Podezření nula

Suspect Zero

Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

Název filmu je trefný...aby dacan zlikvidoval cca 1000-2000 lidí a nikdo na něj neměl spadeno tak to detektivové opravdu musí mít nulové podezření. Jinak Beník Kingsley tu hraje vlastně staršího Dextera jelikož také likviduje jen sériovky avšak pan " Zabil jsem tisíc a víc" mu uniká i když pokreslí celej bloček obrázkama ze života masáka. Takže aby ušetřil za papír a tužku tak se trochen spřáhne s houževnatým agentem v roli Aarona který mu nakonec helfne. Jak to dopadne to už zjistěte samotní ale krimi je to povedené a když uvidíte pozemek našeho masáka tak Vám proběhne hlavou že vrah musí být na 100% Krteček. Nakonec nebyl ale až zmíněná scéna poběží určitě pochopíte. Finále bylo trošku slabší a Mosová to zabila (doslova) úplně ale i tak solidní řemeslo rejžo.(5.2.2013)

Agent FBI Thomas Mackelway (Aaron Eckhart) je po šestiměsíční suspendaci převelen (kamsi na venkov), a dostává na starost případ zavražděného chlápka (s odříznutými víčky a listem s podivným symbolem). Po nalezení další dvou podobných mrtvých se začínají dávat věci do pohybu - vše směřuje k jedinému muži, Benjaminu O'Ryanovi (Ben Kingsley). Ale nic není takové, jak se na první pohled zdá, ba naopak ... Zajímavá detektivka s slabým nádechem tajemna. Aaron Eckhart i Ben Kingsley svým hereckým koncertem dodávají filmu šťávu. Carrie-Anne Moss je zde pak jen dopočtu (její postavu jsem vůbec nepochopil, scénu na konci místo ní mohl vzít kterejkoliv jinej nepodstatnej polda). Celkově lepší průměr...(7.6.2008)

• solskjaer

Hodně zvláštní film, který se moc moc snaží být originální a progresivní ale ve finále film působí nudně, táhle a nesmírně utahaně. Kamera byla strašná, střihač byl na chemii a herci zcela propadli. Kingsleyho ač ho mám moc rád a myslím si že je jeden z nejcharizmatičtějších herců co znám, zde působil trapně (hlavně ten zábět v kostele), Moss byla "navíc" a Eckhart není herec. Závěrem bych pochválil snad jen tu snahu protože jako celek tohle nemůže obstát.(12.1.2006)

Remote viewing. Historicky vzato zase ne až tak fantasmagorická praktika dálkového "napojení se" na pachatele a taky ústřední motiv thrilleru, co drží své trumfy hodně dlouho v tajnosti. Některé pak nevyloží vůbec, ty, co vyloží, budí pochybnosti o čistotě hry - ještěže jsou na stole i Kingsley a Eckhart, potřebný to pár do výherní kombinace. Přísahám, že kdybych ve vnitřním zpětném zrcátku uviděl oči a latexovou rukavici prvního jmenovaného, zbarvil bych potah svého sedadla do hněda! U druhého by mě docela zajímalo, jak si holí dno té golfové jamky, co má na bradě..(17.7.2012)

Nemám vážnějších námitek proti tahání FBI za fusekli za účelem zrychlení jejího výkonu, ale tato psychokrimi mi dopředu naslibovala víc trumfů, než jich měla poschovávaných v rukávech. Žádný fórek zlehčující drámo se nekonal, tempo příběhu se stěží drželo na úrovni želvího sprintera a tak filmového fajnšmekra mohlo potěšit alespoň to, že na množství špendlíků zapíchaných do mapy se skutečně nešetřilo.(10.5.2012)