Perfect Strangers (TV seriál)

Perfektní príbuzní

Komedie / Rodinný

USA, 1986–1993, 59 h 27 min (Minutáž: 23–25 min)

Tvůrci:

Dale McRaven

Bronson Pinchot, Mark Linn-Baker, Lee Arenberg, Eugene Roche, Marianne Muellerleile, Jo Marie Payton, Ernie Sabella, Patrick Cranshaw, Tommy 'Tiny' Lister, Gregg Berger, Forry Smith, John Anderson, Jack McGee, Rick Zumwalt, Mindy Sterling, Leslie Jordan, Alisan Porter, Sam Anderson, Steve Witting, David Sederholm, Kimmy Robertson, Diane Delano, James Hampton, Raye Birk, Peter Jason, Sean Moran, Charles Frank, Marj Dusay, Ivan Bonar, Robert G. Lee, Ted McGinley, James Greene, Ava Cadell, Deborah Benson, Macon McCalman, Norman Bartold, Belita Moreno, Robert Jayne, John Matuszak, Ian Patrick Williams, Peter Crombie, John Welsh, Judy Prescott, Robert Brian Wilson, Glen Vernon, Alfred Dennis, Ron Dean, Myra Turley, Gene LeBell, Ken Thorley, Doris Roberts, James Ingersoll, Susan French, Allan Graf, Michael DeLano, Rick Hurst, Bunny Summmers, Susie Singer Carter, Ebonie Smith, John Petlock, Scott Marlowe, Ron Perkins, Troy Fromin, Michael McManus, Al Pugliese, Bryan O'Byrne, Curtis Taylor, James Noble, Steven Gilborn, Marla Adams, Carol Bruce, Susan Kellermann, Greg Collins, Richard Kuss, Gerald Gordon, Michael Laskin, James Staley, John DiSanti, Adam Hendershott, Eddie Barth, William Cort, Robert Pierce, Steve Vinovich, Karl Johnson, Frank Novak, Julie Payne, Warren Munson, Candi Milo, Brandis Kemp, David Ketchum, Clive Rosengren, Jay Gerber, Darla Haun, Terrence E. McNally, Jack Bernardi, Terence Goodman, Vinny Argiro, Sue Rihr, Tim Rossovich, Ken Kerman, Preston Hanson, Joshua Cadman, Bobby Hosea, Tina Lifford, Lewis Arquette, Brian Carpenter, Victoria Hoffman, Anna Nicholas

Scénografie:

Jim Mees (set dekoratér), Bonnie Dermer (set dekoratér), Tom Cost (set dekoratér), James Ira Colburn (set dekoratér), Melody Lavigna (set dekoratér), Jeannie Laughlin (set dekoratér)
  • majo25

Vôbec prvý sitkom, ktorý začal bežať na Markíze a môj úplne prvý zahraničný sitkom. Oproti neskorším sitkomom veru žiadna sláva, podpísalo sa na ňom i to, že bol staršieho dáta, ale pár komických scén sa tu našlo, ale bohužiaľ aj množstvo moralizovania. K srdcu mi nesadol hlavne kvôli postave idelaistického Balkyho, ktorý v novom svete nič nevedel, napriek tomu žal úspechy, častokrát ponižoval či dostával do nepríjemností svojho bratranca Larryho. Larry nebo žiadny svätec, napriek tomu mi bol sympatickejší, a hlavne normálnejší. Z tých zápletok, ktoré vyplývali z totálnej rozdielnosti postáv, som sa musel niekedy premáhať, aby som epizódy dopozeral. Preto u mňa len sa silnejšie 2 *.(8.8.2019)

Seriál som pozerala ešte na základnej škole, a ak mám pravdu povedať, kebyže sa neprehŕňam starými papiermi, určite by som si naňho nespomenula :) tým ale nechcem povedať, že by bol zabudnutiahodný, práve naopak, veľmi dobre som sa na ňom s rodinou bavila, boli to ešte také originálne americké sitkomy, na ktorých sa naozaj dalo úprimne zasmiať. Oceňujem a uchovávam v pamäti :)(8.7.2017)

Sitkom v pravom zmysle slova: snáď každá epizóda (a že ich bolo) ťažila z jednej situácie, napr. oprava auta alebo let balónom. Bola to viac groteska, ako dialógové gagy a herecké výkony tomu odpovedali (v dobrom i zlom).(5.12.2004)

Takí novodobí Laurel a Hardy. Skvele som sa bavil. Balky bol proste klassa! 75%.(20.6.2006)

Jeden z prvých sitcomov, ktoré vysielala Markíza o dvojici bratrancov. Larry bol ten normálny a Balky bol naivný vidlák, ktorý Larryho vždy dostal do nejakej trápnej situácie. Samozrejme tam nesmeli chýbať aj nejaké dve ženy, ktoré sa snažili zbaliť. ale na to aké boli si už nepamätám. Dnes by ma to už asi nebavilo sledovať. Predsalen to je už starý seriál s oveľa menšou kadenciou vtipov ako je dnes zvykom. Ale zopár pekných spomienok na to mám a Sk dabing bol vydarený. 6/10.(14.7.2020)

• - Bronson Pinchot (Balki) v jednom rozhovore prezradil, že počas natáčania seriálu nikdy nenosil spodnú bielizeň. (m.a.t.o.)

• - Balki Bartokamous (Bronson Pinchot) pochádza z fiktívneho ostrova Mypos. Tento názov je odvodený z gréckeho slova "možno". (m.a.t.o.)

• - Balkiho (Bronson Pinchot) milovaná vypchatá ovečka sa volá Dimitri. (m.a.t.o.)