Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

Lasa

Geniální až děsivá práce! José Padiha získal moje sympatie už když natočil Elitní jednotku a tímhle seriálovým skvostem to utvrdil. Drogy,vraždy,násilí a realita Kolumbie v dobách Eskobary Vás nenechá jen tak v klidu. Jeden z nejlepších seriálů co jsem viděl. ()

MGTka

Tak by mě zajímalo, proč je tady předepsaná 3. série, že bude příští rok. Ono už to asi pokračování nemá... ()

SONYAGENT

Nejdokonalejší serial! Absolutní topka a perfektni Wagner! U serialu je to divny, ale puštěno již třikrát po sobě! 95% ()

Marlo

Perfektní. Nedá se nic vytknout. Snad jen mě děsilo že jsem fandil Pablovi a to asi tvůrci nechtěli :D :D ()

Declen

Svižně natočené a ještě má člověk pocit, že se přiučí troše historie. Ani jsem nevěděl to o parlamentu, letadlu nebo La Citadela. Ale že bych to musel vidět znova. ()

Mejkby

3.série: Pablo je holt Pablo, bál jsem se že už to nebude ono. Ale kupodivu se podařilo udržet laťku hodně vysoko i bez něj. Napětí, akce, dost krve, samej podraz a nádherně deprimující finiš. ()

Matulko_

Otrasná téma, vynikajúce podanie. Vďaka seriálom, ako je Narcos, sa ukazuje, že Netflix nepriniesol len formálnu revolúciu v televíznej tvorbe, ale aj obsahovú. A čo je najlepšie - narozdiel od kvalitných produkcií amerických súkromných staníc či britských malosérioviek od štátnej BBC, ktorých produkcia sa len veľmi pomaly posúva distribučnou sieťou, sa Netflixu darí dostávať svoje „zboží“ ku závislým divákom po celom svete. Holt niet nad kvalitný matroš. Po tretej sérii: na kvalite do neklesá, skôr naopak. ()

smartynaf

S 01 S 02 ..kilometry seriálu samý zmar. Neutěšená situace všech proti všem. Zatímco s koncem první série jsem tak nějak doufal že v te druhé to bude nějak pozitivnější ( ač nevím proč by mělo) druhá sérka se rozjela do ještě většího zmaru. Už už někoho dopadnou a zase nic. Násilí není z počátku tak explicitní a není ho moc. Ale je všude a pořád. Pak je ho už tolik, že jsem měl chvílemi obavy i o zdraví štábu. Kdybych nevěděl ze v reálu je PE fakt mrtvý, ještě ve dvacátém díle jsem trnul, že se Moura, který tam vypadá jako Tom Araya, zase někam zdejchne a vše pojede nanovo. UFF jak jsem si oddych, že jsem se mýlil :-) Za mne super, s01 a 02 95% ()

Interhofer

V seznamu nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl, se Narcos nachází "až" na 3. místě (za Stranger Things a House of Cards). I tak je na tak vysoké úrovni kvality, ke které se 99 % seriálů nikdy nepřiblíží. Na pětihvězdičkové škále bych dal Narcos minimálně 7*. ()

PoprockCZ

Je fajn připomenout si hodiny dějepisu od Chile přes Kolumbii až po USA. Společenství Medellínský kartel, Pablo Escobar, bohatství založené na kokainu a Pablova touha stát se prezidentem Kolumbie... bohužel mě tento styl vyprávění příliš nezaujal, a tak končím při 4. dílu první série. Příliš drastické a mafiánské, ostatně tak to u Escobara asi musí být. Seriál mi trochu připomíná jakoby zfilmovanou verzi PC hry mafie, kde do restaurace prostě vlítnou 3 chlápci se samopaly a během pár vteřin všechno živé postřílí, načež muži odejdou jako by nic. Na druhou stranu se mi líbí prostřihy na reálné záznamy a historická fakta. Dost mě překvapilo/vyděsilo, že drogy přímo sypali i do coca-coly a jiných produktů, aby si na ně běžní lidé vypěstovali závislost a pak skupovali kokain od dealerů. To je celkem creepy představa, že jim to tak dlouho procházelo. Nechtěla bych v té době být americkým občanem. Nakonec seriál se musí určitě hodit všem španělštinářům, jelikož značná část děje je originálně španělsky. ()

Nessak

Dokonalý seriál. Trpím velkou schízou: Zase fandím záporákovi. Když jsem byl prcek - fandil jsem Fantomasovi. Pablo je ale krapet - tak o pár světelných roků - větší zlo! Ke konci druhé série jsem mu na chvíli fandit přestal - ale přece ho neopustím jenom když se teď znelíbil už skoro všem. Jsem zvědavý na konec série a neumím si představit, že by byl ještě v celé 3. sérii. V každém případě - u tohoto se nudit nebudete ani chvilku. Bravo Netflix ()

losmajklos007

Dokonalý příběh a bohužel obrovská promarněná šance na geniální dílo a vymezení se vůči standardní hollywoodské produkci. Seriál vynikající především faktickými nepřesnostmi, snahou děj místy až příliš dramatizovat a natahovat, a natahovat... a bohužel i nepřesvědčivými hereckými výkony. Jak už tomu bývá u modernějších děl zvykem, autoři si příliš nelámali hlavu s realističností. Že agenti umějí kličkovat mezi kulkami a profesionální zločinec nezná počet nábojů ve své zbrani nebo mine stojící cíl na 7 metrů už jsme zvyklí. Zrovna tyhle klišé jsem doufal, že si tvůrci odpustí. Že sto vojáků speciálních jednotek ve spolupráci s armádou (údajně 4 tisíce vojáků) nezvládne obklíčit objekt o rozměrech cca 200x75 metrů a z prostoru jim uteče několik zločinců je směšné, nehledě na to, že celá scéna je vymyšlená a předramatizovaná. Vstup vice-ministra do objektu je potom krutým výsměchem všem myslícím tvorům. Dílo v tomto ohledu zcela zbytečně ztrácí kredibilitu. Přestřelku v jednom z Pablových domů, která začne náhodným výstřelem do tmy a v níž do té doby bezchybné paramilitantní komando dělá jednu školáckou chybu za druhou už ani nechci komentovat. Pablovi kumpáni protáhnou děti skrz nejhustší palbu, útok probíhá pouze z jedné strany objektu a ostřílený válečník naivně vstoupí do místnosti, kde je zcela živý Pablo s automatickou zbraní v rukou, s evidentním cílem nechat se zastřelit :) ... Nezřídka si tedy myslící divák musí připadat, že efekty, strhující záběry i šokující krutá podívaná jsou zcela na úkor logiky. Postava Escobara, zpočátku zahraná famózně, postupně ztrácí na dynamice a herec se omezuje se na stále plošší výrazové prostředky. V porovnání s prostřihy historických záznamů chybí dynamika/různorodější projev a více inteligence. Výsledek je často tupý až hulvátský dojem, který nezapadá do kontextu extrémně inteligentního psychopatického typu osobnosti člověka, který má promyšlený každý krok a kontroluje situaci. Americký blondýn s černou botou je zahraný mělce a nepřirozeně, úspěchů dosahuje s jakousi neuvěřitelnou samozřejmostí. Celkově je americká pozice "good guys" tak přehnaná, že to už ani není vtipné. Naivně dobromyslní agenti tajných služeb...Situaci částečně zachraňuje snad jen temnější postava Billa Stechnera. Škoda, vypadalo to ze začátku na pět hvězdiček. Přes všechnu kritiku ale shlédnutí rozhodně doporučuji. Co film kazí v rovině faktické, nahrazuje výbornou atmosférou a místy až neuvěřitelným přiblížením se hlavnímu hrdinovi - Pablu Escobarovi. ()

tata22

Zajímavý dokumentaristicky pojatý seriál. Je úchvatné sledovat jak celý příběh vznikl. Nicméně po umělecké a herecké stránce seriál nijak nevyniká. Trochu se tedy divím tomu hodnocení ale u seriálů je zvykem mít vysoká hodnocení pro díla, která zaujmou i jinak než samotným uměleckým vyzněním. Zřejmě je to dáno dobou, kde touha po senzaci a zaměření se více na cíl než cestu samotnou vítězí. Za mně je po umělecké stránce rozhodně přínosnější film Escobar, kde vynikající Javier Bardém rozehrává neuvěřitelný herecký koncert a ve zkratce se dozvídám prakticky totéž co v seriálu . Ale proti gustu žádný dišputát, jak říkal Jan Werich. Je to jen a jen na Vás, jen se při tom hodnocení nenechte zbytečně strhnout sílu příběhu a sem tam se snažte přihlédnout i k filmařskému řemeslu jako takovému :-) Nicméně v záplavě hrůz, kterými nás TV stanice masírují rozhodně tento seriál patří k výrazně lepší části produkce. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)