Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

Xylobalsam

Strhujici drama. Hodne lidem se nelibi milostny pribeh, ale podle meritka romantickych filmu je dobry. Nicmene petka hlavne za vizualni stranku posledni hodinky. ()

Djibril

Zbytečně přeceňovaná dlouhá nuda.Vzpomínám si,že už tenkrát v kině jsem byl asi jediný,kdo ke konci filmu nebrečel a byl rád,že už to má za sebou.Tento pocit mě neopustil ani napodruhé a nalonec jsem byl rád,že na konkurenci běží box. ()

Ocelot

Tenhle snímek je snad nejvíce přeceněnym snímkem v historii kinematografie. Sice Oskary které to dostalo mi připadají opodstatněné ale prostě tomu snímku něco chybí a nevím co. A abych to zjistil tak bych se na tuhle věc musel podívat jes¨te jednou a to uz bych nezvladl. ()

Sublog

Myslím si, že v tom roce vzniklo ještě pár lepších filmů (Lepší už to nebude, Tváří v tvář), takže si Titanic těch 11 Oscarů podle mě úplně nezasloužil (ocenil bych ho jen několika cenami v technických kategoriích), ale i tak se jedná o nadprůměrné dílo, které mě snad nikdy i přes nějaké výhrady nepřestane bavit. ()

jackieboy

Prostě film o Titaniku a utrpení lidí, co na něm pluli. Přidejme si romantický příběh, aby to mělo trochu šťávy, přidejme Di Capria, kterého všichni tak bezmezně milovali ještě v době, kdy nám z hlediska herectví ještě nic nepředváděl a máme hotovou polívčičku, která bude všem chutnat a všichni si budou chtít přidat. ()

Treble

Tři hvězdičky dávam protože je to celkem kvalitní film, ikdyž žánru kterej mě vůbec nezsáh. Proto ho ale nemůžu odsoudit. A navíc na konci umře DiCaprio! V reálu bych to nepřál nikomu, ale v tom fimu se na to prostě dobře kouká... ()

lapatata

Je v módě říkat, že Titanic je špatný film a že se moc nepovedl. Každý to viděl a každému se to líbilo bez ohledu na to do jaké pózy se staví a zda-li pak film kritizuje. Koneckonců za vše hovoří ocenění. V oblasti velkofilmů bude Titanic ještě dlouho nepřekonatelný. Hodně dlouho. ()

Horácius

No nejvíc mě pobavili ti, kteří píší, že Titanic má předvídatelný příběh...:)))) K tomu nemám co říct. Snad jen - 90 % ()

Švédy

Povedený velkofilm určený spíše pro žesnké publikum, který se na našich obrazovkách neustále trapně reprízuje. ()

AcHeRoN

Po profesionalnej stranke je to dobre natocene, zostrihane a ma to dobre efekty ale pre mna osobne tento film nema hodnotu - je na opacnej strane spektra mojich zaujmov. ()

Le6n

Pre mňa ďalší dôkaz toho, že to čo dostáva hromadu Oscarov a kritika sa ide zbláznit vo vymýšľaní superlatív, sa mi nemusí zákonite páčiť tiež. Po technickej stránke dokonalé, Cameron dokázal vytĺcť maximum z technických vymožeností filmového priemyslu a odviedol poriadny kus poctivej roboty (stavba kópie Titanicu a bazéna okolo kdesi v púšti ma dostala). Ale sladko-lepkavá lovestory na pozadí jednej z najväčších katastrof v dejinách moreplavby ma utvrdzuje v tom, že amíci sú schopní sprzniť čokoľvek, len aby naplnili kasy a svoje vrecká. Keď som navyše počul v kine pri záverečných scénach vzdychať ženy: Ach ako krásne Leonardo umrel, bolo mi na zvracanie. Aj takto fungujú výplachy mozgu, že sa tam utopilo tisíce ľudí je nepodstatné, lebo to je len 'křoví', ale že sa tam Leo premieňa na Mrázika, to je úchvatné. Po tomto filme u mňa Leonardo na dlhú dobu stratil akékoľvek symtapie a získal si ich späť až pri úžasnom Krvavom Diamante. Keby bol Cameron natocil hodinový hraný dokument o skaze Titanicu, má minimálne ****, takto aspoň ** za kvalitne odvedenú prácu. ()

MaideN-SK odpad!

Keď sa už niekto podrobí sfilmovať niečo notoricky známe, navyše z toho urobiť cukrovú love story, mohol by aspoň vložiť pár inovatívnych prvkov. V tomto Oscarmi ovešanom snímku s nič moc hereckými výkonmi, nič také nieje. "Vtipy" predvídateľné, kto umrie je tiež jasné... nula bodov. Prepáčte, ale naozaj nula bodov. ()

Leníci

Megalomanský film ve všech směrech - výprava, hudba, propagace. Tím vším se možná Cameron nechal unést a trochu zapomněl na nějaké to hřejivé teplo (možná to má za následek teplota oceánu). Ovšem scéna: "Je mi zima,Rose" se naprosto skvěle paroduje. ()

Tenoch

TENHLE FILM NEMUZE NIKDO OZNACIT ZA PRUMERNY.NESNASIM KRITIKY.ZKUSTE SI TO NATOCIT A POTOM PISTE KOMENTARE. Je to ve svem zanru Masterpiece ()

Marduk665

Fakt pekny film.Prvikrat som ho videl ako maly chlapec a este som mu celkom nerozumel ale ked som si to pozrel teraz v telke tak je to fakt dobry film. ()

vykyn

Naprosto zasloužené ovace a vavříny pro tento film..Geniální skloubení romantického příběhu hollywoodského střihu s naprosto strhující a autentickou dokumentaristikou zkázy Titaniku..určitě jeden z nej filmů všech dob..a caprio s winsletovou tam rozhodně nebyli obsazeni náhodou..později dokázali,že to jsou vynikající herci,kteří nepotřebují takovou propagandu..ale určitě jim to pomohlo..to nepochybně..těžko,ale dnes někdo může říci,že caprio je jenom ten z titanicu..jenom hrál v jednom z nejlepších filmů historie,který se trefil snad do všech vkusů a nároků.. ()

Jig

Titanic? Titanic. Titanic! Tak áno. Jeden z luxusných filmov a jeden z najkrajších takisto. Len keby to tí herci dotiahli. Na druhej strane je krásne vizuálne spravený a hudba bola taktiež vynikajúca. Smiech, láska a dojemný koniec do seba krásne zapadli a vytvorili ďalšie umelecké dielo Camerona. To, čo mi ale najviac vadilo boli hlúpe činy a slová, no bohužiaľ som sa nedostal k originálnemu zneniu, takže ťažko posudzujem. Ale som taktiež rád, že je v mojej zbierke. ()

parabella

nadherna je scena ked leo kresli kate nahu :D no co uz proste tam je to take velmi intimne a pritom umelecke. ale samozrejme cely film ma toho vela do seba ved je to titanic! ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara