Reklama

Reklama

Zlatý Glóbus 2016

(pořad)
  • USA The 73rd Golden Globe Awards
Publicistický
USA, 2016, 180 min

Účinkují:

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí čítající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok tato organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů, na kterém oceňuje nejvýznamnější filmy a televizní pořady roku. (HBO Europe)

(více)

Recenze (28)

H34D 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že už mě unavuje koncept, kdy v rámci společenských konvencí jeden chválí druhého, všichni se opakují, děkují jak přes kopírák a hlavně nikomu nesmí ani na chvilku spadnout z tváře jeho otravný falešný úsměv. Pokud vyhlašování cen, ať už Glóbů, či Oscarů, bude mít vždy tento mustr, nebude mě už asi nikdy bavit. Děkovat mohu jen fantastickému Rickymu Gervaisovi, který se nebojí nazvat věci pravými jmény a vymáchat i těm nejposvátnějším celebritám čumák v jejich přešlapech. Bravo, Ricky! 6/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jsem rád, že jednou za rok mám možnost své oblíbené herce vidět v tak pohodové atmosféře, jako při předávání Zlatých Glóbů. Ricky Gervais byl opět bezkonkurenční a záměrně se na podiu slušně opil. Neustále měnící se hladina piva ve sklenici před ním na pultu prakticky mluvila za vše. Slušný excentrický záchvat tam měl i Jason Statham, Quentin Tarantino a Jamie Foxx. Quentin, i když je evidentně střelenej, složil Ennio Morriconemu hezkou poctu. Stejně tak byla i poměrně drsná slovní přestřelka mezi Melem Gibsonem a rozjetým Gervaisem, kterej si vysloveně nebral servítky. Urážel kohokoliv a Mel to dostal v plné palbě. Také byl zajímavý střet mezi Lady Gaga a Di Capriem. V tomto případě, dokud ji opravdu v tom seriálu neuvidím, ji hodnotit, jako to dělal Di Caprio, odmítám. Spíš to vypadá, jako že je Di Caprio slušný arogant (těžko blíže soudit). Dobře se každopádně nezachoval. Celkově musím ale říct, že jsem dvě hodiny byl rád s těmito herci. Pěkně se na ně kouká a alespoň je člověk může vidět v trošku jiné póze, než v té herecké. ()

Reklama

MISSha 

všechny recenze uživatele

Ricky je zpět. A sním i jeho od srdce rýpavý styl humoru, který velice rád vyhrocuje do všech možných i nemožných extrémů jaké si lze představit. Pravě jeho (již odzkoušená) nedbalá excentričnost předávání Globů příjemně odlehčila, a v duchu toho se nesl celý večer. Skvěle vše odsýpalo, ceny byly uděleny vesměs spravedlivě (DiCaprio, Damon, Stallone, Brie Larson, Inside Out). Předávající byly uvolnění, možná až někteří moc, jako třeba slušně nalitej Tarantino (přebírající cenu za Morriconeho), sjetej Statham či totálně mimo Jamie Fox... no, moje bránice měla někdy vážně dost, více takových předávání. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Kdyby vypadalo kterékoliv předávání u nás alespoň z poloviny takhle.. Nevím, proč se tu zbytečně sype kritika, protože.. protože úžasný úvod Rickyho Gervaise, který se nebojí říct, co má na srdci a ukázat na přešlapy i těch nejzářivějších hvězd (výtečně okomentoval písemnou frustraci Jennifer Lawrence z nerovnosti pohlaví při vyplácení filmových honorářů, výtečně uvedl Mela Gibsona).. protože Jason Statham, protože skvělý Jim Carrey, Ridley vzpomínající na bratra Tonyho, čestná cena pro Denzela, nenabubřele pyšný Leonardo DiCaprio, příjemné překvapení v podobě Slye a další skvělí herci. Pro mě znovu moc milé setkání s těmi, které má filmový fanoušek tolik rád. Navrch s cenami vesměs souhlasím. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Co říct. Lepší momenty střídaly ty horší, při duelu Mel Gibson vs. Ricky Gervais mi bylo trapně, nakonec 1:2 pro Rickyho. Každopádně to fakt mohlo odbíhat kapku rychleji, některé nominace úplně mimo (Marťan, Gaga.. wtf), potěšila Kate Winslet, Aaron Sorkin a především Denzel. Vůbec, trio Denzel, Jamie Foxx a Will Smith bylo hodně vidět a vůbec by mi nevadilo, kdybych je vídal častěji. Top jokes si letos připsali Aziz Ansari, Jim Carrey, Eva Longoria a Selma Hayek. 6/10 ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama