Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)

The 73rd Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2016, 180 min

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt, Bryce Dallas Howard, Christian Bale, Alejandro González Iñárritu, Kurt Russell, Mel Gibson, Tom Hanks, Amy Adams, Olivia Wilde, Jaimie Alexander, Amy Schumer, Jason Statham, Taylor Kinney, Steve Carell, Denzel Washington, Jim Carrey, Kate Hudson, Sophia Bush, Julianne Moore, Lady Gaga, Morgan Freeman, Kevin Hart, Michael Keaton, Eva Longoria, J.K. Simmons, Helen Mirren, Taraji P. Henson, Patricia Arquette, Jamie Foxx, Viola Davis, Blake Jenner, Ryan Gosling, Jason Sudeikis, Rosie Huntington-Whiteley, Mark Ruffalo, Ryan Murphy, Denis O'Hare, Ken Jeong, Jonah Hill, Angela Bassett, America Ferrera, Emilia Clarke, Natalie Dormer, Cate Blanchett, Mark Wahlberg, Will Ferrell, Matt Damon, Kirsten Dunst, Harrison Ford, Calista Flockhart, Taylor Schilling, Julia Louis-Dreyfus, Katy Perry, Jennifer Lopez, Rooney Mara, Jenna Dewan-Tatum, Will Smith, Jada Pinkett Smith, Melissa McCarthy, Zoe Kazan, Saoirse Ronan, Zendaya, Lily James, Kate Bosworth, Alicia Vikander, Maggie Gyllenhaal, Rachel McAdams, Malin Åkerman, Laverne Cox, Leslie Mann, Emmy Rossum, Maura Tierney, Uzo Aduba, Sarah Hay, Rachel Bloom, Carly Chaikin, Eva Green, Amanda Peet, Gina Rodriguez, Wiz Khalifa, Damian Lewis, Liev Schreiber, Felicity Huffman, Regina King, Caitriona Balfe, Sam Heughan, Jamie Lee Curtis, Tara Lynne Barr, Joanne Froggatt, Judith Light, Michaela Watkins, Alan Cumming, Sylvester Stallone, Michael Fassbender, Andy Samberg, Jon Hamm, Aziz Ansari, John Krasinski, Paul Dano, Pedro Pascal, David O. Russell, Will Poulter, Tobey Maguire, Luciana Barroso, Rami Malek, Christian Slater, James Gianopulos, Ridley Scott, Emma Watts, Rupert Murdoch, Giannina Facio-Scott, Stacey Snider, Terrence Howard, Miranda Howard, Grant Gustin, Jacob Tremblay, Ben Falcone, Sheryl Berkoff, David Hasselhoff, Alexandre Desplat, Tom Hooper, Quentin Tarantino, Dwayne Johnson, Gerard Butler, Jane Fonda, Judd Apatow, Sam Smith, Sean Bean, Jennifer Jason Leigh, Orlando Bloom, Oscar Isaac, Patrick Wilson, Garrett Hedlund, Dagmara Dominczyk, Géza Röhrig

Ricky je zpět. A sním i jeho od srdce rýpavý styl humoru, který velice rád vyhrocuje do všech možných i nemožných extrémů jaké si lze představit. Pravě jeho (již odzkoušená) nedbalá excentričnost předávání Globů příjemně odlehčila, a v duchu toho se nesl celý večer. Skvěle vše odsýpalo, ceny byly uděleny vesměs spravedlivě (DiCaprio, Damon, Stallone, Brie Larson, Inside Out). Předávající byly uvolnění, možná až někteří moc, jako třeba slušně nalitej Tarantino (přebírající cenu za Morriconeho), sjetej Statham či totálně mimo Jamie Fox... no, moje bránice měla někdy vážně dost, více takových předávání.(11.1.2016)

Přiznám se, že už mě unavuje koncept, kdy v rámci společenských konvencí jeden chválí druhého, všichni se opakují, děkují jak přes kopírák a hlavně nikomu nesmí ani na chvilku spadnout z tváře jeho otravný falešný úsměv. Pokud vyhlašování cen, ať už Glóbů, či Oscarů, bude mít vždy tento mustr, nebude mě už asi nikdy bavit. Děkovat mohu jen fantastickému Rickymu Gervaisovi, který se nebojí nazvat věci pravými jmény a vymáchat i těm nejposvátnějším celebritám čumák v jejich přešlapech. Bravo, Ricky! 6/10(11.1.2016)

Jednoznačnej hajlajt byl pro mě Sláj Steloun. Sláj má jedinečnou šanci potvrdit Glóbus za měsíc i Oskarem. Já mu ho přeju a doufám, že se akademii nerozklepou kolena a toho zlaťáka mu daj! A chci, aby celej sál aplaudoval ve stoje! A chci, aby pak za pár let dostal i celoživotní cenu - ať už na glóbech nebo na oskarech - chci vidět ten sestřih z jeho filmů! To bude bomba! Rambo and Rocky forever! Update (14.1.17): to sem fakt psal já? Ehm, no nic, jen chci doplnit, že Riky tam už předpověděl, že Donald Tramp bude prezidentem, jemu už to bylo jasný.(14.1.2016)

• Splasher

Nevědomky jsem dal na budoucí radu Rickyho a sám si pořad sestříhal na cca 90 minut (ze 130ti bez reklam). Trochu mě mrzelo, že se Ricky opět stylizoval do již dříve prověřené polohy. On nerad mění něco co funguje. Ale vtípky bavily, ne že ne. Jinak opět příšerný time management. Nechápu ten údiv nad zařazením Marťana do kategorie muzikál/komedie. Vždyť se podívejte na historický seznam výherců komedií a musí vám být jasné, že téhle kategorii HFPA naprosto nerozumí. ___ Personal note: Pro Rickyho to musela být docela horská dráha emocí. Pár hodin po úspěšně zvládnutém moderování se dozvědět o úmrtí Bowieho ...(13.1.2016)

// Co říct. Lepší momenty střídaly ty horší, při duelu Mel Gibson vs. Ricky Gervais mi bylo trapně, nakonec 1:2 pro Rickyho. Každopádně to fakt mohlo odbíhat kapku rychleji, některé nominace úplně mimo (Marťan, Gaga.. wtf), potěšila Kate Winslet, Aaron Sorkin a především Denzel. Vůbec, trio Denzel, Jamie Foxx a Will Smith bylo hodně vidět a vůbec by mi nevadilo, kdybych je vídal častěji. Top jokes si letos připsali Aziz Ansari, Jim Carrey, Eva Longoria a Selma Hayek. 6/10(12.1.2016)

• Saoirse Ronan