Co je to za soudní systém, kde kriminálníci zůstávají na svobodě? Mladý právník Arthur Kirkland (Al Pacino) se ptá, zda vůbec existuje SPRAVEDLNOST. Arthur je upřímný, idealistický právník, který se najednou dostává pod tlak, když má obhajovat významného soudce (John Forsythe). Ten je obviněn ze zbití a znásilnění mladé dívky. Arthur ví, že je vinen! Když dojde k soudnímu líčení, Arthur si musí vybrat mezi kariérou a ctí. Závěr soudního líčení je explozivní a nezapomenutelný. (oficiální text distributora)

Rozjimatel

[3,5*]     "You're a wonderful man, Grandpa. But your son is a shit."     Jedna z nespočetného množstva súdnych drám (v Amerike sú nimi doslova posadnutí), v ktorej sa to priam hemží právnikmi. Tak mi, mimochodom, napadá, že tí právnici musia mať v Amerike raj na zemi. Veď každý, kto si to môže čo len trochu dovoliť, má svojho vlastného právnika a každý sa tam neustále s niekým súdi. A tento film názorne ukazuje, aká veľká moc je často vkladaná do ich rúk, keď rozhodujú o ľudských životoch (niekedy až o živote a smrti). Aj keď nie som zrovna fanúšikom filmov tohto žánru (aj vzhľadom na ich nadmerný výskyt), je medzi nimi viacero výborných diel, ktoré proste nemôžem ignorovať. A táto inteligentná dráma k nim určite patrí. Dokáže veľmi trefne poukazovať na ostrý rozpor v práci právnika. Ten by mal na jednej strane zastupovať právo a spravodlivosť (čo sú, žiaľ, niekedy veľmi odlišné pojmy), na strane druhej ale aj keď vie, že jeho klient je dajme tomu odporný vrah, musí za každú cenu hájiť jeho záujmy. Snímka ma zaujala svojou myšlienkou, pútavým príbehom, výborným spravovaním a samozrejme aj skvelým herectvom Ala Pacina (Arthur Kirkland). Páčili sa mi aj ďalší herci, najmä Jeffrey Tambor ako Arthurov priateľ Jay Porter, právnik, ktorého svedomie priviedlo až na pokraj šialenstva a Christine Lahti ako Arthurova frajerka Gail. Za pozornosť ešte stojí aj Jack Warden ako veľmi svojský sudca Rayford so samovražednými sklonmi, ktorého groteskná postava (akokoľvek zábavná) mi však do tohto filmu tak trochu nepasuje.     "Justice for all. Only we have a problem here. You know what it is? Both sides wanna win. We wanna win. We wanna win regardless of the truth and we wanna win regardless of justice, regardless who's guilty or innocent. Winning... is everything." ()

aLPaC

Výborný režisér Norman Jewison tentokrát spojil síly s Al Pacinem, vzal si na mušku americký soudní systém a výsledkem je nejlepší soudní drama, které jsem kdy viděl. Jak je zde již mnohokrát zmiňováno, závěrečná Alova řeč je naprosto strhující, je to jeden z mých nejintenzivnějších filmových zážitků. Ten soudce byl hajzl už od pohledu. Bohužel ani napopáté z toho oskárek nebyl. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Arthur Kirkland: Dál se tu píše, že když se vás zeptali, co tam děláte, tak jste odpověděl: "Já o tý loupeži v taxíku nic nevím." Jak jste věděl, že k nějaké došlo? Ralph Agee: Pořád někdo někoho přepadává. ()

Dman

Myslim, ze po shlednuti jakehokoli filmu z prostredi soudniho liceni, si kazdy z nas polozi otazku: existuje tady nekde jeste spravedlnost? Dnes totiz kazdy clovek, tak jako pravnik nebo soudce mysli na uspech, penize, vitezstvi... Al Pacino v roli mladyho pravnika, ktery si nasi otazku polozil nekolikrat...a co si vybral za odpoved? "ANO" spravedlnost existuje, jen nekdy musime zapomenout na vitezstvi. ()

Mikino00

Právniččina není zrovna čestné a ušlechtilé povolání, to zjistí i idealistický právník, výborně ztvárněný Al Pacinem. Film bohužel spěje celou dobu k očekávanému konci, který mi nepřišel tak vyjímečný. Divákovu pozornost, tak drží hlavně zajímavé vedlejší příběhy. ()

Santino7

Pravdepodobne najlepší a najprofesionálnejší film z právnického prostredia, aký som mal doposiaľ možnosť vidieť. Niečo svojím spôsobom priam veľkolepé a vypiplané doslova a do písmena aj v tých najmenších detailoch avizoval už nezvyčajný (avšak nadmieru zaujímavý) úvod, skutočne nie je čo vytknúť. A to myslím v rámci celého filmu, pretože mňa to naozaj chytilo až do tej miery, že som sa od toho počas celých dvoch hodín nedokázal odtrhnúť ani na chvíľku. Bez debát kvalitne odvedené filmárske remeslo, kde to funguje doslova vo všetkých smeroch. A samozrejme, božský Al. Neuveriteľný výkon (jeho exkluzivitu v komentároch vystihla asi najlepšie kleopatra), z ktorého som bol priam unesený. Práve on je tým rozhodujúcim faktorom, ktorý tomuto snímku zabezpečil (aspoň v mojich očiach) post suverénnej "jednotky na trhu", čo sa týka filmov s podobnou tématikou. And justice for all... 5/5 ()

Klajnik

Soudní dramata mám velmi rád, ale "...and Justice for All" nevypráví o nějakém jednom velkém případu, nýbrž o potýkání se jednoho idealistického právníka se systémem, který občas semele nevinného nebo propustí zločince či nutí právníka jaksi dobře dělat svou práci bez ohledu na etiku... Al Pacino je tradičně skvělej a jeho řeč na konci filmu má svou sílu. ()

Daweflip

Po závěrečných titulcích jsem byl pravdu rád, že dělám práci, ve které mé morální hodnoty nemohou být v rozporu se zájmy klienta. Vynikající Al Pacino a výborný film, který určitě stojí za to vidět. ()

Rýža

Já vám nevím...mě tam prostě něco chybělo (a nebo přebývalo?). Ovšem Al Pacino bravurní, jak taky jinak...jen jsem asi čekala víc. Místo mé soudní jedničky v podobě Svědka obžaloby se ani nezachvělo. ()

Vesecký

Neskutečně výborný film, který nutí k zamyšlení nad tím, jak se má člověk zachovat v mezní situaci. Arthur Kirkland je donucen k obhajobě vlivného soudce Johna Forsythe, o němž existují nepochybné důkazy o znásilnění nezletilé dívky. Al Pacina moc neznám, protože se moc na hollywoodskou produkci nezaměřuji, ale tady mě mile překvapil. Mýlí se ti, kteří hovoří jen o kritice amerického soudního systému, myšlenky ve filmu jsou obecné a dnes více než jindy se týkají i našeho soudnictví. Vzpomeňme na některé naše právníky, úspěšně obhajující osoby, o nichž by se dalo s úspěchem předpokládat, že velké finanční trestné činy spáchaly... ()

Meechee

Film založený na klasickém rozporu právo versus morálka, který ale nezabředává do citově a emotivně vypjatých a mnohokrát řečených a omletých klišé (snad možná s vyjímkou poslední scény u soudu, která je naopak emotivní až až, nicméně není to nijak přehnané, člověk nemá problém Pacinovi věřit to, co tam říká), spíš se zaměřuje na psychologickou stránku věci a na to, co to s lidma, kteří ještě mají alespoň poslední zbytky nějaké řekněme morálky dokáže udělat. Nádherná je v tomto ohledu scéna, kdy si kolega Pacina uvědomí, že ačkoli předvedl zcela brilantní obhajobu člověka obžalovaného z vraždy, ta vedla pouze k tomu, že jím osvobozený klient vraždil znovu. Celkově je film vyvážený, místy odlehčený (soudce - sebevrah) a hlavně donutí k zamyšlení (mě tedy donutil). O výkonu Al Pacina v hlavní roli právníka donuceného obhajovat svého úhlavního nepřítele a tudíž řešícího rozpor své profesionální etiky na straně jedné a svědomí na straně druhé se nemá ani smysl vyjadřovat - ten je prostě jedním slovem excelentní. Skvělé soudní drama se skvělými hereckými výkony a tématem k zamyšlení = mohu jen doporučit ()

ddf76

U nas ne moc znamy film o soukolich spravedlnosti. Vyborny Al Pacino plus dalsi postavicky malych kriminalniku i nevinnne odsouzenych. Skvela je postava soudce Rayforda ( Jack Waren), ktery ma sebevrazedne sklony. Skvely mix tragiky a komiky, pro me obrovske prekvapeni. ()

kollma

Poměrně jednostranná kritika amerického soudního systému, ovšem skvěle natočená. Ačkoliv nemám podobné filmy moc rád, tak jsem se ani chvíli nenudil, což je hlavně díky (jako vždy) vynikajícímu výkonu Al Pacina. ()

KOZEL84

Drama,které je v mezičasech i dost vtipné,což neruší,ale příjemně dopln'uje.Little Big Al je tradičně upe Bůh (a tady snad ještě i trochu víc) a jeho závěrečná úvodní řeč,mi zvýšila srdeční tep.Asi sem se zamiloval nebo co.Zato ''Blake Carrington'',je snad ještě větší slizák,než za časů Dynastie.Nejlepší film od soudu,který nezestárnul,baví víc než by člověk čekal a hrozí i opakovaná shlédnutí.Sem fakt rád,že sem na něj narazil! ()

Martyr

..hudba v tomto filme evokuje show Billa Cosbyho..catastrofa...prirovnal by som to k ciganovi s fuzami..radsej iba tie fuzy.. ()

Everyone

Viděl jsem bezmála 20 filmů s Al Pacinem a ve všech byl skvělý, ale herecký výkon, který předvedl zde, byl naprosto úžasný. Nejlepší na tom filmu ale je to vypořádávání se se skutečností, ve kterém musíte hájit něco, co je neetické, o čem víte, že je nesprávné a věnovat této obhajobě energii a přesvědčivě ji veřejně prodat u soudu. Jestliže se s tímto morálním dilematem vypořádáte, tak vám věru na rámec diplomu a zkušeností nic nebrání k tomu dosáhnout oslnivé kariéry. Většina se přizpůsobí, přeci jen studuje se dlouho, tlak rodiny je velký a od dobrého bidla se neutíká. Jen málokdo, snad z vysokého mravního přesvědčení, jak si to film přeje prezentovat, což by v reálu věřím působilo jako pouhá naivita, která zrovna zachycuje hlavního protagonistu v momentě, když naráží na realitu. Připomnělo mi to jeden konkrétní příklad, když Helena Třešťíková po pár dnech složila svůj mandát ministryně kultury. ()

tomo41

"My client, the Honorable Henry T. Fleming, should go right to fuckin' jail! The son of a bitch is guilty! This man is guilty! That man, there, that man is a slime! He is a slime! If he's allowed to go free, then something really wrong is goin' on here!" Al Fuckin' Pacino at his finest! Neskutočný herecký koncert tohto hereckého génia. Inak ide tiež o skvelý film, výborne napísaný a ani na chvíľu nenudí. Treba vidieť. ()

Mike.mk1

Skvost mezi právnickými filmy. Zajimavé je střídání vtipných scén s těmi smutnými, místy to vypadalo spíš na satiru, k mým oblíbeným patří rozhovor na záchodě, proměna Arthurova kolegy a konečná (úvodní) řeč. Nezapomenutelný zážitek, Al Pacino opět ukazuje že je Pan Herec. ()

Rokle

Právnické drama, které vlastně ani jako právnické drama nevypadá. Tato věta zní poněkud divně, ale "...a spravedlnost pro všechny" se vymyká zavedeným soudním přelíčením na filmových pásech. Je tu satirickým pohledem nahlíženo na americký soudní systém na přelomu 70. a 80. let. Hlavně tu však opět "řádí" Al Pacino jako idealistický obhájce, který je pro každého ochoten udělat první poslední, aby se následně přesvědčil o tom, že když něco potřebuje on, tak... ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison