No ............ přečetl jsem si některá velmi kritická hodnocení a musím říct, že hodit tenhle film do odpadu k takovým skvostům jako je Major Maisner a tím ho dát na stejnou úroveň je trošku silný kafe. Nemusí se mi líbit, ale filmařskou kvalitu (a podle mého nejen ji) má. Je to naprosto dokonale zpracované asi obecně nejznámější katastrofické téma na světě. A Cameronovi se podle mého povedlo. Já bych dal 90 %, ale když vidím ty odpady, tak si přidám :-)(28.2.2003)

Soundtrack James Horner: 1. Never An Absolution [3:03] ,2. Distant Memories [2:22] ,3. Southampton [4:03] ,4. Rose [2:52] ,5. Leaving Port [3:26] ,6. Take Her To Sea, Mr. Murdoch [4:31] ,7. Hard To Starboard [6:52] ,8. Unable To Stay, Unwilling To Leave [3:56] ,9. The Sinking [5:05] ,10. Death Of Titanic [8:26] ,11. A Promise Kept [6:02] ,12. A Life So Changed [2:13] ,13. An Ocean Of Memories [7:57] ,14. My Heart Will Go On (Love Theme) - Celine Dion [5:10] ,15. Hymn To The Sea [6:26],(11.5.2011)

Velkolepá, výpravná romance, blockbuster, který se zapsal novou kapitolou do filmové historie. Velkofilm, který přepisoval dějiny:) Snad nejznámější tragický příběh lásky na filmovém plátně v podání klasických Hollywoodských postupů. Spojení nenaplněné love story, výpravy, triků a hudby, na pozadí největší lodní katastrofy. Nemluvě o dokonale provedeném Titaniku, na kterém si dal James Cameron skutečně záležet. Dokonce i příbory do detailů "okopíroval" od původních. Samozřejmě je toho nespočetně, ti, co se o Titanik zajímají, tak vědí. Takže ***** za tu legendární, nádhernou a nepotopitelnou loď, za její ohromující a nepřekonatelné zpracování, za excelentně k sobě padnoucího sexy mladého Leonarda DiCapria a nádhernou Kate Winslet a za magickou, krásnou a neobyčejně působivou hudbu v podání Jamese Hornera, při které mě pokaždé mrazí. A v neposlední řadě též za fascinující technickou i vizuální stránku. Titaniky jsou jen dva. Ten opravdový, ležící ve tmě na dně Atlantického oceánu a který známe jen z obrázků a dokumentů, a ten Cameronův. A jeho nezměrný kus tvrdé filmařiny a perfekcionismu, který do svého životního díla vložil. On ji znovu oživil. Díky němu se můžeme kochat na tuto krásnou loď a poznáme tak, čím pro lidi byla. Co znamenala pro tehdejší dobu a co znamená dnes. Postavy, které na něm skutečně cestovaly: Thomas Andrews, Bruce Ismay, Straussovi, John Jacob Astor, Benjamin Guggenheim, Molly Brown. Posádka: Lightoller, Murdoch, kapitán Smith. Lodní orchestr. To vše jsou osoby, které se staly legendami díky jedné noci. Zde jsou to sice vedlejší, ale pro film neméně důležité postavy, které by tady rozhodně chyběly. Fenomenální postavy slizkého hajzla Caledona Hockleyho (pravděpodobně životní role Billyho Zanea:) a jeho komorníka s "pohřebním výrazem" Lovejoye (skvělý David Warner). I ve filmu skončí Titanic tak, jako před více, než sto lety. Jako Cameronův snímek se však nepotopil, šťastně doplul až do konce a zakotvil jako jeden z nejlepších, nejslavnějších a nezapomenutelných snímků světové kinematografie. A to nejen komerčně. Zpracování jeho plavby a hlavně oné osudné noci zřejmě už nikdo nepřekoná. Titanic byl symbolem roku 1912 a varováním do budoucích let. Tento filmový byl symbolem roku 1997 a nespočetně mnoha let, které přijdou poté. Žádná jiná loď se ve své velikosti, významu a legendě nikdy k Titaniku nedokáže byť jen přiblížit. A žádný film se nevyrovná tomuto Cameronovu kolosálnímu zpracování. Tím vším, co tento parník byl, tak tím vším je i tento film. A je opravdu nepotopitelný. White Star Line. Southampton. Mávající lidé. Honosně oblečení boháči a chudí pasažéři třetí třídy. Schodiště s andělíčkem, skleněná kopule, křišťálový lustr. Hlídka ve strážní věži (LEDOVEC! PŘÍMO PŘED NÁMI!), Murdoch na přídi lodi, která se neúprosně přibližuje ke své zkáze (DĚLEJ, OBRAŤ SE, DĚLEJ!), chlapík ve strojovně, právě si dávající polévku (ZPĚTNÝ CHOD!), topiči v kotelně prchající pryč (ZAVŘETE REGULÁTORY, ZAVŘETE JE!), obrovské komíny padající do ledové vody, kapitán Smith na můstku, Thomas Andrews naposled nastavující hodiny, vztyčená loď, tyčící se do nebes jako hrozba, lámající se na dvě části. Parník padající na dno a zarývající se do bahna. Davy lidí v ledové vodě, čekající na záchranu, která nepřišla. Východ slunce, klidná hladina, odnášející na svých vlnách pár záchranných člunů (NEZBÝVALO NÁM NIC, NEŽ ČEKAT). Jack a Rose, setkání na zádi (JESTLI SKOČÍTE, BUDU MUSET SKOČIT ZA VÁMI), malba, okamžik na přídi (JÁ LETÍM, JACKU), romance v podpalubí a konečný slib. Toto vše a spousta dalších nezapomenutelných momentů a dialogů, které zná spousta fanoušku nazpaměť, dělají Titanic tím, čím je. Tímto snímkem se mu dostalo té nejvyšší a nejdokonalejší pocty, jaké mohlo. Ve významu, obrovitosti a symbolice. Na závěr musím ještě vyzdvihnout excelentní český dabing, především Michala Jagelku a Jitku Ježkovou. Bez jejího sametového hlasu si možná spousta z nás neumí postavu Rose ani představit. "Tyhlety malby prstem, byly to vyhozené peníze." - "Já na rozdíl od Cala nějaký umělecký vkus mám. Jsou nádherné, úplně jako ze sna. Pravdivé, ale nelogické." - "Kdo to maloval?" - "Nějaký Picasso." - "Nějaký Picasso, z něj nic nebude, to mi věř.":), "Znáte doktora Freuda, pane Ismayi? Jeho trefné názory na muže zaujaté velikostí by Vás mohly zajímat...", "Potopit se nemůže." - "Je ze železa, pane, ujišťuji Vás, že může. A potopí se, to je matematická jistota.", "Myslím, že se na první stránky dostanete, pane Ismayi.", "Pane Andrewsi, viděla jsem ten ledovec, a vidím Vám to na očích, řekněte mi pravdu..."(1.1.2006)

Film nemusí disponovať nutne dokonale prepracovaným scenárom pokiaľ dokáže zaujať aj inými aspektami. A Titanicu sa to darí vrcholne - po technickej stránke bezchybné predstavenie so strhujúcou atmosférou ale má v sebe aj kus srdca a postavy, ktorých osudy nemôžu nezaujatého diváka nechať chladným. Doteraz mi skutočne nie je jasné, prečo je tak nadčasový príbeh a jeden z najkrajších romatických príbehov všetkých čias prijímaný tak kontroverzne.(17.2.2007)

Velkofilm se vším všudy, čímž myslím hlavně to, že u takovýchto projektů často přebíjí vizuální stránka samotný děj. Zde to není dotaženo až do extrému, přesto ale pokud bych chtěl o ději něco napsat, napadá mě jediné slovo - plochý. Ale přesto patří Titanic mezi povedené filmy, a to právě díky své působivosti co se týče efektů. Rovněž hudební složka je nepřeslechnutelná a spoluvytváří kus atmosféry, kterou nestihl dotvořit Cameron-scénárista při psaní příběhu.(20.3.2003)

• - Žiaden z 30 strojníkov sa nezachránil. Všetci zostali na svojich pozíciach, aby udržali chod lode, a ostatní tak mali šancu Titanic opustiť. (Raccoon.city)

• - Film trvá 3 hodiny a 14 minút. Presne toľko trvalo aj potopenie lode. (Zdroj: najky.sk) (srbak)

• - Pištoľ, ktorou strieľa Caledon Hockley (Billy Zane) po Rose (Kate Winslet) a Jackovi (Leonardo DiCaprio), bol niklovo gravírovaný Colt M1911. William Murdoch (Ewan Stewart) sa zastrelil zbraňou typu Webley Mk I. (Raccoon.city)