Salvation (TV seriál)

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017 - 2018, 18 h 36 min (Minutáž: 41–44 min)

John Paesano

Ian Anthony Dale, Charlie Rowe, Santiago Cabrera, Jennifer Finnigan, Jacqueline Byers, Rachel Drance, Shazi Raja, Dennis Boutsikaris, Dean Armstrong, Autumn Reeser, Vas Saranga, Aaron Poole, Noah Danby, Christian Bako, Mark Quigley, Derek Webster, Neil deGrasse Tyson, Bill Turnbull, Raven Dauda, Eric Woolfe, Jake Raymond, Jeffrey Nordling, Zuleikha Robinson, Dewshane Williams, Daiva Zalnieriunas, David Miller, Warren Belle, James Gilbert, Mark Moses, John Noble, Brian Markinson, Martin Roach, Rory O'Shea, Angela Besharah, Taylor Cole, Kenneth Welsh, Mark Ivanir, Vieslav Krystyan, Sasha Roiz, Tovah Feldshuh, Greg Calderone, Michael James Regan, Michael Brown, Aaron Douglas, Lee Tichon, Barclay Hope, Hiro Kanagawa, Tom Butler, Joan Gregson, Elizabeth Thai, Melia Kreiling, Ashley Thomas, James Challis, Anjali Jay, David Nykl, Madison Smith, Manoj Sood, Fraser Aitcheson, Veena Sood, Christina Sicoli, Jonathan Silverman, Kwesi Ameyaw, Reiko Aylesworth, Alison Araya, Roger R. Cross, Tristan Shire, Toby Levins, Luke Arnold, Christian Sloan, Ellie Harvie, Samantha Ferris, Pasha Ebrahimi, Parveen Dosanjh, Dan Quinn, Alessandro Juliani, Tara Nicodemo, James Lesure, Sarah Edmondson, Peter Benson, Bruce Blain, Theresa Lee, Paul Lazenby, Hamza Fouad

Zmiešané pocity. Začalo to výborne, dejová linka ma dokázala veľmi rýchlo pohltiť, no postupom času sa mi prestalo páčiť ako sa príbeh vyvíjal. Pokiaľ sa tu riešil hlavne asteroid tak fajn - zaujímavé, no potom sa tu primiešalo veľa politiky, prevrat, občianska vojna, špionáž - no a to sú veci, ktoré nie sú práve mojou šálkou kávy. Narozdiel od väčšiny sa mi preto páčila hlavne prvá séria, tá druhá už výrazne menej. Navyše z konca som ostal rozčarovaný - rozuzlenie také o ničom a dosť zvláštne. Tvorcovia si asi ponechali otvorené vrátka, ale dosť pochybujem, že sa natočí aj tretia séria, či? Priemer. 60/100(5.10.2018)

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh. Naštěstí se nakonec dočkáme druhé série. 1. série - 90%(23.9.2017)

• cernakus

Je to propagandistický odpad. Sice jsem ještě plně nepochopil co to vlastně propaguje (nejvíce asi Muska), ale je to prostě absurdní, nelogická, technoblábolící slabota. Dvě hvězdy za to, že jedna za některé sympatické herce, druhá za to, že to je sci-fi. Nepochopím jak tohle mohlo dostat zelenou do druhé série a o tři hvězdy lepší Expanse dostala stopku.(26.6.2018)

Seriál s neoriginálním námětem,který už byl recyklován mnohokrát.To si tak jednoho dne mladý studen Liam objeví asteroid,který do půl roku narazí do Země.Spojí se proto s geniálním vizionářem Dariusem a snaží se zachránit svět.Do toho je třeba rozjet nějaké ty politické hrátky se spiknutím na nejvyšších místech,postranních úmyslech,kostlivcích ve skříni,tajnou hackerskou organizaci a hra může začít.A protože toho bylo málo,tak v druhé řadě se do toho přidalo více...k politicko-hackerským hrátkám se spiknutím a vším možným byl přidán Darius jako prezident a rozehrávající si svou vlastní hru a do toho kult,který naoko volá po konci světa,ale ve výsledku je to jen banda šílenců,kteří chtějí pryč a kdo jako jediný má svou Archu?Přeci Darius...Ale překvapivě mě to baví.Má to dostatečný spád.Je to napínavé,i když místy lehce předvidatelné.A kdo by nechtěl zachránit svět pro svou Jillian...i když její chvilky s vymytým mozkem jsou na zabití.Škoda,že tu bylo ukončeno,když už se to konečně dostalo k tomu,že asteroid je tady...i když asteroid není tak úplně asteroid..*S01/S02-85%(22.9.2017)

Boží seriál. Baví a vůbec nenudí, jen pilot mi přišel slabší. Druhá série je opět skvělá, i když ji je vyčítáno, že se dostatečně nevěnuje asteroidu, ale pozornost upírá ReSyStu a vládnímu převratu, tak já to nevidím jako problém a ti, kdo ano, vidí problém v realitě - myslím si, že kdyby se blížil na Zemi asteroid, tak politika bude hrát velkou roli a může dokonce omezit nebo zarazit řešení, jak asteroid zastavit.(14.8.2018)