BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Série(6) / Epizody(77)

Recenze uživatele LachtanShows k tomuto seriálu (77)

Spusťte štěpení (2017) (S04E04)

Trochu se obávám, jestli přidání Topolovky mezi hlavní postavy série nebude místy trochu drhnout či vadit. Nebudu ale předbíhat se zbytečnými předsudky. ()

Myšlenky a modlitby (2017) (S04E05)

Možná trochu víc okatá reklama na emancipaci žen, podaná ale tak bizarně vtipnou formou, že mě bavila o ždibec víc, než pokračování BoJackovy linky s Topolovkou. ()

Stupidní sra*ka (2017) (S04E06)

Toddova nejistota, zda skončit v neupřímném chomoutu zas a jednou přebila BoJackovu linku. ()

Podzemí (2017) (S04E07)

Z mého úhlu pohledu tak trochu parodie na všechny ty ponorkové filmy, kde skupina nejméně sourodých bytostí uvízne na místě, ze kterého jen tak není úniku. Skvělá dvacetiminutovka! ()

Soudce (2017) (S04E08)

Bylo předem jasné, že spojení kočičího života s tím myším nemůže už z obecných předsudků o těchto živočišných druzích fungovat. Bohužel se ale na úkor toho dostavuje další zklamání v cestě za konečným štěstím chudáka princezny Carolyn. ()

Ruthie (2017) (S04E09)

Ohromně cením další z neotřelých nápadů jak okořenit vývoj seriálu a pokus o pokračování v nastavené lince skrze vzdálenou budoucnost si mě fakticky získal. Hlavně princeznina závěrečná fráze s velmi trpkým odkazem na zmiňovanou budoucnost. ()

Ach, ta Kalifornie! (2017) (S04E10)

Vlastně není ani tak na škodu, že se v celé této sérii BoJack a jeho egoismus trochu upozaďuje a kromě princezny Carolyn se zasvitne i na Diane nebo hlavně Todda. Jeho bizárek s klauny mě opravdu potěšil. ()

Šíp času (2017) (S04E11)

Ne jen dle zdejších čísel ale především dle drsné vypovídací hodnoty se po podmořské epizodě z minulé série opět dostavuje královská kanonáda emocí s důležitým poselstvím z reálného života: "Chovám se ke všem tak, jak se oni celý život chovali ke mně..." ()

Kolik je hodin? (2017) (S04E12)

Nejsilnější scéna v nejsilnějším zakončení nejsilnější série tohoto seriálu. Na tu úplně poslední větu jsem čekal po celý dialog a když přišla, tak jsem stejně slzy skoro neudržel. ()

Scéna se žárovkou (2018) (S05E01)

Ty náběhy do dalších sérií bývají už ze zvyku trochu mírnější, ale je mi jasné, že se později sezóna zase přetransformuje v silnou směsici nejrůznějších emocí. ()

Konec horkých dnů (2018) (S05E02)

K většině zdejších postav jsem dost empatický a s většinou se snažím soucítit, ale zrovna Diane mi nikdy neseděla a ani by mi nevadilo, kdyby ještě před samotným koncem seriálu najednou zmizela. Asi bych se musel rozepsat trochu víc, abych dokázal poukázat na všechno, co mi na ní vadí. ()

Plánovaná zastaralost (2018) (S05E03)

Toddovy problémy s novou přítelkyní a její roztodivnou rodinou naprosto perfektní. ()

Feminista BoJack (2018) (S05E04)

Snaha pana Piškota o postoj drsňáka ve městě mě pobavila tolik, jako žádné jiné scény v tomto seriálu za poměrně dlouhou dobu. ()

Příběh Amelie Earhartové (2018) (S05E05)

Vzpomínky princezny Carolyn na trpkou minulost byly smutné, nezapůsobily na mě ale tak emotivně, jako když se vrací do svých mladých let třeba BoJack. ()

Churro zdarma (2018) (S05E06)

Pro někoho by to mohlo být unavné dvacetiminutové tlachání a prapodivný pokus o stand-up, pro všechny milovníky tohoto seriálu je to ale ohromně důležitá součást celé páté řady! ()

VNIT. PON (2018) (S05E07)

Díky vzájemnému vyvažování jednotlivých linek snad ani nemůže dojít k tomu, aby se tahle epizoda někomu nezalíbila. ()

Strachy pana Piškota (2018) (S05E08)

To skákání v čase by se mohlo kdekomu zdát nepřehledné, já to ale na BoJackovi naopak naprosto miluju. Zvlášť díky tomu, jak se satiricky věnuje filmovému šoubyznysu a já si můžu užít spousty narážek, které by obyčejný smrtelník, který filmům tolik neholduje, neměl šanci pochopit. ()

Dávná historie (2018) (S05E09)

Jak koukám simultánně na Breaking Bad i BoJacka, tak je vtipné v obou pořadech slyšet hlas Aarona Paula. Ani u něj nedokážu říct, jestli víc sedí k Toddovi nebo Jessemu. Návrat Topolovky více než potřebný. ()

Hlava v oblacích (2018) (S05E10)

Diane je nejotravnější postavou celé show, Pan Piškot tou s nejzajímavějšími vztahovými trablemi a Todd osobou, která se i v silně depresivní dvacetiminutovce pokusí o notnou dávku humoru. ()

Paráda (2018) (S05E11)

Pravděpodobně jsem asi jediný člověk na světě, který BoJackovy halucinace v nepříliš zajímavém zpívajícím hávu neocení. To ale ničemu nevadí, zdejším procentům jsem neublížil a svému obecnému pohledu na jinak perfektní sérii rovněž ne. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019