Salvation (TV seriál)

Salvation

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017–2018, 18 h 36 min (Minutáž: 41–44 min)

John Paesano

Ian Anthony Dale, Charlie Rowe, Santiago Cabrera, Jennifer Finnigan, Jacqueline Byers, Rachel Drance, Shazi Raja, Dennis Boutsikaris, Dean Armstrong, Autumn Reeser, Vas Saranga, Aaron Poole, Noah Danby, Christian Bako, Mark Quigley, Derek Webster, Neil deGrasse Tyson, Bill Turnbull, Raven Dauda, Eric Woolfe, Jake Raymond, Jeffrey Nordling, Zuleikha Robinson, Dewshane Williams, Daiva Zalnieriunas, David Miller, Warren Belle, James Gilbert, Mark Moses, John Noble, Brian Markinson, Martin Roach, Rory O'Shea, Angela Besharah, Taylor Cole, Kenneth Welsh, Mark Ivanir, Vieslav Krystyan, Sasha Roiz, Tovah Feldshuh, Greg Calderone, Michael James Regan, Michael Brown, Aaron Douglas, Lee Tichon, Barclay Hope, Hiro Kanagawa, Tom Butler, Joan Gregson, Elizabeth Thai, Melia Kreiling, Ashley Thomas, James Challis, Anjali Jay, David Nykl, Madison Smith, Manoj Sood, Fraser Aitcheson, Veena Sood, Christina Sicoli, Jonathan Silverman, Kwesi Ameyaw, Reiko Aylesworth, Alison Araya, Roger Cross, Tristan Shire, Toby Levins, Luke Arnold, Christian Sloan, Ellie Harvie, Samantha Ferris, Pasha Ebrahimi, Parveen Dosanjh, Dan Quinn, Alessandro Juliani, Tara Nicodemo, James Lesure, Sarah Edmondson, Peter Benson, Bruce Blain, Theresa Lee, Paul Lazenby, Hamza Fouad, Nola Augustson, Doug MacLeod, Willie Garson, Craig March, Patrick Sparling, Karen Robinson, Mary Ashton, Brian Paul, Michael Boisvert, André Dae Kim, Matthew James Dowden
  • Trilobitter

Ze zajímavého námětu se stala zamotaná směsice těch nejtrapnějších klišé okořeněných tím, že se všichni chovají jako amorální čubky. Těžko vybrat, komu v seroši fandit a budu si muset nechat nastřelit nový vlasy, protože svoje původní jsem si vytrhal ze všech těch pavědeckých blbostí, které v první sérii zazněly. Nejférovějším řešením by byl zánik všech a doufám, že se toho v druhé sérii dočkám. První série jedna hvězda za námět, druhá za odvahu něco takovýho vydat na placeným Netflixu.(3.5.2019)

• RedRose

Jako ano... Od dob Armageddonu a Drtivého dopadu tady dlouho nic podobnýho nebylo... Ale to neznamená, že to musí být takováto příšernost!! Osobně to asi dosleduju, ale co se tady děje, to vážně stojí za to... Tolik brutálně nelogických kroků a celkově nelogického vývoje, jsem už dlouho neviděl... "Za cca 150 dní bude konec světa... Vyvinuli jsme technologii, která by to mohla zvrátit, ale raději ji prodám rusům, abych se stal v Moskvě nesmrtelným vědcem!" ...a takových perel je tam víc!! To jako vážně?! Kdo tohle napsal?? Kdo to schválil?? Kdo to natočil a povolil zveřejnit?? Ti lidi snad mají úplně vymetené hlavy... Nejsmutnější na tom je fakt, že jinak je to celkem slušně natočeno, herci jsou taky v pohodě, ale ten obsah je prostě hrozný... Já mám sci-fi a katastrofické moc rád a dokážu v těchto žánrech hodně přimhouřit oko (snesu i kanadské televizní sci-fi filmy!), ale absolutně nechápu, jak to může mít tady červená čísla... Dám tomu jednu hvězdu za snahu a žánr... jinak asi za nic...(25.9.2017)

• cernakus

Je to propagandistický odpad. Sice jsem ještě plně nepochopil co to vlastně propaguje (nejvíce asi Muska), ale je to prostě absurdní, nelogická, technoblábolící slabota. Dvě hvězdy za to, že jedna za některé sympatické herce, druhá za to, že to je sci-fi. Nepochopím jak tohle mohlo dostat zelenou do druhé série a o tři hvězdy lepší Expanse dostala stopku.(26.6.2018)

Seriál s neoriginálním námětem,který už byl recyklován mnohokrát.To si tak jednoho dne mladý studen Liam objeví asteroid,který do půl roku narazí do Země.Spojí se proto s geniálním vizionářem Dariusem a snaží se zachránit svět.Do toho je třeba rozjet nějaké ty politické hrátky se spiknutím na nejvyšších místech,postranních úmyslech,kostlivcích ve skříni,tajnou hackerskou organizaci a hra může začít.A protože toho bylo málo,tak v druhé řadě se do toho přidalo více...k politicko-hackerským hrátkám se spiknutím a vším možným byl přidán Darius jako prezident a rozehrávající si svou vlastní hru a do toho kult,který naoko volá po konci světa,ale ve výsledku je to jen banda šílenců,kteří chtějí pryč a kdo jako jediný má svou Archu?Přeci Darius...Ale překvapivě mě to baví.Má to dostatečný spád.Je to napínavé,i když místy lehce předvidatelné.A kdo by nechtěl zachránit svět pro svou Jillian...i když její chvilky s vymytým mozkem jsou na zabití.Škoda,že tu bylo ukončeno,když už se to konečně dostalo k tomu,že asteroid je tady...i když asteroid není tak úplně asteroid..*S01/S02-85%(22.9.2017)

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh. Naštěstí se nakonec dočkáme druhé série. 1. série - 90%(23.9.2017)