Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)

The 73rd Golden Globe Awards

Publicistický

USA, 2016, 180 min

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt, Bryce Dallas Howard, Christian Bale, Alejandro González Iñárritu, Kurt Russell, Mel Gibson, Tom Hanks, Amy Adams, Olivia Wilde, Jaimie Alexander, Amy Schumer, Jason Statham, Taylor Kinney, Steve Carell, Denzel Washington, Jim Carrey, Kate Hudson, Sophia Bush, Julianne Moore, Lady Gaga, Morgan Freeman, Kevin Hart, Michael Keaton, Eva Longoria, J.K. Simmons, Helen Mirren, Taraji P. Henson, Patricia Arquette, Jamie Foxx, Viola Davis, Blake Jenner, Ryan Gosling, Jason Sudeikis, Rosie Huntington-Whiteley, Mark Ruffalo, Ryan Murphy, Denis O'Hare, Ken Jeong, Jonah Hill, Angela Bassett, America Ferrera, Emilia Clarke, Natalie Dormer, Cate Blanchett, Mark Wahlberg, Will Ferrell, Matt Damon, Kirsten Dunst, Harrison Ford, Calista Flockhart, Taylor Schilling, Julia Louis-Dreyfus, Katy Perry, Jennifer Lopez, Rooney Mara, Jenna Dewan-Tatum, Will Smith, Jada Pinkett Smith, Melissa McCarthy, Zoe Kazan, Saoirse Ronan, Zendaya, Lily James, Kate Bosworth, Alicia Vikander, Maggie Gyllenhaal, Rachel McAdams, Malin Åkerman, Laverne Cox, Leslie Mann, Emmy Rossum, Maura Tierney, Uzo Aduba, Sarah Hay, Rachel Bloom, Carly Chaikin, Eva Green, Amanda Peet, Gina Rodriguez, Wiz Khalifa, Damian Lewis, Liev Schreiber, Felicity Huffman, Regina King, Caitriona Balfe, Sam Heughan, Jamie Lee Curtis, Tara Lynne Barr, Joanne Froggatt, Judith Light, Michaela Watkins, Alan Cumming, Sylvester Stallone, Michael Fassbender, Andy Samberg, Jon Hamm, Aziz Ansari, John Krasinski, Paul Dano, Pedro Pascal, David O. Russell, Will Poulter, Tobey Maguire, Luciana Barroso, Rami Malek, Christian Slater, James Gianopulos, Ridley Scott, Emma Watts, Rupert Murdoch, Giannina Facio-Scott, Stacey Snider, Terrence Howard, Miranda Howard, Grant Gustin, Jacob Tremblay, Ben Falcone, Sheryl Berkoff, David Hasselhoff, Alexandre Desplat, Tom Hooper, Quentin Tarantino, Dwayne Johnson, Gerard Butler, Jane Fonda, Judd Apatow, Sam Smith, Sean Bean, Jennifer Jason Leigh, Orlando Bloom, Oscar Isaac, Patrick Wilson, Garrett Hedlund, Dagmara Dominczyk, Géza Röhrig

Jsem rád, že jednou za rok mám možnost své oblíbené herce vidět v tak pohodové atmosféře, jako při předávání Zlatých Glóbů. Ricky Gervais byl opět bezkonkurenční a záměrně se na podiu slušně opil. Neustále měnící se hladina piva ve sklenici před ním na pultu prakticky mluvila za vše. Slušný excentrický záchvat tam měl i Jason Statham, Quentin Tarantino a Jamie Foxx. Quentin, i když je evidentně střelenej, složil Ennio Morriconemu hezkou poctu. Stejně tak byla i poměrně drsná slovní přestřelka mezi Melem Gibsonem a rozjetým Gervaisem, kterej si vysloveně nebral servítky. Urážel kohokoliv a Mel to dostal v plné palbě. Také byl zajímavý střet mezi Lady Gaga a Di Capriem. V tomto případě, dokud ji opravdu v tom seriálu neuvidím, ji hodnotit, jako to dělal Di Caprio, odmítám. Spíš to vypadá, jako že je Di Caprio slušný arogant (těžko blíže soudit). Dobře se každopádně nezachoval. Celkově musím ale říct, že jsem dvě hodiny byl rád s těmito herci. Pěkně se na ně kouká a alespoň je člověk může vidět v trošku jiné póze, než v té herecké.(14.1.2016)

Kdyby tam nebyl Ricky Gervais, tak to rozhodně není tak zábavné a člověk se opravdu nudí. Jen pár dalších herců bylo celkem vtipných a jejich vystoupení se povedlo. Jsem ale neskutečně rád za některá ocenění, hlavně pak za Sylvestera Stalloneho a Ennia Morriconeho. Obě legendy si svoje ocenění zasloužily už dávno.(12.1.2016)

Ricky je zpět. A sním i jeho od srdce rýpavý styl humoru, který velice rád vyhrocuje do všech možných i nemožných extrémů jaké si lze představit. Pravě jeho (již odzkoušená) nedbalá excentričnost předávání Globů příjemně odlehčila, a v duchu toho se nesl celý večer. Skvěle vše odsýpalo, ceny byly uděleny vesměs spravedlivě (DiCaprio, Damon, Stallone, Brie Larson, Inside Out). Předávající byly uvolnění, možná až někteří moc, jako třeba slušně nalitej Tarantino (přebírající cenu za Morriconeho), sjetej Statham či totálně mimo Jamie Fox... no, moje bránice měla někdy vážně dost, více takových předávání.(11.1.2016)

// Co říct. Lepší momenty střídaly ty horší, při duelu Mel Gibson vs. Ricky Gervais mi bylo trapně, nakonec 1:2 pro Rickyho. Každopádně to fakt mohlo odbíhat kapku rychleji, některé nominace úplně mimo (Marťan, Gaga.. wtf), potěšila Kate Winslet, Aaron Sorkin a především Denzel. Vůbec, trio Denzel, Jamie Foxx a Will Smith bylo hodně vidět a vůbec by mi nevadilo, kdybych je vídal častěji. Top jokes si letos připsali Aziz Ansari, Jim Carrey, Eva Longoria a Selma Hayek. 6/10(12.1.2016)

Oproti Oscarům probíhá předávání Zlatých glóbů v komornější atmosféře, ale i letos se našlo několik zásádních momentů, které stojí za zmínku. Sly přebírající cenu za potlesku vestoje, moderátorské výstupy Rickyho Gervaise, čestná cena pro Denzela s rekapitulujícím sestřihem jeho úžasné filmografie nebo Ridley Scott v děkovné řeči zmiňující bratra Tonyho.(11.1.2016)

• Tobey Maguire