Narcos

USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (více)

Série(3) / Epizody(30)

Na konci 70. let dvacátého století se nechvalně proslulý zločinec Pablo Escobar poprvé zapojil do ilegální výroby kokainu. V červenci 1992 se mu podařilo uprchnout z vězení La Catedral, které kolumbijská vláda postavila podle Escobarových vlastních požadavků výměnou za to, že se vzdá úřadům a „odpyká” si tam trest nanejvýše pěti let odnětí svobody. Mezítím se Pablo Escobar stal legendárním drogovým baronem a narkoteroristou. Drsný kriminální seriál Narcos je inspirovaný skutečností a odehrává se v krutém a nemilosrdném světě kolumbisjkých drogových gangů. Jeho hlavním hrdinou je Steve Murphy (Boyd Holbrook). Agent DEA, amerického úřadu pro boj proti drogám, má za úkol dostat Escobara (Wagner Moura) a zničit jeho kartel Medellín. Murphymu pomáhá agent Javier Peña (Pedro Pascal), ale když oba dorazí do Kolumbie, zjišťují, že Escobar má mnohem závažnější problémy než nějakou DEA. (TV Prima)

m.a.t.o.

Prvá séria: Chvályhodný počin Netflixu, ktorý sa priam núkal na sfilmovanie. Oceňujem autentickosť (lokácie, použitie dobových materiálov), snahu o realistickosť (neprekrúcanie, ale iba prispôsobovanie si skutočných udalostí, tak aby to vo výsledku dávalo zmysel) i obsadenie hercov (Wagner Moura rulezz). Čo však vnímam ako výrazné negatívum je fakt, že tvorcovia sa celý vzostup a postupný pád Medelniského drogového kartelu rozhodli natlačiť do iba desiatich častí, a preto sa niektorým udalostiam venovali okrajovo. Táto téma by určite zniesla väčší rozsah, a to bez toho, aby začala nudiť. Lebo úprimne, neviem si predstaviť o čom teraz chcú točiť druhú sériu. Druhá séria: Moje obavy sa nakoniec nepotvrdili a aj keď druhá séria miestami strácala tempo, Narcos si medzi seriálmi stále drží vysoký nadpriemer. Tretia séria: Začiatok bol poslabší, ale keď sa to už v štvrtej epizóde rozbehlo, tak tvorcovia dokázali udržať celkom fajn napätie a spád, aj napriek tomu, že džentlmeni z Cali boli "mierumilovnejší" narkobaróni, než maniak Escobar. Som zvedavný aká bude štvrtá séria bez Peňu. 1. séria: 85 %, 2. séria: 80 %, 3. séria: 75 % ()

LizianShaw

Absolutně bez chyby. První dvě série kralují s fakt charismatickým Wagnerem Mourou a Holbrookem. Nicméně ani můj oblíbenec Pedro Pascal není pozadu a ve třetí sérii se mu dostává maximum prostoru. Čekal jsem, že to po pádu Escobara (a Los Pepes) začne nudit, ale válka proti čtyřem kmotrům byla snad ještě lepší, než ta s Escobarem. Sice tam už není Murphy, ale stále je to velmi překvapující a dechberoucí, obzvláště poslední epizody. 10/10 ()

dragon94

Tenhle styl na půl dokumentu a na půl seriálu je naprosto super. Co seriálu ubírá na kráse je jeho pravdivost. Ta totiž narozdíl od Černobylu není nějakých 80-90%, ale jen pouhých 50%. Což se nejvíce podepsalo na tom, že ve třetí řadě nechali jednoho ze dvou DEA agentů z prvních dvou sérií, který tam už ale nebyl. Jasně potřebovali tvář, která to potáhne, ale to tam nemohli dát někoho jiného? Tento fakt mě naštval natolik, že seriálu strhávám 1*. Což však, ale ve výsledku vůbec nevadí, protože 4* se více přibližují skutečnosti. Seriál totiž někdy, až moc zpomalí nebo až moc řeší politiku. Jo sice to pak vykompenzují nějakou napínavou scénou, přestřelkou nebo zvratem, ale i tak by se mi líbilo trošku svižnější tempo a trošku větší tah na branku. Což by, vzhledem k tomu, že se seriál drží skutečnosti jen na 50%, neměl být tak velký problém. Jinak je to, ale určitě seriál, který se vyplatí vidět. Ať už se na něj budete dívat kvůli prohloubení znalostí z historie a celkové problematiky drog a jejich pašování, nebo kvůli skvělým hercům, nebo kvůli výbornému zpracování, při kterém se dost často používají skutečné záběry z té doby. 1. Série 4,5*, 2. Série 4,3*, 3. Série 4*, Celkově : 4* ()

Gunslinger

"Somos bandidos, no sapos hijo de puta" .. Na 95 % to asi nebude, ale ťažko ma napadá lepšia konkurencia v rámci žánru.. A ani toho trošku toho dejepisu nikdy nezaškodí.. ()

Georgex

Velké překvapení, které aspiruje na jeden z nejlepších seriálů minimálně posledních deseti let, jelikož už dlouho nepamatuji, že by mě dokázal nějaký seriál takto přikovat k obrazovce a hltat každý další díl, přestože znáte osud tohoto drogového barona. Toto se Netflixu a zejména José Padlihovi opravdu povedlo a pokud někoho oslovily jeho předchozí Elitní jednotky, tak toto je ještě o třídu výše a Wagner Moura tu opravdu herecky exceluje. Moje hodnocení 90%. ()

tommmy89

1-2 séria - Všetko sa točí okolo Pabla Escobara. Tieto dve série nám dávajú jasne na zreteľ, kto Pablo naozaj bol a čo v Kolumbii znamenal. Mať všetko pod palcom, to je Pablo, Kolumbia ako taká je divočina a raj pre kokaín. Fakt to stojí za to vidieť tento životopisný seriál. 3 séria - Po Pablovej smrti by sa zdalo, že život v Kolumbii bude o niečo lepší, zatiaľ čo sa v úzadí "pečlivo" pripravovali narkobaróni z Cali na svoj triumf. Začiatkom sa mi zdala táto séria dosť nudná a nevyrovnateľná prvej a druhej..... Omyl vážený, tretia séria nastavila laťku ešte vyššie ! ()

Daddko

Všetky snahy osvety na území USA zlyhali, disciplinovaní občania tohto národa mali spotrebu 700 ton koksu za rok a bohvie koľko ostatného svinstva. Z toho musí mať časť generácie vygumovaný mozog a druhá časť je buď na druhom svete alebo v base, A tretia sa venuje naháňaním dealerov a liečením konzumentov na psychiatrii.S tými každodennými streľbami a rasovo/náboženskou neznášanlivosťou by sa jeden čudoval ako to tam môžu prežiť. Don Escobar to rozbehol dobre, načo sa tlačil do politiky? Keby sa ako na začiatku staral o tú chudobu a točil business mohol byť národný hrdina. ()

insurgentes

Toto je taková malá ukázka toho, jak Spojené státy svým vyjebaným vměšováním do vnitřních záležitostí kde koho vpodstatě stvořily organizovaný zločin kolem drog se vším tím násilím a zlem okolo. Až vás zase budou krmit čísly, kolik lidí zheblo v drogové válce, je bohužel nutno tahle čísla přihodit na tuhle hromádku. Největší nacistický kolos a hegemon současnosti zase trochu z jiného úhlu: "Vaše dokumenty, prosím." --- "Já jsem američanka, já nemluvím španělsky." Snad nebyly nikdy při sledování televize u mě silněji vyjádřeny sympatie se "zápornými" hrdiny, než u tohohle seriálu. ()

Kaceris

Prvý diel má v sebe všetko čo je potreba aby ste daný seriál zbožňovali od prvej chvíle. Je to atmosferické, má to nádych nejakého toho 100% pure columbian cocaine. Postavy tu majú svoj priestor, a to si myslím že je základ. José Padilha nesklamal, a od prvého dielu si to drží svoje tempo. Samozrejme že prvé dva diely vtiahli do deju rychlo, a potom sa to spomalilo mohlo niekomu prísť ako blbosť, no podľa mňa tam je práve to čaro toho prečo je ten seriál tak dobrý. Za prvý a druhý diel prešlo asi tak 10-5 rokov a potom asi tak 1rok, alebo mesiac, pol rok. A presne pre to, že si to dáva na čas a odďialuje koniec, ktorý je každému jasný, myslím si že 5* nie je ani iná možná voľba. Tak druhá séria sa s ničím nebabre. Hneď od prvého dielu sa začína hunt na Pabla ktorý nie raz újde len o chlp. Po šiestich dieloch zatiaľ klasická Narcos kvalitka. ()

Sdoom

Narcos předchází pověst jednoho z nejlepších seriálů, které kdy byly natočeny, o čemž svědčí i aktuální 2. místo v místním žebříčku seriálů. Velmi kvalitní seriál to určitě je, ale ten hype okolo něj mi přijde přehnaný. Vyzvednul bych hodně cool look, fantastické herce i věrohodnost. Kde bych ale viděl určitě velké možnosti zlepšení, je koncentrace na opravdu zásadní věci a větší dějová dynamika. Často se skáče příliš rychle v čase, nebo naopak příliš dlouho přešlapuje na místě. Zejména na začátku série se dozvíme, co byl Escobar zač a jak začínal a najednou v dalším dílu už je z něj nejmocnější člověk v Kolumbii. Takovýchto zkratek je tu více. Nicméně na druhou sérii se velice těším, doufám jen, že to tvůrci nehodlají natahovat na více než 2 série. Jakkoli je Escobar zajímavou postavou, stejně jako většina vedlejších postav, tak by to chtělo větší tah na branku a žádné zbytečné natahování Takový Homeland je v tomto ohledu úplně jinde (rozuměj o mnoho dál). Edit 9.12.2017: Dlouho se mi nestalo, aby po nějaké řadě seriálu tvůrci dokázali vymyzat přesně ty nedostatky, které mi vadily. Tady se to povedlo dokonale, ve druhé sérii není v podstatě jediné hluché místo a zároveň mi nepřišlo že by byl vynechán jediný důležitý kousek skládačky. Perfektní práce a v součtu s 1.sérií zvyšuju na plný počet. Edit 20.1.2018: A po naprosto perfektní 3.sérii putuje Narcos vysoko do mé seriálové topky. Obavy, že 3.řada bude zbytečná, a že to bez Escobara a Murphyho nebude ono, byly zcela liché. Tvůrci dokázali opět vytvořit famózní mix akce, napětí a dokumentárního přístupu. Nové postavy zdatně nahrazují staré známé a jsou opět skvěle zahrané. Říkám to málokdy u seriálů, ale již napjatě očekávám další sérii! (HD, orig.) ()

vitekpe

Dobre a svizne natocenej serial, zajimave tema, sympaticky obsazeno. Tohle lze doporucit. Samozrejme nejde o zadnou romantiku... A Stephanie Sigman vypada dost dobre, prestoze jeji postava neni zrovna uplne kladna... ()

netahlo

Naprosta serialova laskomina!!!! Nemuzu se dockat druhe serie, Wagner Moura je jako Pablo Escobar brilantni. EDIT: Tak nejak jsem doufal, ze by mohl prezit aspon Limon, ktery zustal jediny verny ... ale bohuzel :-( ()

Forsberg11

Po dopozeraní poslednej časti prvej série môžem len s ústami dokorán konštatovať jediné: WOW. Ako blesk z čistého neba prišiel tento seriál od Netflixu o najznámejšom a najbohatšom narkobarónovi v histórii, Pablovi Escobarovi. Wagner Moura sa svojej úlohy zhostil neuveriteľne, akoby som videl skutočného Escobara, nie len herca. A naviac sa ako Brazílčan skvele naučil španielčinu, klobúk dole za to. Ide z neho neuveriteľná charizma a rešpekt, presne takto som si predstavoval Pabla Escobara. Čo sa týka ostatných aspektov seriálu tak tu nemam skutočne čo vytknúť. Všetko je na vysokej úrovni. Či už dialógy, akcia, spád deja, hudba, kamera, prostredie, napätie. Takmer všetko funguje na 100 %. Neviem sa dočkať druhej série a dúfam že bude aspoň tak dobrá ako tá prvá. Aj keď latka je nastavená veľmi, veľmi vysoko. U mňa nadšenie. 95 %! Season 2: 90 %! ()

herr_carter

Autentičtější a uvěřitelnější už asi být životopisné zpracování drogové legendy o Pablo Escobarovi být nemohlo, shlédnuto jedním dechem (bez dechu), klobouček................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

V temným dobách rostoucího moudráku a tejdení neschopenky (asi moje první v životě) sem se vydal po stopách největšího mafiána v dějinách lidstva Escobary - přímo do Kolumbije. A teda musím říct, že to byl vejlet náramně luxusní. Né, že by se mi život v týhle zemi a v týhle době zamlouval... Na každým rohu a kroku číhá smrt, všude samá vražda, bombovej útok a tak. U nás to vrcholilo komunistama v Kolumbiji Escobarem. Teď si vyber co je lepší... Asi nejlepčí bejt v Miami a šňupat si tam po kouskách Medvídka z Bogoty :o). Každopádně tenhle seroš mi "otevřel" oči, páč sem se dozvěděl hodně zajímavejch informací o životě v týhle Zemi. Jedno se Escobarovi musí nechat, byl to v podstatě génius, kterej by ale moc zlej :o). Stačí mi 1. a 2. série, páč dál bez něj už by to nebylo vončo. No, a taky musím říct, že je to hodně návikovej seriál, kterej je natočenej naprosto mistrně a koukatelně. ()

Tjaden

Brazilskými favelami zocelené duo José Padilha a Wagner Moura (Tropa de Elite) se v dalším společném projektu posunulo na severozápad - do drogovými válkami zmítané Kolumbie na přelomu 80. a 90. let. Kontroverzní postava kokainového krále Pabla Escobara si už dlouho říkala o kvalitní filmové zpracování. Narcos se této role zhostili výtečně! Netflix dokázal, že nejen HBO dokáže produkovat nabušené a přitom historicky věrné seriály. Už se nemohu dočkat druhé série, ve které nás nepochybně čeká pozvolný Escobarův pád. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (více)