Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Legendární horor o panence Chuckie, hračce s duší sadistického vraha. Pojďte si hrát!!!  I kdyby americký režisér Tom Holland už nenatočil nikdy nic jiného, bude jeho jméno již navždy zapsáno zlatým písmem na zdi slávy moderní popkulturní hororové zábavy. Právě díky němu se totiž na první pohled triviální větička „Pojď si hrát“ stala v roce 1988 nesmrtelnou.Za hlavního hrdinu jeho klasického hororového thrilleru Dětská hra by šlo považovat malého chlapce Andyho, který právě oslavil šesté narozeniny. Ale pravda je taková, že prim v tomto snímku, který se v průběhu let rozrostl o čtyři další pokračování a letos se dokonce dočká vlastního remaku, hraje především hračka, kterou Andy dostane jako dárek. Panenka Chucky totiž není zdaleka tak roztomilá, jak se zprvu tváří. Pomocí prastarého voodoo rituálu se do ní během zatýkání převtělil umírající psychopatický vrah Charles Lee Ray a je jasné, že dřív nebo později se svět dozví o jeho návratu. Jenže kdo malému klukovi uvěří, že jeho malá hadrová panenka sprostě kleje, provádí naschvály a občas také s velkou zálibou zabíjí? Je to chyba, že dospělí svým dětem tak málo naslouchají. Teď za to někteří budou muset zaplatit svým životem. (oficiální text distributora)

Campbell

Dětská hra je další kult. Bohužel v dnešní době působí lehce směšně. Ale je to velmi vydařený film který zkouknu každý rok 2x:-) tento první díl je nejlepší, hlavně díky dusivé atmosférře a hercům. ()

silentname

Asi nie som ten, ktorý bol zhrozený z Chuckyho a skôr som tento film bral ako komédiu. Jediný fakt dobrý moment je prvá Chuckyho vražda opatrovateľky kladivom do hlavy, ktorá následne vypadne z okna. Inak som sa celý čas viac menej nudil. V prvom rade film nie je ani trochu nadčasový, ale to by mi nevadilo. Postavy nie sú zaujímavé, atmosféra nie je dobrá, ničím ma tento film neohromil. Jeden z tých lacnejších hororov. Myšlienka kreatívna a nápad fajn, ale spracovanie už tak kvalitné nie je. Čakal som viac. ()

PetrPan

Chucky patří ke kultovním hororovým postavám a rozhodně právem. Hláškující vraždychtivá panenka sice může působit směšně, ale Holland a všichni, co přišli po něm, si to moc dobře uvědomovali, a tak se Dětská hra nesnaží být něčím, čím být prostě nemůže. Přesto se, v prvním díle určitě, daří místy vytvářet i  hustou atmosféru  a z Chuckyho jde strach, z toho popáleného pak zcela bez pochyb. Sledováno se syny při akci  Nožem a s příšerami proti covidu. ()

Joker Punx

Další hororová klasika z mého dětství. Jo jak jsem zažil dobu videopůjčoven, tak tohle byl další horor co jsme měli z videopůjčovny :) Panenku Chucky jsem si oblíbil hned a Brad Dourif jako vrah Charles Lee Ray je dost brutální i když se tam ukáže jenom na začátku filmu, tak pak jak dabuje Chuckyho, tak to je skvělý. Film má dobrou atmosféru ale místama je to takový utahaný a je fakt škoda že do toho filmu nedali víc akce na tak výbornej námět. Film dneska vidim na čtyři hvězdy, ale je to dobrá nostalgie, tak jsem musel dát tu pětku. Jo a první dabing nejlepší - Jiří Pomeje jako Chucky nemá chybu, hrozná prdel jak to dabuje - Ty všivá kurvo! Ty prašivá děvko! Natrhnout píču by si nechtěla? :D Fakt prdel. Druhý dabing MGM na DVD už byl na hovno. Zlátý devadesátky kurva! ;) ()

eLeR

No povedzme si to na rovinu .. Čaky je celkom špatnučká bábika. Mojim deťom by som ju nekúpila ani v zľave. A vlastne ani cudzím. ()

klerik

Nekompromisné a zákerné. Chucky to odpálil vo veľkom štýle. Scenár je síce brutal jednoduchý, ale stále sa niečo deje. Skvelá atmosféra a humor osemdesiatych rokov (takmer porovnateľné s GREMLINS). Kultovka... ()

SeBig

Zajímavý námět vraždící panenka..kdybych to viděl když jsem byl malej týden bych neusnul. Jeden ztech zajímavých dobrých hororu z osmdesátých let doporučuji :) ()

dopitak

Dokud se Chucky nezačne hýbat před diváky, atmosféra je skvělá, i když je to jasné béčko. Ale ten konec, proboha, ten uječenej konec, kdy vás rozčiluje úplně všechno, až se musíte začít smát, což se přesně v téhle části stát nemá, ten tomu nasadil korunu. Viděno v 1. dabingu s Pomejem. ()

Chrustyn

Dnes už poměrně známý horor o vraždící panence, který se probojoval mezi takové legendy jako "Noční můra v Elm Street" nebo "Halloween". V tomto případě se však nejedná o nijak vážnou hororovou podívanou ale spíše o celkem zábavný a nápadem originální filmeček, který sice není moc napínavý nebo dokonce hororový ale uteče dost rychle a po celou svojí stopáž zabaví. ()

SOLOM.

Jeden z prvních hororových filmů, který jsem viděl. Dodneška si pamatuji onu větu, kdy Andy říká své matce proč zemřela tetička M…Film má docela slušnou atmosféru, která sice místy sklouzne na hranici komedie, ale tak všechny díly byli dělané i tak trochu v tomto duchu. Především pak díky Chuckyho hláškám z nichž některé se staly „legendární“. V dětství jsem se u toho hodně bál, teď už se tomu můžu jen zasmát. Nicméně tahle podívaná se mi nikdy neokouká a vždycky si jí pustím rád znovu. Chucky se pro mě stal jednou z kultových záležitostí! ()

eraserhead666

S asi desetiletým odstupem jsem se trochu obával, zda to bude stejně silný zážitek jako kdysi. Ale Chucky prostě nezklamal. Jen jsem začal mnohem více přemýšlet, čím to je, že osmdesátkový filmy ve většině případů prostě fungují o po mnoha letech, což se o některých hororech např. z devadesátých let, říct nedá? Prostě parádně namíchaný hororový koktejl s povedenou děsivou panenkou, překvapivě ne protivným a nepříjemným malým klukem (hrál to parádně) a dobře budovaným napětím. U tohohle filmu se můžete obávat jen jednoho - že nějakého blba napadne udělat remake. ()

ARI50

Jsou to sice jen 3 hvězdy ale tahle panenka přirostla strašně k srdci, napětí je slabší ale atmosféra dobře vyděsí a tak jako malý jsem se samozřejmě dost bál ale i tet to mám hodně rád konečná řezba je přesto nejlepší. ()

veru_needy

Matka dá Andymu na narozeniny vysněnou panenku, jenomže panenka je ve skutečnosti vraždící stroj s duší vraha Charlese Lee Raye. V okolí začnou umírat lidi a panenka potřebuje lidské tělo, do kterého by ukryla svou duši. Na tento film si pamatuji z dob mého dětství a nikdy nezapomenu na emoce a dojmy, které ve mě zanechal. Už jako malá jsem nikdy neměla z hororů strach, ale z této panenky jsem teda rozhodně respekt cítila. Místama jsem zvládala zapojit i fantazii, při čemž jsem si představovala, jaké by to bylo, se v noci otočit a vidět ho stát u mé postele. Možná, že jsem ve skrytu duše byla vždycky masochista. Teď když na to koukám s odstupem času, musím přiznat, že pro mě stále neztratil mnoho z mých původních dojmů. Je pravda, že některé scény, které mi dříve připadaly nad míru děsivé díky Chuckyho obličeji, se mi nyní jeví spíše jako ujetě absurdní - samozřejmě ale v kladném slova smyslu. Co se však musí nechat, tak to je design panenky, ten je opravdu naprosto dokonalý. Když totiž vezmeme v potaz rok výroby, je vytvořený naprosto geniálním a originálním způsobem; mimika obličeje, gestikulace, pohyby, zrzavé vlasy, baculaté tváře, červené tenisky a džínové kšandy. Těžké si něco takového nezapamatovat. Do té doby si nevybavuji, že by kdekoliv ve filmovém průmyslu, něco takového dokázal neživý objekt dělat nebo se podobným způsobem chovat. Tohle všechno ještě doprovázel Chuckyho zákeřný smích v podání Brada Dourifa. No co dodat, takovou hračku bych dítěti nekoupila ani za trest. Už jenom představa mluvící panenky s psychopatickým výrazem ve mě vyvolává husí kůži. Všechny díly nabízí něco nového a co není málo, čím novější díl, tím lepší mimika, pohyby a zpracování. Takže za mě skutečně výborné hororové dílo jemně okořeněné humorem, které starší sice už neviděsí, ale alespoň pobaví. A pokud znáte tento film z dětství, není možné ho neprožívat. Chucky je rozhodně jedna z nezapomenutelných postav filmového hororu. - "Hi I'm Chucky, wanna play?" ()

duklak2

Panenka Chucky, co dodat? Nikdy mě nenapadlo, že se dá natočit tak skvělý horor s panenkou. Chucky je vtipný, zákeřný a vraždící. Výborné. I když s dalšími díly kvalita klesá, pořád jsou to dobré horory. ()

JASON_X

Do téhle horrorové pohádky jsem se hned napoprvé beznadějně zamiloval... Bylo to někdy záhy po tzv. "revoluci", takže jsem film bohužel viděl z dabované VHSky na černobílé televizi, ale přesto to byla láska na první pohled. A tenhle vážný vztah přetrval beze změn až dodnes. Postavička zuřivé, šeredné, sprosté a maniakálně vraždící panenky (vlastně panáka) je jedním z mých nejoblíbenějších filmových záporáků. K tomu ještě navíc ryzí osmdesátková atmosféra a hezká Andyho maminka, a je z toho divácká láska až za hrob. ()

mm13

Toto je veľmi dobrý horor, pretože operuje na neobvyklom území. Vraždiaca bábika = hrubé zrno! Natočené je to štandartne, bez zvláštnych invenčných prvkov či osobného vkladu režiséra, ale asi dobre - napríklad pri scéne s baterkami ma na nevydržanie mrazí zakaždým. Ešte keby to zlo bolo nejasnejšieho, mystickejšieho pôvodu... [70%] ()

Lacike

Dnes som to videl prvykrat. Ak by som bol v rovnakom veku ako maly Andy, tak by som sa snad bal. Ale to uz davno nie som. Ako horor to vôbec nefunguje. Atmosfera nulova. Lakaciek je tiez len par a su trapne. Finale v ktorom dvaja dospeli ludia a jeden chlapec nevedia premôct malu blbu babiku je totalna chujovina. Vlastne uz aj to, ze o babike na hranie sniva chlapec je dost divne. Z Chuckieho nejde strach a ani nie je cool. Ani ako komedia mi to nepripadalo vtipne. Asi som mal malo promile v krvi. Holt nie som taky ochlasta ako niektori fanusikovia tohto pre mna nepochopitelneho kultu. Hlavne ze fenomenalny remake Evil Dead títo pseudoexperti na horory odjebu odpadom. Jednu hviezdicku davam za solidnu technicku stranku a druhu za sympaticku Catherine Hicks. Dalsie diely tejto imbecilnej serie ale rozhodne vynecham. 3/10. ()

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

Úspěch M3GAN znamená rychlý sequel

08.01.2023

Ačkoliv kina už měsíc drtí druhý Avatar, našel producent Jason Blum přece jen zase jednou skulinku k úspěchu. Hororová M3GAN o panence s umělou inteligencí, která se vydá na dráhu dalšího Chuckyho,… (více)

Mark Hamill je nový Chucky

Mark Hamill je nový Chucky

31.03.2019

Hororovou klasiku Dětská hra čeká reboot a studio Orion Films čerstvě oznámilo, kdo bude v nové verzi dabovat kultovní vražednou panenku Chuckyho. Roli se upsal slavný herec a zkušený dabér Mark… (více)