Ministerstvo času (TV seriál)

• Španělsko

El ministerio del tiempo

• angličtina

The Ministry of Time

Dobrodružný / Sci-Fi

Španělsko, 2015–2020, 47 h 33 min (Minutáž: 64–72 min)

Cayetana Guillén Cuervo, Juan Gea, Francesca Piñón, Jaime Blanch, Nacho Fresneda, Aura Garrido, Hugo Silva, Rodolfo Sancho, Susana Córdoba, Julián Villagrán, Macarena García, Natalia Millán, Mar Saura, Mar Ulldemolins, Javier Laorden, Roberto Álvarez, Víctor Clavijo, Vicente Gil, Miguel Rellán, Francesc Orella, Eusebio Poncela, Michelle Jenner, Alfonso Torregrosa, Ben Temple, Josep Linuesa, Enrique Alcides, Javier Lago, Luis Hostalot, Olalla Moreno, Abdelatif Hwidar, Frank Feys, Jimmy Shaw, Alba Ribas, Iria del Río, Pedro Alonso, Joan Llaneras, María Jesús Hoyos, Rubén Tobías, Pedro Miguel Martínez, Ramón Langa, Pep Sais, Eva Llorach, Miguel Ángel Muñoz, Ramiro Blas, Itzan Escamilla, Rut Santamaría, Bernabé Fernández, Maria Rodríguez Soto, Javier Ávila, Luis Larrodera, Tim Verardi, Chusa Barbero, Jorge Roelas, Cristian Gamero, Jon Arias, Saïd El Mouden, Ángel Ruiz, Víctor Duplá, Andrey Finanta, Elena Rivera, Hovik Keuchkerian, Ismael Fritschi, Sergio Torrico, David Luque, Emilio Mencheta, Alfonso Vallejo, Aitor Mazo, Isabel Ayúcar, Carlos Álvarez-Novoa, Raúl Pulido, Iñaki Guevara, Juan Blanco, Alberto Amarilla, Manolo Solo, Secun de la Rosa, Mar del Hoyo, Richard Sahagún, Savitri Ceballos, David Sáinz, Sergio Peris-Mencheta, Antonio Velázquez, Pablo Scola, Andrés Gertrúdix, Pere Ponce, Manuel de Blas, Fernando Cayo, Ismael Martínez, Jordi Martínez, Nadia de Santiago, Selica Torcal, Sonia Almarcha, José Luis Torrijo, Elena Furiase, Marcos Ortiz, Sergi Méndez, Miki Esparbé, Gary Piquer, Algis Arlauskas, Maru Valdivielso, Carles Cuevas, Agnes Kiraly, Ninton Sánchez, Aitor Merino, Jordi Vilches, Alberto Jiménez, Juan José Ballesta, Nieve de Medina, Nacho Sánchez, Vanessa Castro, Pastora Vega, Fernando Conde, Carlos Cuevas, Mario Tardón, Luna Fulgencio, Alexandra Jiménez, Roberto Drago, Anna Castillo, Joan Carreras, Emilio Linder, Ramón Merlo, Alberto Chaves, José Luis de Madariaga, Nancho Novo, Raúl Cimas, Patrick Criado, Fernando Ustarroz, Jorge Dorado, Carlos Hipólito, Carlos Kaniowsky, Jon Ariño, Marta Nieto, David Blanka, Anaïs Schaaff, José Ángel Egido, Belén Fabra, Pierre Kiwitt, Rafa Delgado, José Manuel Poga, Cuca Escribano, Antonio Dechent, Luisa Gavasa, Christian Stamm, Jochen Hägele, Tamar Novas, Miryam Gallego, Adelfa Calvo, Marta Guerras, Pedro Casablanc, María Adánez, Luís Callejo, Eva Marciel, Noemí Ruíz, Nacho López, Isabel Ampudia, Esteban Ciudad, Fernando Guillén Cuervo, Tacho González, Mariano Venancio, Lluís Soler, Chete Lera, Guillermo Barrientos, Gal Soler, Llorenç González, Machi Salgado, Stephanie Gil, Carlos Areces, Luis Rallo, Luis Iglesia, Miguel Ángel Jenner, Enrique Asenjo, Eusebio Lázaro, Diego Martín, Jorge Suquet, Paco Manzanedo, Rodrigo Sáenz de Heredia, Enrique Villén, Juan Pablo Shuk, Bruno Oro, Manuel Galiana, Fernando Albizu, Pepa Charro, Norma Ruíz, Pablo Viña, Sebastián Haro, Pablo Menasanch, Sergio Villanueva, Mariano Llorente, Arturo Querejeta, Raúl Mérida, Francesc Albiol, Marcel Borràs, Federico Aguado, José Troncoso, Nacho Marraco, Antonio Reyes, Mark Schardan, Raúl Prieto, Cristina de Inza, Ángel Jodrá, Mari Carmen Sánchez, César Goldi, Jordi Coll, Koldo Olabarri, Ariana Martínez, Manuela Vellés, Edu Soto, Carlos Santos, Vito Sanz, Eduardo Antuña, Rafael Sandoval, Pedro Almodóvar (a.z.), Ángel Ruiz (a.z.), Jorge Clemente, Ramón Esquinas, Julius Cotter, Rachel Lascar, Jesús Noguero, Víctor Clavijo (a.z.), Carlos Hipólito (a.z.), Hovik Keuchkerian (a.z.), Mar Ulldemolins (a.z.), María Morales, Stéphanie Magnin Vella, Annick Weerts, Vicente Romero, Beatriz Arjona, Daniel Pérez Prada, Thomas Sauerteig, Juan Codina, Juanjo Cucalón, Alex O'Dogherty, Fernando Sansegundo, Daniel Chamorro, Fiorella Faltoyano, Marta Milans, Carlos Gorbe, Susana Córdoba (a.z.), Macarena García (a.z.), Francesc Orella (a.z.), Mar Saura (a.z.), Óscar de la Fuente, Juanfra Juárez, Dinarte Branco, Javier Mula, Pep Tosar, Xabier Deive, Eva Fernández, Erick Costoso, Antonio Durán "Morris", Markos Marín, Toño Casais
  • hony23

Asi nejsem ta pravá cílová skupina, nápad s cestování časem nebyl špatný, ale provedení se mi nelíbilo a jen těžko jsem se v tom guláši orientoval.(4.8.2019)

Na Ministerstvo času jsem narazil několikrát, ale trvalo mi dlouho než jsem se k tomu rozhoupal a důvod byl prostý - španělština. Nic proti ní nemám, jen jsem u seriálů zvyklý na angličtinu. Nicméně když jsem se do seriálu pustil, tak mi to nepřišlo jako problém. Sci-fi a hrátky časem patří mezi mé oblíbené žánry, a Ministerstvo je předobraz amerického Timeless, který se mi zamlouval. Způsob cestování časem je jiný a hlídka se zaměřuje na evropské (španělské) dějiny místo těch amerických, ale jinak je tady hodně podobností. S klidným svědomím se dá doporučit, pokud vám nevadí jednodušší přístup k řešení časových paradoxů, protože těmi se příliš nezabývají. Jako dobrodružný seriál s prvky sci-fi to však funguje dobře. I přes drobné výtky do sebe první série v závěru dobře zapadla, takže jsem zvědav na to, jak to bude pokračovat dál.(16.1.2021)

Výborný nápad, výborné zpracování, humor.(18.5.2015)

Tým tří agentů ve službách Ministerstva času řeší jednotlivé případy a napravují přešlapy, kterých se v minulosti dopustil někdo, kdo v ní neměl co dělat. Vzhledem k tomu, že každý z trojice pochází z zjiné doby, dochází často ke srážkám ve vnímání světa, které jsou někdy vážné, jindy humorné. Zároveň všichni tři prožívají osobní problémy, které sebou služba pro úřad, která vyžaduje opuštění dosavadního života, nese. Jedna z nejlepších záležitostí o cestování časem, co jsem kdy viděl. Ne-li nejlepší. Vedle výborných herců, promyšlených scénářů a odsýpající režie zaujme i styl cestování. Ministerstvo totiž spravuje stovky a možná tisíce dveří, kterými lze vstoupit vždy jen do určitého data, takže aktéři nemají možnost cestovat v čase libovolně. Snad jediným problémem je fakt, že se všechny díly zabývají výhradně kapitolami ze španělské historie, takže neznalý divák, což bude asi většina, může tápat. Na druhou stranu Mejsy, která je autorkou titulků a které za ně patří díky, u každého dílu přidává fakta o dané době, takže není problém se zorientovat. Těším se na další řadu. 90%(7.7.2015)

K tomuhle jsem se dostal naprostou náhodou, když jsem si rozklikl nějaký divně znějící titulek z RSSky Titulky.com a řekl, si, že bych to mohl zkusit. A dodatečně tak děkuji Mejsy, že se do obou dosavadních sérií pustila a skutečně velmi pečlivě vytvořila české titulky. Díky :) --- Seriál samotný má jednoduchý a trošku laciný nápad - lidi, kteří cestují časem do minulosti a napravují neplechu, která by mohla jakkoliv ohrozit nám známou historii, v tomto případě Španělska. Jelikož jde o televizní projekt, nečekal jsem žádné CGI efekty, taky jsem ale nečekal, že cestování bude řešeno prostě průchodem dveří ve sklepě :D Nicméně tohle vám za chvíli přijde úplně v pořádku a naopak uznáte, jak elegantně jde vyřešit úspora nákladů a skvěle to zapadá. Navíc postupem času, a jak sbíral seriál na úspěšnosti, je poznat, že peníze na projekt se nacházely, protože nic nenasvědčuje nějaké laciné televiznosti. Zpracování, výprava, kulisy, kostýmy... a navíc i v drtivé většině skutečně zajímavé náplně jednotlivých dílů a případů mnohdy se proplétajících. Jednotlivé díly rozhodně nejsou krátké, všechny kolem jedné celé hodiny a dílů je 21 (S01 - 8 dílů a S02 13). Postavy jsou sympatické, postupně se mezi nimi vyvine chemie... prostě tenhle seriál funguje a byl a je pro mě velkým překvapením. Krom dobrodružného i nejednou akčního seriálu s mírně sci-fi tématickou, ale většinou zasazeného do minulosti také přibližuje divákům historii jejich země, což je i skvělá poučná forma. (Nejprve mě napadlo, že by to mohlo být dobré i v případě našeho zpracování, protože tohle je dost univerzální nápad, použitelný v jakékoliv zemi a naše historie také není nijak chudá, ale pak jsem si uvědomil, že snad raději ne...). --- 4,5* --- Tak proč ale ne rovnou celý pět hvězd? Nelze se ubránit některým, řekněme drobnostem. Jednak mi ze začátku moc, tedy spíše více) neseděly intriky mezi některými hlavními postavami, a také mi postupem času začaly vadit, podle mě, nedodržovaná dříve vymýšlená pravidla, kterými se ta prolínání časů řídila. Škoda bylo pak i poměrného nevyužití postavy Pacina, který se i v těch několika málo dílech projevil jako hodně schopný agent, možná až moc rychle aklimatizovaný :) A ještě jedna drobnost: Španělština se zjevně po mnoho staletí vůbec jako jazyk nezměnila, když si všichni tak krásně rozumí :D --- Oceňuji nápad i zpracování. Tohle byl tuším můj první neanglický a neamerický zahraniční seriál a jsem potěšen, že se mohu těšit na S03, která už byla potvrzena, natáčet by se měla začít teď někdy v říjnu či listopadu 2016 a do hry se dostává díky jednání s mateřskou TVE i sám Netflix, který by přinesl nejen potřebné finance, ale i projednávanou možnost "internacionalizace" seriálu s nejen historickým využitím Jižní Ameriky! --- PS: Americké kopie nápadu a seriálu, Timeless (2016), se pro jistotu dotýkat nebudu, páčto nechci riskovat případné zkažení nálady. Ale přinejmenším to ukazuje na kvalitu originálu(8.10.2016)