Danny F.

Tak jako první díl je i tento přes možnosti chápání. Vizuál je dost extravagantní. A to hodně. To už nic lepšího snad tento film nabídnout neumí? 55% ()

Aven

Kyberpunkové kouzlo jedničky je pryč, což nemusí být nutně výtka. Ikdyž podstatně přibylo akce na úkor "filozofických" řečiček, tak jsem se bavil stejně jako u prvního dílu. ()

venalce

Mezi fimy Matrix a Matrix Reloaded zeje obrovská propast. Nikdy jsem se nezbavila dojmu, že pokračování Matrixu je jen umělé nastavování jednoho dokonalého filmu. Přesto je Matrix Reloaded výborný film a když už se teda dostali k tomu pokračování, nové postavy byly zajímavé a měly skvěle našlápnuto k parádnímu závěru. Reloaded napnul diváky k prasknutí v očekávání velkého finále. ()

Ceres

Po letech musím s odstupem hodnotit tento díl jako nejslabší. Ano je tu hodně akce, ale vadí mi tu strašně moc CGI Neo v některých scénách. Za honičku na dálnici, hlavně Morfeus s katanou, plus Neo stopující kulky na schodišti, dělá stále z tohoto filmu dobrou podívanou, těsně unikly za 4. ()

Timak

Chce to opravdu vidět více-krát a doporučuji nejlépe všechny díly za sebou v jeden den. Potom Vám dojdou určité spojitosti a začnete ten příběh chápat. Jako celek pak funguje opravdu výborně. Trvalo mi to 10 let, ale skutečně tohle má opravdu hloubku. Jako samostatný druhý díl je toto trochu o ničem, natahované a místy nudné - ale jako celek to funguje na 100% A Monica je naprosto k sežrání. ()

philip.j.fry

Tak tohle už není tak dobrý jako první film.Mám li to říct na plnou hubu,tohle je nejhorší díl celé Trilogie.Už přesexoušovaná párty v Zionu v první půlhodince dávala tušit,že tenhle film je chyba v Metriksu,jak by řekl Morfeus.No řeknětě,kdo mohl tušit,že ,,Poslední lidské město''Zion bude nudné jak kráva?Tohle by nepředpokládal ani agent Smis,a že ten něco o Matriksu ví.Dovolil bych si upravit pasáž jisté knížky:Už jste se naobědvali, přečetli jste všechny zprávy na Fejzbuku a teď jste se nepohodlně opřeli na tvrdé židli a zamyšleně se díváte na monitor. Nuda se pomalu rozlézá do všech koutů místnosti.Tak,a ať mi nikdo neříká,že půlhodina akce(pravda,solidní akce) vyváží hodinu a třičtvrtě keců o vyvoleném,záchraně lictva a bla bla bla...I ty čtyři usmolené hvězdy dávám z mírného donucení.první za akci,druhou za drsňáctví Nea a spol,třetí hvězdu za agenta Smise(nebo Elronda?No,to je jedno) a tu čtvrtou dávám za..Ani nevim.Asi prostě proto,že je to Metriks a ten,jak známo,je všude. ()

pravdovravny

Viac akcie, viacej nežností, viac Smithov, a ešte väčšie ponorenia sa do záhady s názvom Matrix!. ,, Welcome back, Ms. Anderson":D Jediné čo sa dalo urobiť lepšie bola grafika Neovej tváre pri tej Megalomanskej bitke, ale to je len taká chybička krásy. ()

VanTom

IMHO trochu nešťastným "deterministickým" směrem rozvinutá jednička, jíž mohou soudržnost a propracovanost obě pokračování leda závidět. Sión se oddává (techno)orgiím, zatímco postavy neurčitě a prázdně intelektuálsky filosofují např. o 'příčinnosti', 'volbě' nebo polibku, což prokládají značně samoúčelnými souboji (snad s výjimkou dechberoucí honičky na dálnici a jí předcházející bitky v Merovingianově sídle každá další akce postrádá smysl). Překvapila také viditelnost digitálních triků, což se v originálu nestávalo. PS: Po prvním zhlédnutí v kině mne tenkrát nadchla myšlenka, že Matrix je úplně všude, včetně Siónu a zbytků světa (a proto může Neo používat schopnosti i venku), Stroje to mají všechno setsakra dobře podchycené a všichni jsou stále připojeni. Bohužel na tohle řešení neměli tvůrci dostatečný koule. :-) ()

lykan9

Jak moc zbožňuji Matrix, tak o to víc jsem z Matrix Reloaded zklamaný. Souboje se mi zdají nezáživné, Smith už nemá to kouzlo, co v jedničce měl a z ostatní postavy také už za moc nestojí. Dvě hvězdy dávám proto, že následuje ještě něco horšího, a to Matrix Revolutions. P.S.: Uniklo to jenom mě nebo Tank umřel, aniž by vysvětlili jak? ()

fabecc1222

Musím říct, že až právě dvojka byla pro mě to, co jsem od Matrixu čekal. Chápu kritiku dvojky, jelikož je úplně jiná než jednička, a jedná se už hlavně o velkolepou akci. Ale to je pro mě přesně to, co jsem od Matrixu čekal. Akce je tady opravdu revoluční, a doslova vyráží dech. Těžko říct, která sekvence je více bombastická, a posouvá laťku akčních momentů výše a výše (Neo vs Smithové, dálnice, Neo vs Merovingianoi poskoci...). K tomu všemu se přidává i výborný hudební pokres, který scény krásně doplňuje. ()

hroubek

Kdyby takhle vypadalo každé pokračování, tak je svět hned krásnější. Druhý díl mi hodně sedl. Tempo je svižné a šlape to od první minuty až do konce. Režisérská dvojice velmi efektivně rozšiřuje mytologie kolem Matrixu a rozpracovává zápletky kolem jednotlivých postav. Navíc nám dá pár odpovědí, ke kterým se přidají další otázky a nové myšlenky. A je to znovu hodně moc dobré. Režiséři odvádí výbornou práci a místy se překonávají. Velmi jsem ocenil práci s postavami. Staré charaktery mají stále, co nabídnout, a nové jsou natolik zajímavé, že i na minimu prostoru dokáží zaujmout, tedy až na jednoho ukecaného Francouze. Triková a akční stránka je fantastická, a současné filmy by se z tohoto filmu mohly učit jak se točí inteligentní blockbustery. Scéna na dálnici je jedna z nejlepších akčních honiček, které jsem ve filmech viděl. Souboj Nea se stovkou agentů je kulervoucí a má spoustu nádherných momentů. Sedly mi dialogy, rozhovory mezi postavami a i linka se Sionem. Z mé strany jediná výraznější vada na kráse je ta, že je tady místy zbytečně moc myšlenkových odboček, které by měly rozšířit svět Matrixu, ale zbytečně ho zamotávají. Velice dobrý druhý díl. ()

cross

Po první půlhodince jsem chtěl zapomenout, že existuje nějaké pokračování Matrixu... Děs a hrůza, klišé, nuda. Pak se to ale jaksi zase všechno v dobré obrátilo a následujících 90 minut nemělo chybu! Prakticky dokonalé triky jsou hlavní doménou nabušené matrixovské akce, ale o tom, co Wachovští pokračováním chtějí dokázet a jestli mělo vůbec smysl, bude možné polemizovat až po Revolution (pointa se prý už objevila na netu a co jsem slyšel, je to bomba)! Jediná možná rada je : prodřímejte začátek a budete nadšeni! ()

Vertigo666

Po odchdu z kina jsem byl velice zklamaný z toho, co udělali bratři Wachovští z Matrixu, který jsem tolik zbožňoval...obyčejný akční film a s Revolutions dokázali, že místo v historii zaujme pouze Matrix(1999) a ne oni, fakt si to nezaslouží. ()

svobik

Ty čtyři jsou dost na hraně, poněvadž ta nezáživná hromada keců o podstatě, příčině, podstatě příčiny nebo nedej Bože příčině podstaty je místy vážně ubíjející. Naštěstí je tu opět neuvěřitelná akce (lepší než v jedničce) plná kvanta nápadů a vybroušeného elektra (Neovu bitku v muzeu tesat do kamene, jedna z nejlepších akčních scén ever). Právě ní vděčím za to, že jsem chvilkama vážně doslova slintal na obrazovku a nemusel tak zažít svou sestru - zvracející, spící v přímém přenosu. ()

Spock

Pokračování úspěšného prvního dílu, které si jistě kladlo za cíl vytěžit maximum z jedničky. To se na můj vkus moc nepodařilo, dočkáte se samozřejmě velkorysejšího provedení, nápaditějších akcí a nových postav, přesto to nestačí. Film nevystupuje ze stínu prvního dílu. ()

jitrnic

Důvod, proč Matrix neřadím do zlatého fondu. Nedokážu se prostě tvářit, že Reloaded a Revolutions neexistují, obzvlášť, když Wachovští vykřikovali něco v tom smyslu, že teď teprve budeme mrkat na drát a dojde nám genialita celé trilogie. Matrix byl sám o sobě geniální, měl jasný počátek a konec, který pravda nebyl polopaticky uzavřený ve smyslu "tehdy pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí", ale byl , myslím, dostatečně uspokojivý pro všechny, kterým se film líbil. Tím, že Wachovští začali dopodrobna rozebírat, co bylo potom, to prostě strašně zkazili. Asi jako kdyby David Fincher natočil Klub rváčů 2 a v něm nám prozradil, jestli Edwarda Nortona zatkli a jaký nastal chaos po tom, co vybuchla finanční centra... O tom, co bylo potom, je přeci pěkné přemýšlet a dohadovat se. Proč to divákům takhle polopaticky servírovat? Navíc dokonalé formě a atmosféře jedničky se nepovedlo ani vzdáleně přiblížit (to samé ostatně platí také např. pro Pána Prstenů). ()

horacko

Uzasnost z jednotky sa presunula aj do druheho pokracovania. Prvykrat som tento film videl v kine,a musim podotknut, ze to bol pre mna naozaj jeden uzasny filmovy zazitok. ()

Ravi

Druhý film, oproti prvnímu, nefunguje jako samostatný film a ani moc jako druhý díl trilogie. Jde o jakýsi neslaný nemastný hybrid, který se téměř celý odehrává v programovém rozhraní Matrix a prostřednictvím akčních i vizuálních orgií se vás snaží dostat do úžasu, což se mu kupodivu daří, ale nic jiného ve vás nezůstane, bohužel. Hudba spráskaná jak pes, ale stále má dobrou doprovodnou úroveň, zvuk výtečný. Na herecké výkony málo času, ale budiž vzhledem ke scénáři a stopáži. Ovšem režie opět brilantní. Můsím také říct, že na tomto díle si vylévám vztek, který ve mě vzbudilo to, že jde o první část "dvoudílu" s premiérou půl roku před pokračováním, které když pak dodatečně vidíte najednou, tak dávají pojmu Matrix reloaded jiný rozměr. Budu tedy hodnotit jen tento díl a z pozice "půl roku před druhou půlkou, která tomu dala koule", dávám tedy 65% = 3/5 ()

mirec88

Mne sa to páčilo. Nedalo sa čakať, že od výborného prvého dielu, ho tento čo len o stotinku preskočí, ale osobne nemám nič proti nemu. Bolo to zábavné, rýchle, adrenalínové, ale aj prekombinované. Tie nové vlastnosti Nea alias Supermana boli ale veľa aj na mňa. Keď on je tá "anomália", ktorá dokáže fakt zázraky, tak by mohol zničiť aj celý Matrix, nie? No logiku nechajme bokom a nechajme sa unášať (aj) súbojom Nea so stovkami Smithov a úžasnou naháňačkou na diaľnici. Plus neznášam konce ustrihnuté uprostred scény, to kde sme? ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro