Resident Evil: Raccoon City

• USA Resident Evil: Welcome to Raccoon City (více)
Trailer 7

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu... s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc. (Falcon)

Trailer 7

annanah

Film roku s neuvěřitelným komediálním potenciálem. Scéna s zapalovačem vyvolala u mé maličkosti záchvat smíchu jako málo co, bohužel toto nebyl záměr autora. Slovy Adama Kajumiho vysokorozpočtový počin se super efekty, což se podle mě projevilo hlavně na finálním zaporakovy, který byl skutečně velmi okatý. Okey a teď vážně... Nechápu proč se to stalo, relativně okey herci neměli absolutně co hrát a film neměl vůbec žádné tempo. Cítila jsem se jak legendární kritik ze Simpsonových, který volal po konci. Nicméně je pravda, že na konci se mi chtělo tleskat, neboť mé utrpení už nemuselo pokračovat. ()

HokejovySvaz odpad!

Tohle je nejsnáz nejhorší film, jaký jsem letos viděl. Hezky na hulváta s japonskýma titulkama etc. však to znáte určitě taky. A i tak mám pocit, že jsem tomu snímku dal víc než si zaslouží, protože zcela upřímně, tahle sračka si nezaslouží byť jen špetku jakékoliv pozornosti. Já sakra miluju Resident Evil a hlavně nejvíc tu originální trilogii. Odkrývání mystérie okolo Spencerové usedlosti, snažení o to dostat se pryč z Raccoon City skrz policejní stanici a velkým laboratorním komplexem zatímco mi dvou a půl metrové hovado v černém kabátu šlape na paty, nebo neustálé snažení o boj s Nemesisem, který pokaždé, když se objevil, tak mě málem odvezli. To jsou naprosto krásné vzpomínky, které mi pošramotila jedna opice, která si napsala scénář a zrežírovala tuhletu nepovedenou krávovinu a ještě měla tu zkurvenou drzost veřejně prohlašovat, že tohle je film pro fanoušky videoher! Nebudu lhát měl jsem jisté pochybnosti od chvíle, co jsem viděl oficiální casting. Ale nebylo to tak, že bych jenom čistě nadával. Kaya Scodelario jako Claire! Pecka, skvělá volba za mě! Robie Amell jako Chris, proč ne? Vypadá dobře. Hannah John-Kamen jako Jill, tady budu trochu kontroverzní, ale proč ne? Je to šikovná herečka a i když ona není moje Jill z RE her, tak jsem věřil, že to zvládne. Ale pak jsem viděl tu otřesnou volbu na tu nejmilovanější postavu z celé série Leona S. Kennedyho a měl jsem chuť vypíchnout si oči. Nemám nic proti představiteli Avanu Jogiovi, ale kdo si sakra myslel, že je dobrý nápad obsadit do role tak ikonické postavy, nějakého sfučeného Jamajčana??? Proč mu tak říkám, protože doslova jsem herce viděl jenom v jednom filmu a to ve druhém Zombielandu, kde doslova hrál sfučeného Jamajčana! Ale dobře. Když už teda casting je pochybný, tak alespoň scénář dá těm postavám správný charakter z her že? ŠPATNĚ!!! Pryč je ten chlapec, který se přihlásil k policii dobrovolně, aby pomáhal obyčejným lidem a vždycky měl dost kuráže na to, aby pokračoval dál jako byl náš milovaný Leon. Teď je z něho rozmazlená karikatura, kterou po ránu nenapadne nic lepšího než si dát pivo, nonstop se nechává ponižovat svýma kolegama, nechá si šlohnout bouchačku od cápka, který je doslova zavřený ve vězení a ještě k tomu neustále hází jednu trapnou hlášku za druhou. Pryč je ta milá přátelská dívka, která i v těch nejhorších situacích nahodila úsměv a snažila se udržet dobrou náladu pro své společníky jako byla Claire. Teď je z ní ledová královna, která je strašně drsná a silná a schopná a sympatická asi jako hemeroidy. Pryč je ta úžasná, neohrožená, za všech okolností připravená a nonstop jdoucí si za svým žena jako byla Jill. Teď je z ní zatracený magor se zbraněma a puberťačka totálně udělaná do Weskera (se kterým btw. nemá ani ždibec chemie). Jak ti mám věřit, že chceš, aby se Leon mezi váma cítil dobře, když ještě před chvilkou si mu chtěla ten zatracený kečup, co měl na hlavě odstřelit reálnou zbraní ty krávo?! Takže, když i jejich charaktery dodrbali, tak aspoň interakce bude mezi něma zábavná že? ZASE ŠPATNĚ!!! Ten film se ani o nějakou interakci nesnaží a když už se o něco seriózního snaží, tak je to čistě seriózní cringe! Jediná scéna, která jakž takž fungovala, byl první rozhovor mezi Claire a Chrisem a to je všechno. Pryč je ta úžasná a hutná atmosféra doplněná naprosto úžasným a kulervoucím soundtrackem. Tohle není horor. Tohle je slepenec rádoby hororových scén, které postrádají jakoukoliv logiku a strach. Strach o postavy tady taky nenaleznete, protože jak jsem říkal, všichni jsou tady naprosté kusy hovna. Zapalovač, epileptické střílení, hnusní CGI čoklové anebo ten debilní raketomet! Všechno co se tady mohlo pokazit se pokazilo a já jsem hodně nasraný! Johannesi sbal si svých pět švestek a už nikdy nešahej na nějaký další Resident Evil film. Co Resident Evil film, už nikdy nešahej na žádný jiný videoherní film. Co videoherní film, už nikdy nešahej na žádný film a radši se vrať do zoo za opicema od kterých si přišel a přestaň ničit lidem vzpomínky nebo jakoukoliv naději pro lidstvo! Pokud tě žádný z herců na place nechtěl aspoň praštit, tak se ti fakt divím, protože za tohle by se stydělo i Asylum se svým Sharknadem. ()

ROCK,THE

Tak a máme zde zbrusu nový Resident Evil a jak dopadl? Za mě osobně je to pekelný fanservice jak má být, film je opravdu KONEČNĚ plně oddaný jeho herní předloze a já jakožto velký fanda herní série jsem doslova nadšený. V trailerech vypadal audiovizuál zvláštně až lacině ale na platně to bylo úplně jiné a propracované. Film se tedy opravdu drží herní předlohy a pro fanoušky herní série RE (Biohazard) je to povinností ale nejen pro ně, je to skvěle zpracovaný horor sám o sobě, takže kdo je nadšenec zombie hororu a monster nechť neváhá a na film do kina zavítá. Nechápu špatné hodnocení kritiků i fanoušků, film se mi zdál opravdu povedený nechybí kvalitní akce, drama a skvěle udělané herní survival scény, do toho lekačky kterých není málo a i pár luxusních hlášek k pobavení. Samozřejmě zmíním i hudbu kterou Mark Korven vystihl skvěle a atmosféricky ladila k Resident Evilu dokonale. K závěru řeknu že za mě osobně tedy velice vydařený snímek dělaný zejména pro fanoušky RE ale i pro všechny kdo mají rádi oddychovou hororovou akci. Užijte si tuhle jízdu a asi bych se být vámi vyhnul městu které je v podtitulu filmu a to jest …. RACCOON CITY ()

Hitman_47

Ono už, když bylo ohlášeno obsazení, tak bylo celkem jasné, že to bude sračka ... když do role modrookého blonďáka s nejvíc americkým jménem "Leon Scott Kennedy" obsadíte Inda (takhle to přesně dopadne, když si objednáte Leona z Wishe ... brownwashing btw) a do role Jill dáte černošku (blackwashing btw). Pak přišel první trailer s příšerným vizuálem a naprosto otřesným CGI (tady jde vidět, že se pro změnu používala trial verze After Effects), kdy už bylo nad slunce jasné, že se bude jednat o lacné céčko ... nicméně pořád tu byla naděje, že alespoň zabaví. Jako ano, tvůrci se snaží o jakýsi fan service v podobě lacných cosplayů a využívání "ha-ha" memů v podobě Jill Sandwichů apod., ale zábava se nekoná ... spíš přehlídka absolutních nelogičnosti a stupidního jednání postav (to co udělali s Leonem je až k pláči, a fakt se teď nebavim, že ho přebarvili na hnědo) ... a samozřejmě pochcání loru předlohy, které měl být tenhle Resident nejvěrnější. Raději si dejte znovu první Andersonovku, která je o 300% lepší a navíc má skvělou atmosféru a MMMM v podobě laserové chodby. Za toto lacné rasistické hovno fakt neplaťte. Poprvé děkuji covidu, bo si jsem jistý, že tohle se díky němu nezaplatí a pan Roberts už nikdy nedostane žádný větší film a už vůbec ne dvojku ... ()

• Přestože události prvního a druhého dílu her dělí od sebe přibližně dva měsíce, ve filmu se obě hlavní události z her (průzkum Spencerova sídla v horách jednotkou S.T.A.R.S. z prvního herního dílů a zamoření a následný úprk z Racoon City z druhého dílu) odehrávají dle slov režiséra a scenáristy Johannese Robertse pouze během jediné osudné noci, a to 30. září 1998, během které se odehrává děj her „Resident Evil 2“ a „Resident Evil 3: Nemesis“. (S.U.E.S.)
  • Resident Evil: Racoon City adaptuje první dva herní díly „Resident Evil“ (1996) a „Resident Evil 2“ (1998). (S.U.E.S.)