Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

shimpy(CZ)

Pirátské filmy moc nemusím, ale pokud v nich hraje Johnny Depp jako okouzlující Jack Sparrow, nemůžu odolat. Parádní záležitost, která neurazí a pobaví. ()

Wishkah

Kdyby tomuhle filmu chyběli dvě postavy pirátských kapitánů byl by tenhle film obyčejným bukanýrským dobrodružstvím, bez špetky originality nebo zábavy. Jenže oba kapitáni tady jsou a oba dva, Jack Sparow v podání více než geniálního Johny Deppa a kapitán Barbossa v podání neméně úžasného Geofrey Rushe, vládnou tomuto filmu i přesto, že jejich role jsou v podstatě vedlejší a mají míň prostoru než toporný Orlando Bloom a Keira Knightley, která ještě neměla tu pravou hereckou formu. Depp a Rush si prostě film ukradli jenom pro sebe jako praví piráti. Johoho ()

ThomasL

Konečně výborný film o pirátech. A jak jsem se u toho nasmál. Tenhle film má všechno, co by měl správný dobrodružný snímek mít. Jen nominace na Oscara pro Johnnyho Deppa mi přijde trošku málo, protože za to co předvedl, by si ho podle mě opravdu zasloužil. ()

Prochy38

Totální průstřel. Na tohle téma dlouho nikdo nic nenatočil. Gore Verbinski, pro mě absolutně neznámý režisér, dokázal stvořit veledílo. Herecké jedničky současnosti v této dobrodružné a akční fantasy komedii při nejmenším desetiletí dokazují, že volba byla správná. Stálo to za to! J. Depp v životní roli. ()

venom14

Milé překvapení,nejlepší pirátský film,co znám.Johnny Depp je super,příběh je taky obstojný,hezké záběry,hudba,akční pasáže,efekty. ()

ThomasCrown

Megalomanské znovuzrodenie pirátskych filmov sa podarilo na výbornú a po každom pozretí túžim ulúpiť si Čiernu perlu a plaviť sa za slobodou. ()

DannyBoy80

Kravina. Deppe, doufam, že na tom fest vyděláš a začneš opět točit vlastní filmy a hrát v kvalitních filmech. Posledni dobou ti to nejde. ()

Xavi6

Pirátská klasika s nejlepším možným hercem Johnnym Deppem, který tento film táhne za jeden provaz. Na mě tento film udělal obrovský dojem a podepsal si tak u mě odživotní oblibu této série, ať už jakýkoliv díl bude kvalitní. A zde platí taková jednoduchá rovnice: Piráti z Karibiku = Johny Depp. Prostě bez něj by to nešlo. ()

Hanes88

Naprosté nadšení!!! Zde není opravdu co dodat. Neuvěřitelný děj, který byl umocněn skvělými efekty, hláškami a hudbou. No a nástup "Kapitána Jacka Sparrowa" prostě neměl chybu :-). Ať už Johnny Depp zahrál a zahraje luxusně, tohle je jednoznačně jeho největší role, kterou kdy zahrál. 100% ()

PetkaW.

Hned na první shlédnutí jsem podlehla kouzlu Jacka Sparrowa. Johnyho Deppa mám ráda celkově, ale tahle role mu zkrátka neskutečně sedla. Těžko si umím na jeho místě představit někoho jiného. Piráti ve své době představovali něco úplně jiného, neokoukaného... Hlavně zpracováním - propojení klasického pirátství s fantasy námětem a zároveň humorem. Piráti z Karibiku se pro mě stali filmem, na který se podívám, když už nevím co by. Vždycky se zaručeně pobavím, i když je vidím po sté. Skvělá výprava, parádní hudba, výborní herci, vtipy jeden za druhým, akce, tajemno... co víc si od pořádné oddechovky na dlouhé večery přát? ()

Itar

Výborná popkornovka se skvělým tandemem Johnny Depp/Geoffrey Rush, která i přes svojí delší stopáž ani na chvíli nenudí... no a i ten Orlando Bloom sem celkem sedne. Další plusy za Verbinskiho atraktivní režii a Badeltovu neméně atraktivní hudbu. /// Po další nedávné projekci musím jít na pět. Jsou tam sice některé nepříjemné nedostatky, ale i deset let po uvedení Piráti splňují do puntíku to, pod čím si představuju moderní blockbuster. Tohle se Verbinskimu povedlo maximálně. ()

J*A*M*A*L

Naprosto skvělá klasika s prvky skvělého humoru na kterou se vždy s láskou podívám.Gore Verbinski mě snad už ani nikdy zklamat nemůže.Prostě má snad nejoblíbenější fantasy.Ani nevím jak bych tento film mohl popsat, protože jen plácám nesmysly.Asi prostě jen skvělý kult.100% ()

Hadriel

Johny Depp tomu kraluje a celé to táhne. Když film přišel do kin byl jsem z něj opravdu nadšený. Piráti, skvělá hudba, kulisy, triky. A i teď po několika shlédnutích má stále co nabídnout. Sice už to není na plných pět, ale nechci měnit hodnocení jenom proto, že jsem si film okoukal. + Johny Depp. + Moře, plavba, lodě, námořníci, piráti. Stále to má něco do sebe. ()

Dyas

Bez Johnnyho Deppa by nebyl Jack Sparow, bez Jacka Sparowa by nebyli Piráti z Karibiku tím, čím jsou. Parádní dobrodružný příběh plný vtipných situací a výborné hudby, která vždy hraje na jedničku. ()

Paldiny

Skvelý ťah spoločnosti Walt Disney vytvoriť zábavný blockbaster z pirátskych dôb s vypiplanou Bruckheimerovou akciou a prítomnosťou večne naliateho piráta s tvárou Johnyho Deppa. Okrem tejto ikonickej postavičky ďalej vyniká charizmatický záporák Barbarossa v podaní Geoffreyho Rusha. Zostávajúce ústredné duo Orlando – Keira za predošlým osadenstvom mierne zaostáva, otravnosťou však nepôsobí. Úroveň príbehu je vzhľadom na látku primeraná a čo sa týka trikovej stránky bezchybná. Dejovo to občas vatovo mrzne, ale vďaka zábavnosti a dobrodružnému náboju, film baví aj po viac násobnom pozretí. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 46 630 690 $ (3416 kin) Náklady na výrobu: 140 mil. $ Náklady na reklamu: 40 mil. $ Ocenění: Oscar '03 - nominace: hlavní herec (J. Depp), masky, střih zvuku, mix zvuku, vizuální efekty Zlaté glóby - nominace: herec v mzuikálu/komedii (J. Depp) BAFTA - masky; nominace: vizuální efekty, kostýmy, hlavní herec (J. Depp), zvuk ()

Terezinka198

Nezapomenutelná postava Jack Sparrowa. Okamžik, kdy se Depp bez jeho gest už nemůže správně pohybovat. Shlédla jsem to už tolikrát, že hlášky znám nazpaměť. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Typická popkornová zábava, ktorá sa mi voľakedy páčila viac, ale postupom časom strháva masku nenáročnej letnej zábavy. Pirátske dobrodružstvo je to celkom zaujímavé, aj keď nijak strhujúce, postava Jacka Sparrowa v podaní Johnyho Deppa je iste legendárna, mladučká Keira Knightley je iste pôvabná, aj nejaký ten vtip sa sem tam nájde, ale ... Hudba je svojou jednoduchosťou miestami až otravná (ktovie, ako by to bolo, keby Hans Zimmer neodmietol), ten digitálny bordel bol niekedy dosť rušivý a film určite nemal takú kvalitu, aby mohol byť natiahnutý na bezmála 2 a pol hodiny. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert