Akta X

• USA The X-Files (více)
Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Komedie
USA / Kanada, (1993–2018), 162 h 42 min (Minutáž: 42–86 min)

Tvůrci:

Chris Carter

Hudba:

Mark Snow

Gillian Anderson, David Duchovny, Mitch Pileggi, Robert Patrick, Annabeth Gish, William B. Davis, Tom Braidwood, Bruce Harwood, Dean Haglund, Nicholas Lea (více)

Série(11) / Epizody(217)

Recenze uživatele Tommassi3 k tomuto seriálu (223)

Zjevení (1995) (S03E11)

"Už máme portrét, Muldere ??" - "Jo !! Vypadá to, že chlapce uneslo dvojče Homera Simpsona.." ;) Bůh promlouvá, ale nikdo ho neposlouchá.. Ovšem Nutter je Bůh režie, a toho si já poslechnu kdykoli.. ()

Válka koprofágů (1996) (S03E12)

"Scullyová ?? Co máš na sobě ??" ;) Obrovská škoda promrhaného potenciálu takhle fantasticky sebereflexivní i zároveň hrůzu nahánějící epizodky.. ()

Syzygie (1996) (S03E13)

"Myslíš, že už není panna ??" - "Myslím, že není ani blondýna.." ;) ()

Groteska (1996) (S03E14)

"Zklamal jste mě, Muldere, jako vždycky !!" - "No, já bych vás právě nerad zklamal tím, že bych vás nezklamal, pane.." ;) ()

Piper Maru (1996) (S03E15)

"Děláme to neustále.. Pohřbíváme naše mrtvé zaživa a ti k nám promlouvají.." ()

Apokryfy (1996) (S03E16)

"Alex Kryczek ??" - "Jo, bezva kluk !! Zabil mi tátu, sakra !!" ()

Průbojný (1996) (S03E17)

"Neposlouchej ho, Muldere !! Ty jsi silnější než on !!" ()

Teso dos Bichos (1996) (S03E18)

"Jestli za tisíc let někdo vykope mě, Scullyová, tak ho nejspíš taky stihne kletba.." ;) ()

Pekelné peníze (1996) (S03E19)

"To, co cítím, rozhodně není čínská kuchyně.." ;) ()

Avatar (1996) (S03E21)

"To už nezní tak divně, Scullyová !!" - "Vážně ?!" ;) ()

Bažina (1996) (S03E22)

"Tihle tvorové neexistují, Muldere !! Jsou to jen lidové povídačky, které vznikly ze strachu z neznáma.." - "Kolik povídaček sežere vedoucího skautů a mořskýho biologa ??" ;) Opravdu rozkošná (eko)hororová lahůdka, famózně si pohrávající s divákem, očekávanými klišé i ekoagitačními motivy, jíž ta paralela s Bílou velrybou činí jednoznačně vrcholem celé třetí série.. ()

Mokrý spoj (1996) (S03E23)

"Ale televize nerovná se násilí, i když se to neustále tvrdí.. Pokud ovšem za násilnej čin nepovažuješ špatnej vkus.." ;) ()

Talitha Cumi (1996) (S03E24)

"Prostá kulka nestačí.." ()

Herrenvolk (1996) (S04E01)

"Agentko Scullyová, tohle zní spíš jako něco, co bychom čekali spíš od agenta Muldera.." ;) ()

Domov (1996) (S04E02)

"Matka se bude zlobit !!" ;) Další geniální hororová epizoda beroucí si na paškál tentokrát hixploation v balení znovu výtečně sebereflexivním se spoustou symboliky.. Mannersův režijní vrchol. ()

Teliko (1996) (S04E03)

"To bude vtip na Michaela Jacksona, Scullyová !! Ale nevidím pointu.." ;) ()

Nepokoj (1996) (S04E04)

"Ty hlasy už vám neublíží.." ()

Krvavá krása (1996) (S04E06)

"Doufám, že ty nástroje byly řádně sterilizovány.." ;) ()

Dočkají se Akta X rebootu?

Dočkají se Akta X rebootu?

30.03.2023

Jestli je pravda skutečně tam venku, mají se fanoušci seriálových Akta X zřejmě na co těšit. Tvůrce Chris Carter teď totiž v nedávném podcastu naznačil, že se režisér a scenárista Ryan Coogler (Creed… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

Josh Brolin vs. nečekaná návštěva

28.02.2020

Herec Josh Brolin (Avengers: Endgame) se upsal hlavní roli a taky produkci nového seriálu pro Amazon Outer Range. Na projektu se podílí taky Brad Pitt (12 let v řetězech) a děj se bude točit kolem… (více)

Gillian Anderson jako britská premiérka

Gillian Anderson jako britská premiérka

23.01.2019

Herečka Gillian Anderson známá z kultovního seriálu Akta X nebo televizního Hannibala, byla obsazena do role Margaret Thatcherové ve čtvrté řadě oceňovaného dramatu The Crown. Třetí a čtvrtá řada… (více)