Mladí jezdci

(TV seriál)
  • USA The Young Riders
Western / Romantický
USA, (1989–1992), 54 h 17 min (Minutáž: 47–94 min)

Tvůrci:

Ed Spielman

John Debney

Stephen Baldwin, Josh Brolin, Ty Miller, Gregg Rainwater, Yvonne Suhor, Anthony Zerbe, Travis Fine, Don Franklin, Clare Wren, Don Collier, (více)

Série(3) / Epizody(67)

Mladí jazdci je dramatický westernový seriál, ktorého dej sa odohráva niekedy pred americkou občianskou vojnou. Tvorí ho skupina mladých jazdcov Pony Expressu, ktorý založil bývalý texaský rančer excentrik Teaspoon Hunter. Úloha pani domácej, kuchárky a tiež matky najskôr patrila Emme Shannonovej (Leo), neskôr Rachel Dunneovej (Wren). Tím mladých jazdcov tvoria: „Kid“ (Miller), horkokrvný a temperamentný „Divoký Bill“ James Butler Hickok (Brolin), budúci „Buffalo Bill“ William F. Cody (Baldwin), nemý Ike McSwain (Fine), polovičný indián Utekajúci Buck Gross (Rainwater) a žena v prestrojení za muža Lou McCloud (Suhor).

V druhej sérii k nim pribudne ďalší člen Noah Dixon (Franklin), ktorého opustila žena a vydala sa za maršála Sama Caina (Cullen). A v tretej sérii sa k bande mladých jazdcov pridá Jesse James (Pettiet). (fiorela)

Prochy38

Za mých hodně mladých let nejlepší seriál. Díl po dílu jsem na to čučel s bráchou u babičky. Westerny tehdy byly hodně moderní. Můj favorit býval Cody (S. Baldwin). Dnes (2010) bych se na to možná díval jinak, ale tehdy to pro mě bylo něco víc. Škoda že není možný to teď někde sehnat... ()

valdakubik

Konecne jsem to nasel. Serial meho detstvi. S otcem jsem videl kazdy dil a muj oblibenec byl Cody. Dodnes si pamatuji ze jeho fotku z novin jsem mel nalepenou ve skrini ale mechapu kde jsem ji vzal, to si uz nepamatuju. ()