Beyond the Door III

Itálie / Jugoslávie / USA, 1989, 94 min

Jeff Kwitny

Sheila Goldberg

Adolfo Bartoli

V Amerike je tento film známejší pod názvom "Amok train",mimochodom tento názov je oveľa lepší ako "Beyond the Door".Skupina mladých stredoškolákoch z Kalifornie cestuje do Juhoslávie s profesorom Andromolekom študovať miestnu históriu.Lenže je to pasca a nie štúdium.Sám profesor je členom nejakej satanistickej sekty.Majú záujem hlavne o mladú Beverly,pretože sám "Satan" dostal chuť sa oženiť,tak mu vybrali nevestu.Ale musí to byť panna.Film sa odohráva v odľahlej časti Srbska,časť filmu v bohom zabudnutej dedine menom Vesna,kde žijú len uctievači diabla a jedná stará odporná striga.Všetci títo sektári sú veľmi starý ľudia a tam sa ma odohrať aj rituál.Časť filmu sa odohráva priamo vo vlaku,ktorý ťahá stará parná lokomotíva ,ale tento vlak riadi sám diabol,aj keď nie fyzický.Tento vlak nepotrebuje kúriť do kotla,nepotrebuje ani vodu,páry má stále dosť.Ale nepotrebuje ani koľajnice,celkom dobré mu to ide aj cez lúky a polia,lesy,močiare.Buldozér je proti nemu nula,polia a lúky poorie bez problémov a keď sa mu zachce tak vráti sa na koľajnice,skrátka je to pekelný vlak.A ľudia v ňom budú umierať krutou smrťou.Typické béčko s nízkym rozpočtom,nesadne každému.(27.9.2011)