Resident Evil: Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (více)
Trailer 7

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu... s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc. (Falcon)

Trailer 7

korbitch22 odpad!

Naprosto debilní, iritující sračka. Myslel jsem si, že je Johannes Roberts zručný režisér, ale nový Resident Evil je důkaz, že povedené duo 47 metrů je spíš náhoda podpořená moji láskou k žraločím filmům. První věc zmíním samozřejmě příšerný casting. Leon zavřel stánek s kebabem, sundal turban a pět minut se učil střílet, Jill to přehnala se soláriem a Chris po opuštění Raccoon City nastupuje jako model nových slipáčů Calvina Clajna. Vizuální stránka filmu je ubohá, efekty směšné a trapné. Každý i 20 let starý Andersonův film vypadá mnohem lépe. Robertsovi se vymyká všechno z rukou. Herci pod jeho vedeném hrajou tragicky. Takový Donal Logue je famózní herec a hraje naprosto strašně. Třeba Leonova reakce na monstrum ve sklepě....prej Goooooooouuuu cvl šel sem do kolen, herec, který neumí ani zahrát strach. Umíral sem z těch ochotnických výkonu smíchy. Roberts nedokáže ani navodit atmosféru roku 1998 jinak, než používáním tehdejších debilních písniček z hitparády Eso, které se hodí do takového filmu asi jako Tinky Winky do Terminátora. Chtěl jsem dát 1* za mojí milovanou Kayu a hezký vzhled policejní stanice, ale tahle iritující parodie na horor, nedej bože na dobrý akční film si zaslouží poslat nemilosrdně do prdele. Každý díl z Andersonovi série je 4x lepší, než tenhle parodický, ubohý paskvil. Okamžitě si du spravit chuť starou dvojkou od Witta. Kdybych šel na tohle do kina, odešel bych před koncem jako z druhého Halloweenu. 0%. ()

Chrustyn

Jediné co potěší, je fakt, že ze všech filmových Residentů je tento asi nejblíže své předloze. Milovníci druhého dílu této videoherní klasiky, tak minimálně ze začátku budou spokojeni a budou jim neustále předhazovány známe interiéry (policejní stanice, garáže) i nepřátelé (psi nechybí). Ale to je asi tak všechno. Jinak se jedná o neskutečně laciný a líný film, který nedokáže pracovat ani s hrdiny ani předlohou a myslí si, že divákovi stačí, když pozná pár známých míst a to je vše. Herci příšerní, nevýrazní, akce ještě horší, napětí nulové. 30% ()

Eliott

Opět jsem na vážkách. Určitě jsem si to zprvu celkem užíval a možná se mi to i líbilo, ale proč to musí být tak strašně hloupé!? Když jsem prvně slyšel, že bude další Resident Evil, i přes všechny obavy jsem byl nadšený.  Pokud jsem se v minulosti u těchto filmu mohl na něco spolehnout, byla to právě dokonalá akce.  Začátek byl solidní a mělo to všechny předpoklady, aby se to ubíralo správným směrem. Nicméně opak byl pravdou a dílu vůbec neprospěl chatrný příběh a ani dobře vypadající, ale zcela zbyteční herci bez emocí. Dílo tím považuju za prázdné a plné rozporuplného počínání hlavních představitelů. Vlastně mne nepotěšila ani očekávaná akční podívaná, neboť mimo střílení do tmy bez jakékoli jiskry nebo originality, lze vidět leda tak několik stejně zbytečných výbuchů a pár litrů prolité krve. Jediné, co mohu pochválit je zobrazení nakažených lidí a pak také jejich proměna v zombie. Na druhou stranu zmutovaná monstra, bez kterých zřejmě tvůrci residentů nemohou vůbec operovat působila směšně a zcela určitě jde o nejhorší zobrazení z celé série. 40% PS: Ten konec, to byla taková zhovadilost, že bych za to nejraději napálil pouze jednu hvězdu. ()

playboxguest

Ze všech hraných filmů nejvěrnější zpracování. Což pořád není výhra. Kaya mi sice vykompenzovala Milu relativně slušně, ale jinak jsou to docela netflixovské hrátky s castingem, kdy jsou tváře některých herců v porovnání s předlohou i etnicky úplně mimo. Odpovídá snad jen Ada Wong. Film je totální béčko, ale tak svým vzevřením měly působit i původní hry, atmosféra je každopádně fajn a spousta odkazů na hry, hlavně na první dva díly, taky. 50% ()

verbal

V Mývalově se děje cosi velmi nekalého! Bezohledný farmaceutický gigant Pf…, upps, pardon, chtěl jsem říct samozřejmě „Deštník“ tam dělá neúčinné genetické experimenty na lidech, aby se ovatil už ultimativně. Co mi to jen … Hm, tak nevím, asi Dežo ví. Každopádně se tam teď potemnělými ulicemi prohánějí hejna zmutovaných vaxerů, co jdou nekompromisně po krcích těm méně hloupým, dle korporátní rétoriky bezohledným sviním, co nechtěly geneticky navěky vytečkovat tu stoprocentní přestrašlivou apokalypsu. A tady to mají!  Mezi nimi blaženě korzuje korporátní pohůnek, akcionář, předseda lékařské Gomory a vychcaný virový PRostitut, říkejme mu třeba Milan Mrna, i na xichtě je mu vidět erekce ze světel reflektorů, přičemž zvěstuje tutové čtyři jezdce a vyřvává, že jediná cesta ven jsou do nekonečna aplikované rychlokvašky Deštníku. No, odhlédneme-li od toho zcela, ale zcela nepravděpodobného scénáře a jen čistě, ale fuckt čistě náhodné podobnosti se žijícími pamrdy, je další díl Miloše Zemana ((P)resident evil) takovou neškodnou nízkorozpočtovou klišovitou kokotinkou pro leštiče džojstyků, jenž ukazuje doby před tím, než ten fuj fuj virus zmutoval do své nejhnusnější podoby stoprocentně zabijáckého patogenu obrny - Míly Kuřrežisérovičové. ()

• Přestože události prvního a druhého dílu her dělí od sebe přibližně dva měsíce, ve filmu se obě hlavní události z her (průzkum Spencerova sídla v horách jednotkou S.T.A.R.S. z prvního herního dílů a zamoření a následný úprk z Racoon City z druhého dílu) odehrávají dle slov režiséra a scenáristy Johannese Robertse pouze během jediné osudné noci, a to 30. září 1998, během které se odehrává děj her „Resident Evil 2“ a „Resident Evil 3: Nemesis“. (S.U.E.S.)
  • Ve filmu se neobjeví další 2 důležití členové jednotky STARS z her, a to Rebecca Chambers a Barry Burton, i přesto že ve hře hrají důležitou roli. (NiWi)
  • Jednou z narážek na herní sérii si můžeme všimnout u hlavních postav, které jako záložní zbraň používají speciálně upravené pistole Berreta M9, tzv. „Samurai edge“. Ve hře je týmu vyrobí majitel obchodu se zbraněmi Robert Kendo. Taktéž scéna prvního setkání Chrise Redffielda (Robbie Amell) se zombie ve Spencerově sídle je komplet identická s tou, jaká je ukázána v původní hře. (Guilemot)

Související novinky

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (více)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (více)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)