Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů

• USA Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (více)

Rozpolcenost mezi loajalitou ke svému učiteli Obi-Wanu Kenobimu a vábením Sithů nakonec způsobuje, že se Anakin Skywalker obrací zády k Jediům a přeměnou v Dartha Vadera dokončuje svou cestu do temnot... (Bontonfilm)

TheKiw

Jediná, ale o to brutálněji emocemi našlapaná Epizoda. Fantastická akce a bezchybné souboje (finále je naprosto famózní). Ale ta občasná retardovanost postav je neuvěřitelná. Anakine, ty monohemisférní hňupe. Ortelem se Revenge of the Sith podobá poslednímu Star Treku (2009), který byl naprosto perfektním filmem, než jste začali uvažovat nad motivací postav. SPOILER ALERT (Proč čekat 25 let na Spocka, když mám nejvyspělejší techniku Vesmíru? Proč chci nejprve svou ženu zabít a po Vaderizaci se hned zajímám o to, jestli je v pořádku?) SPOILER FREE ()

Uzunari

Guilty pleasure. Tolik CGI! "boom & bust". Světýlka měců dělají mému mozku dobře a vypouští tak šťastné chemikálie. Non-sensical final fight, který je prostě stylistická extaze. Leave me alone! ()

maly_kapo

Ako fanúšíik Star Wars som sa na dlho očakávané vyvrcholenie ságy veľmi tešil a vôbec som nebol sklamaný. Množstvo akcie počas celého filmu s kombinovanej so špeciálnymi efektami typickými pre filmy Star Wars ma udržali počas celého filmu z otvorenými ústami. Výborný dojem zanechali ešte aj vtipné hlášky , ktoré vždy prišli na miestach, kde som ich vobec necakal. myslim, že to určite bolo vyvrcholenie ako si Star Wars zaslúži. ()

Ollie235

Z novější trojice určitě ten nejlepší, ale na 5 hvězd to pořád není. Přeměna Anakina v Darth Vadera každopádně velkolepá! Všechno do sebe pěkně zapadlo a nechalo ve mně pocit, že celá sága je postavená na chybách, kterých se hlavní postavy dopouštějí (Qui-Gon Jinn nevzal s sebou i Anakinovu matku, Obi-Wan nezabil Anakina), což malinko naštvalo. Ale díky bohu za ty chyby, jinak by celý celek nebyl tak dokonalý. ()

Milky.

Díl, na který čekali asi všichni fanoušci SW. Díl ve kterém se mělo změnit prakticky vše a "uvést do hry" funícího Darth Vadera. Lucas se opravdu snažil a jde to vidět, vytvořil opravdu důstojné vyvrcholení nové trilogie a důstojný start pro původní díly. Přeji si aby s podobným zápalem přetočil znovu i původní díly, o čemž se jednu dobu šuškalo. Ač to jsou perly jaké chcou, trochu mi zážitek kazí rok natočení, který prostě sci-fi moc nesluší a rád bych je viděl stejně kvalitní v novém hávu. Abych se vrátil zpátky k 3. epizodě, Christensen se asi narodil pro temné role, teď mi teprve ve své roli opravdu sedí, v žádném jiném filmu mi do role tak nezapadal jako k Anakinovi, když se obrátil k temné straně. Bitvy jsou naprosto perfektní a např. vesmírná bitva na orbitě běžící v Unreal enginu byla hotový orgasmus. Trošku si musím postěžovat akorát na finální souboj na lávové planetě, který sice byl krásně natočen a co se týče choreografie, atmosféry a zpracování byl naprosto famózní, ale vadila mi tam jedna věc. Zkoušeli jste někdy udržet ruku nad kopkou žhavého uhlí? A oni si tam poskakujou nad lávou, ale budiž, je to sci-fi a jako vyvrcholení a přerod Lucasova fenoménu si určitě zaslouží 5* ()

aLPaC

Nejlepší a zároveň nejtemnější z nových epizod. Vlastně celkově ze všech epizod. Můžeme sledovat skvěle natočenou přeměnu Anakina na Vadera (Jediové si však za to v podstatě mohli sami svou ignorací Anakina) a vyhlazení Jediů za doprovodu Williamsovy hudby, což je jedna z nejvíce emocionálních částí nové série. Triky jak jinak monstózní, Obi-Wan silnější než v předchozím díle, více prostoru dostane na začátku i R2 a uvidíme též Chubacu a nejlepší souboj celé série mezi Anakinem a Obi-Wanem. Jediné, co můžu vytknout je přemýšlení Jedajské rady. Nejen za ne moc chytré chování vůči Anakinovi, ale i za to, že nedokázali objevit Sithského Lorda, přestože to Dooku v předchozí Epizodě Obi-Wanovi vyklopil téměř na rovinu. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - (Při úniku se zachráněným kancléřem se ulomí půlka lodě.) Anakin Skywalker: Něco nám upadlo. Obi-Wan Kenobi: Nic se neděje. Pořád máme polovinu lodě! ()

LBsmoke

jednička je mi sympatická že si zas až tak na nic moc nehraje a je to taková jednoduchá popkornovka za 2-3* tady trojka je daleko lepší jenže jak se snaží hrát na něco epického tak mě sere, že by to tam i trochu bylo (ten důvod) jenže to prostě Lucas tak dosral.. pokud bych teda zase hodnotil pro mě tak nedůležitou věc jako je scénář tak 4* za nápad 0* za provedení +přičtu SW bonus* a sme na 2* ()

Movie Gourmet

Jedna z kapitol života George Lucas(e) se uzavírá. Film Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith je tady! Kdo má celé Hvězdné války v lásce, neměl by kritizovat, protože podle mě je to jeden z nejlepších, ne-li nejlepší díl. Co se týče efektů, odpověď je jasná. Ale co se týče kritizovaného hereckého výkonu Haydena Christensena a jeho přechodu na Temnou stranu SÍLY, toť otázka. Já s ním byl ale spokojen. Herectví Ewan(a) McGregora, Natalie Portman, Samuel(a) L. Jackson(a), Christopher(a) Lee, Frank(a) Oz(e) coby Yody a Ian(a) McDiarmid(a) jako kancléře Palpatina / Darth Sidious(e) nemělo chybu. Rozhodně nejtemnější díl. Finální střet SIL dobra a zla patří k nejlepším duelům ve filmu vůbec a výborně ho podtrhuje skladba Duel of the Fates od Johna Williamse, která je mou nejoblíbenější. Závěrečný střet, který je rozdělen na dva boje (souběžně sledujeme boj Obi-Wan Kenobiho s Anakinem a Lorda Sidiouse s Yodou) je nejlepším z celého filmu a triumfálním zakončením. Boje jsou výborně situovány - jednak lávová pole a jednak budova senátu. Špička. Verdikt: 5* a 90 %. ()

Martin_W

První díl z prequelové trojky, který si odemně vysloužil plných pět hvězd. Zpočátku byl film takový nemastný neslaný, ale někde v polovině to začalo gradovat, až na zmíněných 5 hvězd. Krása, geniální zakončení. 94% ()

simply

Po všech zhlédnutých dílech zůstává 3 stále mým nejoblíbenějším. Úžasný Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi, kultovní souboj v lávě nebo temná atmosféra s působivou hudbou...to všechno je pro mě Epizoda 3. ()

TwoFace

— You were the chosen one! It was said that you would destroy the Sith, not join them! Bring balance to the Force, not leave it in darkness! — Nejtemnějšímu dílů celé ságy nemám co vytknout, snad jen, že si Lucas mohl víc pohrát s přeměnou Anakina na Darth Vadera. Bez znalosti toho, co se stalo během Klonových válek tak celá přeměna působí plytce a náhle. Taky mě mrzí, že generál Grievous nedostal víc prostoru. Téměř všechny nedostatky, které třetí epizoda má, však byly v průběhu let naprosto vynahrazeny v The Clone Wars. Právě tento seriál (hlavně pak jeho závěr) dělají ze sledování třetí epizody ještě lepší a hlavně mnohem emotivnější zážitek. V první polovině končí Klonové války, v té druhé však film nabírá děsivé tempo plné smrti, zoufalství a destrukce, a vše se hroutí. Přichází jeden z nejemotivnějších a nejzásadnějších okamžiků – Rozkaz 66, a poté se dva hrdinové střetávají v epickém souboji na život a na smrt. V tandemu s The Clone Wars je Revenge of the Sith jedna z nejlepších epizod, které se daří přebíjet většinu chyb prequelů. ()

Rufete

Je odporné, jaká zrada musela potkat tak úžasné bytosti. Vlastně nemusela... Nebýt jednoho člověka, který se špatně rozhodl. Ovšem neměl moc na vybranou. Myslel to dobře... Je mi z toho všeho moc smutno a musím uznat, že George Lucas tohle promyslel brilantně. Je to tak nechutně dokonalé, až mě z toho mrazí. Nikdy bych neřekl, že mě Hvězdné války tolik seberou, ale tenhle díl mě prostě dostal. Přeměna dobra ve zlo se tady maximálně povedla a v tuto chvíli nenávidím žádný druh zla více. Ještě v žádném filmu jsem tak moc nenáviděl zlo. Určitě také najdu něco pozitivního, co bych mohl s radostí vychválit. Například bojujícího Yodu, Obi-Wana, krásnou Padmé... Jinak ale všechno podlehlo naprosté zkáze. Ta se opravdu vyvedla dokonale, jen je těžké ji vychválit, protože je mi smutno z celého osudu jejich světa. Třetí a závěrečný díl "nové trilogie" je z ní nejlepší. Napjaté situace mezi dobrem a zlem, mezi přáteli... Souboje byly úchvatné, v tomto díle nejlepší. Samozřejmě všemu zvysoka kraluje Yoda. Závěrem bych rád shrnul celou ságu Hvězdných válek. Popravdě jsem nevěřil tomu, že mě zaujme. Nyní skláním hlavu a omlouvám se za své pochybnosti, je to jedna z nejlepších vícedílných sérií filmů, které znám. Je to víc než dvanáct hodin nesmírné vesmírné zábavy, která svou povahou zapůsobí na každého. Já, ačkoliv fanda do sci-fi nejsem, jsem toho důkazem. ()

GreatestFan

Stopro nejlepší z prequelové trilogie ve všech směrech. Konec podle mě... Smutný, poněkud drsný a nejvvíc asi zvláštní. A stejně jako ke Skryté Hrozbě jsem napsal, napíšu i zde: Miluju prequely. // viděno 1X ()

ADZI

Jednoznačně nejlepší z prvních třech epizod. Tvůrci se rozhodli naservírovat nám pokud možno co nejvíce soubojů se světelnými meči a tenhle záměr byl určitě správný!! Jinak klasicky zamotaný děj, takže se na to člověk musí podívat minimálně dvakrát, aby ho pochopil. A největší perla: přeměna Anakina na Dartha Vadera a první nádech! ()

Mikino00

Po dvou nemastných neslaných epizodách přichází konečně dějově bohatá nadílka spojující poslední kousky skládačky do sebe. I akční a bitevní scény jsou zde na vynikající úrovni, prostor má i sousta vedlejších postav a to je jen dobře. Závěrečné souboje jsou také vydařené. Problematický je ale ústřední přechod Anakina k temné straně. Je totiž takový nevěrohodný a melodramatický. Hodně k tomu přispívá absolutně katastrofální herecký výkon Christensena, ale i hodně přehrávající Portman. ()

Klajnik

Temný kabátek Star Warsům sluší, stejně jako lepší CGI (fight Obi-Wana a Vadera ve čtvrté epizodě je pro mě třeba nekoukatelně špatný). Anakinovo zmagoření není scénáristicky tak dobře provedené, ale furt mě to bavilo víc než jakýkoliv předchozí díl. Finální fight byl super. Škoda těch děr ve scénáři. ()

jarmik

V poslední době jsem opět viděl všech 6 epizod a rozhodl jsem se minimálně tuto zařadit do svých oblíbených filmů. Je rozhodně nejemotivnější, nejdramatičtější, nejtemnější a vizuálně nejkvalitnější (překvapivě), navíc stále doprovázena opět zase jednou dokonalou hudbou Johna Williamse. Lístek na Force Awakens mám zakoupen a půjdu na to pravděpodobně vícekrát, ale Pomstu Sithů bude těžké kvalitativně překonávat. ()

kamigava

Za mě asi nejlepší díl z celé ságy. Sledovat Anakinův přechod k temné straně Síly je prostě velmi zdrcující zážitek, který konečně doplňuje celou tuhle smutnou tragédii o Vaderovi. Anakin svou nákloností neustále kmitá mezi dobrem a zlem. Bohužel ho nakonec pohltí temnota, která by mu pomohla zachránit Padmé. Jaká to ironie, jak také řekl Palpatine. Anakin se tak bál ztráty Padmé, že ji nakonec stejně sám zabil svým hněvem. Jeho noční můry o její smrti byly nevyhnutelným osudem, který sám nechtěně způsobil. Kluk chtěl prostě víc, než mu mohlo učení Jediů nabídnout. Byla v něm moc velká síla, kterou jako Jedi nemohl navždy potlačovat. Jako Sith si mohl dovolit ji dát plný průchod. Hayden Christensen od Klonových válek velmi dospěl a budí respekt. Jeho pohled jako Sithský lord je fakt plný hněvu a nenávisti. Líbila se mi také úvodní vesmírná bitva, ve které prolétává Anakin s Obi-Wanem. Pamutuji si, jak jsem z ní byl v kině opravdu odvařený a to nemluvím o závěrečném souboji dvou hrdinů a následném zrodu Darth Vadera. Epická hudba Johna Williamse je bez debat nepostradatelná a navozuje atmosféru v pravou chvíli jako vždy (viz dramatická scéna - Order 66) Děkuji Lucasovi, že se mu povedlo takhle epicky propojit celou ságu, aby Darth Vader mohl odpočívat v pokoji. 100 %. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (více)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (více)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)