Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

B4TM4N

Jasný vrchol nové trilogie, neporovnatelný s původní trojicí filmů: i tato poslední, zcela jistě nejvypjatější část se nese ve zcela jiném duchu, jede na vlně technologických možností a nemá vyšší filosofické ambice. Osobně si myslím, že by bývala chyba, kdyby i bezmála "30 let poté" přišel Lucas s trojicí identicky laděných filmů, pouze v novém kabátě. Žánr sci-fi se za tu dobu podstatně změnil (a co vlastně ne?) a v zájmu soudobého diváka okleštil filosofické přesahy ve prospěch líčení barvitých (a samozřejmě barevných) světů. SW3 je, stejně jako předchozí dva díly ve své době, naprostá technologická špička. Na rozdíl od předchůdců se k nám postupně neplíží, ale rovnou nás uvrhá doprostřed megalomanské bitevní vřavy. A již od začátku dává najevo jednu věc: Anakin je svými schopnostmi zcela nadřazen všem ostatním postavám. To je důležitá změna oproti předchozímu dílu: z postavy pyšného učně se (alespoň zpočátku) tváří jako připravený, skromný Vyvolený. Jak ovšem můžeme pozorovat napříč celou trilogií na fyzických proměnách kancléře Palpatina, zlo si pomalu ale jistě najde cestu k jeho ovládnutí (což vyústí ve velmi zábavnou, absurdní situaci: Samuel L. Jackson opustí plátno, aniž by alespoň jednou někoho motherf-wordoval). Lucas se celkem s bravurou vypořádával se situací, na kterou nutně všichni fanoušci čekali celý film, to jest zrození Darth Vadera, i s jeho následným odosobněním se divákovi: Vader klesá na samé dno možných lidských sympatií (od věty "Execute the order 66!" jde divákovi mráz po zádech) a ve finále ze skvostného rytíře zbude (nejen) etický mrzák. Konec filmu je již zcela v souladu s duchem původní první (čtvrté) epizody. Bezmoc zbytku Světlé strany je nastíněna a kruh se s přesným zacvaknutím uzavřel. Bravo. ()

Paity

Klidně se přiznám, že Haydena Christensena nemusím. Nebo mi spíše vadí ten jeho věčně utrápený výraz. Díky němu mu pak nevěřím, jakoukoli emoci a myslím si, že on byl největší brzdou Pomsty Sithů. Například se nedá vůbec srovnávat s takovým Ewanem McGregorem. Dávám max. hodnocení, přesto tenhle díl patří k mým méně oblíbeným. ()

Fary

Clovek porad ceka, kdy uz se to stane a kdyz uz se to stane, tak je to nejak moc rychle a podivne. I tak ale slusna podivana. ()

Rapikk

První díl z nové trilogie Star Wars, kterému přisuzuji pět hvězdiček. Jar Jar tu není, romance je přiměřená, Anakin se pomalu odvrací na temnou stranu, Darth Sidius se dostává k moci, do bojů se přidávají Wookiové a největším frajerem je opět Obi-Wan. Díky, Lucasi, alespoň ten jeden díl se Ti skutečně podařil. ()

RichardLev

Mám pár návrhů, jak to mohli vylepšit: V úvodní scéně se toho málo děje. Podle mě je tam moc málo lodí, moc málo lejzrů. Měli toho přidat víc. Tolik, aby celá obrazovka byla zaplněná hýbajícíma se loděma a lejzrama, aby vůbec nebyl vidět žádný vesmír. Jen ty lodě a lejzry. To by bylo super. * Měli to celé udělat na počítači. Proč se vůbec obtěžovali s živými herci? Taky mohli návštěvníkům kina rozdávat videoherní ovladače, aby si to správně užili. * Když na začátku padá vesmírná loď s Anakinem, Obi-Wanem a Palpatinem volným pádem na Corusant, půlka se jí utrhne. Ačkoliv padají volným pádem, podaří se Anakinovi přistát tak šikovně, že to s nima jenom trochu škubne. Podle mě se neměla urvat jen půlka lodi. Podle mě se měla urvat celá loď a měl zůstat jen kokpit. S tím by Anakin přistál. To by bylo daleko napínavější. * Generál Grievus měl málo světelných mečů. Měli mu přidat ještě další čtyři ruce a do každé jeden meč - a nebo ještě lépe. Měli mu dát do každé ruky tyč, jakou měl Darth Maul. A jeden meč ještě místo penisu a další by mu měl trčet ze zadku. * Anakinova proměna byla moc pomalá. Podle mě to měli ještě zrychlit. V jednu chvíli by byl jenom trochu arogantní a rozpolcený a v druhé chvíli by byl rovnou zlý, ochotný vraždit nevinné malé děti. Počkat...oni to tak vlastně ve filmu udělali. Tak nic. * Anakinova a Obi-Wanova bitka měla trvat ještě o 10 minut déle. Mohli třeba ještě bojovat na lodi letící vesmírem, potápět se v lávě a bojovat na jejím dně a tak podobně. A všude kolem nich mohli létat droidi a střílet se navzájem. * Myslím že bojová choreografie mohla být lepší. Mohli dělat více piruet, více salt. Třeba mohli běhat po stěnách, dělat při soubojích break dance a tak podobně. V pozadí taky mohla být porota, která by dávala jediům skóre za jejich gymnastické výkony a prezentaci. Ten kdo by dostal nejvíc bodů, by mohl zabít soupeře. * Ne, teď vážně, sranda stranou: Jediné emoce v celém filmu snad ukázala Natálka Portmanová, při scéně, kdy jí dojde, co je Anakin zač. Přišlo mi to upřímné - jediný pořádný herecký výkon v celém filmu, i když jenom v té jedné scéně. Hudba je povedená, ostatně jako ve všech epizodách. Meh. Dvě hvězdy a to jsem ještě štědrý. Nerad to říkám, ale z nové trilogie se mi nejvíc líbila Epizoda I. Možná proto, že byla tak dětská a dalo se to všechno více akceptovat. ()

DocBrown

Naučil jsem se už dokonale nenávidět odrážení laserových paprsků, které létají pomaleji než podání Sereny Williams, pomocí světelných mečů, ať už je množství střílejících robotů jakékoli. O tom jsou první 2/3 filmu. Nicméně závěr, přechod Anakina na temnou stranu, jeho zohavení a zotavení, rozkaz 66, střílení Jediů do zad, narození Luka a Leii už má slušnou psychologickou sílu, pochopitelně ale pouze kvůli úctě k Epizodě IV, nikoli kvůli předchozímu ději. I tak je ten přechod málo uvěřitelný a scéna, kdy Anakin vraždí děti, raději chybí. Stejně tak třeba vymazání paměti R2-D2, zohavení Palpatina (vždy jsem měl za to, že je byl postupný proces a stáří), rozestavěná hvězda smrti jsou zcela účelové, aby to do sebe nějak zapadalo. Celá tahle trilogie nemá špatnou myšlenku, ale hodně mizerné zpracování a měla být natočena úplně jinak. Jestli se poslední trilogie ujme Abrams, nečekám nic lepšího. ()

alouch

Málokdy mě něco tak uchvátí, že na to koukám jak u vytržení (čili s pusou dokořán). Star wars jsou jednoznačně moje srdcovka a tento díl nádherně uvedl další tři díly, které (předcházely) budou následovat. ()

Neshika

Chápu, že pro některé lidi, byly prequely velkým zklamáním. Ano, Skrytá hrozba nebyla, zrovna nejlepší, Klony útočí měly své mouchy, ale Pomsta sithů, k tý mi nikdo mluvit nebude. Nejen že se jedná o neuvěřitelné scénáristické dílo (ne jako Epizoda I), obsahující konečně fungující a akční souboje jak se se světelnými párátky, ale i blasterové přestřelky. Čímž se dostáváme k pýše Jediů a jejich následnému pádu, krutosti sithů, Dartha Sidiouse, nezapomenutelném rozkazu 66 a nakonec muka a podlehnutí Anyho temné síle.Výborné zpracování Star Wars témata. Výborné završení nové triologie, ale bohužel to na mě působí, že o nic víc Lucas s prequelama ani neplánoval. Prostě trojka a zbytek. Pořád to stálo za to. I teď po tolika letech mám u srdce hřejivý pocit když se řekne Pomsta sithů. Kdo neviděl, musí vidět. ()

Stružák

Kdo by čekal, že "závěrečná" epizoda se stane nejlepší z celé série. Dokonale temná, obstojně zahraná, doplněná perfektní hudbou (konečně!) a několika nezapomenutelnými scénami. Film má spád od začátku do konce, děj krásně graduje. A i když je to po epizodách IV, V a VI jenom finální díl do skládačky a tudíž tak nějak víte, co se stane, to čekání, kdy a proč se tak stane je nekonečné (v tom dobrém smyslu). ()

Tydlidáš

Kdyby hned nerozsekali toho robota, kterej asi ve dvacatý minutě řekne: "není zač" a tu a tam by mě pobavil nějakou další vtipnou hláškou, vysloužil by hvězdičku navíc... ()

SpaceOdyseus

Uz z toho neni citi tolik greenscreenu jako posledne (i kdyz obcas to za oci taha), ochotnicke vykony Anakina se taky zlepsily (i kdyz parkrat je na pest), ale nemuzu si pomoct, stara trilogie mela mnohem lepsi souboje na mece, a to jich je v tomhle dile pozehnane. Konecne je ale zabavne sledovat film celou, vice nez dvouhodinovou, stopaz, ale hloupe a nesmyslne sceny a momenty srazejici hodnoceni tu bohuzel jsou ("NOOOOOOOO"). ()

tom.nosek

Megalomanská akce třetího dílu kompenzuje spíše politickou hru prvních dvou dílů. Zamrzí snad jen to, že poté, co v druhém dílu způsobil válku Jar Jar (zákonem, který přednesl Senátu), v tomto dílu je to Yoda, který zklame a Sithského lorda neporazí. ()

Janega

Jediný diel novej trilógie, ktorý dáva ako preqeul zmysel sérií Star wars. Narozdiel od hroznej Epizódy II je tu poriadna dávka akcie a ide sa hneď od začiatku. V Star wars ide predsa len hlavne o svetelné meče a strielačky vesmírnych stíhačok. Takou nevýhodou filmu je, že sa vlastne nebojíte o jednotlivé postavy, keďže tí, čo videli predošlú trilógiu vedia, kto musí prežiť a kto zomrie, takže žiadne prekvapenia sa nechystajú. Ono ani nešlo o to, ako to skončí, ale o to, ako k tomu dôjde. ()

F.W.Colqhoun

Hodně z toho, co ošklivého bylo vyřčeno na adresu epizod 1 a 2, platí i na třetí díl: Opulentní výprava v kreslounská CGI, žádná nebo špatná práce s dynamikou příběhu, neposlouchatelné dialogy od dobrých herců, kteří před zeleným plátnem hrají jako v divadle bez kulis. Špatně. Jen je to celé nepatrně snesitelnější. Pokrok nelze upřít ani Černému Petrovi epizody dvě, zoufalému Christensenovi. Těch pár neděl mezi epizodami mu dalo čas odvrhnout nejpitomější puberťácké pózy a stát se čímsi na způsob larvy Darth Vadera; jde však jen o posun od mizérie k lehkému podprůměru a i toho se podařilo docílit spíš růstem fousů než růstem hereckého génia. Dosavadní vypravěčské strojovosti prequelů prospívá směřování dějových liní k uzlu dělícímu nejnovější Star Wars od Skryté hrozby. Z nutného klimaxu by dokázal něco slušného vytěžit scénárista i humpoláčtější než je George Lucas. Film má jediný trumf. Přes expozici ježíšoidního McGregora se zcela nerepublikovým britským přízvukem, nadané Portman, gangsterského Jacksona pro sebe bezohledně loupí s nasazením koňské dávky temné strany nehvězdný Ian McDiarmid. Jeho machiavelistický kancléř si své výstupy nenechává kazit ani statujícím Christainsenem, který se pohybuje v jeho stínu nejen v hierarchii Sithů, a jeho postavě na rozdíl od zbytku osazenstva CGI orgie nezplošťují hloubku ani charisma. Jeho pomsta, jeho film. ()

Sancty

Jednoznačne najlepší diel z Vaderovskej trilógie. To hádam ani netočil Lucas (brané s obrovským nadhľadom). Konečne to bolo o niečom. Dej potemnel, na postavách začne jednému aj celkom záležať, a vzťah medzi Anakinom a Padmé už nepôsobí tak trápne. Prekvapil ma Christensen, ktorý vydoloval emócie snáď z každého midi-chlorianu. Až sa divím, že sa medzi tými mlynskými kolesami, tvorenými senátorom Palpatinom a Radou Jediov, nezmenil na hlúčik potrhaných nervov. Premena v Darth Vadera zaslúžená. Najviac ale zamakali chlapci z ILM. Nebyť Obi-Wana jazdiaceho na prerastenej jašterici, nemal by som trikovej stránke čo vyčítať. Tu si dal niekto naozaj záležať a vyhral sa z každým jedným CGI na filmovom políčku. Celkovo na mňa z éTrojky po celý čas sálal pocit, akoby si každý kto na nej makal dal sakramentsky záležať na svojich povinnostiach. A to je fajn myšlienka na záver, nie? ()

Miller

Druhý nejlepší díl nové trilogie. Efektivně nejpůsobivější. Já osobně, ho nedokážu až tolik docenit, ale o kvalitách nepochybuji; nyní komentář (obsahuje spoilery): Film přenese diváky do období pomalého konce Klonových válek; občanské války mezi silami Galaktické Republiky a Separatistů. Vůdce armády Separatistů, kyborg generál Grievous, pronikl až na Coruscant a unesl kancléře Palpatina. Film začíná v okamžiku, kdy Grievousova vlajková loď s Palpatinem na palubě svádí na oběžné dráze Coruscantu bitvu s republikovými klonovými jednotkami. Hrdinové filmu, rytíři Jedi Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker, se snaží na stíhačkách proniknout na loď a Palpatina zachránit. Na lodi přistanou, najdou Palpatina, a Anakin dokonce zabije Sitha hraběte Dooku, který ho minule i s Obi-Wanem porazil. Grievous uteče v záchranném modulu, protože loď je zničená a řítí se na povrch planety. Anakinovi se ale povede s lodí přistát a zachrání Palpatina i Obi-Wana. Po přistání na Coruscant se Anakin setká s Padmé Amidalou, svou tajnou manželkou, a ta mu řekne, že s ním čeká dítě. V noci se mu však zdá sen, stejný jako ten, který ho předtím varoval před smrtí jeho matky, a tentokrát oznamuje, že Padmé zemře při porodu. Následující den se setká s Palpatinem a Palpatine mu vypráví legendu o sithském mistru (Darth Plagueis), který dokázal pomocí Síly navracet život. Na závěr mu řekne, že rozvědka zjistila, že Grievous se ukrývá na planetě Utapau a že navrhne Radě Jediů, aby poslala Anakina zabít ho. Rada však místo Anakina vybere Obi-Wana a Anakin propadne záchvatu vzteku. Palpatine mu slíbí, že zařídí, aby byl jmenován do rady Jediů jako Palpatinův osobní zástupce. Rada sice souhlasí se jmenováním Anakina, ale nepovýší jej na mistra Jedie, a navíc po Anakinovi žádá, aby pro ně špehoval Palpatina. Uražený Anakin přestává Radě důvěřovat. Obi-Wan mezitím s klonovými vojáky odlétá na Utapau. Najde Grievouse a po dlouhém souboji jej zabije. Kloni mezitím bojují s Grievousovými droidy. Z planety však stihne uniknout vedení konfederace nezávislých systémů, v čele s Nutem Gunrayem, které se ukryje na sopečné planetě Mustafar. Na Coruscantu odhaluje Palpatine Anakinovi svou pravou totožnost; je Sith Lord Darth Sidious a byl mistrem hraběte Dooku. Anakin prozradí Palpatinovo tajemství mistrovi Windu a ten se s dalšími třemi Jedii vydává do kancléřovy kanceláře, aby Sidiouse zatkli. V souboji zemřou všichni Jediové kromě mistra Windu, který Sidiouse odzbrojí. Sidious se pokusí poranit mistra Windu sithským bleskem, jenže Windu odrazí blesky světelným mečem a Sidious je jimi zohaven. Do místnosti však vrazí Anakin, který mistrovi Windu slíbil, že tam nepřijde, ale myslí si však, že může Padmé zachránit jen tak, že se stane Sidiousovým učedníkem a naučí se Silou oživovat lidi. Proto zaútočí na mistra Windu a tak poskytne Sidiousovi příležitost, aby ho nakonec zabil sithským bleskem. Poté Sidious přijme Anakina za učedníka a dá mu sithské jméno Darth Vader. Jako první úkol dostane Anakin vyvraždit mistry a padawany v chrámu Jediů. Sidious převezme poté vedení nad klonovou armádou a nařídí vojákům, aby pobili všechny Jedie (tzv. rozkaz 66). Zároveň posílá Anakina, aby vyvraždil radu Separatistů na planetě Mustafar a tak ukončil Klonové války. Anakin se loučí s Padmé a odlétá. Na Mustafaru splní svůj úkol a čeká na další rozkazy. Senátor Organa, přítel Padmé, se náhodou stane svědkem toho, jak klonový voják zavraždil jeho syna, který byl padawanem. Odlétá proto z Coruscantu, aby našel Jedie. Klonoví vojáci se opravdu obrátí proti Jediům a vyvraždí je. Uniknou pouze mistr Yoda a Obi-Wan a asi 20 dalších Jediů, kteří jsou během dalších let systematicky hledáni a vyvražďováni. Mistr Yoda a Obi-Wan se setkají s Organou a odlétají zpět na Coruscant. Svoje zohavení použije Sidious jako důkaz, že jsou Jediové zrádci. Zmanipulovaní senátoři krátce na to odhlasují přeměnu Republiky na Impérium a Sidious se stane Imperátorem, neboli císařem. Během zasedání Senátu proniknou Yoda a Obi-Wan do chrámu Jediů a z bezpečnostního hologramu zjistí, že se Anakin stal Sithem. Yoda rozhodne, že se pokusí zničit Sithy; on si vezme na starost Sidiouse a Obi-Wana posílá zabít Anakina. Yoda se vydává do budovy Senátu zabít Sidiouse, boj však skončí nerozhodně a zarmoucený Yoda mizí. Povede se mu utéct a s Organou unikne s Coruscantu, později přistane na planetě Dagobah. kde začne žít ve vyhnanství. Obi-Wanovi se sice nechce s Anakinem bojovat, ale musí, a tak se vydává za Padmé, aby zjistil, kde Anakin je. Řekne Padmé, že se Anakin stal Sithem a ta ihned odlétá na Mustafar, aby se zeptala přímo Anakina. Obi-Wan se schová v její lodi. Anakin Padmé rád vidí, ale Padmé je zděšena tím, co se z něj stalo. Když nakonec Anakin spatří Obi-Wana, obviní Padmé ze zrady a málem ji uškrtí. Poté bojuje s Obi-Wanem, jsou však naprosto stejně silní. Anakinovi se ale povede poškodit mečem ovládací panel budovy, ve které se nachází, a ta se začne zanořovat do lávy (celý povrch Mustafaru je pokryt lávou). V nových podmínkách Obi-Wan získá převahu a shodí Anakina do lávotoku; nedovede se však přinutit k tomu, aby ho zabil. Anakin je těžce popálený. Obi-Wan odletí s Padmé z planety, Padmé ale začíná rodit. Sidious odlétá na Mustafar, aby našel Anakina. Povede se mu ho najít a aby mu zachránil život, přetvoří ho na černého polorobota. Když se Anakin probere, prvně se ptá na Padmé. Sidous mu řekne, že ji přece on, Anakin, zabil, aby byl Anakin napříště věrný jen jemu. Padmé se mezitím narodí dvojčata - chlapeček a holčička. Kvůli Anakinově proměně ale ztratí vůli žít a po porodu umírá; pořád je ale přesvědčena, že Anakin není úplně zlý. Její dcerku adoptuje senátor Organa a pojmenuje ji Leia, chlapce odveze Obi-Wan na Tatooine za Anakinovými příbuznými. Od nich dostane chlapec později jméno Luke Skywalker. Tento díl hodnotím 81%. "Podcenil jsi mé schopnosti!" () (méně) (více)

ChrisBa

Jeden z najepickejších a najosudovejšich filmov vôbec. Tá bolesť...tá temnota..ten pád a tragický osud hlavného hrdinu.. to sú tak silné momenty v Star Wars príbehu, že je ľahké prehliadnuť negatíva tohoto filmu(najmä to, že Lucas tu narval toľko CGI, koľko to len šlo a film potom vyzerá ako animovaný, čo mi dosť vadí).. Všetci dobre vieme počas celého deja, kam speje a k čomu vedie. A aj napriek tomu tento film chytí za srdce a nepustí. Priateľstvo a dôvera medzi Anakinom a Obi-Wanom, či veľká láska medzi Anakinom a Padmé sa postupne rúcajú v dôsledku moci a strachu..O to viac je tento film emotívny.. najmä pri scénach ako vyhladenie Jediov, či likvidácia učňov, bitka medzi Anakinom a Obi-Wanom alebo príhovor Obi-Wana k horiacemu Anakinovi..to všetko robia film nesmrteľným.. Jasných 5*. ()

Gogo333

Po letech jsem této epizodě přišel na chuť a líbilo semi temné zaměření a celkový přerod Anakina. Navíc můj oblíbenec Grievous tu dostane nějaký ten prostor. ()

Filip.S

Sága je kompletná, dielo je dokonané. Kruh sa po dvadsiatich ôsmich rokoch uzavrel. To čo sa v minulom storočí začalo pôvodne ako zábava pre pár tisíc hardcore fanúšikov sci-fi, sa dnes končí ako celosvetovo najočakávanejší film tohto roka. Ako toto zakončenie dopadne, bola otázka, ktorá každého priaznivca Star Wars mátala už od roku 1999. Lucas si prvou Epizódou rozhneval veľkú časť fanúšikovskej základne. Druhý diel novej trilógie mu vrátil dôveru mnohých, a aj keď nebol dokonalý, miestami z neho prebleskovala atmosféra pôvodnej série, čo bol atribút tak chýbajúci v prvej epizóde. Pri trojke mal Lucas len jedinú možnosť: urobiť ju dokonale. Buď to, alebo vziať na seba riziko, že mu fanúšikovia umožnia fakticky precítiť, čo spravil Luke Skywalker svojmu otcovi v závere Návratu Jediho. __________________________ Poteším vás: Lucasovi sa nič zlé nestane, lebo tretia epizóda je skvelá. Dokonalá nie, ale skvelá bez pochyby. Je to zakončenie ságy v tej najlepšej predstaviteľnej forme. Pokiaľ bola Epizóda 1 príliš detská, dvojka bola už pre odrastenejšie publikum a trojka je definitívne dospelým, emóciami presýteným, filmom, ktorý môže stavať na výborne napísanom scenári a silnom príbehu. Na plátne sa odohráva tragický príbeh, ktorý, napriek tomu, že dávno vieme ako sa skončí, nás do seba dokonale vtiahne a nepustí po celú dobu sto štyridsiatich troch minút. ___________________ Starí známi herci zo seba vydávajú všetko nie len po fyzickej stránke (svetelné šermovačky), ale najmä po stránke hereckej. Naivný výraz a prehrávanie Haydena Christensena z druhej epizódy je nečakane nahradené silným charakterovým herectvom a rozumným dávkovaním emócií, pohybov a výrazov, o tom, že Ewan McGregor, alebo Samuel L. Jackson sú skvelí herci nebolo pochýb. Digitálny majster Yoda je minimálne rovnako dobrý herec, akým bol svojho času Sméagol. A nad všetkými, veľmi príznačne, tróni Imperátor v podaní Iana McDiarmida, ktorý svoju variáciu na Pokušiteľa zvládol tak, že by som sa na Temnú Stranu pridal aj ja, a to s radosťou. _______________________ O formálnej stránke nemá veľmi zmysel vyjadrovať sa, tá je samozrejme dokonalá. ILM sa opäť raz predviedlo v tom najlepšom svetle a opäť raz ukázalo, že dnes sa už dá natočiť úplne čokoľvek. Do uší sa vám bude dostávať John Williams vo svojej najlepšej forme, dokonca si myslím že Eisode 3 Theme (Battle of the Heroes) sa svojím potenciálom približuje ku genialite pôvodnej Star Wars Theme, či Imperial March. ____________________________________ Na záverečnej epizóde Hviezdnych vojen by sa dalo nájsť pár chybičiek krásy (ako trochu prirýchly prechod Anakina zo Svetlej k Temnej Stránke a pár ďalších drobností), ale teraz, 24 hodín po tom, čo som Pomstu Sithov videl, vo mne žiadna nerezonuje natoľko, aby som kvôli nej sťahoval hodnotenie. Naopak, pretrvávajú vo mne veľmi príjemné pocity z viac než podareného záveru toho najväčšieho dobrodružstva, aké kedy uzrelo prítmie kinosály. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)