The Deuce: Špína Manhattanu

• USA The Deuce
USA, (2017–2019), 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Dramatický seriál z originální produkce HBO z dílny Georgeho Pelecanose a Davida Simona, v jehož hlavních rolích excelují James Franco a Maggie Gyllenhaal, sleduje příběh legalizace a následného vzestupu pornoprůmyslu na newyorském Times Square, od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let minulého století. Seriál zkoumá milníky bouřlivého světa, z něhož se v Americe stane miliardový sexuální průmysl. (HBO Europe)

chelsea63

Krása. Naprostá dokonalost. Perfektně vykreslené reálie New Yorku na počátku 70. let 20. století. Skvělé postavy a super dialogy. Přirozený střih, jednotlivé scény do sebe logicky zapadají. Herci jsou, až na výjimky, běžnému publiku neznámí, ale hrají skvěle. No jo, zkrátka ta prohnilá Amerika, která už světu nemá co nabídnout... Proč to ani v nejlepších současných českých seriálech nedosahuje podobné úrovně? To je pro mě pořád záhadou. A to se mi některé líbí dost. ()

Bezda22

Nemám moc co vytknout. Snad jen druhá série je po tý nabušený první trochu táhla. Ale nepřešlapuje na místě, ani nejeví známky, že by neměla co říct. Jen je to vyprávění takový hodně pohodový a nevadí to. Jak už jsem zmínil, první série je hodně nabitá, poznávání postav a jejich charakterů, který jsou neskutečně skvělý. V seriálu není postava, která by vysírala svojí nelogičností, tupostí a otravností. Žádný blbý scény, kdy si prostě řekněte, že tohle snad jako nemuselo bejt. Syrovej, drsnej příběh, kterej se odehrává v přesně v těch dobách a tom prostředí, který tak hezky vykresluje. Skvělej příběh, každá postava tady má svoje místo. Takže pokud vám nevadí kurvy, chlast, drogy, sex, násilí a to všechno dávkovaný v takový míře, že to není někde na hraně vkusu a snesitelnosti. Tak hurá do toho. Já byl nadšenej. Hodně postav si oblíbíte, některý vás serou a tak nevadí, když se jich někdo zbaví. Ano, tohle je jeden z těch TOP seriálů. Doba a téma kde se příběh seriálu odehrává jsou v mojí oblibě, takže ano - tady se mi to trefilo perfektně do vkusu. Když přidám skvělý postavy, žádný tuposti a suprovej příběh, tak nemůžu jinak... 90% ()

Pete

Čekal jsem seriálové Boogie Nights, ale tohle je slabší, víc naředěné, utahané, a vlastně mě ani přes atraktivní téma osudy žádné z postav moc nezajímaly. ()

Hanz924

Konečně po dlouhé době výborný seriál. Poslední série trošku slabší, ale finále stojí za to. Já se bavil a jsem spokojen. 95 %. ()

CaladanChmur

Celý seriál byl udělaný opravdu velmi kvalitně...sice občas jste mohli mít dojem, že tempo zpomaluje  a nebo, že se nikam neposunuje....může být, je to otázka toho co a jak vnímáme. Ale poslední scéna posledního dílu je neuvěřitelně silná.  Divákům, kteří toho mají ještě v rámci určeného času obecně hodně před sebou to asi moc neřekne, ale  ty co mají blíž ke konci, než-li k prostředku svého života, by to mělo rozhodně oslovit.  Na to v jaké úrovni působil celý seriál a pak v jakém duchu se rozloučil, je to těžko popsatelné. Někdo se s vámi pošťuchuje a pak vám dá totální direkt ala Muhamad Ali a nebo Mike Tyson. Opravdu mě to dojalo, protože v podstatě tohle čeká většinu z nás... jednou ty dny přijdou, kdy půjdeme a budeme moct jen vzpomínat...Ten závěr, když jsem ho viděl prvně....mě doslova " rozbil"...a i teď po opětovném shlédnutí, musím říct...že je sakra silný a logický. A jsem moc rád, že je to uzavřené a v podstatě nešlo až tak o ty jednotlivé dějové linky, ale o průlet určitým časem a oborem. Za mě 85% +10% za závěr. Doufám, že mě někdy ještě něco překvapí stejně jako tenhle seriál. A Franco sem opravdu sednul ()

jefimyc

3,8* - tesne za New Orleans (Treme) a este viac za Baltimorom (The Wire). Predpokladam rovnaku sablonu ako pri Wire, kde kazda seria sla do inej spolocenskej sfery - policia, odbory, noviny, politika...na Manhattane to moze byt podobne, hlavne postavy ostanu, stale to bude o pornografii, ale dalsia seria moze byt aj z pohladu novin, alebo policie, mafie... Co mi vadilo, bola dvojrola Franca - klasicke technicke problemy zobrazenia...postavy v jednom zabere, ale uplne intaktne - ziaden priamy kontakt (sarvatka, suboj...), co je skoda. ()

a0001

Keci a keci, pasáci s čupkami, čupky s čupkami a jeden nešťastný barman, ktorý má brata. Nič sa tam okrem kecov a holých ceckov nedeje. Neuveriteľná nuda.. ()

Luckyboy

O hvězdu víc, za odvahu něco takového zpracovat způsobem, který je sice z části formálně mainstreamový, ale také někdy dost syrový. A jednu hvězdu dolů za naprosto zbytečný přecukrovaný doslovný konec. Naštěstí se i přes nutnost stravitelnosti a akceptovatelnosti mainstreamem do seriálu propašovala témata, která jsou sice z části in, ale zdaleka nejsou mainstreamová, ačkoli se to může zdát. A už vůbec nejde o mainstream v řešení problému. Dnes se o nich sice mnohem více mluví, ale nedá se říct, že by existovalo funkční řešení (sociální a rodinné problémy a s nimi spojená prostituce, drogy, kriminalita a s tím související stigmatizace a vydělování na kraj společnosti). Je to levičácké, jako většina kinematografie a seriálografie, ale ve výsledku jde spíš o snahu portrétovat dobu a společnost, než nutně agitovaně řešit veškeré problémy lidstva. Pokud si tedy odmyslíte poslední scénu. Ta kazí vyznění všeho, a tu vkusně obroušenou syrovost a surovost spláchla do záchodu. Nic to ale nemění na tom, že celé dílo stojí za to vidět. ()

Ironhead

Jak miluju The Wire, tak The Duce jde celkem úspěšně mimo můj vkus. Je na tom vidět jistě nákladná produkce HBO, ale dějově to jde od nikud nikam, žádná pořádná zápletka, jen ten feeling 70' na Manhattanu, což ale děj více jak osmi hodin samo o sobe neutáhne. Opravdu podivná dvojrole Jamese Franca a neustálé záběry na zvadlé poprsí Maggie Gyllenhaal mě upřímně děsí (asi to byl tvůrčí záměr, ale čeho je moc :_). ()

bonovox

Mierne sklamanie. Veľmi zdĺhavá a naťahovaná séria kde sa dej posúva veľmi pomaly, vývoj postáv je nepatrný a prakticky nič sa tu poriadne nedeje. Treba však vyzdvihnúť parádnu produkciu, snaživého Franca a odvážnu Meggie. Ale naviac mi tu vadili miestami zbytočné sexuálne scény, ktoré pôsobili až príliš nútene. ()

Saxos

Nechám si nějaký prostor ke konfrontaci s očekávanou 2. sérií. Série 01/E01-08. Jeden z mála seriálu, který věrně mapuje, jak obrovský zisk přináší, tak jednoduchá věc, jako je různý počet zmítajících se nahých těl, různé barvy, pohlaví, vyznání, atd., vše zaznamenáno do nějaké formy určené pro co největší rozšíření mezi lid. Porno průmysl prostě vynáší. Klady: James Franco, role pro něj střižená; super 70. léta se vším co k tomu patřila a ještě k tomu v NY. ()

zodiak217

Tento seriál rozhodne nie je oddychovka k poobednajsiemu čaju. Je to seriál, ktory musíte sledovať od prvej epizódy, sledovať a chápať vývoj jednotlivych postáv. Je to taka psychologicka hra, kde si v priebehu deja obľúbite jednotlivé postavičky skazeneho Manhattenu a naučíte sa pozerať na dej ich očami. Ta naturalalnost a brutalnost akou tvorcovia ukazujú jednotlivé situácie života prostitútok, mafie a začiatky tvorby porna nikoho nenechajú chladným, no zároveň tvorcovia nehrajú na prvotnú emóciu, skôr na efekt šokovať, kedy to najmenej čakáte. Veľmi sa im to darí na konci jednotlivých sérii keď si už poviete: "Už mi stačilo." No musíte začať s novou sériou. Oceňujem, že to ponali v štýle, kedy každá séria mapovala iste obdobie v rozostupe zhruba piatich rokov. Tak ma pekne divák možnosť vidieť nielen posun jednotlivých postáv, vzťahov, ale aj samotného Manhattenu až po dnešnu podobu. Záver sa mimoriadne vydaril a bol zaslúženou bodkou za dobre vykonanou prácou celej enklavy, ktorá sa podieľala na tvorbe. I keď po pár epizódach som mal chuť to vypnúť, lebo dej sa vliekol a neprišiel mi vôbec dramatický ani atraktívny, tento seriál na to nehrá, no ak mu dáte šancu vtiahne vás do deja práve svojou brutálnou úprimnosťou zobrazujúcou pulzujuci a meniaci sa život Manhattenu cez radosti, starosti až po špinu, ktorá sa presunula v súčasnosti len do iných štvrti aby sa Manhatten stal výkladnou skriňou New York City. ()

VLADEK

1. série Díky "johnn333" za komentář, už nemusím nic vymýšlet. Výstižné. Další série nedám. První jsem dotáhl jen z povinnosti, jako kulisu při jiné práci. ()

Pjenkys

[spoiler] Ze začátku to vypadá hodně dobře, ale nakonec to skončí jako oddechovka před spaním. Všem kladným postavám se vše podařilo, jedinej komu se něco stalo byl jeden protivnej pasák, jeden vrah a jedna tlustá prostitutka. Franco se stal boháčem, nabalil Margaritu a jestli neumřeli, tak tam žijí šťastně až doteď. Jediný, o čem se dá v tomhle seriálu přemýšlet, je to, jak se Franco, kladňák až za hrob, vykašlal na svoje děti. Ale vzhledem k tomu, že z 8 dílů se tomu věnuje asi 20 sekund, tak ani to moc nejde. ()

drunkman

Zahozenej potencial. Prvni radu jsem dal behem par dnu, protoze bylo osklivy pocasi a nebylo co jinyho sledovat. Je to jako s Godotem - porad cekate, ale on neprichazi a neprichazi - a podobne je to tu s pornem. Ma to byt hlavni tahak, pritom z dilu je mu venovano sotva par minut a z toho pulka casu Maggie Gyllenhaal, ktera je vsechno, jen ne sexualni objekt. Nevim, proc se v tomhle serialu svlika, protoze zadnej peknej pohled to neni.. U tohodle serialu jsou na CSFD tagy: "drogy, sex, New York, prostituce, bar, pornoprumysl, pasak". O drogach se tu hlavne mluvi a v kazdym druhym serialu vidite vic lajn a strikacek, nez tady. Ze sexu tu toho taky moc neni s vyjimkou z dalky snimanyho promitani pornofilmu (kde se misto orgasmu strida bezici gazela a vybuchujici gejzir ci co), nejakejch pohybu pod dekou a tak. Jo, jasne, vidite tu prsa, ale na serial o sexu teda vubec v zadny velky mire. New York? V tom studiu, kde nataceli, je pulku casu takova tma, ze tam ani s vyhnanym jasem neni moc co videt.. Prostituce? Jo, jsou tu pasaci, holky chodej s amantama, pasaci jednou za dil zkusej vydrbat s pornoprodukci & a max dvakrat za dil diskutujou, kolik jaka holka vydelava. Jsou to cernosi s naprosto odpudivym modnim stylem:-) Pornoprumysl - nic moc... Spis moc mluveni na place porna, ale ty dialogy jsou o nicem, zamotany, postavy poradne nedavaj smysl a skoky v jejich vyvoji nejsou vubec vysvetleny ani navazny. Jestli to tu nekdo srovnava s The Wire, tak uz asi zapomnel, jak The Wire vypada anebo spadl z jahody na palici. Zklamani, vyhazovani penez HBO a pokud mate cokoliv lepsiho, tak sledujte to. Tohle je nuda! Prvni dil druhy serie neobsahuje nic bombastickyho, jede na stejne nudny vlne..... DRUHÁ ŘADA: Proboha, tam je postav, že člověk neví kdo je kdo. U těch, který se v první řadě objevily aspoň dvakrát zas takovým způsobem změnili vizáž, že chvilku trvá, než si je zařadíte do souvislostí. Dá se říct, že v každým druhým obraze je někdo novej.. Řeší se kupa dějovejch linek, ale ty, který jsou o businessu, se rozjedou a pak najednou jsou přehlušený linkou toho, jak je Bobby utahanej když příjde k milence s děckem a že nestihl dojít se svým děckem k zubaři. Všechno zadusaný ještě než má šanci chytit dech. Strašný, vůbec to nemá spád ani šťávu. ()

sun.eagle

Miluju New York. Proto jsem se kochal a jakoby část mě samotného serial dokazal přenést na zaplivany chodník NY. Horsi je to s dějem seriálu. První dva predstavovaci díly super. Atmosféra, postavy a jejich snaha přežít vás navnadi. Bouzel chybí větší tah na branku. Je tu spousta postav s potenciálem na solidní zapletku, ale tvurci toho buh vi proc nevyužívají. Naznak zápletky vzdy vysumi do ztracena nebo jen naznačuje. I to stěžejní téma pornoprumyslu si zaslouzilo aby se zaslo vice do hloubky:-). ()

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (více)