28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

blez

Uplna parada. Multizanrovy hibrid a buduca legenda Danny Boyle serviruje skvely dramaticko - krvavo - az filozoficky narez ktory nie je pre kazdeho. Ani nejde tak o tu krv ako ludkse myslenie... PREC s konzervativcami!!! Skveli herci hlavne prirodzeny Gleeson a oblubenec Cillian Murphy ktory napriek tomu ostal este chvilu nepovsimnuty. Herec zrie ako vino a s jeho ksichtom ma este dlhu buducnost. Po stlaceni Play ma atmosfera uplne dostala a nepustila ani dlho po ked som si dookola pustal genialny theme song od Johna Murphyho. U mna za jednoznacnych 5 a odporucam vsetkym zalubencom na vecer. ()

gresa odpad!

ten film je pouze vykradením britského seriálu Day of triffids. navíc dost špatné vykradení.. nejvíc mě dostala poslední část, kdy hlavní hrdina dokáže sám nejenom přežít v oblasti zamořené nakaženými lidmi, kde by nepřežil snad ani terminátor ve vrcholné formě, ale navíc bez mrknutí oka vybije do posledního skupinu trénovaných profesionálních vojáků.. plytkost děje zbytku filmu zde v tomto světle ani není třeba popisovat. ()

dereksmart

Patří k tomu lepšímu co na poli vážně míněných hororů v tomhle století vzniklo a pro mne osobně režisérův nejlepší film...až na tu trochu moc prudkou proměnu hlavního hrdiny v "hrdinu" jsem mu to celkem věřil... těsné 4 ()

VUCAKO

Radsi si pustte nekterou z adaptaci Wyndhamoveho Dne Trifidu. Aspon nebudete premyslet, jaky virus muze cloveka nakazit a zmenit za 20 sekund. Spousta nelogickych a hloupych scen, proc jen mi to pripomina Sunshine? :-) ()

Silblade

Mám z toho rozporuplný pocity. Na jednu stranu dobří herci, pěkněj přímočarej a nezauzlovanej příběh a liduprázdnej Londýn. Na druhou stranu málo "zombií", těžko si musím vzpomínat na jednotlivý a někdy nepřehledný akce, atmosféra pokulhávala (to už bylo lepší Já, legenda, kde ale zase byli mizerně zpracovaní tamější mutanti) a celkově mohu nad tímto filmem akorát pokrčit rameny - kdo chce, ať se podívá, kdo ne, o nic nepřijde. ()

Scaevola

Mám rád anglická dílka, ale tohle byla bohužel hrozná nuda. Scénář byl předvídatelný už od počátku a za celou dobu se nestalo nic, co by výrazně zvednulo napětí. Připočíst bych měl také množství cliché, ale to je pro tento žánr typické. ()

john986

hodne sem se nutil to vubec dokoukat, pro me nejhorsi zombie film.... nejvic me dojimaly ulety typu: kdekoliv si muzu obstarat zbrane a strelivo, ale na zombie radsi pouzivam basseballovou palku nebo macetu... vsude je spousta aut a ja si vyberu to nejhorsi z nejhorsich a dam si s nim monster truck po hromade aut v tunelu...tym hl. hrdinu by mohl snadno ziskat posty v servisnim tymu Ferrari za rychlost, s jakou vymenili rezervu!... proste takovejch nesmyslenejch uletu sem pohromade dlouho nevidel... ()

RedBoryyys

Čtu si tu ty komentáře a nechápu.Podle mě naprosto geniální film,podle jiných táhla nuda,či dlouhý videoklip.Pokud tito lidé čekaly hektolitry krve a hrdinu ve stylu Arnolda,tak ať hledaj jinde,nebo si zahrají nějakou PC hru ve stylu DOOMa.Ten film má náboj v tom,že je to všechno až moc reálné a musím se přiznat,nejvíc mě vyděsily ty scény prázdného Londýna a každému hned musí být jasné,že tohle fakt kulisy nejsou.Prostě už jen začátek vás přibije ke gauči či křeslu a ikdyby zvonila nahatá sousedka,tak stejně budete chtít film vidět a dokoukat.Teda pokud máte rádi,když vám film navodí atmosféru strachu a hlavně pocit,že tohle se fakt může stát.Nic proti třeba Vetřelcovy,ale Vetřelec je prostě něco jiného,úplně jiný žánr a druh hororu.Smekám před nápadem a smekám před tím Londýnem,tohle vylidnit a natočit nebylo totiž myslím vůbec lehké.Jeden z mála filmů,kde nemám ani špetku proti,prostě dokonalost sama.Až uvidíte a pochopíte,můžete pak jít za tou sousedkou a máte ihned téma k debatě a pokud jí film pustíte a řeknete,že třeba v Praze se děje něco divnýho,nehne se od vás celou noc a když bude chtít ráno odejít,pusťte jí americkou tak trochu parazitující odpověď Já,Legenda a zůstane dál… ;-) ()

DansteR

"Do you think he saw us this time?"....jeden z těch lepší apokalyptických zombie hororů. 100minut, které na horor mají překvapivě řekněme duchaplný děj na který se dá dívat. Samozřejmě některé scénu jsou přetažené, jiné by se naopak mohly natáhnout a výkon herců je řekněme průměrný. To vše v kombinaci se slušnými efekty dává dohromady nadprůměrný snímek za 70% ()

Cazzysvjet

10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, .. Tak přesně tak se film vyvíjí. Ten Londýn na začátku včetně muziky je úžasný. Přestože po tísícíprvý vykradený den trifidů. 70% ()

LeePriest

Většinou to ušlo. Žádný film, ve kterém jsou všude s řevem se valící zombie a hlavní představitelé mají většinu času prst na spoušti a jen to kosí. Naopak, vylidněný Londýn byl zpracován zdařile, připomnělo mi to film Já, legenda. Atmosféru hodnotím určitě kladně, stejně jako dobrou kameru. Bohužel poslední cca 1/4 filmu mě už trochu zklamala. To, že se celá po zuby ozbrojená jednotka během chvilky sesype jak domeček z karet, ale všichni 3 hlavní představitelé zázrakem utečou bylo dost úsměvné. ()

RomanT

Jako u I am legend mě zaujala jen první třetina, možná kvůli její atraktivitě (co bych v podobné situaci dělal já?), pak už to šlo prudce dolů. Epizoda s nadrženými vojáky velmi směšná, stejně jako herecký výkon Megan Burns - pokaždé když vypustila něco z úst, tak jsem třískal hlavou o sedačku. Naštěstí šlo o její předposlední angažmá. ()

ludovit14

Ako ,,jednohubka" toto dielo stojí za pozretie ale na diváka ničím mimoriadnym nezapôsobí- jedna sa iba o akési priemerne dielo. Celkovo až na pár momentov nie príliš zaujímavé. HOD:68%.PS: Jedno pozretie a dosť! ()

SZYslak

TVL, takze az se neco fakt hodne posere, tak nejdulezitejsi bude Mr.D? Mam uzasny napad, zrusim armadu! At sem prijde Otis s tim svym Steinerem. A nakonec HELLO misto HELP? No, nepotesil jste me a a ani ja vas nepotesim. Tri. ()

jackalsc

Ješte jsem neviděl doslova tak naprosto zesrané audio. Tohleto je naprostý extrém, to musel dělat asi někdo kdo je úplně hluchý. Pokud chce člověk slyšet dialog alespoň na úrovni šepotu, tak musí mít v ruce hned připravený ovladač, protože jestli to nestihne ztlumit včas při nějakém náhodném výkřiku, tak v případě surround soundu umřou bedny, v případě sluchátek uši. Opravdu lituju lidi co toto přetrpěli v kině. Jedna věc je, že filmový zvuk je dělaný do kin a ne na surround systém. Tomu rozumím, ale i přesto se vždy dá zvuk nějak alespoň upravit, v případě opravdu drastických rozdílů i klidně normalizátorem. Tady i normalizátor je krátký a bez normalizátoru neuslyšíte vůbec nic, jen občasné naprosto šílené vřeštění. Btw-zvuk byl z bluraye. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení