Adaptace prvního románu autora knižních bestsellerů Johna Grishama, jejíž režií byl pověřen Joel Schumacher. Afroameričan Carl Lee zastřelí v soudní budově dva muže, uvězněné za znásilnění a těžké poranění jeho desetileté dcerky. Sám nakonec stane před bělošskou porotou, která má rozhodnout o jeho vině. Vybere si jako obhájce začínajícího bílého advokáta, který po jistém váhání přijme pomoc emancipované studentky práv. Z případu se stane politická záležitost, která aktivizuje i členy Ku-klux-klanu. V poklidném městečku zavládne napětí a bílí rasisté začínají řádit. Jake a jeho blízcí se ocitají v nebezpečí. Výsledek procesu je ovšem po obhájcově emotivní závěrečné řeči jasný. Osvobozující výrok poroty však vzbuzuje pochybnosti o tom, zda jedinec opravdu může brát právo do svých rukou... (Cinemax)

Yardie

No, je to lepších 70%. Výborně zvolené téma. Je zajímavé a jde o něm přemýšlet. Dobře je také vykreslena nálada ve společnosti a chování některých jedinců. Nicméně, film mi připadá celkem málo dramatický a napínavý. Je tady pár scén a úseků, kdy je to plné napětí a potom se celkem nic neděje. Také je to občas předvídatelné, co se stane za chvíli. Ani soudní proces jako takový není moc propracovaný. Prostě mi na tom něco nesedí a připadá mi to, že to vzal režisér příliš ze široka - resp. možná to mohlo trvat ještě půl hodiny a pořádně udělat ten soudní proces. Ten byl velice rychlý. Každopádně i přes mé výtky je to dobrý film, který stojí i za přemýšlení. Nemohu se ale zbavit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Howgh! ()

lareinna

Ťažko sa vyjadriť k tisíce rokov starým predsudkom, ľudským vlastnostiam a presvedčeniu, ktoré vychádza z prostredia, výchovy a má korene tak hlboko ako ľudstvo samé.. Spravodlivosť je transcendentálny pojem. Aj tie malé výhry na svete ako tak udržujú ten "domček z karát", ktorý sme si tak starostlivo postavili..náš "úžasný" civilizovaný moderný svet, v ktorom sa musíme od malička učiť žiť. Dôležité je, aby si ľudia nerobili navzájom to, čo nechcú, aby robili im..niekedy naozaj tak málo stačí...Čas zabíjať je film, ktorý je zrkadlom spoločnosti. Skvelí herci, Matthew a jeho prvá poriadna úloha - vynikajúco zvládnutá, Samuel L. Jackson, Donald Sutherland ten má nepopierateľnú charizmu, Kevin Spacey a v neposlednom rade aj skvelý John Grisham, ktorý to celé napísal..a nebol ďaleko od reality.. ()

aLPaC

Výborné soudní drama to bez debat, ale upřímně nevím, co si mám o rozsudku myslet. Na jednu stranu Samuela chápu, že ty dvě rasistický a násilnický prasata zabil (myslím, že každý z nás by se měl zamyslet, co by v jeho situaci udělal), na druhou stranu se ale přiznal, že v pomatení smyslů nejednal a to jak svému právníkovi, tak u soudu, takže měl být odsouzen (rozhodně ne trest smrti s kterým nesouhlasím). Tím rozsudkem totiž porota dala jasně najevo, aby každý další vzal spravedlnost do svých rukou a to není dobře. Vzít tento snímek i z rasového hlediska bylo podle mě zbytečné. ()

Jaro_slav

Ještě že to nenatočili teď, době #blacklivesmatter mánie. Stalo by se to symbolem všech těch SJW hejhulů oslavujících kriminalitu, která je v pořádku, když neni bílá. Maličko schématický, ale vzhledem k roku výroby asi fakt dobrý. Rozhodně to dost barvitě vykresluje všudypřítomnej bílej odpad. ()

bobstock

Hvězdně obsazené drama o bezprecedentní události násilí na dítěti a následné odplatě oko za oko, zub za zub. Ulicí se nám tu prohání kukluxklan a vypadá to, že to byl ještě v devadesátkách standart soudních pří. 75% ()

Yoss

Joela Schumachera mám veľmi rád,  ale A Time to Kill mi prišiel ako soapoperová verzia  Mississippi Burning. Dejová linka so Sandrou Bullock mi prišla úplne zbytočná a navyše. Bez nej by sa film aj celková stopáž úplne v pohode obišla. Matthew McConaughey a Samuel L. Jackson odvádzajú svoj štandard,  tým pádom je to pozerateľný, ale celkovo len priemerný počin. ()

hell_boy

Geniální snímek a rozhodně nejlepší film ze soudního prostředí, co jsem kdy viděl. Neuvěřitelné kvantum skvělých herců předvádí vrcholné představení a to překvapivě platí i u Sandry Bullock. Důkaz o tom, že Joel Shumacher umí točit pětihvězdičkové snímky, pokud se necpe do žánrů, kterým nerozumí (viz. Batman Forever). ()

Illy

Dobře natočené, jen příšerně černobílé a vlastně pohádka. Takhle si vážné soudní drama nepředstavuju. ()

Thomas_xxxxx

Naprosto geniálny film. 150 minút, ktorých naozaj stálo za to. A vedel by som si tento film predstaviť ešte aj dlhší. Záverečná reč McConaugheyho pred porotou je najlepšia, akú som kedy vo filme videl. Kiefer a Donald Sutherlandovci sú síce rodina, ale tu hrajú absolútne odlišné postavy. Kiefer úlne negatívnu a Donald presný opak. Trochu mi chýbala záverečná porada poroty. Inak super. ()

IvcaSammet

Výborný film, ke kterému jsem se dostala přes Douga Hutchisona. Jeho role byla sice malá, ale i tak jsem si jeho přítomnost užila. V době, kdy jsem viděla film poprvé, jsem absolutně netušila, kdo je Matthew McConaughey. Jeho výkon mě ale natolik zaujal, že jsem ho od té doby vyhledávala stále víc. Celkově se mě film ohromně líbil, jenže pak bohužel přišel onen typický zlom, kdy začalo "vylévání srdce", potoky slz, půlhodinové rádoby dramatické promlouvání do duší a nakonec "nečekaný" zvrat. Škoda ... Protože Čas zabíjet rozhodně mě našlápnuto na všech pět hvězdiček ... ()

petikacka

Sqěle vystavěné soudní drama s celou plejádou hereckých es...Příběh je fuckt drsný a boj proti zkorumpovanému rasistickému jižanskému soudnímu systému je do nebe volající...Za mě 95% ()

TheSpearCZ

Jsem velice rád, že jsem svůj dlouhodobý rest konečně dohnal, protože tohle soudní drama si zaslouží díky svému strhujícímu úvodu, síle v tématu a velkým hereckým jménům pozornost naprosto každého. Závěrečný monolog McConaugheyho beru za jednu z nejsilnějších scén vůbec. Čisté 4* ()

KOZEL84

Sice mi to přišlo dost naivní a vůbec nevěřím že by to takhle dopadlo,ale závěrečná řeč McConaugheyho mě dostala na celé čáře.Nebýt toho dal bych 3 ()

frolish

Slusne herecke vykony i zapletka, no ja to mam stale zafixovane len ako taky lepsi markizacky thriller, ktory rozhodne neunudi ale ani velmi neohuri. 70% ()

jandula00

Pěknej film, pěkně zahraný, výborný M. McConahghey a především K. Spacey a D. Sutherland..Problém mam trochu se samotnou zápletkou, prototže si nemyslím, že braní spravedlnosti do vlastních rukou je ta nejlepší cesta. Existence poroty mi přijde poněkud nesmyslná, protože záleží na sympatiích, kvalitách právníků a ostatně i na barvě pleti (zřejmě). A skutečnost, že závěrečná řeč dokáže, kvůli přílivu soucitu, zvrátit poměrně logické rozhodnutí, mě celkem zaráží...Takže celkově nemám nic proti filmu (ten je bezesporu kvalitní), ale spíše proti americkému soudnictví.. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

Matthew McConaughey se vrací k velké roli

19.03.2021

Další důkaz, že dnes už je ve světě filmů a seriálů možné všechno, je oznámení streamovací služby HBO Max, že se krimi drama Čas zabíjet od režiséra Joela Schumachera z roku 1996 dočká seriálového… (více)