Velkofilm se vším všudy, čímž myslím hlavně to, že u takovýchto projektů často přebíjí vizuální stránka samotný děj. Zde to není dotaženo až do extrému, přesto ale pokud bych chtěl o ději něco napsat, napadá mě jediné slovo - plochý. Ale přesto patří Titanic mezi povedené filmy, a to právě díky své působivosti co se týče efektů. Rovněž hudební složka je nepřeslechnutelná a spoluvytváří kus atmosféry, kterou nestihl dotvořit Cameron-scénárista při psaní příběhu.(20.3.2003)

It has 11 f*cking Oscars, guys! A není divu, protože Titanic útočí na každou možnou frontu. Snad všechny strhne příběhem strašlivé katastrofy, geeky do historie potěší akurátním zpracováním, fandy efektivní podívané zase všemi těmi triky a dalšími srandičkami nejen po srážce, a nás, nekonečné romantiky, dostane ultimativním příběhem mladé lásky, které osud do cesty staví všeljaké překážky, ať už ďábelského Billyho Zanea nebo několik tun zmrzlé vody, a bohužel pro Rose a Jacka se nejedná o jahodové Calippo v nadživotní velikosti. Mhmm, jahodové Calippo.(31.12.2010)

„Ženské srdce je hlboké, ako oceán. Teraz ale už viete, že Jack Dawson existoval – a zachránil ma vo všetkých spôsoboch, v akých len človeka možno zachrániť. A ja nemám ani jeho fotku.“ Toto už nie je film. Toto je majestátny kinematografický kolos. Kráľ Cameron stvoril magickú oslavu pohyblivých obrázkov, ktorá presahuje žánre, hoci nezabúda byť plnohodnotným „len“ katastrofickým filmom, špičkovou "iba" historickou drámou a nádhernou "len" romantikou (s najprecítenejšou erotickou pasážou roka). Geniálna vizuálna stránka, famózne pozadie vzniku filmu (prekročenia pôvodne stanoveného – beztak nie malého – rozpočtu, Cameron vzdávajúci sa honoráru lebo „verí svojmu projektu“, štúdio preventívne sa pripravujúce na bankrot), vynikajúce herecké obsadenie (DiCaprio, Winslet, Zane, Paxton, Stuart, Fisher, Hill, Hyde, Warner), fantastická Hornerova nad-hudba (vrátane krehkej pesničky Celine Dion) a príbeh, ktorý svojou úprimnou láskou dvoch mladých ľudí trhá srdce. Na konci, keď Rose hádže drahokam do oceánu a my vidíme čierno-biele fotky na koni, nezostane jedno oko suché. Súčasnosť. Ponorka skúma vrak nepotopiteľného Titanicu. Mrazivo tichá morská hĺbka, čudné ryby. Jedna chyba a výskumníci sú mŕtvi behom stotiny sekundy. Bledé svetlo odhaľuje piesok, z ktorého trčia tu starodávne dioptrické okuliare, tam tvár porcelánovej bábiky zo začiatku 20. storočia. Keď sa kamera obtrie o zvyšky klavíra, zamarí sa nám, že sme práve začuli dávnu ozvenu kláves. Toto už nie je atmosféra. Toto je skutočnosť. Kino Považan NMnV 1998 (5krát!)(24.10.2004)

Titanic som dakedy vôbec nemusel. Pre 10 ročné decko to bolo v kine prvú hodinu a pol veľké nudné utrpenie. Z nudy ma vytrhlo len pár šteklivých scén a druhá dynamickejšia polovica. Tak ma tie tri hodiny vtedy vyšťavili, že som spal takmer dva dni. Teraz po rokoch mám už k tomu filmu viac pochopenia. Oceňujem režisérove nápady a už ani prvá polovica mi nepríde taká nudná. Človek si už všíma po tých rokoch aj iné veci. Výprava je veľkolepá a film je plný detailov.(5.8.2011)

Absolutní filmová špička. Nejlepší romantické drama jaké, kdy bylo natočeno, vynikající režie, skvělí herci, božská hudba (pro mě nejlepší soundtrack, co byl kdy vydán). Titanic je jeden z největších projektů, který se opravdu povedl a vždy se na něj rád podivu. Filmu nic nechybí. Je v něm láska, drama, napětí. A celé to má neuvěřitelný spád. Cesta na Titanicu ani nemohla být lépe zpracována. Dávám jasných 5 hvězdiček. Nejsem nelida abych takovémuto mistrovskému dílo dával tři hvězdičky a házel ho do kategorie teenagerovských komedií. To snad ani nejde.....(1.8.2007)

• - V scéne, keď sa Titanic potápa a ľudia nastupujú do záchranných člnov, má jeden z pasažierov na ruke digitálne hodinky. Titanic sa potopil v roku 1912, teda dlho predtým, ako sa objavili digitálne hodinky. (Spyros)

• - Titanic měl ve skutečnosti dvě sesterské lodě - Olympic a Britannic. Obě havarovali stejně jako Titanic. V září roku 1911 narazil 110 metrů dlouhý křižník Hawke do Olympicu v přístavu v Southamptonu. Olympic se však i přes velkou díru na pravoboku udržel na hladině. Britannic ale neměl takové štěstí jako Olympic. V roce 1916 najel na německou minu a potopil se. (Janzic999)

• - Titanic dal postaviť najznámejší americký bankár pred prvou svetovou vojnou J.P. Morgan. Pôvodne sa mal zúčastniť aj prvej plavby, ale nakoniec pre chorobu necestoval. Jeho rezervované izby B52, B54 a B56 obsadili Caledon Hockley (Billy Zane), Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) a Ruth DeWitt Bukater (Frances Fisher). Morgan si týmto rozhodnutím zachránil život, ale predĺžil ho iba o rok, nakoľko už v roku 1913 zomiera počas spánku v talianskom meste Rím a to vo veku 75 rokov. Jeho majetok bol v deň smrti odhadovaný „iba" na 80 miliónov amerických dolárov, nakoľko po potopení Titanicu, zasiahla jeho dcérsku spoločnosť White Star Line finančná katastrofa. Po zverejnení výšky majetku najbohatší muž sveta John D. Rockefeller poznamenal: "Myslím, že nebol ani bohatý muž". Majetok zdedil syn. (MFJD)