa a některé z nich i vcelku promakanou historku. V tomto kontextu a s přihlédnutím ke zdařilé Lotryni jedna nelze mladické trampoty Sušického Hana erudovaně kategorizovat jinak, než jako semidebilní rychloojebávku pro retardy, za kterou, odehrávat se bez raketek, mimózních oblud a hostilních, impériem sužovaných planet třeba na sprosté zemi, jen s upřímným zakurvováním zaklapnete hajzlový poklop. Rychloojebávku, kterou ten globální parazit a prznitel dětského vkusu zjevně odmítl i pořádně zaplatit, a tak na všech těch vrakovištích prostě zhasli, pořádně rozostřili kamery a efekty uplácali na Atarku.(25.5.2018)

 • Tsunami_X
  ***

  První půlka výborná, pak to jde dolů. Cením skoro úplnou absenci záporáka, mrzí mě slabší Lando a vlastně se tetelím nad tím, jak moc se tam ocucávají a jak dobře funguje chemie. Škoda, že místo westernového finále se musí spousta postav okatě přečůrávat. Kéž by všechno fungovalo jak přepadení vlaku. V době přehlcení „contentem“ je to ok.(16.5.2018)

 • Cervenak
  ***

  Pokúšal som sa niekde v sebe vyhrabať aj štvrtú hviezdičku, ale nejde to. Pre mňa mierne sklamanie a film, ktorému veľmi chýba iskra. Rozhodne sú tam aj zábavné scény, ale dialógy a riešenie väčšiny situácií je proste "lazy writing". Oceňujem celkovú špinavosť až na spôsob akéhosi madmax westernu, Powell sa prekonáva a... to je asi tak všetko.(25.5.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Možná mám štěstí, že nejsem vášnivej fanoušek značky SW, takže beru v kině vše co má SW v názvu abslutně předsudků a je jedno zda se jedná o restart, o nový díly, které jsou vlastně starší než ty starý, nebo prostě si studio jen tak blbne a hvězdně válčí, jen to do mě mydlete drazí producenti, zatím je moje šrajtofle otevřená, protože jste mě ještě vyloženě nezklamali. Jediný co mě mrzí, že Alden prostě není a nebude Harrison, bohužel. Jinak svižná, nikterák složitá hvězdná válčírna, která má údernost, nadhled, profi scény (přepadení vlaku v horách) a vlastně i duch starých dobrých časů, je vidět, že Ron pořád umí. Svižný blockbuster s jedinou ambicí, uvolnit a zrelaxovat milé diváctvo a to beru.(11.6.2018)

 • Djkoma
  ****

  Solo byl pro mě prakticky bez očekávání, o to lepší to je. Oddechovka, která výborně šlape, velice dobře v ní funguje chemie jednotlivých postav a herců a příběhově nabízí pohled do trochu jiného části vesmíru, než jsme zvykem. Že je to celé možná zbytečné? Možná, ale který film dnes zbytečný není? Mě těší pomrkávání na fanoušky (šachy, karty, první setkání, kdo vystřelí první, ..), protože je upřímné a jen tak mimochodem. Navíc, jak říká jedna z postav ve filmu, ono tu o toho Sola možná tolik nejde, jako o představení určité vrstvy SW světa, které zatím na velkém plátně nebylo (R1 se snažil, ale furt je v něm ta epičnost). Podsvětí, syndikáty, jaké to je být pašerák a malé obyčejné příběhy, které mohou vést k velkým činům v budoucnu (nepřipomíná to někomu konec E8?). Vzhledem k problematickému (pře)natáčení byl Ron Howard sázkou na jistotu a od něj v podstatě vždy vzejde dobrý film, řemeslně přesný, možná ne tak živý, jak být mohl, ale neurazí. Disney stále nemá odvahu a trpělivost vyzkoušet se SW něco zásadně jiného, co třeba Marvel se svými posledními filmy zkouší (Thor: Ragnarok?). Je otázka, zda nebude nutné SW brzy omladit, jak novými postavami, tak především novými tvůrčími pohledy. Je zajímavé, že zrovna Solo je vlastně nejlépe přístupným filmem z celé série, protože k němu nepotřebujete prakticky žádný základ, funguje sám o sobě. Navíc je to první film, v kterém není Impérium (Jedi nebyli už v R1), tady jsou jiní nepřátelé, Impérium funguje jako strašák "někde daleko" nebo jako náborové středisko (mimochodem vynikající nápad, navíc ta melodie).//PS: tak málo lidí na předpremiéře SW v kině jsem ještě neviděl... začátek konce? Disney viditelně s Star Wars Story příběhy mimo hlavní dějovou linii má a bude mít problém, přitom materiálu je obrovské množství. Otázka je, kde je problém. Vnímám, že tu nefunguje a nebude fungovat princip Marvelu (který by viditelně všichni u Disneyho rádi...), bohužel tu není silná osobnost, která by SW filmový/televizní svět řídila. KK na to viditelně nemá nervy, RJ svojí šanci promarnit a jeho nová trilogie nejspíš zapadne v zapomnění a JJ se bude snažit v E9 všechno dostat do kolejí, které kdysi naplánoval (ale neprosadil přes RJ, což ukazuje, že jeho pozice není tak silná). Ale to už je jen takové přemýšlení nad tím, kam tenhle kolotoč SWCU vlastně směřuje a zda ho někdo řídí ;-).(24.5.2018)

 • T2
  ****

  Rozpočet $300miliónovTržby USA $213,767,512Tržby Celosvetovo $392,862,743Tržby za predaj Blu-ray v USA $29,046,035Tržby za predaj DVD v USA $11,513,880║ V podstate asi tak zbytočná nádstavba ako Rogue One, len ľahký priemer, kde proste chýba hercom správna charizma, jednoducho povedané ako keby sa vrátil do série drevený Hayden Christensen ale hneď niekoľko krát. Štúdiu Disney sa začína Lucafilm rozpadať pod rukami, chcú strašne rýchlo chrliť filmy ale nasadené tempo im podlamuje nohy. Dokonca pri tomto je Lucasova trilógia I-III nadmieru čarovná a legendárne epizódy IV-VI sú na svetelné roky ďaleko, nuž iná liga. Samozrejme že po technickej stránke tu nie je čo vytýkať, skôr toporný herci a všedný dej to nemá kam vytiahnuť. /videl v kine: 70%/(5.6.2018)

 • MrHlad
  ****

  Han Solo chce prachy, loď, svobodu a zachránit svou holku. A proto se rozhodne zúčastnit loupeže, na kterou by si netroufli ani ti největší šílenci galaxie. Solo: Star Wars Story je svižná, zábavná a oldchoolová dobrodružná podívaná, na kterou se hezky kouká, jsou v ní sympatičtí hrdinové i dobří herci a hlavně zkouší ukázat svět Hvězdných válek tak trochu odspoda. Z těch míst, kde nejsou jediové, síla ani ambice vládnout vesmíru, ale jen touha vydělat si velké prachy a užít si je. A je to o dost zábavnější, než bychom po těch tvůrčích problémech čekali.(27.7.2018)

 • DaViD´82
  ***

  Mělo se to jmenovat Holo: A Generic Space Story. Pak by odpadlo úmorné nenápadité nikým nepožadované z pohledu studia však povinné odškrtávání "jak Han k tomu a tomu přišel a jak se s tím a tím seznámil". To co trojka Indyho zvládla s grácií a ve zběsilém tempu za čtrnáct minut v rámci prologu, to tady trvá dvě a čtvrt hodiny. A přitom to ikonickou postavu Sola nikterak neobohatí. Škoda je to ještě o to větší, že když zrovna nejdou tvůrci na ruku fanouškům či se nesnaží o monstrózní špektákl (úděsná pasáž s monstrem ve vesmíru či povstání v dolech), tak tu je mnoho skvostného (úvod, madmaxovské přepadení vlaku, spaghetti westernové přechcávací finále), kdy to umí být svébytné skrze osvěžující sympaticky přízemní špinavý pohled na universum Star Wars, které odproštěné od vší té "v rámci jedné rodiny zachraňujeme galaxie" hlušiny evidentně má co nabídnout. A třeba si to uvědomí i tvůrci, jakmile za tucet filmů budeme vědět, kdo byl první milenec Jabby, proč má Boba Fett ošuntělou zbroj, proč druhý hudebník zleva z původního filmu v kantýně hraje na klarinet a ne saxofon atd.(28.5.2018)

 • KarelR
  ****

  Čekal jsem heistovou westernovou oddechovku a taky jsem ji dostal. Han Solo by se vůbec nemusel jmenovat Han Solo, spíš než o Star Wars totiž jde o hodně drahého bratránka Firefly. Akce střídá akci, sem tam někdo zahláškuje, no a všichni se pravidelně podrážejí. Zábava tedy nepramení z osudovosti, epických bitev nebo tajemné Síly, ale čistě z toho, že se banda podfukářů snaží dohrabat k pohádkovému bohatství (nebo alespoň klidnému životu). V Howardově pojetí přitom ani nemá jít o ultimátní filmový zážitek. Banda schopných herců se prostě jen sešla ve svižné žánrovce, která je o něco povedenější, než po rozsáhlých přetáčkách asi čekáte. Kdyby ten film neexistoval, nic se nestane. Jenže existuje a… vlastně mě bavil od začátku do konce. (7/10)(23.5.2018)

 • Superpero
  ***

  Ten herec ho zahrál fakt dobře a bavil mě. Jinak mi to ale přišlo jaksi nedomrdlé. Bitevní scény vypadaly jak z první světový a do SW se mi to vůbec nehodilo. Vlastně mi bylo celkem jedno, co se tam děje a některé zvraty byly vyloženě blbé. Např. celej film je honí a sabotuje hrozivej a dle vzhledu opravdu zlej bojovník, díky kterému jim při heistu umřel pilot. Ale jakmile si sundá helmu a zjistí se, že je to vlastně mírumilovně vypadající osmnáctiletá zrzka, tak je všechno v pohodě a hned se kámošej. Jako wtf? Nebyl to špatný film, ale působil na mě jako splněná povinnost, a ne jako produkt tvůrčího zápalu.(26.9.2018)

 • Fr
  ***

  „TOHLE JE JINÁ HRA, HANE. CÍLEM NENÍ VYHRÁT, ALE HRÁT TAK DLOUHO, JAK TO JEN JDE…“ /// Když na Cornellii mají Han s Qi'rou svoje dobrodružství, zdá se to bejt zajímavá a třeba i emoční podívaná. Postupně zjišťuju, že jde jen vo to, nabalit na Sola, Chewieho. …(atd) další postavy, aby mohli lítat talíře (kosmický) a střely všeho druhu (svítící). Hodně dobrý obsazení. A režie … ty vole Howarde, to si děláš prdel?! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdo je nejnešťastnější osoba v (celý) galaxii. 2.) Nevím, kterak Han Solo svoji první loď získal. 3.) Thx za titule „Kopeeec“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(21.10.2018)

 • novoten
  ****

  Vzhledem k obrovským produkčním strastem nechápu, jak je možné, že výsledek dopadl až takhle dobře. Něco se přetáčelo, něco se vystřihlo, něco se trochu násilím doplnilo, ale Solo zůstává povedeným dobrodružným filmem, který nejvíc ruší snad právě tím, z kolika rozličných kousků je šitý. Hazard, chemie s Landem, přepadení vlaku, božská Qi'ra a proti všem předpokladům i Alden Ehrenreich vedou novou Story na pozici povedeného blockbusteru, který prohrává v epizodních článcích. Krev mi totiž pila L3, droidí zlo, které přináší do ságy myšlenky, které v ní rozhodně vidět nepotřebuji. Druhým přešlapem je důlní eskapáda, která jako kdyby připlula ze skrz na skrz průměrného salátu. Obešel bych se i bez finálního camea, které čistě filmové diváky zbytečně vyruší z (v tu chvíli až neuvěřitelně dravého) tempa. I s podobnými ze-sedla-vyhazujícími momenty je ale z prvního Hvězdného finančního propadáku v historii více než důstojná pohádka, která překombinovanou Rogue One vesele strká do kapsy.(18.6.2018)

 • Viktooorka
  ****

  Star Wars není moje citová záležitost, ale ráda se k hvězdnému dobrodružství vracím. Proto jsem neměla žádný počáteční problém jako přítel, či milovníci ságy (nebo ság, se už v tom ztrácím :D), že nějaký mlaďoch nahradí Forda. Naopak musím pochválit, jak se tvůrcům podařilo najít herce, typově podobnému Fordovi. Líbilo se mi, jak se Alden snažil v gestech a výrazech napodobit původního Hana tak, aby to nevypadlo nuceně a komicky. Všechna čest (je pravda, že i kdyby se to stalo, tak je mi to stejně asi jedno :D) Ostatní postavy, příběh, akční scény (hlavně vlak), vše slušně šlapalo. Nemůžu si stěžovat, fajnový letní blockbuster :o) Jen mi vadilo odfláknutí původu jména Solo!(28.6.2018)

 • tron
  ***

  „Možno by sme sa nemuseli sprchovať spoločne.“ Booože, strašne neviditeľný film. Prišiel, videl som, odišiel, neublížil, nenadchol. Nestrhol ma, nedojal ma, neprekvapil ma. Paradoxne herci dobrí (Woody Harrelson, Donald Glover, Paul Bettany), Chewie vždy poteší, vizuálne pekné a ukážkovo zapadajúce do Star Wars univerza. Ale proste nič mi to nedalo, ani nevzalo. A Han Solo nie je moja obľúbená postava, zabite ma. P.S. – Naozaj to bol Gremlin?(24.9.2018)

 • B!shop
  ****

  No co si budem povidat, tohle je jen takova zabavna blbina, necekejte zadny velky osudy a podobne, ale ono by se to sem ani nehodilo, proste par zlodejskejch akci jednoho z nejslavnejsich paseraku. Filmu se neda uprit, ze je sviznej a zabavnej, furt se neco deje, na druhou stranu, cloveku je to tak trochu ukradeny, vime, ze hlavni dvojka to prezije a zbytek cloveka moc nezajima. Triky jsou ocekavane skvely, ale hudba mi prisla docela odflakla. Co se tyce hercu, Woody je tradicne fajn, Bettany jako zaporak ujde, Clarke je spis otravna a Ehrenreich je sice sympatak, ale moc charisma fakt nepobral. Takze rozhodne zabavi, pro skalni fandy Star Wars nutnost, ale pro beznyho divaka vicemene zbytecnej dil, kterej kdyz neuvidi, nic moc se nestane. Ja jsem se bavil, ale potrebu videt to znovu nemam, slabsi 4*.(31.10.2018)

 • H34D
  ***

  Svět Hvězdných válek skrývá mnohá zákoutí, která doposud nebyla prozkoumána, a tak se důmyslní makléři v Hollywoodu rozhodli, že do jednoho takového zákoutí se podíváme, jelikož jim to přinese hromádku peněz. Hlavní devizou je jistě velké množství blyštivé akce a moderních efektů, které když už nic, tak nedají diváku prostor k tomu, aby se nudil. Postavy taktéž mají jisté charisma, avšak z celkového příběhu jednak nemám pocit, že by do Hvězdných válek až tolik zapadal a hlavně mám z něj pocit, že je poněkud nadbytečný. Jinými slovy filmů tohoto typu by se dalo natočit třeba dalších 10 a pokud se do nich obsadí postavy z Hvězdných válek, vždy bude možné tvrdit, že jsou to, ehm, Hvězdné války.... Je to opravdu nutné? 6/10(7.10.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Na to, že Star Wars nemusím a nelíbil se mi žádný díl, tak tomuhle zvedám palec nahoru. Překvapivě solidní a svižná heist vesmírná žánrovka, kde to táhne Woody Harrelson, Emilia Clarke a neznámý sympaťák Solo. Je to hezky zábavné, slušně natočené, dostatečně napínavé i akční a podivných kreatur oproti Star Wars je zde minimum, což mi prostě sedí. Mile překvápko a konečně mohu říct nejlepší Star Wars ?? ! :) 80%(16.9.2018)

 • Toren
  ****

  Nejzábavnější nové SW. Více: https://www.youtube.com/watch?v=ejCZEXg9AoE(4.6.2018)

 • xxmartinxx
  ***

  Je fakt, že Ron Howard nedokázal z toho filmu vysát veškerý život, jak jsem se po jeho brownovkách bál, ale jen jeho podstatnou část. Rutinně kvalitní film, na který se zapomíná minutu po zhlédnutí. Barevná paleta dokázala objevit nové odstíny šedi (záběry zprostřed pouště v pravé poledne mají svým gradingem blíž k zamlžené zasněžené pláni), ale vlastně to sedí, protože kdyby filmy byly barvy, Solova sólovka je rozhodně šedivá.(23.5.2018)

 • Psema
  ***

  Všechno, co jste kdy slyšeli o Hanu Solovi a nepotřebovali jste vidět.(27.9.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace