Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

Když jsem se dozvěděl, že je venku pár dílu nových Kačeřích příběhů, tak jsem se zalekl a rozhodl se předstírat, že se to nestalo... Nakonec jsem po nátlaku pustil první díl. A byl jsem naprosto nadšen. Tri spratci jsou naprosto perfektní a rozhovor v prvním díle mezi jedním z nich a Kačkou na lodi mě dostal do kolen. První díl naprosto fenomální, další díly už jsou malinko slabší, ale pořád je to velká paráda.(22.4.2018)

• Spiker01

Pro fanouška původní série nekoukatelné, v českém dabingu na Disney channel tím spíše..(16.11.2018)

Když jsem slyšel, že se bude dělat remake něčeho, co provázelo mé dětství a co jsem si jako malý docela oblíbil, tak jsem byl zvědavý, ale zároveň poměrně hodně skeptický. Málokdy se povede udělat moderní verzi, která osloví nové i původní diváky a která bude pro někoho, kdo zná starší sérii v podstatě podobně dobrá. Tady se to ale povedlo! Jistě, sice chvíli trvalo, než jsem si zvykl na nový styl animace, ale když jsem slyšel opět starou známou úvodní znělku, která zní pořád stejně a zároveň jinak, pak jsem se rozhodl, že dám i celé téhle sérii šanci. A vše působí obdobně, jako ta ústřední melodie - na jednu stranu je vše tak známé a stejné a na druhou v některých ohledech nové a jiné. Přesto stále zajímavé, dobrodružné se sympatickými postavami a docela povedenými příběhy. Překvapení se najde hned několik, třeba nová podoba paní Čvachtové, fakt, že trojčata Bubík,Dulík a Kulík jsou tentokrát mnohem lépe rozeznatelná a každý má trochu jinou povahu, nebo třeba to, že se mnohem častěji vidíme s Donaldem. Na druhou stranu je již v první sérii většina známých postav, takže opět vidím Rafany, Hamouna, Rampu... Zkrátka tahle nová série ctí tu původní a na její fanoušky si připravila spoustu pomrknutí (třeba Skrblíkovu garáž) a zároveň se snaží být mnohem dynamičtější, napínavější a nebojí se jít v určitých ohledech vlastní cestou. Zkrátka tahle nějak se dělá dobrý remake... 8/10(3.2.2018)

Těšil jsem se na oživení je sice pravda že toje úplně jiná stranka barev a vizuálu ale mě se tahle banda líbí sice bych uvítal jiný nápad ale jsem dostatečně spokojený, a pokud se plánuje opět vzkřišení do budoucna chtělo by to překvapit víc je to pěkné ale stará klasika bude vždycky o něco lepší.(10.10.2018)

Urážka fanoušků (i) původního seriálu ?? Nenechte se vysmát !! Těžko hádat, zda by šlo v případě tohohle seriálového remaku k originálu přistupovat s ještě větší úctou a pokorou, než tomu právě tvůrci učinili.. Podobně jako původní Kačeři aktualizovali klasické disneyovky tak i tihle hravě aktualizují svůj předobraz, a to včetně samotné stripové předlohy, již evokují minimálně tím minimalistickým pozadím.. Nesmírně zdařilý projekt, který svými odkazy, vtípky i aktualizacemi či rozšiřováními baví a adoruje zároveň jako máloco..(27.1.2019)

Moderní Kačeří Příběhy říznuté Gravity Falls. Ovšem zatímco Gravity Falls mě nikdy nenadchlo, zde to zvláštním způsobem funguje. Až se skoro divím, jak jsem dřívější Kačeří Příběhy mohl sledovat. Zdají se zpětně hodně infantilní. Infantilní a bez osobnosti, zejména Bubík, Dulík a Kulík. Tady je člověk rozpozná nejen podle barvy oblečení ale i podle chování. Co se však nemění mezi starým originálem a novým rebootem je smysl pro dobrodružství. Ten díkybohu stále existuje. I postavy, které se tu všechny dostanou alespoň někdy do popředí (hlavně palec nahoru za kačera Donalda). Animace je trochu jednodušší, ale zcela odpovídající tomu, o co se režiséři snažili. Nemohu bohužel posoudit kvalitu dabingu, protože jsem originál viděl v češtině a tento reboot v angličtině. Pro fanoušky originálu - myslím si, že už jen kvůli nové paní Čvachtové stojí za to si to pustit. Zůstává už jen otázka jestli tento nový výtvor zůstane timeless nebo jen jako levný nostalgia fuel.(3.3.2018)

• RETROFILM

Proč?(20.2.2018)

Nové Kačeří příběhy ctí originál (a krásně na něj odkazují), ale přitom jsou zcela samostatné a vlastně i mnohem zábavnější a z mého pohledu možná i lepší, než originál, na který ovšem nedám dopustit ani dnes a celým svým srdcem ho miluju. Skutečně výtečně napsané zápletky, trocha serializace, výborný příběh plný úžasně palčivých otázek (matka kluků) a zajímavých nových postav (neteř Magiky), víc prostoru pro Donalda, který v původním seriálu zoufale chyběl, kluci mají propracovanější charaktery a dají se rozeznat, znělka je pořád neskonale úžasná (a tahle její nová verze se mi fakt zamlouvá) a... no, pokud mě tady aspoň někdo trochu čte, asi ví, co přijde. Je v tom David Tennant. A jako Skrblík je fakt fenomenální. Trochu jsem se toho před premiérou bál, ale musím říct, že tyhle DuckTales absolutně předčily všechna má očekávání a dokážu si představit, že to dotáhnou na stovku dílů původního seriálu. Předpoklady k tomu mají. Jsou dynamické, napínavé, krásně akční i zábavné, v mnoha věcech originální, už v prvních dílech nabídly snad úplně všechny postavy, které nabídnout měly a krom toho mají tu poměrně originální animaci, která je ale fakt totálně výborná. Teď doufám, že se tvůrci dabingu neinspirují tím novým výtvorem a nenazpívají píseň podle verze číslo 2. Tenhle originál je ale naprosto výtečný a v tomto případě mu dám i přednost. Za 1.sérii 95% a přeju kačerům dlouhé trvání.(8.3.2018)

• Kri-kri

Viděl jsem sice jen dva celé díly + nějaké ukázky, ale bohatě mi to stačilo. Absolutně nechápu, co se na tom může někomu líbit?! Je to barevné, hýbe se to, ale tím to taky končí. Animace je naprosto odfláknutá a amatérská, jakoby dělaná podle počítačových her z 80. let, především mě iritují ty hranaté rysy. Jednotlivé díly nemají žádný pořádný příběh, jsou bez nápadu, vtipu i napětí. Postavy jen hekticky ječí a stále někam pobíhají, žvaní do mobilu a celkově se ten seriál vůbec nejeví pohádkově, spíš to celé působí jako nezábavná a příliš zmodernizovaná parodie na původní Kačeří příběhy vytvořená někým dostatečně zfetovaným. Vsadím se, že 95% všech zdejších hodnotících dává 4 a 5 * už jen z principu, že zbožňují původní seriál a tudíž nejsou schopni na tuto nepovedenou verzi vůbec pohlížet objektivně a kriticky. 5%(20.5.2018)

Nad animáciou postáv by Carl Barks zaplakal. Ale aspoň sa vyhli tej príšerné 3D animácií (Mickeyho klubík). Úvodná zvučka je dosť zavádzajúca. Z nej to totiž vyzerá, že sa bude jednať o dobrodružné výpravné príbehy, ktorých súčasťou by mal byť aj Káčer Donald, ktorý v staršom seriáli mal len epizódnu rolu. Vyzeralo to na návrat ku komiksovým koreňom káčerov. Toto všetko však spĺňa len pilotný diel. Buď sa totiž jedná len o prostoduché príbehy, kde hlavnými hrdinami sú len tie malé káčerovské trojčatá alebo ak sa už aj ide na nejakú tú dobrodružnú výpravu, tak jej potenciál je značne nevyužitý. A ani Donald sa v tomto seriáli nevyskytuje, tak často ako by sa mohlo zdať, čo je škoda, pretože veľmi dobre plní tú komickú funkciu. Škoda, že autori nemali väčšie ambície, než len nakrútiť ďalší nový Disney seriál, respektíve sa zviesť na úspešnej značke.(23.7.2018)

• boni

Zářný příklad toho, jak velký kvalitativní rozdíl byl mezi tou poctivou kreslenou animací starých časů, jakou jsme mohli vidět v původních Kačerech, a tou dnešní. Tohle je naprostá urážka animované legendy.(4.1.2019)

Původní Kačery mám rád dodnes, i když nepatřili k mé top toho, co se od Disneyho kdysi vysílalo a co jsem si ráno o víkendu nahrával na VHSky. K remakům a restartům přistupuju poslední roky s rezervovaností, protože za prvé kolikrát skoční mizerně, za druhé mi to přijde už jako taková rutina, že když nemají tvůrci nové nápady, tak oživí něco, co už ve sklepě chytá roky prach. Viděl jsem první screeny z tohohle, hrklo ve mě přesně někde mezi napětím a zděšením. Pak jsem si pustil na Yotube znělku...a pouštěl si ji až do zblbnutí. Delší pilot pak už zpečetil skutečnost, že tahle záležitost je naprostá bomba. Kačeři si zachovali všechno, co bylo krásné na původním seriálu a přenesli to s citem a přitom plnou aktualizací do dneška. Navíc jsou komplexnější a spousta toho, co v původních existovalo "tak nějak" bez hlubšího zdůvodnění, tady nabírá pevnější obrysy a už to není jen sbírka samostatných epizod bez centrální linie. Má to hloubku, má to šmrnc, neztratilo to nic z původní bláznivosti a krásně to složilo tým postav, které se prakticky bez omezení můžou vydávat do světa nebo světů, jak je zrovna nálada nebo jak okolnosti donutí.(17.6.2018)

Je to oproti původní sérii vtipnější, víc ze života, víc se objevují Donald a Gusta. Pro mně o dost lepší než původní série, protože tam jsem se vždy, když se díval, tak mě to nebralo, oproti jiným Disneyovkám, protože Kačeři byli vážnější, dlouhé a dobrodružné.(17.5.2018)

Tohle by se mělo někam zapsat jako příklad správně provedeného rebootu. Osvěžující a moderní, ale zároveň věrný tam, kde původní seriál fungoval. Kulík, Dulík a Bubík mají konečně nějakou osobnost, narativa nedělá z dětí blbce a konečně se možná dozvíme něco o mamče trojčat. Mám radost.(27.6.2018)

Rozhodně jde o jednu z nejlepších věcí (ne - li nejlepší), co u Disneyho udělali po roce 2000. Ale samozřejmě s původními a nepřekonatelnými Kačeřími příběhy ze zlatých osmdesátých let se to nedá sronávat ani vteřinu. Nejvíc pokulhává animace - bohužel podléhá dobovému trendu, a oproti původní propracované a velmi realistické působí jako nějaká parodie (proč se Disneyho animátoři v posledních letech inspirujou zrovna věcma jako Griffinovi nebo South Park, to nechápu). Příběhy většiny dílů jako by si braly inspiraci spíš z (až na čestné výjimky jako Zlatá husa) podstatně horší druhé série původního seriálu, než z dechberoucí první, a mnohem víc se snaží jít po vtipných scénkách a hláškách. Pokusy o remake některých dílů původního seriálu těžko dopadnou líp. Že si některé postavy udělají podle sebe, se dalo čekat, ale v nejednom případě to sakra přehnali - viz. synovci, kteří jsou tak lehkomyslní a pitomí, že by se v původním seriálu nedožili konce druhého dílu (zejména Dulíka by tam oplakávali na sto procent). Plus oproti původní verzi je, že se tvrůci rozhodli píchnout do vosího hnízda a (po)odhalit osud některých záhadných postav (máma synovců), škoda, že k tomu nedošlo v původním seriálu. Ale bojím se, že i toto zůstane ve stínu vtípků a hlášek, na kterých nová verze stojí a padá. A dabing sice rozhodně dopadl podstatně líp, než ta hrůza, kterou si dovolili nahradit nepřekonatelný původní dabing původního seriálu, ale taky to není úplně ono. Zejména hlasy synovců zní až moc podobně a nevýrazně, a hlasů vedlejších postav taky není zrovna moc (Máti Rafanku a Skrblíkovu sekretářku určitě nemá mluvit jedna herečka). Na druhou stranu ale zachoval co nejvíc jmen a názvů z původního dabingu původních Kačerů, což je samozřejmě velké plus. Celkově někde mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale z důvodů napsaných už v první větě zaokrouhluju výš.(11.4.2018)

Na original si už ani nevzpomínam, ale toto ma baví :) Tie ich polo okrúhle, polo štvorcové tváre nemajú chybu.(26.5.2018)

• T.O.M.

Původní seriál byl výborný a skvěle zaujme děti i dnes. Když jsem viděl tohle, napadlo mě, že zadání asi znělo, že to musí být víc cool. Disney by se měl zamyslet nad tím, proč jeho nejvýdělečnější značka je dnes Ledové království, které vůbec cool není.(4.1.2019)