Robin Hood

Velká Británie, (1984–1986), 22 h 8 min (Minutáž: 50–102 min)

Hudba:

Clannad

Michael Praed, Jason Connery, Mark Ryan, Clive Mantle, Robert Addie, Ray Winstone, Philip Jackson, Richard O'Brien, Phil Davis, Anthony Steel, Nick Brimble (více)

Série(3) / Epizody(22)

Nebylo jich mnoho, ale strach dokázali nahnat dokonale. Vždy se z čista jasna objevili na tom nejnepravděpodobnějším místě a odvážně se stavěli na stranu chudých. Když bylo třeba, neváhali tasit meče a napnout tětivu. Málokdy minuli cíl. Jejich vůdcem byl sympatický Robin, kterého tajemná bytost rozkročená mezi dvěma světy, Herm, pověřila úkolem bránit zlu v jeho rejdech. V tehdejších dobách se o rytířství, gentlemanství a právu dalo mluvit jen stěží. Vždyť když i šlechta kradla a loupila kde jen mohla, jak to potom mělo vypadat mezi poddanými? Robin, jeho milá Marion, Will, Much , Malý John, tlouštík Tuck a saracenský bojovník Nasir se záhy proslavili a to se správci kraje kolem hvozdu Sherwood, siru Guyi z Gisburne, dvakrát nelíbilo. Proto se na Robina snaží všemi možnými prostředky nastražit léčku... (Siriuss)

hypnos11

pred dvaceti lety bych hodnotil za 5*, zajimalo by me, kolik z vas serial videlo i mimo vysilani zakomponovane v magionu (nebo to byla vega?), pac se mi zda, ze 5* hvezdicek tomu ted clovek muze dat jedine z nostalgie. co se musi vypichnout, je mnohokrat zminovana hudba, prace, jakou si filmari dali s tim, aby serial odpovidal dobovemu zasazeni a celkove zdarila atmosfera. co s odstupem casu clvoek musi hodnotit hur (nekdo nad tim muze privrit oci), je naivita serialu (castecne se da pricist tomu, ze je serial urceny pro deti - kolikrat napr mela banda zbojniku sanci natrvalo se zbavit jak gisburnea, tak de rainaulta alias serifa z nottinghamu. na druhou stranu je dobre, ze tak neudelali, protoze bez teto dvojice by serial ztatil smrnc. naopak mi prvni dve serie vadila postava muche), spatne herecke vykony nekterych hercu (jason connery je asi adoptovany nebo nevim, z tatkova hereckeho umu nezdedil vubec nic), ktere uz se omluvit nedaji ()

opicee5

Před skoro už 20 lety na mě tento seriál velmi zapůsobil a ovlivnil mě,chtěl jsem být jako Robin.Teď o těch téměř 20 let,seriál působí stejně jako tenkrát.Je to srdcová záležitost,navíc se tu vše povedlo,obsazení,hudba,příběh i kostýmy.Nejlepší Robin Hood všech dob.3 série už je slabší ale i tak dobrá.Ale samozdřejmě nejlepší jsou díly s Praedem,on je pravý Robin Hood.Zejména díly o Waylendových mečích jsou perfektní a poslední díl 2 série je srdceryvný a dojemný,jím to mělo i vše skončit.Díky za internet,že díky tomu jsem mohl opět shlédnout,když v TV v dnešní době nabízí jen Kriminálky ze špinavých Ulic a Růžovoučkých zahrad celého světa.Takto má vypadat seriál... ()

Martazoe

Naprosto nejlépe zpracovaná legenda o Robinu Hoodovi (pouze první část s Preadem, dále již ne), je tu romantika, mystika spolu s krásnou hudbou je to lahůdka. Seriál jsem poprvé viděla jako teenager, ale čas nic nezměnil, baví mě dodnes. Taková naivní čistota a pravdivost se v dnešním světě počítačově vyumělkovaných fantasy hned tak nevidí. ()

Conriocht

Hodnotiť môžem len prvú a druhú sériu, ten zvyšok s tým trápnym blonďákom som nevidel a ani nechcem vidieť, keďže viem že to stojí za hovno. Inu, zase jedna krásna nostalgia, seriál vysiela československá federálna telka a my sme na to všetci s úžasom čumeli. Vynikajúca "fantasy" atmosféra, sympatickí herci, autentické stredoveké prostredie a k tomu excelentná hudba od mojej milovanej skupiny Clannad (album Legend použitý v seriály je popri poslednom albume Landmarks snáď aj to najlepšie čo táto kapela vyprodukovala). Akurát si ešte spomínam, že ČS televízia odvysielala iba 10 z 11-tich epizód prvej a druhej série, čo som zistil až po rokoch (z "neznámych" dôvodov bol vynechaný diel "Children of Israel"). ()

Snezecka

Která malá holka tenkrát nemilovala Robina Hooda, respektive Michaela Praeda, jako by ani nežila! Musím říct, že jsem toužebně očekávala další a další díly, protože tento seriál měl opravdu atmosféru. Trochu zmatený parohatý Hern, dokonale zlounský Guy z Gisburne, Mariana, které jste věřili, že je opravdu čistočistá a můj oblíbenec Nasir. Dodnes si vzpomínám na dvoudíl Waylandovy meče, který byl opravdu strašidelný a plný zla a strachu. Ale druhou sérií pro mě Robin skončil, protože Michaela Praeda nahradil Jason Connery, kterému jsem to nikdy neodpustila a začala jsem raději sledovat Covington Cross... ()

RozaF

Naprosto nádherná vzpomínka na dětství, kdy jsem milovala Michaela Praeda tak moc, že jsem nemohla spát. Dnes se tomu směju, ale ten seriál miluju pořád. A Patrick, Kevin i Russell se můžou jít zahrabat. ()

u_vox

Jak připravit brilantně vyváženou televizní produkci o její nadčasovou atmosféru, pětihvězdičkové hodnocení, a ke všemu zabít výjimečné charisma hrdiny s pohledem plaché laně, jehož představitel odmítl stát se filmovou hvězdou? Stačí na to dotáčka s náhradníkem, zoufale bojujícím o přežití ve stínu slavného otce, a jouda od psacího stroje, který jeho proměnu v lobotomického vlkodlaka považuje za mystickou. Herne, ty jsi to viděl! ()

smutnySermir

kdyz se na to ted koukam v originalu po asi 10 letech, je skvely, že to porad funguje. Kdyz pominu urcitou miru nostalgie, je to porad rozkosne male, spinave stredoveke, les je neuveritelne anglicky zeleny, hrady temne, mlha hmatatelne mokra a tejemna. Jo, taky jsem mel nejradsi Nazifa, on dokonce ve druhe serii mluvi :o) a nezapomenutelna scena, když vystreli za zady tlupy sip do jezera ... i slza ukapla. Ja to poprvy videl s rodicema nekdy v roce 1985 na ZDF, ktery jsme chytali normalne na antenu v panelaku, nerozumeli jsme ani slovu, ale fungovalo to i tak ... hlavne jsem si poprvy diky serialu vsimnul Clannad, kteri tomu serialu dodavaji ten nezbytny gaelsky/keltsky/lidovy rozmer. At je to jak to je, tohle byl majstrstyk. ()