Resident Evil: Raccoon City

• USA Resident Evil: Welcome to Raccoon City (více)
Trailer 6

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu... s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc. (Falcon)

Trailer 6

Tom Hardy

Nějak těm adaptacím herních hitů nemůžu v posledních letech přijít na chuť. U Raccoon City mě to každopádně mrzí nejvíc, protože srdce jednoznačně tvůrci mají na správném místě. Jen ta exekuce. Že to je celé levné, takže z ikonických míst vidíme fragmenty, to bych přežil. I průměrnou akci bych skousl. Bohužel naprosto nefunguje casting. A to nejsem někdo, kdo by ho odsoudil dopředu. Většinu herců, co vyfasovali hlavní role, jsem si v něčem jiném opravdu užil. Ale postavám z RE universa nedali nic a nedokázali si je ani nějak osobitě přivlastnit. Spíše než studiový film jejich snažení připomíná LARP, kde měli jeho autoři k dispozici o něco lepší kostýmy a masky. Raccoon City je bezpochyby dobrý úmysl, ale s mizerným provedením. Má své okamžiky, ale buď jsou nedotažené, nebo rovnou nechtěně směšné. Snad to jediné, kde Roberts prokazuje jistou nápaditost, je jeho práce s hudbou. Ale i tady naráží na mantinely vlastního neumětelství. Jeden moment za všechny: Leon sedí na recepci, spí, má na uších sluchátka a poslouchá hudbu. Dveře do stanice jsou dokořán, aby bylo vidět na ulici. Na kopci se objeví kamion, řítí se směrem ke stanici a vybourá se. Následuje obří výbuch. V tu chvíli se kamera vrátí na stanici, hudba ze sluchátek jde do popředí a dveřmi vstoupí řidič v plamenech a jde směrem k Leonovi, který o něm neví. A je to skoro cool. Skoro proto, že řidič se z nějakého důvodu nechová ani jako zombie, ani jako člověk, co hoří, ale jde způsobem, jako kdyby právě vešel do Starbucksu a šel si objednat kafe. Uf. 30% ()

J*A*S*M

Nebyl bych k tomu až tak příkrej, po traileru jsem čekal ještě horší výsledek. V průběhu první poloviny jsem byl dokonce překvapivě spokojenej a bavil jsem se, protože se prostě přede mnou na plátně odehrávalo sice blboučké, ale zábavné a temné hororové béčko. V půli druhé pak ale té demence přišlo příliš moc, zhruba ve chvíli, kdy se podezřívavej a paranodiní chlápek, který na všechny ty nepravosti přišel jako první, nechá úplně zbytečnou nepozorností sežrat, mě ten film ztratil. Po závěrečných titulcích bych byl dalek toho říct, že je nové zpracování Resident Evilu dobrý hororový film, ale sympatický je mi víc, než většina těch Andersonových akčních sraček. ()

MrHlad

Nový Resident Evil sliboval návrat k hororovým kořenům a snaží se o to. Jenže Jonathan Roberts neměl moc peněz a nepobral ani moc talentu, takže po vcelku zajímavém úvodu a po tom, co se okoukají jeho pokusy evokovat atmosféru hororů Johna Carpentera, se ukáže, že vlastně neumí ani vyděsit a ani natočit obstojnou akční scénu. Navíc to má celé dost směšné masky a triky. Marně hledám důvod, proč to vůbec někomu doporučovat. ()

verbal

V Mývalově se děje cosi velmi nekalého! Bezohledný farmaceutický gigant Pf…, upps, pardon, chtěl jsem říct samozřejmě „Deštník“ tam dělá neúčinné genetické experimenty na lidech, aby se ovatil už ultimativně. Co mi to jen … Hm, tak nevím, asi Dežo ví. Každopádně se tam teď potemnělými ulicemi prohánějí hejna zmutovaných vaxerů, co jdou nekompromisně po krcích těm méně hloupým, dle korporátní rétoriky bezohledným sviním, co nechtěly geneticky navěky vytečkovat tu stoprocentní přestrašlivou apokalypsu. A tady to mají!  Mezi nimi blaženě korzuje korporátní pohůnek, akcionář, předseda lékařské Gomory a vychcaný virový PRostitut, říkejme mu třeba Milan Mrna, i na xichtě je mu vidět erekce ze světel reflektorů, přičemž zvěstuje tutové čtyři jezdce a vyřvává, že jediná cesta ven jsou do nekonečna aplikované rychlokvašky Deštníku. No, odhlédneme-li od toho zcela, ale zcela nepravděpodobného scénáře a jen čistě, ale fuckt čistě náhodné podobnosti se žijícími pamrdy, je další díl Miloše Zemana ((P)resident evil) takovou neškodnou nízkorozpočtovou klišovitou kokotinkou pro leštiče džojstyků, jenž ukazuje doby před tím, než ten fuj fuj virus zmutoval do své nejhnusnější podoby stoprocentně zabijáckého patogenu obrny - Míly Kuřrežisérovičové. ()

Fr

„RACCOON CITY – UZAVŘENO, ZABEZPEČENO!…“   Nákaza ve městě, kterýmu zbejvá do úplnýho zničení několik posledních hodin. Díky tomu, že za to může firma Umbrella Corporation, zde máme další díl Resident Evil - jinak by to byl horor jako každej druhej. Slušně natočenej, podotýkám. A protože problém můžou vyřešit jen zbraně a hodně munice, je to v podstatě hororová akčňárna. Navíc se zbytečně nevykecávaj, takže slušný akčně hororový béčko. V ničem nečekejte nějaký novum, ale utíká to a nudí jen tím, jak je to všechno vohraný. Snad proto to nevoživý ani doktor s šesti očima…P.S.: Obsazeni Toma Hoppera beru jako fajn ftípek!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že žrát zbytky po mrtvým parchantovi se nevyplácí. 2.) Vím kdo je Ada Wong.  ///  Thx za titule „saurix“.                PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

• Premiéra Resident Evil: Racoon City stejně jako vydání herního dílu „Resident Evil: Village“ (2021) koliduje s 25. výročím herní série Resident Evil, jejíž původní první díl vyšel v roce 1996 na Playstation 1 a PC. (S.U.E.S.)
  • Původní nepoužitý scénář Grega Russoa měl být silně inspirován sedmým herním dílem „Resident Evil VII - Biohazard“ (2017), který stejně jako původní záměr pro tento film fungoval jako částečný reboot dosavadní herní série a mnohem více se zaměřil na hororové aspekty než na akci, pro které byly známé nejen do té doby poslední herní díly, ale také filmová série od Paul W.S. Andersona. (S.U.E.S.)
  • Ve filmu se nijak nevysvětluje to, proč je velká hala na policejní stanici tak prostorná s velkou sochou uprostřed. Ve hře se však dozvíme, že stanice dříve sloužila jako muzeum umění. (NiWi)

Související novinky

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude…

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude…

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a…