Druhý dech

Československo, 1988, 14 h 32 min (Minutáž: 65–71 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Ivo Pelant

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hudba:

Karel Svoboda

Josef Abrhám, Vladimír Kratina, Naďa Konvalinková, Ivana Chýlková, Jiřina Bohdalová, Miloslav Štibich, Marek Vašut, Veronika Žilková, Stella Zázvorková, Alice Chrtková, Věra Kubánková (více)

Epizody(13)

Seriál z prostředí české vesnice. Tvůrci v něm zobrazili osudy a příběhy lidí, pracujících v zemědělství v 70. letech. Hlavní postavou je veterinář Ing. Jiří Vydra, který opouští své klidné místo na fakultě vysoké školy zemědělské, nevěrnou ženu i Prahu. Odchází na vesnici, kde přijímá místo zootechnika v nově otevíraném teletníku. Problém je v tom, že on téhle supermoderní veletovárně na telata nevěří. (Česká televize)

iz67 odpad!

Tohle je fakt ta největší hlína. Rozhovory o ničem, skutečnost skutečná jako Star Trek. S ještě větším zoufalstvím, když víte, co Bočan udělal v 60. Vrcholem je sexuální scéna Chýlkové s Klemem v díle 'A byla svatba...'. Netušené sexuální know-how. ()

Danulinda

Děj tohoto filmu se točí kolem prostředí (na pohled velmi krásných zvířat) kraviček, přičemž jde o zcela realisticky vykreslený pohled na život několika rodin a jejich soukromých i pracovních problémů. Scénáristicky není tomuto filmu co vytknout a když k tomu připočtu naprosto věrohodné výkony našich starých dobrých herců a výtečnou hudbu, jež popisuje zcela přesně a výstižně jednotlivé scény, je to na plný počet bodů. Docela by mě zajímalo, jak by ti, co toto nadprůměrné dílo zhodnotili jako odpad, hodnotili dnešní vymývárny mozku typů Růžové zahrady, VKV apod., kde kromě umělých a velmi často až trapných hereckých výkonů jde dějově stále o to samé (kdo s kým) :-) . ()

Kokutek odpad!

V dnešním díle, mimo jiné, soudružka Turečková ukradla 2 konzervy ananasu, průšvih jak sviňa, soudruh inseminátor Skamene se hrabal ve vagíně krávy, chlupatej Abrhám souložil s Chýlkovou a to všechno v děsně srandovních oblečcích. Myslet si můžeš co chceš, ale hlavně nic neříkej. ()

martins

Nenapsal to Jaroslav Dietl a není to ještě Gottwald či Rodáci, takže 2*. Výborné herecké obsazení, úvodní melodie a zpěv Dalibora Jandy. Méně je možná více a k J. Abrahámovi by to chtělo jinou herečku, padesátiletí P.Čepek a pí. J Hlaváčová znovu rodiči?a ani ta kritika zemědělství a JZD není taková, jak se snažil scenárista v roce 1990 namluvit. Zákony pohybu o 12 let byly mnohem kritičtější.. ()

Cibulka_C

Pravděpodobně jsem se do tohoto seriálu zamilovala. 🤍 Ani nevím proč, ale pohltil mě už v prvním díle větou „Bláto se přece chová jinak než telecí hovno!“. Sice je to socialistický seriál s dávkou socialismu, ale rozhodně není tak špatný, jak někteří říkají. 🙌🏻 Měl skvělé a docela napínavé zápletky, které každým dílem gradovaly výš a výš. Krásně nám přiblížil soudruhování v zemědělském odvětví, kterému se v té době dařilo a musím říct, že vidět v jednom seriálu tolik přímých porodů krávy se jen tak někomu nepovede. - Takže zde je možnost. 👌🏻👀 Všichni herci byli naprosto skvělí. Seriál byl opravdu nabytý těmi nejlepšími hereckými hvězdami a kromě Josefa Abrháma, který se mi do role silně nehodil (asi ho mám prostě navždy zažitýho jako doktora Blažeje a nějakej inženýr Jiří Vydra mu prostě nesedl), mě uchvátili všichni. Jen bych ráda dostala vysvětlení ohledně jakési slovenské kreace Veroniky Žilkové, která se pokoušela mluvit slovensky tak moc, že nakonec mluvila česky. Vladimír Kratina, drsňák jako vždycky, byl sice, ✨drsňák jako vždycky✨, ale k tomu všemu se prolínal i do velmi citlivé postavy. Každá z postav vlastně měla svůj příběh, který se ale vždycky točil kolem teletníku nebo později i kravína. Je to rozhodně zajímavý seriál, který mě bavil. Není to nic náročného, jen obyčejný lidský život, který občas bývá pěkně složitý. Doporučuju! 🙌🏻 ()

J.Mayen odpad!

Nahodou běželo na TV Joj a já měl možnost vidět pár dílů. Žena za pultem je proti tomuhle kentusu oskarovej film. Abrahám a Čepek u mě tímto klesli o další level. ()

Nerajohn

Dát něčemu odpad jenom proto, že je to módní, je úžasně jednoduchý. Kdyby si každý z vás, kdo si poprvé zobrazil stránku s tímhle seriálem, nevšiml šedé barvy a 26 %, a nenechal se tak dopředu ovlivnit.... Seriál není žádná modla, Abrhám očividně trochu trpí, ale jinak to zase taková slátanina není. Vydržel jsem naprosto bez problémů až do konce a to i proto, že Kratina, Husák, Štibich nebo dvojice Dlouhý-Svobodová jsou tak trochu nepřehlédnutelní. PS: Vašutova největší svině je v díle Portrét duše v Dobrodužství kriminalistiky. ()

gezper

Šílená komunistická agitka natočená paradoxně těsně před revolucí: plné krav, známých českých herců, kravských lejn, znamých českých hereček a úspěchů v živočišné výrobě vůbec. Zajímali by mě pohnutky Abrháma, Chýlkové, Vašuta, Kratiny, Bohdalové, Konvalinkové, Zázvorkové, Žilkové, Dlouhého, Husáka, Brzobohatého, Sováka, Čepka, Bláhy, Nového a spousty dalších se v takovémto paskvilu objevit, btw. hudba K. Svoboda. No zkrátka je to téměř pořád o hovně. Jedna slabá hvězda čistě jen za pár snažících se herců. [10%] ()

rigby

Seriál z vesnice s Abrhámem v hlavní roli! Proč ne, to by nemuselo být špatné... Ale... 75% seriálu jsou důležité hovory o kravách, zbytek hodně laciná a nekompaktní telenovela s naprosto děsivými hereckými výkony. Na třináct dílů jsem nějak postrádal příběh, kterého by se mohl divák alespoň trochu zachytit, aby se z toho hovězího nezbláznil. ()

VLADEK

Jo na tuto perlu jsem málem zapomněl. Všichni zúčastnění, od pana Bočana, p. Pelanta, p. K.Svobody a hereckého ansámblu by měli všechny vydělané peníze dát na charitu. ()

Lojz@

Perfektní seriál z prostředí JZD a nově postaveného kravína (mimochodem, chudáci krávy, žít v betonovo - kovovém koncentráku, to je hnus). Miluju komunistické seriály a tenhle stihli soudruzi natočit ještě na poslední chvíli, než to velkolepé dílo padlo. ()