Podezření nula

Podozrenie nula

Thriller / Krimi / Mysteriózní / Drama

USA, 2004, 95 min

• numi

Při prvním shlédnutí jsem byl na rozpacích, zda dát hvězdičky tři nebo čtyři. Nyní, po třetím shlédnutí, se musím přiklonit ke hvězdičkám dvěma. Aaron Eckhart je pěst na oko, Ben Kingsley výborný, ale ve filmu díky tomu až příliš razící a Carrie-Anne Moss je tím pádem asi ze všech nejlepší. Scénář? Nudný! Jde o jakýsi pokus vytvořit hybrid mezi dvěma thrillerovými giganty. Mezi Sedm a Minority Report. Tento hybrid však úplně zapomněl na děj. Koukáte, kdy se konečně začne pořádně vyšetřovat a najednou vám agent Mackelway do kamery říká, že už je zoufalý z toho, že na nic nemůže přijít. Pečení holubi do pusy nelítají, kamaráde. Navštívit jeden blázinec, jeden sklep a jedno místo činu a chtít chytit potencionálního vraha v té době pěti obětí? Ehm... Bonusovou hvězdičku dávám za první pointu (ono otevření jisté truhly po hodině filmu), která mě fakticky dostala a sama o sobě by vystačila na hodně dobrý thriller. Zbytek už je ale zase nuda a na závěr se toho nakupí tolik, že nestíháte a pak je najednou konec. Příliš zbrklé a nedotažené. [leden 2006](25.1.2006)

Název filmu je trefný...aby dacan zlikvidoval cca 1000-2000 lidí a nikdo na něj neměl spadeno tak to detektivové opravdu musí mít nulové podezření. Jinak Beník Kingsley tu hraje vlastně staršího Dextera jelikož také likviduje jen sériovky avšak pan " Zabil jsem tisíc a víc" mu uniká i když pokreslí celej bloček obrázkama ze života masáka. Takže aby ušetřil za papír a tužku tak se trochen spřáhne s houževnatým agentem v roli Aarona který mu nakonec helfne. Jak to dopadne to už zjistěte samotní ale krimi je to povedené a když uvidíte pozemek našeho masáka tak Vám proběhne hlavou že vrah musí být na 100% Krteček. Nakonec nebyl ale až zmíněná scéna poběží určitě pochopíte. Finále bylo trošku slabší a Mosová to zabila (doslova) úplně ale i tak solidní řemeslo rejžo.(5.2.2013)

Napínavý mysteriózní thriller, s dobrým hereckým výkonem Bena Kingsleyho. Byli sice chvilky, kdy jsem se maličko nudil, ale ty byly naštěstí krátké a ojedinělé. Eckhart mě sice svým výkonem nenadchl, raději bych v roli agenta Mackelwaye viděl jiné charismatické herce, přesto vyloženě špatnou práci neodvedl a nepotápěl film. Carrie-Anne Moss zde hraje pouze druhé housle a moc prostoru nedostala, takže její fans se příliš nenabaží. Jak už jsem výše zmínil, co se týče mr. Kingsleyho, tak ten předvedl mimořádný výkon a strhává na sebe všechnu pozornost. Kdyby scénarista ještě více jeho postavu dopiloval, mohla by být zlatým kouskem v jeho filmografii.(28.11.2008)

Skvělý nápad, povedený scénář, výborné obsazení i bezchybné zvládnutí svých rolí (Kingsley, Eckhart, Mossová)... přesto to na mě tak nějak nezafungovalo. Za vinu to dávám režisérovi, kterému se zkrátka nepodařilo dostat do filmu tolik potřebné napětí a tu správnou atmosféru! Btw: Proč tak vynikající herec - jakým Ben Kingsley bezpochyby je, hraje převážně v samých sračkách (Suspect Zero je naštěstí světlou výjimkou)?!(21.8.2009)

Bezvadný film, napínavý od začátku až do konce, přičemž až do posledních 5 minut nikdo necí, kdo že to tam vlastně vraždí a už jen to člověka přinutí u filmu vydržet až do konce. Navíc vodítka jsou FBI posílána velice zajímavým způsobem, přičemž se skoro celý film zdá, že jsou zaměřená proti detektivovi, který vraždy vyšetřuje..... Prostě, tenhle film stojí za podívání a ne jen jedno ;-)(2.6.2008)