Film nemusí disponovať nutne dokonale prepracovaným scenárom pokiaľ dokáže zaujať aj inými aspektami. A Titanicu sa to darí vrcholne - po technickej stránke bezchybné predstavenie so strhujúcou atmosférou ale má v sebe aj kus srdca a postavy, ktorých osudy nemôžu nezaujatého diváka nechať chladným. Doteraz mi skutočne nie je jasné, prečo je tak nadčasový príbeh a jeden z najkrajších romatických príbehov všetkých čias prijímaný tak kontroverzne.(17.2.2007)

• Hal_Moore

Hodnocení typu "tohle je nejlepší film, který jsem viděl(a)" atd... jsou velmi často slýchané, ale já si myslím, že jsou hodně nadnesené pro tuhle love story o Winsletové a DiCapriovi. Lidé, pro které je tohle ten nejlepší film co viděli nejspíš moc filmů neviděli. Titanic má skvělé vizuální efekty, ale příběh je velice předvídatelný a charaktery velice slabé, nevýrazné, ničím nezajímavé pro průběh celého filmu. Jsou jakésik "neživé". Nejlepší film roku 1997 je samozřejmě L.A. Přísně Tajné a je ostuda, že nedostal více Oskarů. Ale takový je život. Ty skutečně nejlepší filmy jsou opravdu na Oskary "ne dost dobré". Viz například Vykoupení z věznice Shawshank (7 nominací, 0 Oskarů).(19.6.2005)

Scénář: James Cameron .. 70%. Proč tohle hodnocení? Určitě něco ubrala 72cm TV respektive to, že jsem Titanic neviděl v kině (čehož dnes právem lituji). Dále je to přeslazený scénář, ale bez něj by film určitě tolik netáhl, protože filmový Titanik se nepotápí premiérově, zato přímo velkolepě. Na druhou stranu nemohu přehlédnout úžasné zpracování, kameru, výpravnost, triky a celkový přístup k režii Camerona. Většina jeho filmů vyniká právě po technické stránce, kde i slabší příběh mnohé ustojí. Velmi působivé jsou prostřihy z vraku na vyšperkovaný model, nechybí několik vtipných a spousta dojemné scén a věřím, že časem tento snímek i u mě dozraje do absolutoria, protože tento film s každým rokem a dalším zhlédnutím jen a jen zraje! Napoprvé jsem viděl jen pasáž od srážky s ledovcem, protože víc mě nelákalo - na podruhé to také nebylo kompletní, jenže teď jsem to viděl už asi po páté a z původních tří zvedám na čtyři hvězdičky. (1.1.2007)(7.3.2005)

Absolutní filmová špička. Nejlepší romantické drama jaké, kdy bylo natočeno, vynikající režie, skvělí herci, božská hudba (pro mě nejlepší soundtrack, co byl kdy vydán). Titanic je jeden z největších projektů, který se opravdu povedl a vždy se na něj rád podivu. Filmu nic nechybí. Je v něm láska, drama, napětí. A celé to má neuvěřitelný spád. Cesta na Titanicu ani nemohla být lépe zpracována. Dávám jasných 5 hvězdiček. Nejsem nelida abych takovémuto mistrovskému dílo dával tři hvězdičky a házel ho do kategorie teenagerovských komedií. To snad ani nejde.....(1.8.2007)

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::Film, který nestárne a nikdy ani nezestárne. Jeden z nejkrásnějších a nejlepších filmů na světě ! Prostě krása ! Cameron nám už dnes nemusí nic dokazovat, on je opravdu bůh ! A ne jenom on. DiCaprio patří mezi nejlepší herce současnosti a v tomto filmu nám to dokazuje a skvělě mu u toho sekunduje Kate Winslet. Prostě nádherný film, který zcela oprávněně získal Oscara ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: P.S.: Koho Titanic nedojal, ten nemá srdce a duši.(20.9.2007)

• - Všechny sesterské lodě Titanicu se měly jmenovat podle tří ras z řecké mytologie - Olympové, Titáni a Giganti. Gigantic byl však po potopení Titanicu přejmenován na Britannic. (Janzic999)

• - Spoiler: Fanoušci filmu si udělali maketu kusu nábytku, na kterém Rose (Kate Winslet) přežila a dokázali že by se tam 2 lidé bez sebemenších problémů vešli. (KREI)

• - Když se Titanic potopí a námořníci ve člunech hledají živé lidi, svítí si na cestu dlouhými baterkami, které v té době neexistovaly. (Janzic999)