buchannon

Pokračování filmů většinou nedostihne ve své kvalitě předchůdce, ale Matrix Reloaded... ...tento mýtus s přehledem boří. Cyberpunkový příběh se rozrostl do velikých rozměrů, těch možností, které Reloaded i Revolutions nabízí... A vizuální efekty - pastva pro oči. Četl jsem cosi o poselství revoluční jedničky, které bezesporu má, a taky jsem četl cosi o nabubřelosti příběhu v následujících dvou filmech, s čímž tedy absolutně nesouhlasím. Toto je jedna z nejlepších trilogií, jaká kdy byla natočena. Tato spásná trilogie musí potěšit ducha i oko každého sci-fi fanouška a měla by být inspirací i pro jiné budoucí filmy, než se případně natočí něco ještě revolučnějšího, o čemž pochybuji. Nabubřelý příběh? Ani náhodou!!! Je to určitě lepší než pseudointelektuální bláboly s pseudointelektuálním poselstvím a hodnotou. Zajímavý komentář: buchannon ()

Ignitus.C

Byl jsem už od mala varovaný, že tenhle film není dobrý, a byla to pravda. Viděl jsem tento díl asi o 10 let později než mojí oblíbenou jedničku, a bylo to naprosté zklamání. Naprosto nepovedené pokračování. Přesně takhle by neměl vypadat druhý díl filmu. Je to směšné, trapné, a shazuje to všechno, co bylo na prvním díle dobré! První díl má narozdíl od tohoto filmu alespoň nějakou myšlenku! Není tu nic nového, skoro všechno je stejné jako v prvním díle, jenom o strašně moc horší. Triky v tomto filmu jsou na rozdíl od prvního dílu naprosto směšné. Ještě že tam alespoň zůstali stejní herci! Ale celkově mi to připomínalo spíš walkthrough špatné počítačové hry, než film. ()

PanPyzamo

Matrix Reloaded je pokračování, které se už nedočkalo tak kladné kritiky, jak tomu bylo u předešlého dílu, ovšem pro mě je tohle nejlepší díl ze série Matrixu. Příběh opět vynikající. Akce je opět neskutečná na svou dobu a jednu scénu zde považuji za jednu z nejlepších bojových scén z filmů vůbec. Soundtrack samozřejmě také nezklamal a celkově si myslím, že se jedná o vynikající film a pokud jste viděli předešlý, tak byste měli dát šanci i Reloaded. 9,5/10 ()

jackalsc

Celková myšlenka příběhu a matrixu je super. Provedení je věc druhá. Postavy neustále šermujícími dlaněmi a vymítání všech koutů v místnosti je tu na denním pořádku. Výbuchy obyčejných věcí, jak kdyby obsahovaly metrák výbušnin a superman schopnost se mi ani nechce komentovat. Kdyby se to více zaměřilo na rozvíjení příběhu a nápadu, než ty bezhlavé bláznivé souboje, kde všichni stejně ví jak skončí, udělalo by se dobře. Jednička byla v tomhle daleko střídmější a cílila více na ten wow efekt. Byla to jedinečná příležitost přijít s kvalitním scénářem. Ten byl ale utopen v akci. ()

meda2016

V kontextu pochopeni předchozího Matrixu je to už jen samoúčelná blbost. Po útrpném druhém shlédnutí snižuji hodnocení. ()

mouzi

Tuze předlouhé akční scény, které postrádají smysl, pokud není možnost v dané chvíli protivníka zabít, viz souboj Nea se Smithy. Nechápu tu absenci krve v soubojích, jediná krev byla na Neově ruce po zadržení mačety. Viděl jsem to asi počtvrté a teprve teď se nějak orientuji. Na první zhlédnutí nepochopitelné. ()

ZetDaElO

Pokým jednotka bola noir cyber punková filozofická óda s Orwellovskými presahmi, tak dvojka je nekompromisným high tech sci-fi akčným nárezom, ktorá priniesla opäť nevídané scény a postupy. Niektoré pasáže sú tu však zbytočné a film neplynie tak hladko ako legendárny predchodca. ()

svorko

Môže existovať väčšie zúfalstvo väzneného ako keď zistí, že väzniteľ všetky jeho plány na útek či vzburu predvídal? Že čokoľvek urobil, len tým poslúžil svojmu väzniteľovi ako zdroj zábavy, prípadne informácií, ako systém väzenia zdokonaliť? Objavenie nového sveta, ukrytého za tým doterajším, spôsobom, na ktorý staré zmysly nepostačovali, vedie nutne k paranoji. Je to, čo som objavil, všetko alebo sa za novoobjaveným svetom skrýva ešte nejaký ďalší? A keď nejaký ďalší objavím, ako budem vedieť, že je už posledný? ()

Scaevola

Svého času jsem si snímek pouštěl stále dokola a kochal se extrémně podařeným vizuálním zpracováním a akcí, která odsýpá v neuvěřitelném tempu. Jenže to je vše, co mi ve vzpomínkách zůstalo, protože rozvíjení mytologie se utopilo samo v sobě a co se týče řemeslného zpracování, oproti prvnímu dílu už těžko bylo možné vymyslet něco navíc. ()

F2003F

Nemalé sklamanie. Prvý vynikal (a ma dostal) temne ponurou atmosférou, originalitou a hlavne prvotným dojmom, ktorý nestráca na váhe ani v dnešnej dobe. Preto mám u neho jednoznačne plné hodnotenie (nanajvýš potvrdené). Sequel už podobné prednosti celkovo postráda, je len ďalším magľajzom nepotrebne rozšíreného príbehu a vo výsledku až pôsobí ako paródia na svoje korene. Neponúka nič než len lepšie natočenú akciu s výraznejšie štýlovou hudbu. Dej, dialógy, u väčsiny aj výkony a hlavne trápne kostýmy vyznievajú smiešne a nevkusne. Skrátka všetko, čomu pred tým prospievalo komornejšie, ale v detailoch a záberoch precíznejšie poňatie. Je citeľné, že sa to len snaží zviezť na vlne predchádzajúceho úspechu bez viditeľného potenciálu. Rovnako je citeľné, že mega ultra rozpočet ani nevedeli poriadne využiť, tak iba vsadili na pár vizuálne prijateľných scén s dobrými trikmi, inak nie je film ničím výrazný. Síce si tým dokáže udržať pozornosť, ale na úkor funkčnej atmosféry. Nevie narábať s prostredím a postavami tak, aby nebol len ďalším kusom bez duše v žánri. Bezemočný a ľahko zabudnuteľný výplach. ()

PTuranyi

Stále dobrá akčná cyberpunková scifi s malým filozofickým presahom. Príbeh pokračuje v Zione, základni odporu proti strojom a tvorcovia hádžu diváka priamo do víru deja, takže sa musí oboznámiť s množstvom nových osôb a vzťahov. S týmto mali tvorcovia zrejme najväčšie problémy, takže sa zamotávajú do klbka vzťahov a intríg, ktoré vyznievajú až melodramaticky. Celá situácia okolo Zionu pripomínala stvárnením a atmosférou skôr Hviezdnu bránu. Našťastie Neo, Morpheus a Trinity vyrážajú do akcie a úroveň sa vracia späť k skvelému tempu jednotky. Jedna perfektná bitka strieda druhú. Produkcia šliape naplno a herci ani nachvíľu nezaváhajú. ()

ttoper

***** za akcni sceny, * za dej a myslenku. Vysledna = ***. Nechapu to nadseni nekterych lidi. Film se snazi tvarit, ze nese kdovi jakou myslenku, ale ten kdo neni zaslepenym fanouskem Matrixu vidi, ze tam zadna neni. ()

Milan

Skvelé triky, ktoré rozhodli, prečo som dal tomu 5 hviezdičiek, o deji sa veľmi nezmieňujem, veď o to pri sci-fi filmoch nejde. Ale ten koniec ma dorazil, to si zaslúži absolutórium. Moje najväčšie sympatie získala postava Merovejeca, len škoda, že tam bol tak krátko. ()

Niedal

Vynikající efekty!!! Vynikající ??? To je asi tak vše, co je na tom filmu dobré. Vynucení pokračování po veleúspěšném (a velepovedeném dal jsem *****) prvním díle jde o krok zpět a příběh druhého dílu je tak kilometr po zadu než v prvním díle. Jistě, srdce filmových triků chtivého diváka zaplesalo, ale co jinak na filmu zaujalo? Nic? Škoda. Scéna z "monstrózní TECHNO PÁRTY" v Sionu mi hned ze startu zhnusila zážitek z filmu. No a souboj se stovkami agentů Smithů? To je snad ta nejodpornější scéna. Kdyby byla alespoň kratší :-( Všimli jste si postavy Morpheuse? nějak se nám změnil. Jeho výtečná postava z prvního dílu utrpěla velko změnu. nevím jakou, ale je horší než byl v prvním díle. Takový méně majestátnější. Alespoň, že ty triky stály za to :-) ()

Slunko

Asi bylo dobře. že jsem jako první viděl Animatrix, ktrerý mě lehce vnesl do děje. Geniálním bych film rozhodně nenazval a až na některé trikové scény tady už všechno bylo, nic převratného. A komentáře bratrů Wachowskich, že po skončení dvojky budeme tak napnutí, že se trojky nebudeme moct dočkat šly stranou. Nicméně, jsem byl schopnej podívat se na něj třikrát po sobě a to je pro mě dostatečná známka kvality. K čemu si kupovat film, který už po druhé nebudu chtít vidět? ()

Kojak

Měl jsem tu čest shlédnout tento film. Říkal jsem si, že to bude lepší než jednička. Bohužel jsem se zmílíl. Tento druhý díl trilogie řadím mezi nejhorší filmy, které kdy mohl vidět. Ted´ silně pochybuji, že zajdu i na třetí pokračování. Ještě k tomu takové divné zakončení. To už je jak v telenovele, kdy další díl uvidíme v zápětí. ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro