Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

ABCD Marta

Quentin Tarantino, jak jsem již uvedl v komentáři na Pulp Fiction, je skutečně režisérský Bůh, poněvadž jak jinak si vysvětlit fakt, že se s několika herci zavře ve skladišti, každému přiřadí jméno jedné barvy, napíše impozantní scénář plný hlášek, okoření to perfektním soundtrackem a natočí, byť ještě v režisérských plenkách, takovou pecku? Tak to mi povězte, Vážení... Tarantino je Mistr svého oboru! ()

Taio

Tarantino je majster mafián so všetkými svätými varlatami na ľavom pravoboku... Proste to čo nám predviedol ako jeho dá sa povedať prvotinu sa nazývá, že bomba pecka. Takto som sa naposledy bavil ceceá ani sám neviem. Najviac isto bavil Roth s Buscemim... proste odporúčam pozrieť :) ()

Koryntos

První tarantinova vlašťovka a hned se povedla, originální skvěle propracovanané, napínavé a samozřejmě s výborným hudebním podkladem. ()

Kosmik 1

Tak tohle ne. Nejhorší gangsterka, jakou jsem měl tu možnost doposud vidět. Asi proto, že nemám nijak zvlášť v oblibě Q.Tarantina. Ale tohle je fakt děs. Nejuřvanější film všech dob, společně s největší konzistencí sprostých slov, jakou vůbec lze ve filmu použít. Navíc pro mě děsná nuda, pořád se totiž jen mluví (teda většinou řve) a téměř nic se neděje. A když už se něco děje, tak buď to stojí za nic nebo za hovno. Bohužel jsem to čekal už dopředu, jelikož když jsem viděl to hodnocení zde a kdo tuhle šarádu režíruje, věděl jsem, že to pro mě bude utrpení. Dvě hvězdy za Steva Buscemiho a za to, že jsem se dočkal konce, nutno dodat, že hrozně odfláklýho. 35% ()

MencaCZ

Nevím jak je to možné, Tarantinovu tvorbu zbožňuji ale tenhle film mi přijde jako strašná nuda ! To dokonce taková, že jsem ho ani nedokázal dokoukat na jeden zátah. Zkrátka je tam moc kecando grando, a dlouho nic ! ()

vyfuk

Pan Tarantino nám ukázal další nálož plný sprostných slov, krve, rvaček, stříleček a akčnosti. A to se mi zalíbilo. Pulp Fiction byl pro mě jenom začátek a tak jsem ho příliš pozitivně nehodnotil, ale nyní mi tento film ukázal jinou tvář. Chci, aby byl natočen další film tohoto typu, ale bude se na to čekat asi příliš dlouho. Film přehodnotil můj názor na Tarantina i na Pulp Fiction... Drásavé, sprosté, krvavé a střílečské - To je celý QUENTIN TARANTINO. ()

Autogram

Psychológia gaunerov rozpiplaná do najmenšieho detailu v ich uletených rozhovoroch a v akcii bez zobrazenia samotnej akcie. Naviac dávka krvi a násilia, ktoré je občas až zbytočne samoúčelné a chvíľami prestáva byť vtipné. Možno aj preto sa mi najviac páčili scény mimo hlavného sledu udalostí ako raňajky s Madonnou a tringeltom alebo záchodová scéna s policajtami a psom. Sled udalostí je, ako býva zvykom, poprehadzovaný, nie však až tak chaoticky ako v nasledovníkovi Pulp Fiction, ale iba natoľko, aby sa divák vždy v správnej chvíli dozvedel to, čo potrebuje a nič viac. ()

Mr.KarlAdler

Tohle je Tarantino, kterýho nejen zkousnu, ale dokonce i fakt docením. Jedno se mu totiž musí nechat. Na ultramalém prostoru vykouzlí tak nezaměnitelně napjaté (ne, napínavé jsem použít nechtěl), šťavnaté dialogy a s takovým šmrncem, že by z toho jeden nedal jenom dolar, ale třeba hned dva (zas nebudu přehánět, to je jasný). Každý pan Jinakbarevný má svůj specifický charakter a každý pan JInakbarevný je zahrán s neuvěřitelnou přesvědčivostí (osobně se mi nejvíc líbil Tim Roth). Gauneři? Synonymum pro syrově-krvavou gangstarku, která si bohatě vystačí s geniálně propracovanou motivací a psychikou postav a samozřejmě pár litry krve, jak jinak. ()

V.Silver

Originální nápad postavit hlavní část děje jako konverzačku do skladiště a vyprávět děj částečně retrospektivně, nezapomenutelný úvod s Madonnou a dýškem, skvělí herci, minimální rozpočet... dávám klobouk dolů, takovýhle debut se nepodaří každému. ALE: nese*u z toho maggi kostky. Fakt ne. Začátek člověka naladí, pak máme hodinu nudy a zajímavý závěr. Nebylo to zlý, ale už si to v životě dobrovolně nepustím. Těch 86% tady absolutně nechápu. Za mě 55%. ()

Jaro.Krafcik

Krvavá gangsterka plná sprostých slov. Typický Tarantino. Film sa odohráva zväčša v starom skladisku. Dusivá gangsterská atmosféra parádna. Taktiež mená všetkých gaunerov. Jedna sa však o prvý a najslabší film od skvelého Quentina Tarantina,ale každý nejako začína 3* ()

Nepi

První celovečerní film Quentina Tarantina o bandě gaunerů,kteří si řikají pan Bílý,růžový,oranžový a další...výborné herecké tváře a výkony v podání Keitela,Madsena (později hraje v Kill Billovi),Buscemiho a samotného Tarantina...Tímhle snímkem se poprvé zapsal Tarantino na listinu skvělých režisérů a to velmi kvalitně... ()

silent cut

To bych řekl že pět hvězdiček...za kravaty, za střelbu, za břitvu, za klišé a za rozbor like a virgin... Skvělí herci, super hudba, úžasná stylizace a atmosféra. Gangsteři všech zemí, polibte mi prdel, tihle chlapci sou nej!!! ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)