Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Thovt

mistr tesař se trochu utnul, takže když se člověk dívá pozorně, pointa pozhodně není tak záhadná, jak bylo v plánu. jinak ale musím Shutter Island ocenit, kromě nepřekvapivě skvělý režie filmu pomohly i skvělý herecký výkony - musím vyzdvihnout Michelle Williams, z jejíž postavy opravdu mrazilo ()

calculus

Paranoia hlavního hrdiny už po chvíli sledování filmu přímo vybízí ke spekulacím. Atmosféra je temně skličující, obraz se s každou další zápletkou postupně zaostřuje a vede k logickému závěru. Fakt, který u tohoto filmu zvlášť oceňuji, že si nepomohl žádnou vyumělkovanou "berličkou". ()

macco33

Nevím nevím... ale pro mě a podle mě tak trochu zbytečný film. Poněkud předvídatelné, obligátně ponuré a obligátně psycho ... tož tak. Jinak je ale zůstává Leo i nadále mým koněm... Dal bych tak max. 70 %. ()

Max Q.

Říkejte mi naiva, ale já jsem ten konec teda neuhádl. V dabingu by možná mohli popřemýšlet, jestli DiCapria nedát už někomu jinému, kdo nemá hlas jak čtrnáctiletý kluk. ()

M.DJ.K

Do dneška sem z Prokletého ostrova zahléhdl asi jen 30 minut v televizi a neměl sem žádnou potřebu si ho pustit celý..... dneska už vím,že to byla strašná chyba.Ale zároveň musím dodat,že to bylo 30 minut zhruba v polovině filmu,tudíž sem neměl šanci pochopit,o co se jedná.Tohle Mysteriózní drama nadchne neuvěřitelně propracovanou a hustou atmosférou,která celé 2 hodiny ani trošku nepolevuje.Divák je celou dobu nucen dávat bedlivý pozor co se ve filmu právě děje,aby pochopil každou jednu scénu a stejně se mu to u velké části nepodaří.Ale všechny tyhle nepochopené momenty se ve finále postupně skládají v mozaiku kompletního příběhu.DiCaprio a Scorsese pohromadě jsou zárukou kvalitní podivané,to je známá věc,ale Prokletý ostrov (i přes drobné chybky) patří mezi jejich nejlepší spolupráce.Závěrečný rozhovor je už jen třešničkou na dortu a ač se to nezdá,má opravdovou myšlenku.V každém případě za 5* což v tomhle případě znamená 8,5-9/10 ()

Stauff

Dokonalý film, po jehož shlédnutí mi zůstala otevřená pusa a já civěl jak puk. Ten film mě prostě dostal. A kvůli tomu na filmy koukám a doufám, že zažiju ten pocit. Tady se to na sto procent povedlo. ()

AndrewNewman

Majster v rozprávaní gangsterských príbehov si odskočil do depresívnych vôd Davida Finchera a dopadlo to veľmi dobre. Opäť sa predviedol vždy skvelý DiCaprio a rovnako kvalitný výkon podal aj Hulk. Jeden z tých filmov, ktorý si rozhodne zaslúži pozornosť. ()

Roman1983

Filmová lahůdka z roku 2010, kterou jsem si vychutnal až letos, kterou jsem málem po hodině vypnul a kterou musím hodnotit 5* vzhledem k závěrečnému vyvrcholení a herectví Pana herce DiCapria, bude shlédnuto ještě jednou. ()

Hruskovice

Všichni to tady prokoukli po pár minutách, ale nemá být právě podstata takového filmu to, že nás nenechá v hlavě klidným až do úplného konce ? Už z toho začíná být pravidlo co se týče zklamaní u filmů Martina Scorsese. Obyčejný film, který se tváří velkolepě. ()

lobo87

Fantázia. Scorsese, DiCaprio, Ruffalo, Kingsley, von Sydow, Williams... všetci v najlepšej forme. Upršané, atmosferické, miestami hororové, miestami halucinogénne, ale po celý čas skvelé. Wow efekt síce pri druhom pozretí zmizol, ale o to viac som si vychutnával jednotlivé diely skladačky... 85% ()

HellFireFery

Dokonalý filmařský kousek, který se člověku povede minimálně jednou za deset let (kromě Petera Jacksona, který dokázal zrežírovat tři nejlepší filmy hned za sebou). Filmu "Prokletý ostrov" nechybí absolutně nic. Nadstandardní herecké obsazení, vypiplaný scénář, zajímavé prostředí a časté dějové zvraty vás přilepí ke křeslu a do konce filmu se již nedokážete odtrhnout (ani vyčůrat jsem se nakonec nešel). Přestože celková stopáž atakuje 150 minut, tak nudných pasáží se nedočkáte. Leonardo DiCaprio si zkrátka umí vybrat. :-) Upozornění: Úplný závěr filmu vám zcela jistě rozemele mozek, tak buďte připraveni! ()

bigjames

Scorsese tady naplno ukázal své jedinečné schopnosti, k čemuž mu pomohly i bezchybné výkony hlavních herců i hereček. DiCaprio perfektní, o nic méně ale i Ruffalo a Kingsley. Film má tajemnou, temnou atmosféru, kterou podtrhuje déšť, prostředí ostrova a jednotlivé (i zdánlivě nedůležité) události děje. Konec samozřejmě stojí za to. Dokonalá podívaná plná napětí, která se člověku zahryzne do mysli jako nakažlivý virus. "Which would be worse: to live as a monster or to die as a good man?" ()

Bajo.

Pod filmem svítí jedna kolonka šedě a to OCENĚNÍ, ale kdyby se měli dávát oscaři za nejlepší filmový úvod tak si myslím že už by kolonky svítili všechny červeně.Hodně dobré mysteriozní drama,které patří k tomu nejlepšímu ze svého žánru ,líp to snad dokáže jenom David Fincher. Ps: Leo je božškej . ()

Daniel2003

Vynikající! Přesně takový typ filmu miluju, ale musí být fakt kvalitní a geniální, což Prokletý ostrov rozhodně je. Ano, není až tolik geniální a některá rozuzlení (tajemství vězně 67, maják) mi byla jasná od začátku, faktem ale je, že ač jsem se opravdu snažil, stejně mě film nakonec dostal. Jasně, Nolan by to asi zamotal ještě lépe, ale ono to není potřeba, protože film více než rozuzlením uhrane špičkovou atmosférou. Ta je vážně až hmatatelná. O výkonech herců ani nemluvím, všichni jsou skvělí, hudba byla naprosto parádně pasující. Verdikt je tedy celkem bez diskusí. ()

david.babick

Lea Dicapria jsem moc v lásce neměl...hlavně díky tragickému Titanicu, ale Leo vyrostl a s přibývajícím věkem točí jednu pecku za druhou :-) viz. Počátek :-) Prokletý ostrov jsem měl na seznamu dlouho a dostal jsem se k němu celkem pozdě..jednoho večera mě přítelkyně překecala na týden s Leem a udělala dobře :-) zápletku jsem sice tušil už v polovině filmu, ale mozek vám pracuje celou dvouhodinku při kvalitní filmařině :-) ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013