Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

SaNcHeZ_cz

Vykrádačka, která toho moc nenabídne a spíše než zábavu čekejte otravu, jejíž zvraty a finální odhlení je vám jasné hned od prvních minut. Herecky nezajímavé a až amatérské, příběhově tragické a celá slavná Spirála postrádá cokoliv, co by dávalo argument proto film vidět. Těžce podprůměrný horor který bledne i ve srovnání s nejhorším dílem série na kterou navazuje. Tohle se prostě nepovedlo ani trochu. ()

Trevor

Ku komentáru Arsenala 83 snáď už iba dopnlím že nechýba ani klasický brainwashington súčasnosti - šéfka žena, Ivanhoe afroameričan bojújuci proti skorumpovaným, pochopiteľne bielym policajtom a tak išlo hodnotenie dole a teší ma ešte aj to že ani náhodou to nebol film ktorý by ma spolu s najväčším filmovým fanúšikom čakal ako prvý po pauze v kine. Neísť na film do kina bola dobrá voľba, málokedy človeka tak ústredná postava irituje (zlatý Samuel L.Jackson ako policajt), ale trend dnešnej doby zachovaný bol a to je základ, škoda že to vždy ide na úkor kvality filmu. ()

kajas

Sérii Saw vyhledávají hlavně diváci, kterým nevadí pohled na krev a velice brutální scény. Těmto divákům zároveň nesmí vadit fakt, že se ve filmech neobjevují prakticky žádné sympatické postavy - ani mezi oběťmi, ani mezi vyšetřovateli. Mně už to ale bohužel vadí. Rockovi dramatická úloha těžce nesedí a vy můžete fandit maximálně (nesympatickému) zabijákovi. Scénář vám jeho identitu navíc prozradí nepříjemně brzy. Těžká bída. ()

sofiapetra odpad!

Na začátku ftipné rýpnutí do Forresta Gumpa a pak už následovalo něco tak brutálního a odborného, až nad tím rozum zůstává stát, že se tohle točí. Pro koho? ()

BoredSeal

Je to daleko horší, než jsem pesimisticky čekal. Rock se do role vůbec nehodil, protože je to herecká mizérie smíchaná s nechtěnými úryvky komediálního vystoupení - za úvodní analýzu Forresta Gumpa dávám hvězdičku. Vzpomínám si na období série Saw, kdy stačilo lákat diváky na sadistické mučení a mrzačení, aby si nevšímali ve slabých pokračováních nesmyslných příběhů a jsem rád, že už to s neúspěchem tohoto pokusu o reboot skončí snad nadobro. Příběh Spirály je neobvykle hrozný, policie je naprosto debilní a závěr mě skoro donutil mučivě kvílet nahlas v obýváku. ()

M.i.k.e

Jigsawův odkaz se po čtyřech letech opět probudil k životu a bylo by mnohem lepší kdyby spal dál,protože to není hezká podívaná.Úplně vidím tvůrce jak si vysnili,že přijdou s peckou která nakombinuje Saw a Sedm,ale pak někde udělali chybu a scénářem zaúkolovali místní ústav,kde se pečuje o lidi s Alzheimerem.Výsledek  je tak tristní a nefunkční ve všech směrech a se sérií Saw má společných jen těch pár pastí a Jigsawovu fotku.Postavy jsou nesympatické,vyšetřovací linie by neobstála v libovolném seriálu a při snaze o velkolepé finále už sem se musel jen smát a zároveň kroutit hlavou nad tím,čemu se propůjčil Samuel L. Jackson...20% ()

bourec

Obdivuju všechny, co dokážou tuhle padeátou epizodu kladně ohodnotit. Obdivuju všechny, kteří se v změti dílů a postav, které se někdy už v sérii objevily, dokážou orientovat. Obdivuju všechny, který to ještě baví. 30%. ()

cariada

Pokračování skládačky zaujme jen dobrými masakry, které stejně skončí smrtí, i když se dotyčný rozhodnou že chtějí žít a obětují část sebe stejně zařvou. Od začátku jsem si říkal kdo by to mohl mít na svědomí a tipnul jsem to celkem dobře. Tenkrát to skončí naprosto otevřeně což jasně ukazuje na další díl. Kde nám odhalí určitě dalšího pomocníka, protože jeden to není schopen sám zvládnout. Neskutečně mě vadil hlavní hrdina Chris Rock, který byl otravný jak plyn a korunu tomu nasadil náš dabing, kdy hlas k němu vůbec neseděl. Tohle už je samozřejmě vaření z vody, ale pro Saw mám slabost. ()

moviefreak

Nápad od Chrisa sľuboval skvelý nový začiatok, avšak prevedenie režiséra ho doslova pochovalo. Nemôžem úplne viniť herca za prehrávanie, keďže jedna z úloh režiséra je ustrážiť si hercov a ich výkony. Réžia filmu doslova bolela a o to viac, že každý fanúšik určite vedel kto je "drtič policajtov" hneď v prvej 20 minútovke... R.I.P Jigsaw, sériu Saw už asi nikdy neuvidíme... ()

dubinak

Proč? Proč, Bousmane? Kdyby to byl alespoň nějaký uctivý inspirovaný volně navazující výživný thriller. Ale ono ne. Ne jen, že to opět jen parazituje na názvu původní série, ale ono se to přímo tváří vážně ve všem, co je tu zobrazeno. Už jen ten fakt, že je to spíš taková černošská gangsterka v čele s uřvaným Chris Rockem, kterého už chci vidět zásadně jen v komediích, strašně vyvolává ten dojem, že to chtělo hollywoodštější obsazení (čímž myslím i Samuela Jacksona) jen za účelem si přivydělat na sledovanosti širších amerických mas. Hodně dlouho jsem neviděla tak otravný a uřvaný film ze strany postav, protože pasti tady zůstaly silně nevyužité a v nich se teda moc dlouho neřvalo. Což přispívá k faktu, že je to jen debilní honba za policejní korupcí a už vůbec se to nesoustředí na hlavní atrakci celé této ságy, která byla třeba výborně zpracovaná v nedávném Jigsaw, který aspoň za něco stál. Ne jen, že celý tento film je přitažený za vlasy jako prase, ale ještě ke všemu si tvůrci vydobili cover na slavnou Saw znělku a udělali z ní černošský rap, čemuž nasadili fakt korunu. Bousmane, doufám, že ti tohle vydělá na nějaký normální film do budoucna, který už bude mít trochu kvalitu. Tohle už prosím nikdy. ()

PavelVanekArt

Je to dobrý. Takovej solidní průměr, má to stopy hlavně Saw a do toho slabší mix Se7en. Rock hraje přesvědčivě, někdy jsou pasti trochu horší a tuctovej konec s vyvrcholením. Za mě 3* protože je to prostě jen dobrý. 3* a.k.a 55% ()

Juto

Okrem nechutných častí je to celkom priemerný thriller. Začiatok je vynikajúci, škoda že to tak ďalej nepokračuje. Postupne to stráca na kvalite. Chris Rock sa vo filme vôbec nehodí. 5/10 ()

SHI-SHA

Nepřišlo mi to vůbec špatný. Bral jsem to jako spin-off série, kterou si vlastně už moc nepamatuju. Zápletka byla fajn a obsazení Chrise Rocka a Samuela Jacksona nikdy nezklame. Vadily mi trochu pasti, které jsou už tradičně od druhého dílu vždy stavěné tak, že se z nich nedá utéct. Což je škoda, trochu tím podle mě film ztrácí na napínavosti. ()

Deyw

Hodne udreny 3* prislo me to strasne nahovno..ten chris kamen neumi vubec hrat ty jeho grimasy a hlas proste strasny..ty pasti furt jak z roku 2004 ten rychlej strih u paste a ten debilni zvuk..no proste zadnej posun..konec celkem dobre se to vyvinulo cekal sem vetsi hovno, ale jak to pak usekli jakoby se na to uz chteli vysrat..no snad uz to nechaj byt :( ()

StanislachKo

Chris Rock je po tomto za mňa najhorší herec súčasnosti. Neskutočne ma vytáčal. A celé je to vlastne bullshit bez napätia a nápadu. Motherfucker Samuel sa týmto nemal nechať pošpiniť. A tie otvorené vráta na ďalšie pokračovanie, to je snáď zlý vtip. I keď asi - bohužiaľ - veľmi pravdepodobný. ()

Nivenx

Bohužel. Tuhle sérii mám rád a drží si tempo, zde přišel i návrat známého režiséra této série a jeho rukopis je znát. Na čem tento díl trpí je scénář! Postavené je to jako drsnější detektivka kde hrozně dlouho čekáte na past a ani ta nemá grády co by měla mít. Snad další díl dopadne lépe. ()

Sabrewulf odpad!

Odporně namachrovaný film. Pokračování Saw byla všelijaká - hloupoučká, urážející, vyvařující z vody a tak dále, ale tohle je strašně namachrovaná sračka. Za všechno hovoří policejní šéfka -> štíhlá modelka (to ti tak věřím ty americký joudo), která mluví jak dlaždič. Mezi čtyřma očima, kdy má na koberečku policajta (taky mluvícího jak dlaždič) by se to možná dalo snést, ale když ta pizda SonOfaBitchovala i před celým policejním sborem, ten odpad tam letěl z fleku. Jako já jsem předpokládal, že v roce 2021 už by měla být kinematografie tak vyzrálá, že i v béčkách by se měli tvůrci snažit být přirození alespoň v těch základních věcech. A ne že zpátečnicky zamrznou někde v dobách Pobřežní hlídky se štíhlými mladými lidmi na plážích, či modelkách-patoložkách ze seriálových kriminálek, komu to jako cpou, koho tím chtějí oblbnout? Do prdele i v tom Policajtovi v Beverly Hills, což je komedie, mají Bogomila - slušně se vyjadřujícího staršího pána, ne ty vole, my jsme borečci, my máme hezkou šéfku, co rozhazuje fucky na všechny strany, vole, to je cool borka, vole. Krom toho tam vlastně fuckují úplně všechny postavy v čele s už standardně fuckujícím Samuelem, který se dávno stal KARIKATUROU SEBE SAMA a takovým Langmajerem amerických filmů. Amíci když zasadí semínko do květináče, tak z něj vyroste Samuel L. Jackson a nejspíš na ně vyskakuje i s otevřených konzerv. Rock se na vážnou roli vůbec nehodí a jelikož jsem ho doteď znal jen s dabingem, tak se musím zeptat: To on vždycky takhle mumlal jako opilý, nebo se mu to stalo až teď? Když už jsme u toho původního znění, vrahovy nahrávky na kazetách o dění, nebyly efektově zpomalené tak jako od Jigsawa, takže ve výsledku zněl ultra přitepleně. Neuvěřitelně gay. Pasti byly zoufale nenápadité, nudné a vraha jsem uhodl nejpozděj v půlce filmu. U posledního zabití jsem nahlas vyprsknul smíchy, jak to bylo nechtěně srandovní. A strašně mě pobavilo, jak všichni cajti od začátku filmu (od první vraždy) vědí, že se vrah zaměřil na jejich policejní sbor a přesto všichni policajti všude chodí sami, bez posil, bez ohlášení. Celé to ani nepůsobí Saw feelingem, ale spíš jako nějaký nepovedený spin off. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019