Komentáře uživatelů k TV seriálu (20)

• AppleCore

Zajímavý svět obývaný zajímavými bytostmi, které ale prožívají brutálně nezajímavý příběhy.(8.9.2019)

Já vlastně chápu kladné i záporné ohlasy, co jsem na Carnival Row četl. Pro někoho to může být nepřehledné, nebo chcete-li málo čitelné pro mě však to bylo veskrze příjemné a pozitivní překvapení. Sešly se totiž věci, které dost preferuju. Ideální počet dílů, perfektní lokace, zajímavý, místy dost krvavý děj, hlavní, herecké duo a tohle vše je zabaleno ve fantasy stylu, který mi tak zoufale chybí. Proto nemůžu hodnotit jinak a když tvůrci ještě trošku vypilují scénář a přidají pár příšer, co neznám, nebudu mít vůbec problém, něco v další sérii přihodit.(6.9.2019)

S1: Fajn namet, hoc prepojenie na historiu prijimania cernochov a Irov je trochu prilis do oci bijuce. Fajn kostymy, hlavne faunie. Fajn lokacie, Cesko naozaj ponuka zaujimavu a pestru kolaz. Fajn herci - niektori su lepsi nez ini, ale pasuje mi do role kazdy. Je to mix vsetkeho - kriminalka, fantasy, romanca, vojnovy, horor, nabozensky, historicky... a dokopy to funguje ako-tak, kazdopadne rozhodne lepsie, nez som cakala z trailerov. Uzila som si to, pozriem aj S2.(1.9.2019)

Další vynikající seriál od Amazonu. Tentokrát natáčený celý v České republice. Je až neuvěřitelné, že jsem se během sledování seriálu ani chvilku nenudil. Příběh totiž nemá kdo ví jaký děj a dost často se tam nic extra neděje. Přesto se seriálu podařilo udržet mou pozornost tak, abych se zaujetím sledoval každou scénu. Nevím jestli je to tou fantastickou výpravou, výbornými herci, nádherným vizuálem, podmanivou hudbou či celkovou tajemností příběhu, která obzvláště v posledních dílech vyvolávala dost často pocit napětí. Za mě teda skvělý seriálový příběh se špičkovým filmovým zpracováním, který stojí za to vidět. Ačkoli se musím přiznat, že jsem čekal něco trošku víc. Obzvláště co se příběhu romance ústřední dvojice týče, protože zatím na této frontě nic moc. Děj pro druhou sérii je rozehrátý více než dobře. Uvidíme kam nás příběh lásky Rycrofta Philostratea a Vignette Stonemoss zavede dál. Slabších 5* 81%(2.9.2019)

Víly v Českém ráji, yes! Očividně mi stačí málo – zde především geniální výprava a známá místa v nových souvislostech. S dějem už je to poněkud horší, ale čert to vem - ta úžasná křídla a hele Georgiana Darcyová!(15.9.2019)

na začátku sem měl trošku problém s celým tím fantasy světem - moc postav,fungování víceméně pouze nastíněno,ale postupem času jsem se do toho dostal a Carnival Row mě začalo bavit.Atmosférou hodně připomíná Penny Dreadful a v lecčems ho i předčí.Snad jen ten příběh by mohl být menší telenovela a mohl se snažit z tohoto zvláštního světa vytěžit mnohem víc...70%(22.9.2019)

Bomba. Miluji tuto dobu. Ponuro, špínu, přítmí ulic. Takový smrádek Jacka Rozparovače s Sherlockem v jednom. Orlando je jak Luke Evans v Alienist. Penny Dreadful a podobné seriály - to miluji a ošklivou Tamzin Merchant od Tudorovců, až po Salem rovněž. Zatím nejlepší díl je třetí (jsem teprv u čtvrtého). Tak my umíme natočit takové seriály. Postarat se o dobové rekvizity - člověk žasne nad výbavou dobových domácností či apoték - každá sklenička, dekorace, obraz, koberec. Umíme šít takové nádherné kostýmy, stavět pro seriál Vikingové lodě, vyrábět zbrojení, zbraně kulisy, atd. atd. a sami neumíme pod českou kinematografí prezentovat nic jiného, než filmy, které zesměšňují postižení, povolání, alkoholismus nebo zamilované lidi. A seriály? Ordinace? Ulice? Děláte si kurva srandu?(11.9.2019)

Suma sumárum první série Carnival Row je nakonec velmi povedenou záležitostí. Seriálu nejvíce ubližuje jeho nevyvážené tempo, první dvě epizody se nic neděje, zatímco v posledních dvou je tolik kliček, zvratů a odhalení, že divák má pocit, jakoby viděl celou další sérii. Amazon na seriálu nešetřil a je to vidět, celý svět vypadá skvěle a hlavně stylově. Ústřední dvojice je sympatická a člověk jim nemá problém fandit. Možná by ještě pomohlo tolik nemixovat žánry a některým linkám dát větší smysl. Black Raven působí jako něco, co bylo v seriálu jen na vyplnění minutáže a linka pana Agreuse je sice zajímavá, ale děje se tak nějak mimo všechno ostatní, ale je možné, že S2 ji využije více. Každopádně jsem velmi spokojen, na Carnoval Row jsem se velmi těšil a jsem rád, že po první sérii můžu konstatovat: "Povedlo se to!"(15.9.2019)

• DavidS.

Ripper Street s migranty. Uprchlící jsou v tomto případě "pohádkové" bytosti. Jenže pohádkové kouzlo i skutečný fantasy rozměr to postrádá, stejně jako uvěřitelný svět. A na politickou/sociální/humanistickou paralelu náladu nemám, i když už vím, jak se chovají víly při orgasmu (nebo aspoň ty, co jej předstírají v bordelu).(4.9.2019)

Super stylizace, hezkej svět, zajímavý postavy. Pomalejší tempo vyprávění až tak moc nevadí, protože je na co se dívat a seriál zabaví sem tam i něčím jiným, než hlavním dějem. Což je tak trochu štěstí, protože hlavní dějová linka není zrovna moc plynulá a obecně sem měl dojem že se spíš příběh odehrává postavám, než že by postavy táhly příběh (což je zvlášť v detektivce dost nanic). Navíc jeden antagonista nemá nijak moc prostoru, druhý je dost nudná variace na GOT Little fingera (chaos &shits kecy, fakticky tuctovej psychopat) a pár zajímavých postav nemá skoro vůbec prostor nebo to schytaj těsně potom, co se stanou zajímavými. Plus samozřejmě to jak celý závěr "zradil" vykreslení složité společenské situace v níž jsou věci mnohdy šedé a spadnul do takové moralizující alegorie historie a současnosti kdy se všechno vybarvilo do černobíla byl poněkud zklamání. Tj. díky té stylizaci, světu, postavám a pár nápadům a konceptům první série stojí za to - jestli to ale něco nabídne i dál je trochu nejasný.(21.9.2019)

Je vidět velká péče,věnována vizuálu,efektům a celkovému vyznění. Jenže to nejde ruku v ruce s dějem,který nedokáže poutavě skloubit politocko kriminální thriller s fantasy.(21.9.2019)

Bol som na Carnival Row zvedavý. Myšlienka na fantasy detektívku v hlavných rolách s Orlandom Bloomom a Carou Delevingne sa mi celkom pozdávala, no nechcel som byť príliš optimistický dopredu. Lenže toto nie je len fantasy detektívka, je to aj love story na viacerých úrovniach. Má to dobré obsadenie, pražské kulisy robia tiež svoje, ku koncu som sa dokonca pristihol, že som dosť napätý a zvedavý ako to celé dopadne. Záverečný cliffhanger bol jedným z najlepších čo som v poslednej dobe videl. Amazon toho roku viac než slušne konkuruje ostatným a vyzerá to na slušný boj streamovacích gigantov do budúcich rokov.(31.8.2019)

Pohádkový Temný příběh. Vizuálně poutavá fantazy s krimi příběhem a paralelami k současnosti. Vše umocňuje působivá magie českých lokací. V sedmé dílu třeba opuštěný zámeček v Krnsku. Orlando vyzrál, hraje nesmírně úsporně, precizně. Poklonu zaslouží čeští řemeslníci. Produkce utratila miliardu a čtvrt. https://www.filmovamista.cz/clanek/269-Padla-posledni-klapka-futuristickeho-serialu-Carnival-Row,(19.9.2019)

• maximusBZ

Nuda nuda nuda akoby som to ešte nazval nudná sračka zasadená do výbornej kulisy kde pobehujú a poletuju moji celkom obľúbený herci.. Proste je to blbosť(8.9.2019)

New weird z Prahy(18.9.2019)

Tajemná čtvrť magických bytostí v pražských kulisách, vlkodlaci v Prachovských skalách a monstra v kanálech. Potěšila i přítomnost českých herců např. Marek Adamczyk jako vlkodlak atd. Dobrý nápad i zpracování.(31.8.2019)

Nádherná pohádka pro dospělé, nejdříve jsem chtěl popsat každou epizodu, ale když jsem se v neděli probral na konci 8. dílu, tak musím jen konstatovat poctivejch 80%. Dal bych i více, ale stopro pecka to nebyla.(9.9.2019)

Vcelku dobrý serial. Jediný kdo mi tam vadí je Cara Delevingne. Pro mě to opravdu není typ ženy, která by vydala opravdu žensky. V takovém seriálu, kde je i dost romantiky bych si představoval aspoň trochu přitažlivou ženskou a ne kluka s copánkem.(10.9.2019)

Veľmi zaujímavý fantasy svet z českými exteriérmi kombinovaný aj aktuálnymi problémami imigrantov.(13.9.2019)

8/10(18.9.2019)