Příběh je strašná sračka,Leo nehraje(jako vždy),Cameron v minulosti natočil něco lepšího,závěrečné dvouhodinové potápění mělo být napínavé ale bylo uslzené,patetické,ale hlavně nudné a nezvládnuté(jak herecky tak režijně),dialog v severním ledovém oceánu si tvůrci mohli odpustit(je to ještě nudnější,zdlouhavější a ufňukaňukanější než potápění),nefungující scénář který je tak strašně zdlouhavý že by...Nebudu raději pokračovat.Tak proč***?No protože je to tak smutné.Fňuk fňuk.A protože někteří herci mě fakt dojali(kapitán,orchestr,konstruktér Titanicu).(16.3.2003)

Na prvních pár zhlednutí v TV umírněné nadšení díky všední rádoby nevšední love story, ale nyní po 12 letech a po čerstvém (a v mých očích o chloupek horším) Avatarovi v krevním oběhu konečně doceňuji Titanic naplno... Omamné kamerové záběry, pompézní výprava, působivý příběh s mladičkým a nevinným párem v centru, jejichž několik vskutku nádherných momentů se zarývá i do mého "dřevorubeckého" srdce... Mno, zkrátka stejně jako znamenal Titanic monument mezi plavidly, představuje i Cameronův Titanic monument v kinematografii velkofilmů. 9/10(13.12.2006)

Titanic má to štěstí, že jsem na něm byl kdysi jako jedenáctiletý puberťák v kině a musím říci, že jsem se rozhodně nenudil, i když i už tehdy mě zrovna nepřesvědčil scénář a většina hereckých výkonů (příjemnou výjimkou dle mne byl Kate Winslet). Poslední dobou už však mám Titanicu po krk, zvláště když ho takřka každý týden dávají na satelitu, kde si ho přehazují RTL, VOX a Kabel1 a naposledy ho dávali dokonce po poledni; taková to bývala pecka. Pamatuji si, že když běžel poprvé v televizi (na RTL), mohly se nejprestižnější německé firmy porvat o sebemenší ždibečky reklamního času a samotný film se kvůli reklamám protáhl na dobrých 250 minut... Kde ty časy jsou?(26.3.2005)

Ať ho lidé nesnáší sebevíc tenhle film (který trh jako první miliardovou hranici a stal se nejúspěšnějším filmem historie) je úžasný. Skrývá v sobě všechny kouzla potřebná k podmanění davů. James Cameron navždy potopil ne titanic, ale všechny ostatní a dokázal, že on je jedním z nejlepších režisérů všech dob. Celých 194 minut filmu je nabito romantikou, perfektními herci, pro které to většinou znamenalo raketový vstup mezi hereckou elitu a každý s tímto otřesem kariéry naložil jinak.(5.6.2004)

Velkofilm, ještě aby ne. Příjde mi to ale, že jak samotná loď, tak samotný film postihnul stejný nebo alespoň obdobný problém. Velké naděje, velké očekávání a pak strmý pád. Problém je, že právě u tohoto filmu jsou lidi, kteří ho milují a lidi kteří ho haní. Já osobně ho mám rád, ne zas natolik, že bych byl zblázněný Leonardem nebo Kate, ale tím, jak je natočený. Jeden z nejdražších, dříve i nejdražší film, který byl, kdy vůbec natočený v Americe se stal úspěšný, vydělal si na sebe, ještě aby ne. Tvůrci ho točili za tím cílem, jak velký titán byla loď v té době, tak monumentální musí být film v té době a také se tak stalo. Není chvíle, kdyby se o tomto filmu nemluvilo i dnes. Věrohodně ukázal poslední chvilky na lodi, které nebylo souzeno. Hlavní je, že já se bavil.(24.2.2005)

• Kate Winslet

• - Při scénách, ve kterých zatopí ledová vlna pokoje Titanicu, se museli herci extrémně soustředit, protože se mohly natočit jen jednou. Většina kulis a vybavení se vodou skutečně zničila. (Tessy98)

• - Značka volání o pomoc Titanicu byla označena písmeny MSG, představující zkratku slov Master's Service Gram. Označovali se jí zprávy vysoké důležitosti, které musely být doručeny přednostně kapitánovi nebo na můstek. (Michael2807)

• - Automobil, ktorým prišla Rose (Kate Winslet) do prístavu, bol Renault Enclosed Limousine z roku 1912. (Raccoon.city)