Není to špatnej film, to určitě ne. I když bych tomu ani neříkal nejlepší nebo výborný film. Spíš jen ideální kombinaci romatiky a akce. Spousta věcí je tu totiž strašně klišovitejch (ani nevím kde začít, třeba hlavní hrdinové, konečná záchrana Leem, milostná scéna, záporák, hledač pokladů apod). Ale přesto musím říct, že se mi to líbilo. Film sice celou dobu tlačí na pilu, reálií se drží jen velice volně a v nejdůležitějších momentech (například že ze třetí třídy se dostalo snad jen pár desítek pasažérů, jinak všichni byli mrtví už ve chvíli, kdy se na horních palubách začali teprve srocovat ostatní bohatší, dále třeba ta honička po nitru zatopené lodě - to opravdu nežeru, že by se do první třídy dostal kdokoliv z nižších je taky pěkná volovina, a navíc ta Molly Brownová v podání Kathy Bates - ta vůbec nebyla taková milá, ale jen vypočítavá mrcha, protože se z ní stala proslulá mediální hvězda a tu přezdívku o nepotopitelnosti si vymyslela sama). Pravda však je, že kdybych si ten rok měl vybrat mezi Lepší už to nebude a tímto dilmem, vybral bych si na ty Oscary Lepší už to nebude. Titanic je přeci jen spíš jenom na oko a na city, ale tamto je trošku hlubší. Ale jako zábava se to dá, a taky touha po lásce, která v každým dřímá ať už chce či ne. No, díky bohu, že už mi ty blond vlasy odrostly, jinak bych se vydal na dno Atlantiku a začal hledat DiCapria. :D(3.2.2006)

Keby sa tento film zostrihal na 40 minút, bola by to fantastická love story so smutným koncom a skvelými (a hoci ma aj ukameňujte) hereckými výkonmi Leonarda Retarda a Kate Winslet. Paradoxne najviac som sa nudil pri potápaní Titaniku, čo malo byť najfantastickejšou časťou filmu. Opäť nechápem Akadémiu a jej 11 oscarov, keď proti tomu stáli filmy ako As Good as it Gets.(27.12.2004)

Romantické drama, které při každém zhlednutí rve srdce, nenápadné vtípky, které až v divákově dospělém věku ukážou, jak komplexní Titanic vlastně je a hlavně Cameronovo životní dílo. Až s pořádným, za chvíli už dvacetiletým odstupem a odezněním posledních zbytků nezvladatelného hypu z přelomu století, lze naplno docenit velikost celé podívané. Nepotopitelné, nezapomenutelné a prakticky bezchybné. A nemám sebemenší pochyby o tom, že bude růst i dál.(30.4.2006)

Velkolepá, výpravná romance, blockbuster, který se zapsal novou kapitolou do filmové historie. Velkofilm, který přepisoval dějiny:) Snad nejznámější tragický příběh lásky na filmovém plátně v podání klasických Hollywoodských postupů. Spojení nenaplněné love story, výpravy, triků a hudby, na pozadí největší lodní katastrofy. Nemluvě o dokonale provedeném Titaniku, na kterém si dal James Cameron skutečně záležet. Dokonce i příbory do detailů "okopíroval" od původních. Samozřejmě je toho nespočetně, ti, co se o Titanik zajímají, tak vědí. Takže ***** za tu legendární, nádhernou a nepotopitelnou loď, za její ohromující a nepřekonatelné zpracování, za excelentně k sobě padnoucího sexy mladého Leonarda DiCapria a nádhernou Kate Winslet a za magickou, krásnou a neobyčejně působivou hudbu v podání Jamese Hornera, při které mě pokaždé mrazí. A v neposlední řadě též za fascinující technickou i vizuální stránku. Titaniky jsou jen dva. Ten opravdový, ležící ve tmě na dně Atlantického oceánu a který známe jen z obrázků a dokumentů, a ten Cameronův. A jeho nezměrný kus tvrdé filmařiny a perfekcionismu, který do svého životního díla vložil. On ji znovu oživil. Díky němu se můžeme kochat na tuto krásnou loď a poznáme tak, čím pro lidi byla. Co znamenala pro tehdejší dobu a co znamená dnes. Postavy, které na něm skutečně cestovaly: Thomas Andrews, Bruce Ismay, Straussovi, John Jacob Astor, Benjamin Guggenheim, Molly Brown. Posádka: Lightoller, Murdoch, kapitán Smith. Lodní orchestr. To vše jsou osoby, které se staly legendami díky jedné noci. Zde jsou to sice vedlejší, ale pro film neméně důležité postavy, které by tady rozhodně chyběly. Fenomenální postavy slizkého hajzla Caledona Hockleyho (pravděpodobně životní role Billyho Zanea:) a jeho komorníka s "pohřebním výrazem" Lovejoye (skvělý David Warner). I ve filmu skončí Titanic tak, jako před více, než sto lety. Jako Cameronův snímek se však nepotopil, šťastně doplul až do konce a zakotvil jako jeden z nejlepších, nejslavnějších a nezapomenutelných snímků světové kinematografie. A to nejen komerčně. Zpracování jeho plavby a hlavně oné osudné noci zřejmě už nikdo nepřekoná. Titanic byl symbolem roku 1912 a varováním do budoucích let. Tento filmový byl symbolem roku 1997 a nespočetně mnoha let, které přijdou poté. Žádná jiná loď se ve své velikosti, významu a legendě nikdy k Titaniku nedokáže byť jen přiblížit. A žádný film se nevyrovná tomuto Cameronovu kolosálnímu zpracování. Tím vším, co tento parník byl, tak tím vším je i tento film. A je opravdu nepotopitelný. White Star Line. Southampton. Mávající lidé. Honosně oblečení boháči a chudí pasažéři třetí třídy. Schodiště s andělíčkem, skleněná kopule, křišťálový lustr. Hlídka ve strážní věži (LEDOVEC! PŘÍMO PŘED NÁMI!), Murdoch na přídi lodi, která se neúprosně přibližuje ke své zkáze (DĚLEJ, OBRAŤ SE, DĚLEJ!), chlapík ve strojovně, právě si dávající polévku (ZPĚTNÝ CHOD!), topiči v kotelně prchající pryč (ZAVŘETE REGULÁTORY, ZAVŘETE JE!), obrovské komíny padající do ledové vody, kapitán Smith na můstku, Thomas Andrews naposled nastavující hodiny, vztyčená loď, tyčící se do nebes jako hrozba, lámající se na dvě části. Parník padající na dno a zarývající se do bahna. Davy lidí v ledové vodě, čekající na záchranu, která nepřišla. Východ slunce, klidná hladina, odnášející na svých vlnách pár záchranných člunů (NEZBÝVALO NÁM NIC, NEŽ ČEKAT). Jack a Rose, setkání na zádi (JESTLI SKOČÍTE, BUDU MUSET SKOČIT ZA VÁMI), malba, okamžik na přídi (JÁ LETÍM, JACKU), romance v podpalubí a konečný slib. Toto vše a spousta dalších nezapomenutelných momentů a dialogů, které zná spousta fanoušku nazpaměť, dělají Titanic tím, čím je. Tímto snímkem se mu dostalo té nejvyšší a nejdokonalejší pocty, jaké mohlo. Ve významu, obrovitosti a symbolice. Na závěr musím ještě vyzdvihnout excelentní český dabing, především Michala Jagelku a Jitku Ježkovou. Bez jejího sametového hlasu si možná spousta z nás neumí postavu Rose ani představit. "Tyhlety malby prstem, byly to vyhozené peníze." - "Já na rozdíl od Cala nějaký umělecký vkus mám. Jsou nádherné, úplně jako ze sna. Pravdivé, ale nelogické." - "Kdo to maloval?" - "Nějaký Picasso." - "Nějaký Picasso, z něj nic nebude, to mi věř.":), "Znáte doktora Freuda, pane Ismayi? Jeho trefné názory na muže zaujaté velikostí by Vás mohly zajímat...", "Potopit se nemůže." - "Je ze železa, pane, ujišťuji Vás, že může. A potopí se, to je matematická jistota.", "Myslím, že se na první stránky dostanete, pane Ismayi.", "Pane Andrewsi, viděla jsem ten ledovec, a vidím Vám to na očích, řekněte mi pravdu..."(1.1.2006)

Titanic je absolutní filmový zážitek, zhmotnění ryzí fascinace a emoce. Cameron je mistr ve filmové řeči i filmové technice a v tomto monumentálním snímku vypravil na cestu vlajkovou loď hollywoodské kinematografie... Ten film je tak dokonale zkonstruovaný, mnohovrstevnatě promyšlený a provedený, a přitom nezapomíná na lidské měřítko, až je to neuvěřitelné. Sice jsem vyrostl na VHSce, takže můžu potvrdit, že ten film funguje na monitoru, ale když jsem ho konečně uviděl v kině při znovuuvedení v roce 2012 (a naivně si myslel, že už mě to nemá čím překvapit), byl jsem zaražený do sedačky jako snad jen svého času u Pána prstenů nebo později u Avatara - ale přece jenom ještě o něco víc. Takže pokud se někdy objeví možnost jít zase do kina, budu první ve frontě. Nevím, jak přesně slovy vyjádřit, jak moc dokáže být Titanic přesahující a nedotknutelný a přitom intimní a přístupný. Neumím si ani představit, že by nějaký blockbuster mohl znovu dosáhnout něčeho takového.(4.9.2008)

• - Ve druhé střídě bylo 24 dětí, 93 žen a 168 mužů. Zachránilo se všech 24 dětí, 80 žen a 14 mužů. [Zdroj: stars24.cz] (Duoscop)

• - Režisér James Cameron u vraku strávil více času než jeho pasažéři. [Zdroj: Refresher.cz] (Duoscop)

• - Na palubě Titaniku bylo 60 kuchařů včetně pomocníků. Měli k dispozici 34 000 kilogramů masa, 5 000 kilogramů čerstvých ryb, 3 400 kilogramů slaniny nebo 40 000 kusů vajec. Na mytí nádobí bylo najato 36 mužů. Zbytky jídla a vůbec všechny odpadky se v té době házely do moře. [Zdroj: stars24.cz] (Duoscop)