Do temnoty

• USA Into the Dark
USA, (2018–2021), 36 h (Minutáž: 90 min)

Tom Bateman, Dermot Mulroney, Rebecca Rittenhouse, Tembi Locke, Aurora Perrineau, David Hull, Ray Santiago, Max Adler, Chasty Ballesteros, Dale Dickey (více)

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (24)

Série 1 (2018) (S01)

Ako na hojdačke. Takto možno opísať jednotlivé epizódy v tejto sérii, pretože vyslovene dobré epizódy sú striedané vyslovene nezvládnutými. Jednoznačne najhoršou epizódou je Pure, naopak asi najlepšíme je Flesh and Blood či Down, priblíži sa im aj School Spirit a I m just fucking with You. Celkovo to stojí za pozretie, ale ak Vás niektorá epizóda vo svojom priebehu sklame, kľudne ju môžete vypnúť a pozrieť si ďalšiu, pretože všetko sú to samostatné príbehy a vynechať tak 5 z nich hneď zvýši Vašu spokojnosť s touto sériou. ()

Tělo (2018) (S01E01)

Prvá epizóda, odohrávajúca sa počas Halloweenu balansuje na hrane medzi Americkým psychom a seriálom Ash vs Evil Dead. Mňa osobne očaril hlavne úvod s Čajkovského Labutím jazerom, filmovou klasikou v televízii či ozaj lahodným syrom, ktorý je neskôr v ostrom kontraste s párty, ktorá sa koná u umelca. Samotný "Pablo" zo seriálu Ash vs Evil dead a jeho priatelia priniesli epizóde humornú časť, naproti tomu konverzácie medzi Maggie a Willkesom boli vážnejšie a celkovo tento mix doplnený o krvavé striekance príjemne prekvapil, možno by však potešila skôr seriálová minutáž v rozpätí 45 až 60 minút. Pár odkazov na Breaking bad či Elijaha Wooda tvorcom vyšlo, celé to vďaka nim pôsobilo také dôveryhodné. ()

Z masa a krve (2018) (S01E02)

Dospievajúca Kimberley Toomsová sa od nevyjasnenej vraždy svojej matky uzavrela pred svetom a do kontaktu prichádza iba so svojim otcom a svojou terapeutkou doktorkou Sandersovou. Postupne však zisťuje, že dom jej zďaleka neposkytuje také bezpečie ako si myslela. Tvorcovia nám postupne plánujú prinášať príbehy, ktoré sa budú viazať k jednotlivým sviatkom v štátoch, treba však povedať, že s nimi súvisia iba okrajovo. Atmosféru vďakyvzdania pripomenie iba pečený moriak a koláč. Inak nám epizóda ponúkne veľmi dobre spracovaný psychologický film v kombinácii s dobrými hereckými výkonmi a v porovnaní s prvým dielom série aj naplno využitým časom. Výborne je spracovaný najmä boj Kimberley zo strachom s otvorených priestranstiev. ()

Pooka! (2018) (S01E03)

Tentokrát Vianoce.Wilson Klaus sa nasťahuje do nového mesta a zúčastní sa hereckého kastingu, z ktorého sa vykľuje úloha maskota novej hračky, ktorá sa chystá preraziť počas Vianoc - Pokka. Wilson postupne zisťuje, že Pokka sa stáva jeho súčasťou a rovnako on sa stáva súčasťou Pokky. Čím ďalej tým viac sa stávajú jedným. Wilson sa vďaka novej role spoznáva s Melanie a jej synom Tyom a snaží sa zistiť niečo viac o osude ich otca. Nakoniec ho čaká desivé odhalenie. Viacero filmov zobrazilo tento nápad, mne však najviac utkvel v pamäti Karneval duší, ktorý ak sa nemýlim bol priekopníkom tejto témy. Takže Pooka je taký Vianočný Karneval duší spracovaný veľmi dobre, avšak záver mohol byť zvládnutý podstatne lepšie. ()

Nový rok, nové já (2018) (S01E04)

Štyri kamarátky zo strednej školy - Alexis, Chloe, Kaela a Danielle sa rozhodnú zaspomínať si na staré časy a stráviť spolu silvestrovský večer a Nový rok. Alexis, ktorá žiarli na Danielle, nakoľko sa stala hviezdou vďaka svojej televíznej šou je rozhodnutá kamarátku prinútiť k tomu, aby sa priznala k zodpovednosti za samovraždu ich spolužiačky zo strednej školy. Danielle sa však rozhodne nechystá vzdať bez boja. Novoročná epizóda tvorcom vôbec nevyšla, dievčenské tajomstvá zaberú príliš dlhú časť príbehu a herečky svojimi výkonmi príliš neoslnia. Ani rozuzlenie príbehu túto epizódu príliš neokorení a tak sme svedkami zatiaľ najslabšej časti seriálu Into the dark. ()

Dole (2019) (S01E05)

Tentokrát si tvorcovia vybrali sviatok Valentína. Dvaja ľudia uviaznu vo výťahu v posledný pracovný deň pred predĺženým víkendom. Zdá sa však, že Guy o Jennifer vie predsa len o niečo viac, ako to na začiatku vyzerá a dokonca nie je úplne tým, za koho za vydáva. Napriek predvídateľnému deju sa je vďaka klaustrofobickej atmosfére načo pozerať a kedže aj protagonisti svoje úlohy zvládli veľmi dobre je Down jednou z najlepších epizód seriálu Into the dark. Po sklamaní v predchádzajúcej časti dobrá náplasť na oko filmového fanúšika. ()

Dům na stromě (2019) (S01E06)

Pomsta žien šefkuchárovi bez panvice...K tejto epizóde sa naozaj ťažko hľadajú slová chvály. Nesympatické postavy, trápny dej, všetko zbytočne dlhé, dialógy o ničom... ()

Krutá zábava (2019) (S01E07)

V tejto epizóde si tvorcovia vybrali 1.apríl. Mladý osamelý muž Larry sa počas cesty na svadbu svojej bývalej priateľky rozhodne ubytovať v motely, kde má počkať na svoju sestru. Hneď po príchode si ho za obeť svojich žartíkov vyberie Chester, majiteľ motela a zdá sa, že Larry to nesie ťažko, nakoľko sa istejší cíti vo virtuálnom svete, kde je to práve on, kto si pod nickom ProgrammingFlaw3489 uťahuje z ľudí. Keir O´Donnell zahral úlohu Larryho pomerne presvedčivo a tak po predchádzajúcej slabučkej epizóde seriál ponúkol o niečo lepší príbeh, ale k spokojnosti to má stále ďaleko. ()

Mateřská láska (2019) (S01E08)

Mama Spencera, pracujúca v oblasti genetického výskumu svojmu synovi stále obnovuje jeho priateľku Vic, pretože Spencera zakaždým nahnevá a tak ju zaškrtí. A to sa do susedstva prisťahuje atraktívna Marissa...Za mňa jednoznačne najslabšia epizóda seriálu, oceniť možno ako tak nápad a predstaviteľku Vic, inak bieda. ()

Bytosti (2019) (S01E09)

Deň otcov. Nathan sa spolu so svojimi dcérami Claire a Maggie vyberie kempovať na miesto, kde spoznal ich mamu Vic a spoločne chcú na tomto mieste rozsypať popol z urny, pretože ich mama umrela na rakovinu. Clire však otcovi vyčíta, že súhlasil s maminou prosbou odpojiť ju od prístrojov a napätie medzi otcom a staršou dcérou zle znáša aj malá Maggie. Všetko sa ešte zhorší, keď uprostred noci ktosi zaklope na dvere karavanu, v ktorom rodinka prespáva...Po predchádzajúcej epizóde som si dal od seriálu dlhšiu pauzu, ktorá prospela pretože táto epizóda zanechala vynikajúci dojem, aj keď záver mohol byť vymyslený o čosi lepšie. ()

Kulturní šok (2019) (S01E10)

Deň nezávislosti. Marisol sa spolu s ďalšími utečencami snaží dostať z Mexika do Spojených štátov, tesne pred hranicami ich však napadne kartel, ktorý si zabíjaním utečencov kráti dlhé chvíle. Všetci utečenci sa rozbehnú na rôzne strany, Marisol skončí v rukách pohraničnej polície a po prebudení ju čaká kultúrny šok...ešte väčší šok však čakal mňa, nakoľko toto nespĺňalo kritéria hororu ani v najmenšom. Ak by sa jednalo o epizódu zo seriálu Black Mirror tak by človek ocenil hlavnú myšlienku (aj keď už poriadne opozeranú či už zo seriálov The I-land, Westworld či z filmu Uteč) ale v Into the Dark to bolo úplne zbytočné. Dnes dostane príležitosť točiť filmy každý idiot, a režisér evidentne komentuje každý tweet či status na inej sieti prezidenta Trumpa a tak mu v tej prázdnej hlave drbe z liberalizmu, že na konci označia Marisol média za teroristku a ľudí ktorý robili pokusy za obete. Hlúpemu prasaťu, čo natočilo túto časť by som doprial 2 minúty v jednej miestnosti s rodinami obetí teroristických útokov, ktoré spáchali utečenci. Myslím, že viac by ich príbuzný nepotrebovali. Odpad nedávam za spracovanie laboratória a dokonalého mestečka, avšak koniec keď nájomný vrah kartelu bez problémom pobije ochranku bielej farby pleti bez problémov, ale komplex na pokusy na ľuďoch nemá žiadne zabezpečenie vonku by si odpad zaslúžil. Skrátka mexický rasisti, ktorý nenávidia bielych ľudí by nemali natáčať filmy. ()

Školní duch (2019) (S01E11)

Skupina študentov zostane po škole so svojim učiteľom Armstrongom, ktorý sa rád pozerá na dno pohárika. Keďže pred časom sa stratili dvaja študenti, učiteľ žiakov vyzve, aby z triedy nevychádzali. Zdá sa však, že jedine zakríknutý Brett sa chystá učiteľa počúvať...práve Corey Fogelmanis čoby Brett zvládol svoju úlohu viac ako dobre a zmäteného narušeného chalana zahral ozaj dobre, podobne ako zaujal svojim výkonom v horore Mama a možno má pred sebou sľubnú kariéru nielen v teenagerských filmoch. Rovnako tak príbeh stál zato a po dlhšej pauze sa epizódu School Spirit seriálu Into the Dark oplatilo pozrieť. ()

Čistota (2019) (S01E12)

Jednoznačne najhoršia časť, v ktorej si zakomplexovaný liberálny odpad čo to natočil zdvihol svoje ego na tom, že predstaví akéhosi pastora ktorý akože spája ockov a dcérky tým, že usporiada oslavu ich počestnosti ale nakoniec sa dcérka (afroamerická mamba pochopiteľne) dominancii mužov vzbúri a prinúti ich pokľaknúť. Potom si pozriete že režisérom bola žena a je Vám všetko jasné. Ešte šťastie, že mám na ženy vo svojom okolí šťastie, pretože takú tupú kravu ktorá toto natočila by som asi ťažko vystál. Počas filmu sa neudeje nič, sú do drísty o akejsi sekte s toľkými prestrihmi na pastorovu zbraň že je jasné že sa s ňou jedna z neviestok drbne a inak sa tam nedeje absolútne nič. Hannah si prečítala Púštny kvet a odvtedy jej to riadne vypráža. ()

Tajemná Annie (2019) (S02E01)

Hororvé Jumanji je spracované celkom solídne, aj keď v úvode sa chvíľu nič podstatné nedeje a až potom sa dočkáme takého neštandartného poňatia hororu. Je pravdou, že herci nie sú nič moc a v závere iritujú aj pohybu hlavou v podaní Annie, ale celkovo možno túto epizódu zaradiť k tým lepšie vydareným. Svojim spôsobom v tomto štýle hororov nie je príliš čo pokaziť ale na druhej strane nie je ani čím prekvapiť a tak ide v podstate hlavne o to, či patríte k fanúšikom aj takýchto spracovaní žánru horor alebo nie. ()

Díkůvzdání (2019) (S02E02)

Rodinka, ktorá si osvojí dcérku iného páru (afroameričanku, pochopiteľne, liberáli, LGBT, ruská hrozba...) sa rozhodne spolu so svojim synom na Deň vďakyzvania pozvať hostí a oslaviť ho v druchu tradícii. Už pri prvom kontakte sa ich dcére Cody (zvyčajne meno, ktoré dostávaju potomkovia mužského pohlavia, ale ako spomínam, liberáli, ruská hrozba, genderova rovnosť a podobný bullshit) ako jediná vysloví podozrenie, že Ethan a jeho manželka Patience sa jej nepozdávajú. Tí tesne po príchode vytiahnu ako inak bibliu (nedajbože korán či židovský almanach, liberáli, ruská hrozba a podobný bullshit...) a ihneď začnú prevádzať podivné rituály a ctiť si tradície svojským spôsobom, až sa to celé zvrtne...Bohužiaľ to v komentároch musím opakovať, ale je to neskutočne trápne. O to horšie to je, keď sa to vopchá ešte do tak slabého príbehu akým je tento. Ak by povedzme rodinka odcestovala na tento sviatok k nejakej komunite, ktorá ho trávi tradičným spôsobom bolo by to predsa len niečo iné, ale takto to ako celok nedáva príliš zmysel a aj napriek tomu že sa to tvorcovia snažili odľahčiť ozaj výbornou hudbou a humorným poňatím, je tento príbeh z môjho pohľadu trápny. Pre potencionálnych divákov, ktorý to nezvládnu bez českých titulkov a tým pádom ani bez dabingu, ten príde na obrazovky AXN k tejto epizóde až 6.marca 2020. Ideálne načasovanie na Deň vďakyvzdania no nie??? :-D. ()

Špinavej kus práce (2019) (S02E03)

Vianočná atmosféra možno trochu ovplyvnila moje hodnotenie inak priemerného filmu, ktorý má k hororu pomerne ďaleko. Šéf firmy si na vianočný večierok k sebe pozve dvoch zamestnancov so svojimi manželkami a práve počas večierku by sa mal rozhodnúť, ktorého z nich povýši či Teda alebo Gavina. Steven si však pre nich nachystá nejedno prekvapenie...Keď to už už vyzeralo, že liberálny fanatizmus túto epizódu nezasiahne nakoniec sa ukázalo že je ho tam viac ako dosť. Všetci majitelia firmy či zbohatlíci sú belosi, kvôli kariére na pracovisku sú ponižovaný muži a miesto šéfky nakoniec dostane žena. Ak by som prebral rétoriku zdejšieho hororového experta a tudiž každú liberálnu epizódu či film hodnotil odpadom už by mi v roku 2020 veľa možností na iné hodnotenia neostávalo. Film v mnohých ohľadoch pripomína Nevestu na zabitie v kombináciu s Truth or dare. Kedy sa film objaví na AXN s dabingom netuším, predpokladám že niekedy v apríli, dovtedy bude mať málo hodnotení, ale myslím že hranicu 50% prekoná iba s problémami. Druhá séria má o niečo horší rozbeh. ()

Půlnoční polibek (2020) (S02E04)

Skupina homosexuálov sa rozhodne stráviť po Novoročnom večierku predĺžený víkend v dome jedného z nich. Netušia, že si ich ako obete vybral tajomný vrah...ktorý je tak tajomný, že je synom jedného z týchto teploškov a to že oco odmieta to, že jeho syn je homokláda ho naštve tak, že jeho priateľov chce vyzabíjať. Pochopiteľne, liberáli, ruská hrozba, LGBT a femini, v dome sa pohybuje jediná žena ktorá útok vraha tiež pochopiteľne prežije. Výstižnejšie to opísal Livingdead, netuším čo ľahké Gayporno hľadalo v tomto seriály, ale tak liberáli, ruská hrozba, neonacizmus, LGBT a tento bullshit...Stačí Vám pozrieť úvodných 5 minút a záverečných 30, tam sa objaví pár hororových prvkov, nejaká tá vraždička, inak to máte narovnako ako keby ste si pustili nejaký erotický film pre homosexuálov.... ()

Valentýn (2020) (S02E05)

Počas Valentína sa stretne hudobníčka so svojim bývalým manažérom a ďalšou popovou hviezdou, kde sa zhovárajú o tom kto komu ukradol jeho text a nápad na pesničku až kým ich vzájomná konfrontácia neprerastie v násilie...samotné prostredie v ktorom sa takmer celý príbeh odohráva je frustrujúce rovnako tak ako príbeh ktorý rozhodne patrí k tým najslabším v tejto sérii. ()

Zelenání (2020) (S02E06)

Počas sviatku svätého Patrika sa v mestečku rozbieha pátranie dvoch priateliek po stratenej kamarátke Chloe, ktoré sa nakoniec zmení na boj o prežitie ľudskej rasy proti votrelcom z vesmíru...epizóda má nepochybne niekoľko svetlých momentov a skvelú hudbu, ale je vidieť že sa seriál čoraz viac sústredí na menej náročného a predovšetkým násťročného diváka. ()

Pooka žije! (2020) (S02E07)

V Spring Valley sa chystá opätovné uvedenie hračky Pooka na trh, ktoré naposledy sprevádzali nemalé problémy (tretia epizóda prvej série). Zdá sa že tentokrát Pooka ožíva najmä vďaka sociálnym sietiam a naberá na sile... ()