Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

teutates

Hov, hov hov tak toto bola poriadna "pecka"! Herecká dvojica na čele s fenomenálnym Denzelom Washingtnom ma úplne dostala. Pre mňa osobne jeden z najlepších filmov tochto formátu. Nemožem sa vynadívať na tento snímok. Pach ulice je cítiť až k teplému krbu domova. "Gangs" sú úplne všade a ovládajú ulice a Denzel im je na stope. Antoine Fuqua to zvládol. Scénar dosť dobrý tak ako hudba, ktorá dodáva snímku tu správnu šťavu. Training Day ma dostal tam kam chcel. Nezostáva mi nič iné, ako 9/10 a vynachváliť tento snímok, kde sa len dá. Denzel ostane v mojich očiach už navždy Alonzom Harrisom... ()

oje

Skvělý snímek. Nezkušenost a protřelost společně v policejním voze na pozadí drsného světa drog, syrového násilí a korupce. Policisté překračující hranici zákona častěji než práh dveří. Výběr představitelů a jejich výkon ani nemohl být lepší. Drsné a přesvědčivé scény a napětí mně naprosto pohltily. Ethan Hawk každým pohybem přesvědčuje a nutí uvěřit jeho nervozitě a bezvýchodnosti situaci. Další film z dílny Fuqua-Ayer, který mně bavil, nadchl a poskytl vynikající filmový zážitek. ()

mil@n.fanatik

Skvělý akční kriminální thiller!! Perfektní Denzel Washington, ten se mi líbil na celém filmu asi nejvíc. Akční scény a povaha Denzela při spacifikování feťáků, kdy tvrdost byla a je na prvním místě se mi moc líbila, tak jak vše ostatní. 4,5* ()

nascendi

Hranicu medzi zločincami a policajtmi vytvára zákon. Je divácky príťažlivé, keď sa nejaký policajt utrhne a začne byť nielen policajtom, ale aj sudcom a vykonávateľom rozsudku. Je nemálo filmov, kedy takýto policajt pozabíja vo filme viac ľudí než zločinci. Aj Training Day je o policajtovi, ktorý si hranicu medzi ním a zločinom posunul podľa vlastnej potreby. Zápletka filmu je vlastne o tom, že pri hľadaní svojho parťáka, vlastne skôr spolupáchateľa, narazil na policajta, ktorý je jeho ideovým opozitom. Obaja policajti sú vykonštruovaní, neskutoční a štylizovane na mňa pôsobilo aj prostredie, v ktorom sa pohybovali. Ak k tomu pridám prilepený záver, vychádza mi to na tri hviezdičky a spochybneného Oscara pre Denzela. ()

Tomco

Duo Washington - Hawke vo filme, inak dosť priemerného Fuquu, odohralo nezabudnuteľné a strhujúce herecké party. ()

Arsenal83

V rámci kriminálneho žánru podľa nemá obdoby a je to najlepší kúsok. Je to snáď najlepší film, ktorý môžeme označiť vyslovene Krimi. Denzel Washington predvádza taký koncert, že mu oscara nemohol dopriať len zatvrdlý fanúšik telenoviel. Najlepošia scéna je určite tá, kde si odchytí týpkov, ktorí chceli znásilniť Mexičanku. Ten jeho monológ s pištoľou pri násilnikovych vajciach je nezabudnuteľný. Mnohí chvália Hawkea, ktorý nebol zlý, ale podľa mňa sa vedľa Denzela výrazne stráca. Ayer je jeden z najlepších scenáristov súčasnosti a tu to len dokázal, pretože scenár ťahá celý film. ()

Vitason

První dojem je základ úspěchu. Ať při setkání s někým, první den ve škole či v nové práci. Na policistu Jakea Hoyta (Ethan Hawkea) neudělala jeho nová práce dobrý dojem, protože jeho parťákem je zkorumpovaný polda, který s ním bude celý zkušební den vyjebávat. ,,Máš jeden den, abys dokázal, co seš zač." Podle mého názoru je Trainig Day celkem průměrné krimi, které se dostalo do širšího podvědomí díky zlatou soškou oceněnému Denzelu Washingtonovi, který sice podal slušný, ale přece jen mi Oscar v jeho rukou přijde spíše jako politický krok. Film je také zajímavý tím, že se odehrává v jediném dni a i přes to má slušný akční drajv, ale o to hůře se ztotožníte s postavami a to hlavně s postavou Ethana Hawka, protože jeho skautík mu lze jen těžko věřit. Trainig Day z vod průměru nemůže vytáhnout ani dobrá atmosféra. ()

Rocky62

Fuqua je sice řadový vizionář, avšak Training Day považuji za jeho majstrštyk. V celistvé režii je cítit zápal pro téma a značná snaha o vykreslení temnější stránky L. A, což ve výsledku není tak sugestivní jako v případě M. Manna, avšak přesto velmi naturalistické a nekompromisní. Duo Washington-Hawk je jednoduše grandiózní co se týče výkonů a charakterově znamenitě propracované. Pestrá hudební kompozice sestavená od hip-hopu až po vážné tóny chladné jako ocel je geniální a pro atmosféru to znamená jedině plus. Snímků jako je tento možná vznikly tucty, ale v tomto případě jsem žádnou vadu na kráse nezaznamenal. Žádné servítky, autentická syrovost, zkrátka sonda do zkorumpovaného a zločineckého podsvětí, jak má být. 95% ()

FrodoF

Průměrný film se skvělými hereckými výkony a s okamžiky díky kterým ho jentak nezapomenete. Waschington je sice skvělý, ale myslím že oscara měl asi dostat stejně Russel Crowe. ()

klerik

VOJNA GANGOV+VNÚTORNÉ ZĹEŽITOSTI Drsný triler s nevyváženými scénami. Skvelá akcia a skvelé hutné prostredie spolu akosi nefungujú (podľa mňa to fungovalo iba v Sedem). Ethan Hawke je úžasný a Washington si doslova vykričal Oscara (ale inak je to u neho štandard)... ()

Chrustyn

Aby se nováček dostal k policii musí prožít jeden den s drsným poldou, který se nebojí vůbec ničeho a nedá se říct, že hraje zrovna podle pravidel z policejní školy. Film je spíše průměrný a stačí ho vidět jednou. Denzel Washington hraje velice dobře ale nedá se říct, že by předváděl Oskarový výkon. Více mě zaujal Ethan Hawke, který roli zelenáče zahrál velice přesědčivě. ()

SeBig

Ty dialogy v podání Hawka a Washingtona jsou dokonalý k tomu celkem drsná krimi story s paradnim rozzuzlenim. Tohle se sakra povedlo! ()

LaciLC

Pre mňa nezabudnuteľný thriller o skorumpovaných policajtoch a drogách. Celému filmu dominuje brilantný výkon vulgárneho Denzela Washingtona. Ani Ethan Hawke výrazne nezaostáva. ()

honajz

Možná kdyby to vzniklo v 80. letech a bylo by mi 15 let, pak možná. Ale tenhle film je od začátku těžká nuda, ke zvratu dojde až po hodině a čtvrt (!), a postavy se celou dobu chovají buď nereálně, nebo každou chvíli jinak. Nejvíc přehrává Denzel Washinggton, až jeho postava vypadá spíše jak z nějaké parodie (zlaté řetězy, dvě bouchačky v rukou, drsné kecy...), navíc na to, jak to měl promyšlené, to měl nakonec nějak nedomyšlené, když tam má ty frajerské kecy těsně před koncem. A pak tu máme hodné gangstery, taky hezká pohádka, no a samozřejmě úplatné poldy. Fakt film o ničem, Steve Seagal míval lepší. ()

TheEvilTwin

Ayer a Fuqua v počátcích a já až nevěřím, jak pohodový a výborný film Training Day je. Příběhově jednoduché, přímočaré, ale zajímavě spletité a po dvou hodinách mám pocit, jako bych viděl deset hodin stopáže seriálu. Herecká dvojka Hawke a Denzel byla úžasná, oběma jsem jejich role dokonale sežral a šla z nich cítit mladá dravost a jak o akci, strach o hlavní postavu nebo atmosféru není ani na minutu nouze. No napjatý jsem byl od začátku až do konce, takže nemám důvod nepřidat o tu jednu hvězdičku a jít do plné pětky. Slušný důkaz, že i film s stokrát viděným motivem dokáže dosáhnout na vrchol jen za pomoci kvalitního obsazení a filmařského intenzivního a napínavého podání. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)