Reklama

Reklama

Zlatý Glóbus 2016

(pořad)
  • USA The 73rd Golden Globe Awards
Publicistický
USA, 2016, 180 min

Účinkují:

Ricky Gervais, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Eddie Redmayne, Melissa Benoist, Amber Heard, Channing Tatum, Brie Larson, Brad Pitt (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Hollywoodská asociace zahraničního tisku (HFPA) byla založena ve čtyřicátých letech minulého století, během druhé světové války. Původně ji tvořila hrstka novinářů ze zámoří, tehdy působících v Los Angeles, kteří se snažili propojit Hollywood s ostatním světem a prostřednictvím filmu rozptýlit svět ztrápený ničivou válkou. Dnes HFPA sdružuje více než 55 zemí, se čtenářskou obcí čítající přes 250 milionů čtenářů. Každý rok tato organizace pořádá třetí nejsledovanější televizní galavečer na světě, udílení Zlatých glóbů, na kterém oceňuje nejvýznamnější filmy a televizní pořady roku. (HBO Europe)

(více)

Recenze (28)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Kdyby tam nebyl Ricky Gervais, tak to rozhodně není tak zábavné a člověk se opravdu nudí. Jen pár dalších herců bylo celkem vtipných a jejich vystoupení se povedlo. Jsem ale neskutečně rád za některá ocenění, hlavně pak za Sylvestera Stalloneho a Ennia Morriconeho. Obě legendy si svoje ocenění zasloužily už dávno. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že už mě unavuje koncept, kdy v rámci společenských konvencí jeden chválí druhého, všichni se opakují, děkují jak přes kopírák a hlavně nikomu nesmí ani na chvilku spadnout z tváře jeho otravný falešný úsměv. Pokud vyhlašování cen, ať už Glóbů, či Oscarů, bude mít vždy tento mustr, nebude mě už asi nikdy bavit. Děkovat mohu jen fantastickému Rickymu Gervaisovi, který se nebojí nazvat věci pravými jmény a vymáchat i těm nejposvátnějším celebritám čumák v jejich přešlapech. Bravo, Ricky! 6/10 ()

Reklama

classic 

všechny recenze uživatele

Zlaté Glóbusy, sú druhou najdôležitejšou filmovou udalosťou po Oscaroch, ale udeľovanie, sa tradične koná pred nimi, zároveň bývajú spoľahlivou predpoveďou, ako to bude vyzerať na udeľovaní americkej Akadémie filmových umení a vied. Anglický moderátor - Ricky Gervais, je primitív, ktorý si neberie servítku pred ústa, mimochodom - neznášam ho ! Považujem - toto celé za šaškáreň, kde sa títo tzv. umelci - nevedia správať, vrieskajú, húkajú, sú ako opice zo zoologickej záhrady, alebo ešte lepšie povedané, že sú ako z O.Š.I. - Osobitná škola internátna. Nie všetci, toto tvrdenie sa väčšinou vzťahuje na televíznych ocenených, tieto TV. PRODUKTY, mi nevoňajú, seriály nepozerám, je mi to veľkou záhadou a neznámou, ale poznám zase hercov, herečky, ktorí stelesňujú jednotlivé charaktery - postavy v zmieňovaných a úspešných seriáloch ! Skrátka, herec, si potrebuje určiť jasné pravidlá, ktoré spočívajú v tom, že bude pracovať i na dlhometrážnych projektoch, t.j - filmoch + ešte sa bude vytŕčať pred televíznymi obrazovkami. Taká speváčka, Lady Gaga, bola medzi ocenenými, konalo sa z jej strany o veľké a mimoriadne prekvapenie ! Cítim sa, ako ryba vo vode, len pri filmových kategóriach, kde Sylvester Stallone - SLY, si zaslúžil dlhotrvácny potlesk po stojačky, za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - ( CREED ), pričom, najlepšie na tom je, že to nečakal ! U ostatných sa konalo o bezpredmetnú záležitosť, lebo to viac - menej čakali... Dráma - The Revenant, režiséra - Alejandra Gonzáleza Iňárritua, nakoniec získala - 3. najhlavnejšie ceny - sošky, a to za film - dráma, réžia, herecký výkon v hlavnej úlohe - L. DiCaprio, ktorý si už brúsi ZUBY na Oscara. Jennifer Lawrence, ako často ocenená, ( za najlepší ženský herecký výkon v komédii, alebo v muzikáli ), to má ako vraví, vďaka svojmu - MENTOROVI - O. Russellovi. Hysterická, ako zvyčajne, Kate Winslet, sa išla skoro pokakať, keď sa jej ušla cena, za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe - Steve Jobs ! Cudzojazyčný - Saulov syn, za Holokaust z Maďarska, je pre mňa, konečne, ďalší úsmev na tvári. Magor z videopožičovne, prevzal cenu za Majstra - Morriconeho, za najlepšiu hudbu - The Hateful 8. Najlepší song, tu sa konalo o prekvapenie, kde som si myslel, že Paul Walker z NEBA - USPEJE, t.j - Furious 7. , nakoniec - výplach SPECTRE - dutá bondovečka, na ktorú som rýchlo zabudol ! DENZEL WASHINGTON, dostal poctu v podobe - CENY - CECILA B. DEMILLA, za celoživotné dielo ! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Kdyby vypadalo kterékoliv předávání u nás alespoň z poloviny takhle.. Nevím, proč se tu zbytečně sype kritika, protože.. protože úžasný úvod Rickyho Gervaise, který se nebojí říct, co má na srdci a ukázat na přešlapy i těch nejzářivějších hvězd (výtečně okomentoval písemnou frustraci Jennifer Lawrence z nerovnosti pohlaví při vyplácení filmových honorářů, výtečně uvedl Mela Gibsona).. protože Jason Statham, protože skvělý Jim Carrey, Ridley vzpomínající na bratra Tonyho, čestná cena pro Denzela, nenabubřele pyšný Leonardo DiCaprio, příjemné překvapení v podobě Slye a další skvělí herci. Pro mě znovu moc milé setkání s těmi, které má filmový fanoušek tolik rád. Navrch s cenami vesměs souhlasím. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Co říct. Lepší momenty střídaly ty horší, při duelu Mel Gibson vs. Ricky Gervais mi bylo trapně, nakonec 1:2 pro Rickyho. Každopádně to fakt mohlo odbíhat kapku rychleji, některé nominace úplně mimo (Marťan, Gaga.. wtf), potěšila Kate Winslet, Aaron Sorkin a především Denzel. Vůbec, trio Denzel, Jamie Foxx a Will Smith bylo hodně vidět a vůbec by mi nevadilo, kdybych je vídal častěji. Top jokes si letos připsali Aziz Ansari, Jim Carrey, Eva Longoria a Selma Hayek. 6/10 ()

Galerie (46)

Reklama

Reklama