Resident Evil: Raccoon City

• USA Resident Evil: Welcome to Raccoon City (více)
Trailer 7

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu... s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc. (Falcon)

Trailer 7

Nevka

Nový Resident Evil má jediné štěstí, že jsem letos shodou nešťastných náhod zamířil do kina i na After a Halloween Kills. Jinak by zcela jistě aspiroval na nejhorší film roku. Snaha o přiblížení herní předloze je sice větší než u filmů s Millou, ale je to jednoduše bída. Leon je šašek, finální boss fight absolutní výsměch a budování napětí taky (zapalovač hadr). Zombíci jsou vizuálně dost slušní a... To je asi všechno. Škoda mluvit. ()

Hitman_47

Ono už, když bylo ohlášeno obsazení, tak bylo celkem jasné, že to bude sračka ... když do role modrookého blonďáka s nejvíc americkým jménem "Leon Scott Kennedy" obsadíte Inda (takhle to přesně dopadne, když si objednáte Leona z Wishe ... brownwashing btw) a do role Jill dáte černošku (blackwashing btw). Pak přišel první trailer s příšerným vizuálem a naprosto otřesným CGI (tady jde vidět, že se pro změnu používala trial verze After Effects), kdy už bylo nad slunce jasné, že se bude jednat o lacné céčko ... nicméně pořád tu byla naděje, že alespoň zabaví. Jako ano, tvůrci se snaží o jakýsi fan service v podobě lacných cosplayů a využívání "ha-ha" memů v podobě Jill Sandwichů apod., ale zábava se nekoná ... spíš přehlídka absolutních nelogičnosti a stupidního jednání postav (to co udělali s Leonem je až k pláči, a fakt se teď nebavim, že ho přebarvili na hnědo) ... a samozřejmě pochcání loru předlohy, které měl být tenhle Resident nejvěrnější. Raději si dejte znovu první Andersonovku, která je o 300% lepší a navíc má skvělou atmosféru a MMMM v podobě laserové chodby. Za toto lacné rasistické hovno fakt neplaťte. Poprvé děkuji covidu, bo si jsem jistý, že tohle se díky němu nezaplatí a pan Roberts už nikdy nedostane žádný větší film a už vůbec ne dvojku ... ()

DJ Lonely

Béčko jak blázen, samozřejmě. Ale dobrá kamera, naprosto výbornej soundtrack (tam je vinyl must to buy), fajn triky (ok, digitální oheň sucks, ale co už) a v rámci žánru solidní herecký výkony. Příjemně překvapilo, že je to oproti ostatním dílům série rozhodně spíš horror, než akční jízda. Za mě naprosto spokojených 60% a určitě to někdy za pár let rád protočím na placce doma. ()

MrHlad

Nový Resident Evil sliboval návrat k hororovým kořenům a snaží se o to. Jenže Jonathan Roberts neměl moc peněz a nepobral ani moc talentu, takže po vcelku zajímavém úvodu a po tom, co se okoukají jeho pokusy evokovat atmosféru hororů Johna Carpentera, se ukáže, že vlastně neumí ani vyděsit a ani natočit obstojnou akční scénu. Navíc to má celé dost směšné masky a triky. Marně hledám důvod, proč to vůbec někomu doporučovat. ()

J*A*S*M

Nebyl bych k tomu až tak příkrej, po traileru jsem čekal ještě horší výsledek. V průběhu první poloviny jsem byl dokonce překvapivě spokojenej a bavil jsem se, protože se prostě přede mnou na plátně odehrávalo sice blboučké, ale zábavné a temné hororové béčko. V půli druhé pak ale té demence přišlo příliš moc, zhruba ve chvíli, kdy se podezřívavej a paranodiní chlápek, který na všechny ty nepravosti přišel jako první, nechá úplně zbytečnou nepozorností sežrat, mě ten film ztratil. Po závěrečných titulcích bych byl dalek toho říct, že je nové zpracování Resident Evilu dobrý hororový film, ale sympatický je mi víc, než většina těch Andersonových akčních sraček. ()

• Premiéra Resident Evil: Racoon City stejně jako vydání herního dílu „Resident Evil: Village“ (2021) koliduje s 25. výročím herní série Resident Evil, jejíž původní první díl vyšel v roce 1996 na Playstation 1 a PC. (S.U.E.S.)
  • Původně byl s filmem a potenciální režií/produkcí spojován také James Wan. Nakonec však projekt v roce 2018 společně s tehdejším scenaristou Gregem Russo opustil a na pozici scenaristy a režiséra se dostal Johannes Roberts, který studiu slíbil, že reboot bude opravdu děsivý a velmi věrný herní předloze. (S.U.E.S.)