Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Napoleonův život byl poznamenán nejen bitvami a politikou, ale i pestrým milostným životem, který provázely mnohé aféry. Krátké a bouřlivé, ale i intenzivní a dlouhotrvající. Nyní můžeme nahlédnout do zákulisí Napoleonova milostného života a vztahů. Mezi jeho milenky patřily herečky, operní pěvkyně, či polská šlechtična... Dvěma ženám se dostalo nejvyššího historického významu – Josephine a Maria Luisa se staly Napoleonovými zákonitými manželkami. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

Dr.dogous 

všechny recenze uživatele

Velice výstižný film o vášnivé lásce Korsičana k marnivé ženě, která z něj dělala během jeho tažení po Evropě v Paříži paroháče a tajtrlíka. Napoleonovi ji dohodil prefekt Paříže, protože se ji snažil zbavit. Nebyl už schopen utáhnout nákladný život svých milenek, mezi něž patřila i Josefína, tak strčil Napoleonovi do postele. Josefína z toho nebyla "urvaná", ale vytušila, že se v Napoleonovi nachází skrytý potenciál. Napoleon pro změnu včas pochopil, že pokud chce vyhrávat bitvy na bojišti, musí nejprvé vyhrát pár bitev v ložnicích urozených dam. Údajně však Josefína nebyla, tak krásná jako na obrazech a ve filmu. Málokdy odhalila své zuby, měla je prý zkažené, hnědé od cukrové třtiny. Vyrůstala na plantážích na Martiniku v Karibiku, jako nejstarší dcera zchudlého šlechtice. Za revoluce byl její manžel gilotinován. Prohrál bitvu a záhy upadl v nemilost Jakobínů, stejně tak i ona, přestože už se svým mužem již nežila. Muž jí opovrhoval, protože se prý chovala jako vidlák z Vidlákova. Skončila ve vězení a čekala na Gilotinu a jen díky svým starým známostem unikla o vlásek smrti. 2 roky po té již byla provdaná za nejmocnějšího muže Francie a později i Evropy. Stála se císařovnou Francie. Výpravný a krásný, film o láskách muže, který svého času ovládal Evropu. Josefína ovšem uměla využívat svých ženských zbraní, pomáhala Napoleonovi, ale také především sobě. 88% ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Má to trochu nešťastný název, který svádí k tomu se domýšlet, že to bude romantická limnáda. Ale není. Je to velmi povedený seriál o Napoleonově kariéře nahlížené zevntiř, z jeho soukromého a rodinného zázemí. Zobrazuje zajímavé ukázky, jak banální věci a soukromé problémy mohou ovlinit (a dost možná i ovlinily) osud Evropy. Filmařsky zvládnuté, samozřejmě s tou licencí, že se je jedná o televizní projekt, od něhož nelze očekávat zobrazení střetů statisícových armád. ()

Reklama

Galerie (13)

Reklama

Reklama