Salvation (TV seriál)

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017 - 2018, 18 h 38 min (Minutáž: 43 min)

John Paesano

Ian Anthony Dale, Charlie Rowe, Santiago Cabrera, Jennifer Finnigan, Jacqueline Byers, Rachel Drance, Shazi Raja, Dennis Boutsikaris, Dean Armstrong, Autumn Reeser, Vas Saranga, Aaron Poole, Noah Danby, Christian Bako, Mark Quigley, Derek Webster, Neil deGrasse Tyson, Bill Turnbull, Raven Dauda, Eric Woolfe, Jake Raymond, Jeffrey Nordling, Zuleikha Robinson, Dewshane Williams, Daiva Zalnieriunas, David Miller, Warren Belle, James Gilbert, Mark Moses, John Noble, Brian Markinson, Martin Roach, Rory O'Shea, Angela Besharah, Taylor Cole, Kenneth Welsh, Mark Ivanir, Vieslav Krystyan, Sasha Roiz, Tovah Feldshuh, Greg Calderone, Michael James Regan, Michael Brown, Aaron Douglas, Lee Tichon, Barclay Hope, Hiro Kanagawa, Tom Butler, Joan Gregson, Elizabeth Thai, Melia Kreiling, Ashley Thomas, James Challis, Anjali Jay, David Nykl, Madison Smith, Manoj Sood, Fraser Aitcheson, Veena Sood, Christina Sicoli

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh. Naštěstí se nakonec dočkáme druhé série. 1. série - 90%(23.9.2017)

Seriál s neoriginálním námětem,který už byl recyklován mnohokrát.To si tak jednoho dne mladý studen Liam objeví asteroid,který do půl roku narazí do Země.Spojí se proto s geniálním vizionářem Dariusem a snaží se zachránit svět.Do toho je třeba rozjet nějaké ty politické hrátky se spiknutím na nejvyšších místech,postranních úmyslech,kostlivcích ve skříni,tajnou hackerskou organizaci a hra může začít.Ale překvapivě mě to baví.Má to dostatečný spád.Je to napínavé,i když místy lehce předvidatelné.A kdo by nechtěl zachránit svět pro svou Jillian.Zápletka pro další sérií by byla..tak snad bude a bude i kvalitní.*S01-85%(22.9.2017)

Boží seriál. Baví a vůbec nenudí, jen pilot mi přišel slabší. Druhá série je opět skvělá, i když ji je vyčítáno, že se dostatečně nevěnuje asteroidu, ale pozornost upírá ReSyStu a vládnímu převratu, tak já to nevidím jako problém a ti, kdo ano, vidí problém v realitě - myslím si, že kdyby se blížil na Zemi asteroid, tak politika bude hrát velkou roli a může dokonce omezit nebo zarazit řešení, jak asteroid zastavit.(14.8.2018)

• Baerdeller

Scénář je absolutní vymatlaná tragédie, ale nejhorší jsou herci. Dva hlavní herci (Charlie Rowe, Jennifer Finnigan) a "prominentní" vedlejší postava (přítelkyně hlavního hrdiny) mají míň hereckých schopností než dnešní Steven Seagal. To přehrávání, kdy se jim zkroutí obličej do nějaké karikaturní grimasy, doplněné o doslovné dovysvětlení dané "emoce" doprovodným textem jako např. "Já jsem tak naštvaný", "to je tak smutné" vyznívá neuvěřitelně amatérsky jak z lokálního ochotnického představení. Naopak Cabrera a Dale hrát umí, ale k čemu jim to je, když jejich postavy jsou tak klišoidně nudné a předvídatelné. Tohle je horší než mnohé scifi průsery od SyFy.(6.4.2018)

• cernakus

Je to propagandistický odpad. Sice jsem ještě plně nepochopil co to vlastně propaguje (nejvíce asi Muska), ale je to prostě absurdní, nelogická, technoblábolící slabota. Dvě hvězdy za to, že jedna za některé sympatické herce, druhá za to, že to je sci-fi. Nepochopím jak tohle mohlo dostat zelenou do druhé série a o tři hvězdy lepší Expanse dostala stopku.(26.6.2018)