It has 11 f*cking Oscars, guys! A není divu, protože Titanic útočí na každou možnou frontu. Snad všechny strhne příběhem strašlivé katastrofy, geeky do historie potěší akurátním zpracováním, fandy efektivní podívané zase všemi těmi triky a dalšími srandičkami nejen po srážce, a nás, nekonečné romantiky, dostane ultimativním příběhem mladé lásky, které osud do cesty staví všeljaké překážky, ať už ďábelského Billyho Zanea nebo několik tun zmrzlé vody, a bohužel pro Rose a Jacka se nejedná o jahodové Calippo v nadživotní velikosti. Mhmm, jahodové Calippo.(31.12.2010)

Titanic má to štěstí, že jsem na něm byl kdysi jako jedenáctiletý puberťák v kině a musím říci, že jsem se rozhodně nenudil, i když i už tehdy mě zrovna nepřesvědčil scénář a většina hereckých výkonů (příjemnou výjimkou dle mne byl Kate Winslet). Poslední dobou už však mám Titanicu po krk, zvláště když ho takřka každý týden dávají na satelitu, kde si ho přehazují RTL, VOX a Kabel1 a naposledy ho dávali dokonce po poledni; taková to bývala pecka. Pamatuji si, že když běžel poprvé v televizi (na RTL), mohly se nejprestižnější německé firmy porvat o sebemenší ždibečky reklamního času a samotný film se kvůli reklamám protáhl na dobrých 250 minut... Kde ty časy jsou?(26.3.2005)

Soundtrack James Horner: 1. Never An Absolution [3:03] ,2. Distant Memories [2:22] ,3. Southampton [4:03] ,4. Rose [2:52] ,5. Leaving Port [3:26] ,6. Take Her To Sea, Mr. Murdoch [4:31] ,7. Hard To Starboard [6:52] ,8. Unable To Stay, Unwilling To Leave [3:56] ,9. The Sinking [5:05] ,10. Death Of Titanic [8:26] ,11. A Promise Kept [6:02] ,12. A Life So Changed [2:13] ,13. An Ocean Of Memories [7:57] ,14. My Heart Will Go On (Love Theme) - Celine Dion [5:10] ,15. Hymn To The Sea [6:26],(11.5.2011)

Titanic nyní, když jsem ho viděl poprvé i v kině, oficiálně prohlašuju za bezchybný a při každém zhlédnutí stejně fascinující. Cameron je mistr ve filmové řeči i filmové technice a v tomto monumentálním snímku vypravil na cestu vlajkovou loď klasické kinematografie... Ten film je tak dokonale zkonstruovaný, mnohovrstevnatě promyšlený a provedený, a přitom nezapomíná na emoce a jiskru, až je to neuvěřitelné.(4.9.2008)

• Hal_Moore

Hodnocení typu "tohle je nejlepší film, který jsem viděl(a)" atd... jsou velmi často slýchané, ale já si myslím, že jsou hodně nadnesené pro tuhle love story o Winsletové a DiCapriovi. Lidé, pro které je tohle ten nejlepší film co viděli nejspíš moc filmů neviděli. Titanic má skvělé vizuální efekty, ale příběh je velice předvídatelný a charaktery velice slabé, nevýrazné, ničím nezajímavé pro průběh celého filmu. Jsou jakésik "neživé". Nejlepší film roku 1997 je samozřejmě L.A. Přísně Tajné a je ostuda, že nedostal více Oskarů. Ale takový je život. Ty skutečně nejlepší filmy jsou opravdu na Oskary "ne dost dobré". Viz například Vykoupení z věznice Shawshank (7 nominací, 0 Oskarů).(19.6.2005)

• Kate Winslet

• - Po spuštění na vodu Titanic ještě čekal deset dalších měsíců dokončovacích prací od osazení kotli a parními stroji až po zařízení interiérů. [Zdroj: stars24.cz] (Bioscop)

• - Titanic dal postaviť najznámejší americký bankár pred prvou svetovou vojnou J.P. Morgan. Pôvodne sa mal zúčastniť aj prvej plavby, ale nakoniec pre chorobu necestoval. Jeho rezervované izby B52, B54 a B56 obsadili Caledon Hockley (Billy Zane), Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) a Ruth DeWitt Bukater (Frances Fisher). Morgan si týmto rozhodnutím zachránil život, ale predĺžil ho iba o rok, nakoľko už v roku 1913 zomiera počas spánku v talianskom meste Rím a to vo veku 75 rokov. Jeho majetok bol v deň smrti odhadovaný „iba" na 80 miliónov amerických dolárov, nakoľko po potopení Titanicu, zasiahla jeho dcérsku spoločnosť White Star Line finančná katastrofa. Po zverejnení výšky majetku najbohatší muž sveta John D. Rockefeller poznamenal: "Myslím, že nebol ani bohatý muž". Majetok zdedil syn. (MFJD)

• - Winona Ryder byla zvažována do role Rose (Kate Winslet). (Bioscop)