Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

newt17

Napoprvé jsem se docela nudil, protože mě tehdy míjelo kouzlo Johnyho Deppa. Po Edu Woodovi mi ale nezbylo než přehodnotit všechny filmy, které s Johnym stojí a padají. ()

CamperCz

Jo, bylo to vtipne. Vypadalo to dobre. Keira je kocka. Sparrow je sympatak, kadence jeho hlasek je odzbrojujici. Ale to je vsechno... ()

chalp

Dokonalý mainstreamový projekt, vtipný, romantický, akčný, napínavý, dramatický, vizuálne pohlcujúci, navyše so sympatickými zombíkmi, podľa ktorých môže matel vyrábať akčné figúrky.Hviezdne vojny pirátskeho odvetvia. ()

Emzet

Depp je tady vážně dobrý (kde není?), ale film je v druhé půlce strašlivě natahovaný, pořád se chodí tam a zpátky a pořád se někdo dokola podvádí a tak. Keira... mi samozřejmě nemůže vadit, ale Orlando už je horší. Ona jeho mirkodušínovská role by asi dala zabrat i lepším hercům - on je v ní prostě hrozný. A Geoffrey Rush je zas na plátně minimálně. Vrcholem je tedy opravdu Depp jako hippie pirát. Triky asi jsou dobré, ale těch pár digitálních kostlivců mi rozhodně dech neuzmulo a přijde mi škoda, že tak dobrý nápad byl promrhán snahou udělat ten film co největší - dvouapůlhodinový. ()

MR007

První díl ještě ušel, další díly už jsou hrozné. Depp se v roli vyžívá, ale klasický problém Hollywoodu je slabý scénář. ()

LucyW.

Možná jsem měla dát pět hvězdiček, protože tenhle film po dlouhé době zase dokázal, jak se správně dělá film, aby byl zároveň zábavný a dobrý. Jen se asi nikdy nepřenesu přes fakt, že v této trilogii plyne čas pozpátku, či co (vyvozováno z módy a rozšíření pirátů po světových oceánech). A taky přes fakt, že dělá hlupáky z britského námořnictva. ()

Al Mustafa

Nevím co lidi vidí na Deppovi v tomto filmu. Podle mě je to jednoznačně jeho nejhorší výkon jaký jsem viděl. Vždyť tam strašně přehrává. ()

M1k9

Povedená zábava pro rodinu s dětmi. Pochvaluji citlivou práci s herci. Jmenovitě Johnny Depp, Orlando Bloom a Keira Knightley ze sebe dostali svoje maximum. Přinejmenším nadprůměrný výkon. 6.5/10 ()

Blue.Shark

Hezký příběh, skvělí herci (Johnny Depp byl přímo neuvěřitelný) a krásná hudba. Celkově vzato je tenhle film hrozně jednoduchý, ale dovedený k dokonalosti. Na plný počet tomu něco málo chybí...asi nějaká ta epičnost. Jinak ale klobouk dolů, takové filmy se nezapomínají. ()

Skarface

Naprosto skvělá užasná dokonalá podívaná na kterou jen tak nezapomenu .zábava od začátku až do konce prostě žádná nuda ! Naprosto užasné propracování akčních scén a výborný výběr herců do hlavních rolí kde největší zásluhu nasypu na Johnny Deppa od samého začáku snad neudělal ani jednu chybu a splnil ulohu na výbornou s třema hvězdičkama a minimálně 3x podtrženou .Rozhodně to je film na který se vždycky strašně rád podívám a nikdy mě neomrzí. ()

Hepy13

Pirátská tématika kolem mě proplouvá velkým obloukem. Nikdy bych nevěřil že někdo natočí film o pirátech do kterého se zamiluju. Gore Verbinski si mě nejprve omotal svým Kruhem, pak mi střelil jednu kulku do mozku a vrazil šavli do srdce v podobě Pirátů z Karibiku. Další díly (ač mají svou kvalitu, především dvojka je pořád hodně dobrá) považuji spíše za marketingový tah jak vytřást z truhly co nejvíc zlaťáků. Takže jednička nemá konkurenci! Ačkoliv je Johny Depp spojován s mnoha rolemi, tak postava Jacka Sparrowa se fanouškům zapíše do paměti pravděpodobně ze všech nejvíce. Ani já nejsem vyjímkou, Depp se své role zhostil opravdu bravůrně. Když k Johnnymu přidáme Geoffreyho Rushe, Orlanda Blooma a nádhernou Keiru Knightley, tak kvalita filmu vylétne vzhůru. Neméně pěkný je také soundtrack. Příběh je sice jednoduchý, ale za to velmi kvalitně a krásně režírovaný. Film má přesně to co se divákovy musí líbit, dynamický děj během kterého nemáte příležitost se nudit, výborně natočené akční scény, vtipné momenty i hlášky. Já osobně mám nejradši scénu, kdy se za svitu měsíce promění posádka kapitána Barbosy. ()

nonick1

S ohledem na žánr a s odstupem let zjišťuji, že tomuhle filmu vlastně není co vytknout :-) Škoda jen, že v dalších dílech jde stále o stejnou kaši, kterou tvůrci vařili podle zdánlivě osvědčeného mustru "jedničky" - tu pouze nastavovanou, onde zase až příliš překořeněnou - nicméně na kouzlo prvního dílu už nedosáhli... ()

lardko

Skvěle komediální film o pirátech s Johnnym Deppem , když on v něčem hraje tak se prostě bavím. Už je to přes 12. let , co tento film byl natočen , a pořád mi přijde jako jeden z nejlepších filmů. ()

Lilloos

Skvělá akční fantasy, z které ale kult udělal až snad nejznámější filmový hudební motiv a Johnny Depp, bez kterého by kapitán Jack Sparrow nebyl sám sebou. ()

Vesecký

Kostru jsem pochopil, taky hudba byla dobrá. Ale jinak by si tenhle paskvil zasloužil odpad. Pohádka pro děti nebo pro dospělé? Tohle jsou ti "slavní" a opěvovaní Piráti z Karibiku. Hrůza hodná současné produkce Hollywoodu s příšerkami (jistě byli maskéři oceněni za ty příšerné kostlivce), rychlé střídání záběrů, tak typické pro akční filmy, že se v tom člověk ztrácel. Keira zmalovaná jak v 21. století i se slušivými dámskými kalhotami současného střihu. Depp tancoval jak homosexuál. Jestli to tedy byl on, protože já na tyhle tváře nemám moc pamatováka. Rozhodně netoužím vidět víc dílů. Evropané by z toho jistě natočili před padesáti lety slušný dobrodružný příběh, třeba s takovým G. Philipem. Tohle asi muselo stát hrůzu peněz a žádný umělecký zážitek z toho člověk nemá. ()

Muel

| Walt Disney | Strašne super. Prajem si, aby všetky súčasné blockbustre/komiksovsky boli takto nádherne balancnuté vo všetkom. Scenárom, hlavnou postavou a záporákom, celkovým storytellingom a elementom čistej, čírej zábavy natočenej s vášňou a láskou. Verbinskemu to tu vyšlo na plnej čiare, keby v kine sedím v tom 2003ťom a vidím toto, nevedel by som sa dočkať na ďalšie diely, láska na prvý pohľad. Poctivé. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert