Podezření nula

Suspect Zero

Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

Thriller, pri ktorom musia pracovať mozgové závity. Funguje ako dobrá skladačka, nie síce tak ako Memento, no divákovi sa aj tak odvďačí. Nemyslím, že by to bolo pre absolútne nenáročných konzumentov, skôr si to vychutnajú milovníci inteligentných thrillerov. A určite by som to neprirovnával k Sedem, tento film sa ho nesnaží kopírovať. Má inú atmosféru, odlišnú formu a aj postavy sú z "iného cesta". A Ben Kingsley je opäť brilantný.(30.3.2005)

Tak sem jdu, že tomu dám 3*, protože "něco" (Kingsley) na tý ne/chtěně vtipný atmosférický jednohubce bylo - a koukám, že už tu ty 3* mám skoro 4 roky. WTF, nepamatovala jsem si ani vteřinu. Tak buď je to nějaká Merhigeova černá magie, která se naprosto nenápadně kompletně vytratí z mozku (odtud název), anebo bych si fakt měla začít zapisovat normální smysluplný komentáře. Ne, to druhý je blbost.(16.10.2014)

Trochu rozpaky. V jednu chvíli mi tam ono parapsychologično vůbec nesedlo a v tu druhou jsem si to bez něho nedokázal představit. A houpačka to byla i u Aarona Eckharta, jenž mi také střídavě lezl na nervy. Díky bohům za Bena, který si odehrál své a jako jediný mi u tohoto lehce nadprůměrného thrilleru dával jistotu. 65%(25.7.2010)

Má to své tempo, atmosféru i pointu..(30.3.2013)

Tak tohle dílko bych ohodnotil jako promarněnou šanci. Herecké obsazení je velmi slibné, ale řekl bych, že se z něho dalo vymáčknout mnohem víc, zvlášt CAM je tam jen pro ozdobu ( a to já ji žeru :-)) A hlavně se film ( režisér a spol. ) očividně snažil o budování nějaké atmosféry, ovšem to se mu moc nepovedlo. Prostě mě to k obrazovce nepřikovalo a ikdyž závěr je zajímavej, ke špičce žánru jako 7even nebo ( ve filmu zmíněný ) Zodiac, to má prostě daleko...(3.6.2008)