Herkules (TV seriál)

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 1998, 65x30 min

Phil Weinstein

Adam Berry

Tate Donovan, James Woods, Diedrich Bader, Robert Costanzo, Bobcat Goldthwait, Matt Frewer, French Stewart, Reese Witherspoon, Liv Tyler, Keri Russell, Anna Paquin, Courtney Love, Jennifer Jason Leigh, Lisa Kudrow, Katie Holmes, Jennifer Love Hewitt, Linda Hamilton, Peri Gilpin, Sarah Michelle Gellar, Claire Danes, Tia Carrere, Kate Beckinsale, Drew Barrymore, Steven Weber, Vince Vaughn, Rip Torn, Stephen Tobolowsky, George Takei, Eric Stoltz, Nick Stahl, William Shatner, Carl Reiner, Mandy Patinkin, Joe Pantoliano, Eugene Levy, Eric Idle, David Hyde Pierce, Hal Holbrook, Louis Gossett Jr., Jon Favreau, Cary Elwes, Michael Dorn, Jim Belushi, Tom Arnold, Jason Alexander, Jim Cummings, Ethan Embry, Joey Lauren Adams, Danny DeVito, Jeff Bennett, Corey Burton, Jodi Benson, Terri Hawkes, Jane Leeves, Ben Stein, Jim Varney, Jane Curtin, Heather Locklear, Kathy Najimy, Reba McEntire, Jeffrey Tambor, Craig Ferguson, Brandy Norwood, Keith David, David James Elliott, Scott Speedman, Samantha Eggar, Alan Rosenberg, Tatyana Ali, Brad Renfro, Will Ferrell, Melissa Joan Hart, Jesse Spencer, Brad Garrett, Patrick Warburton, Betty White, Steven Wright, Chris Elliott, David Cross, Richard Lewis, Garrison Keillor, Idina Menzel, Mike Connors, Tim Conway, Phil Fondacaro, Kathie Lee Gifford, Susan Egan, Jay Thomas, Georgia Engel, Alison La Placa, Paula Poundstone, Jack Carter, Rebecca Gayheart, Alice Ghostley, Dan Patrick, Estelle Harris, Kevin Michael Richardson, Florence Henderson, Jonathan Katz, John O'Hurley, LaChanze, Paddi Edwards, Dom Irrera, Carole Shelley, Kevin West, David Schramm

Největší problém tohoto seriálu je "ratingová" nerozhodnost. Pro dospělé je moc infantilní, pro děti je zase moc násilný. Nadupané díly střídaly ty debilní. Kdyby to byl sci-fi nebo krimi, seriál, dal bych dvě nebo jednu hvězdičku, ale fantasy je můj top žánr, takže subjektivný čistý průměr. A Iolaus typos největší.(25.1.2008)

• fcreading

Blbosť, k seriálovému Herkulesovi sa to rovnať ani zdaľeka nemôže. Ale deti to ocenia 40 percent.(13.2.2008)

• Carol Pifková

Ja som toho Herkulesa tak nemala rada keď bol taký vychudnutý pubiš už mu len akné na ksichte chýbalo...(16.2.2013)

tímto filmem se disney velmi přiblížil tomu nejlpšímu co nabízí.Animace v době "natáčení" ještě nebyla na dnešní úrovni,ale stjně je vcelku podařená,zato vtip je na velmi vysoké úrovni.Hádes:"áááá někdo mi sfoukl paruku!" vcelku jde o velmi podařené dílo,ale na vrhol jen o kousek nedosáhl i když sílu na to má 8)(27.6.2006)

Na tenhle Disney seriál jsem čekala hodně dlouho. Jasně, celovečerák to není, ale pořád velmi fajn. Základní situace připomíná seriál Mladý Herkules, ale tady jsou zas ty lepší zpěvačky.(1.4.2013)

• - Všetci dabéri z filmu Herkules (1997) prepožičali svoje hlasy postavám i v seriály, s výnimkou Dannyho DeVita, ktorého nahradil Robert Costanzo. (Carol Pifková)

• - Homer bol dabovaný hercom menom Dan Castellaneta, ktorý daboval Homera Simpsona zo seriálu Simpsonovci (od r. 1989). (Carol Pifková)

• - Jennifer Aniston, ako hosť v seriály, prepožičala hlas postave menom Galatea, Herkulesovo vysnívané dievča. V tej dobe randila Jennifer s Tateom Donovanom, ktorý nahovoril Herkula. (Carol Pifková)