Snad nejznámější katastrofický a romantický film. Myslím, že ho ani nejde neznat a nemít rád. Čím jsem starší, tím se mi víc líbí a tím víc u něj pláču. Celkově ve mě Titanic vzbuzuje něco vyššího. Možná i proto, že jsem se narodila 15. dubna :-)) A Leo s Kate byli naprosto úžasní..pro mě je Titanic nadčasový film.(11.2.2011)

Není to špatnej film, to určitě ne. I když bych tomu ani neříkal nejlepší nebo výborný film. Spíš jen ideální kombinaci romatiky a akce. Spousta věcí je tu totiž strašně klišovitejch (ani nevím kde začít, třeba hlavní hrdinové, konečná záchrana Leem, milostná scéna, záporák, hledač pokladů apod). Ale přesto musím říct, že se mi to líbilo. Film sice celou dobu tlačí na pilu, reálií se drží jen velice volně a v nejdůležitějších momentech (například že ze třetí třídy se dostalo snad jen pár desítek pasažérů, jinak všichni byli mrtví už ve chvíli, kdy se na horních palubách začali teprve srocovat ostatní bohatší, dále třeba ta honička po nitru zatopené lodě - to opravdu nežeru, že by se do první třídy dostal kdokoliv z nižších je taky pěkná volovina, a navíc ta Molly Brownová v podání Kathy Bates - ta vůbec nebyla taková milá, ale jen vypočítavá mrcha, protože se z ní stala proslulá mediální hvězda a tu přezdívku o nepotopitelnosti si vymyslela sama). Pravda však je, že kdybych si ten rok měl vybrat mezi Lepší už to nebude a tímto dilmem, vybral bych si na ty Oscary Lepší už to nebude. Titanic je přeci jen spíš jenom na oko a na city, ale tamto je trošku hlubší. Ale jako zábava se to dá, a taky touha po lásce, která v každým dřímá ať už chce či ne. No, díky bohu, že už mi ty blond vlasy odrostly, jinak bych se vydal na dno Atlantiku a začal hledat DiCapria. :D(3.2.2006)

|| Scenár: James Cameron | Hudba: James Horner | Produkcia: James Cameron, Jon Landau | Distribúcia: Paramount Pictures (USA), 20th Century Fox (International) | Štúdio: 20th Century Fox, Paramount Pictures, Lightstorm Entertainment | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 1,843,201,268 $ ||(2.7.2011)

Na prvních pár zhlednutí v TV umírněné nadšení díky všední rádoby nevšední love story, ale nyní po 12 letech a po čerstvém (a v mých očích o chloupek horším) Avatarovi v krevním oběhu konečně doceňuji Titanic naplno... Omamné kamerové záběry, pompézní výprava, působivý příběh s mladičkým a nevinným párem v centru, jejichž několik vskutku nádherných momentů se zarývá i do mého "dřevorubeckého" srdce... Mno, zkrátka stejně jako znamenal Titanic monument mezi plavidly, představuje i Cameronův Titanic monument v kinematografii velkofilmů. 9/10(13.12.2006)

Pro mnohé kýčovitý romantický snímek na pozadí velké katastrofy, pro mě skvělý katastrofický film s vedlejším milostným motivem. Pro mnohé prachsprostá komerce, já si myslím, že tohle téma by nezávislý režisér s ruční kamerou zpracoval asi těžko. Obecné filmové povědomí mě u tohohle filmu zcela míjí a vůbec mi tak nebrání abych si tuhle dokonalou a do detailů propracovanou filmařinu skvěle užil.(28.4.2005)

• - Při scénách, ve kterých zatopí ledová vlna pokoje Titanicu, se museli herci extrémně soustředit, protože se mohly natočit jen jednou. Většina kulis a vybavení se vodou skutečně zničila. (Tessy98)

• - V roce 1985 objevili průzkumníci Robert Ballard a Jean-Louis Michel vrak Titanicu v hloubce přibližně čtyři kilometry. Příď a záď jsou od sebe vzdáleny 650 metrů. (Janzic999)

• - Dnes již z účastníků katastrofy nežije nikdo. Poslední žíjící osobou byla Milvina Deanová, která zemřela 31. května 2009 a na Titanicu cestovala jako devítitýdenní kojenec. (Janzic999)