Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

FireTight

Beru, ta romantická linka je tak trošku kýčovitá a až moc hnaná na efekt, ovšem ta mě na tomhle filmu nikdy zas tak nezajímala. Hlavní je pro mne samotná loď a způsob, jak se s jejím potopením Cameron vypořádal. A to zvládl přímo bravurně, za což jeho odvedenou práci skutečně obdivuji. Vždyť si to vezměte, jak se doslova piplal s každým detailem - propracovaná a nesmírně detailní kopie lodi, výběr herců dle podoby se skutečnými osobami, studie potopení a několik výprav za samotným vrakem... Neuvěřitelné a proto si tenhle film podle mého zaslouží pět hvězdiček. Ne za žádnou lásku mezi nějakým Jackem a nějakou Rose, ale kvůli tomu nepotopitelnému kolosu, který se po čtyřech dnech plavby potopil za dvě hodiny a dvacet jedna minut. :( ()

Baron Noktur

- "Ako sa voláte?" - "Rose ...Rose Dawsnová" Pri tomto snímku sú slová zbytočné. Jedine človek bez srdca, či človek ktorý sa hanbí za svoje city, nepochopí zmysel tohoto diela. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa podieľali na vzniku Titaniku. Ďakujem z celého srdca. Update: 3D verzia je parádna a zvyšuje zážitok z filmu ešte o nejaký ten kúsoček viac :))) ()

Anayka

Titanic si všichni zafixovali jako romantickou slaďárnu s ne zrovna šťastným koncem.... ale podle mě to především poctivý kus filmařské práce. ()

Yellyman

Nemůžu si pomoct, ale kdyby nebyl film tak perfektně řemeslně udělaný, blil bych... Slaďák a ještě ke všemu se 194minutovou stopáží? Díky, nechci... ()

Skautka

Výborné obsazení herců a zasazení jak samotného příběhu tak i hledání lodi již naši moderní technikou a příběh Rose z pohledu jí jako stařenky. Zřejmě se mnou není něco v pořádku, ale kdykoli koukám jak Leonardo mizí v hlubinách Atlantiku neukápne mi ani slzička. Tohle mě nějak nedojalo a to není dobré. Tahle scéna mohla být natočená asi trošku jinak aby ,,rozbulela" i statnýho chlapa. Ale odpověděla jsem si asi sama. Tohle jinak natočit nešlo. Promrzlá Rose mezi tisícovkou mrtvol, to moc dojemné nebylo. Ovšem co se mi na filmu líbí ze všeho nejvíc je, když se Titanic začíná potápět. Scéna jak narazí do ledovce a následný zbytek filmu nemá chybu. A odpovím na další otázku. Ano já bych pro svou lásku do té kajuty šla!!! A co vy? Bojovali byste pro něčí život? ()

10Domik10

Geniálne spracované dielo o najznámejšej lodi sveta resp. o láske, ktorá sa na nej odohráva . Ešte že rola Jacka Dowsona padla práve na Lea, pretože verím, že nik iný by to lepšie nezahral a o audioviźuálnej stránke netreba ani hovoriť, no napriek tomu som váhal medzi 4 či 5 hviezdičkami a napokon plný počet nedám kvôli niečomu, čo mi v tom filme chýba, a teraz rozmýšlam čo to je .... :) ()

marusaj

Esence důvodu, proč člověk chodí do kina. Splněný sen toho, kdo vynalezl médium zvané film. Dokonalé, strhující, emoční. ()

Armin82

No pánové a dámy, je mi po pravdě u zadnice co si kdo o tomhle filmu myslí,ale každej z vás,co dal tomuhle velkofilmu pod 50% nebo nedej bože odpad, je buď zaujatý jelito vůči některým hercům ve filmu nebo člověk absolutně bez vkusu! I když romantika zrovna není vaše numero uno,tak už jen za to,jak to Cameron natočil, normální člověk a člověk,co má trošku ve světové kinematografii přehled či dokáže ocenit filmovou kvalitu,nemůže jít pod 80% a za tim si stojim!! Pro mě je pan Cameron jeden z nejlepších režisérů všech dob a touhle věcičkou, mě v tom jen utvrdil!!Když pominu ,,typickou´´americkou lovestory(určitě na kvalitě filmu neubírá ani prd),která se stává v amerických velkofilmech skoro pravidlem,je tohle opravdu veledílo!Katastrofa Titanicu mě fascinovala od dětství a vždycky jsem si říkal,jak to mohli takhle podělat,že šlo 2200 lidí do ledové vody a zhruba 1500 z nich v ní našlo smrt a James Cameron nám to názorně ukázal...luxusně zpracované,nejlepší možná ukázka toho,jak se Titanic potápěl,naprosto dokonalá hudba a ta atmosféra??Úplně jsem se chvílema dokázal vžít a vcítit do lidí, co byli tu osudnou noc na palubě a to podle mě dokáže jen Cameron :)..sympaťák Victor Garber,kterého znam ze seriálu Alias,Billy Zane v roli povrchního milionáře,kterému záporné role sedí(typickým příkladem film Tři),suprová Gloria Stuart v roli stárnoucí Rose,bezchybná Kate Winslet a Dicaprio, ač už měl za sebou nejeden natočenej film, si tímhle pěkně odstartoval kariéru,protože teď natáčí jednu pecku za druhou. Pro mě je tohle výborná podívaná a těch tří hodin u filmu jsem nikdy nelitoval!! James Cameron se nesmazatelně zapsal do historie filmových režisérů a filmového průmyslu vůbec a o některých jeho filmech se bude mluvit ještě za 100 let a TITANIC bude bezesporu jeden z nich--->jednoznačných a neomylných 100%!!! ()

eMatt

Pokud máte možnost jít na remasterovanou verzi neváhejte. Znovuuvedená verze je lepší! 3D efekt byl zde snad nejlepší co jsem u filmů zažil, což mě dosti překvaiplo. Přidává filmu ještě větší emoční napětí a film také vypadá jako nově natočený, krom pár scén kde vydíte neostrost obrazu či jiný neduh. Dabing zůstal stejný a myslím si že není vůbec špatný. Podtrženo Cameronovým příběhem ... dostalo mě to! ()

Mira90

Na x-tý pokus viděno v kině a dokonce i v 3D. A musím říct, že tento spektákl si 1) zaslouží každý investovaný dolar, 2) zaslouží každý vydělaný dolar. ()

Black-star

Skvělé provedení, supr kostýmy i výprava. Pěkný film a ve 3D je zase o stupeň lepší, (scéna kdy se záď potápí je naprosto dech beroucí) A ať si říká kdo chce co chce o hereckých výkonech a trapnosti příběhu. Je to prostě povedený kousek na který se dá dívat znovu, hodnocení je toho důkazem! ()

Sophia

Samotný film samozřejmě žádnou kritiku nepotřebuje - dle mě je umístěn jako jeden z nejlepších na světovém žebříčku !!! Skvělá kamera, Cameronova režie, báječné herecké obsazení (DiCaprio, Winslet) a především hudba Jamese Hornera je neuvěřitelná ! ()

Colour

Pán Cameron si zrejme kedysi povedal: "Natočím film o Titanicu. Naplním ho efektnými scénami a bude to pastva pre oči. Lenže čo príbeh? Láska, to je dobré." Aby som Kráľovi sveta nekrivdila, bolo skutočne sa na čo dívať. Dokonale krásny Titanic, ohurujúce interiéry, kostýmy, hudba, k tomu myšlienka na zamyslenie (čo je lepšie? bohatstvo a nuda alebo chudoba a zábava?) a vynikajúce zobrazenie potápajúcej sa lode... Hlavní herci boli sympatickí, no vzťah som im neverila, až na scénu v aute. Vadilo mi i rozdelenie postáv na len kladné a len záporné. Ďalším sporným bodom je dĺžka, film nenudí, plynie si svojím tempom, no okresanie by mu určite prospelo. Z filmu som mala veľmi dobrý pocit, no extrémne sentimentálny záverečný vysnený bozk za tlieskajúceho davu bol absolútne za hranicou únesnej miery. 80% ()

balcazar

Bude to znieť možno smiešne, ale túto filmovú klasiku som si prvýkrát v živote pozrel celú až vo svojich 20 rokoch. Jedna z najznámejších filmových lások zasadená do jednej z najznámejších katastrof. Film sa delí na 2 polovice - 1. je ľahšia, často v nej počuť živú hudbu, tanec a pod., 2. je totálna dráma obsahujúca veľké množstvo obrazov, ktoré majú z diváka doslova vyžmýchať emócie. Niekomu častý výskyt týchto obrazov môže vadiť, no ja som sa rozhodol ísť inou cestou: prispôsobil som sa a užíval si film. Najväčšia sranda bola po skončení filmu, keď som zistil, že som Titanic pozeral 3 hodiny, čo sa mi absolútne nezdalo, t.j. dĺžka filmu mi absolútne neprekážala. ()

Moiraine

Klasická americká romanťárna. Kdyby se to odehrávalo kdekoli jinde, dojem by byl stejný. Trochu mě mrzí, že tragédie opakuje - tentokrát ve 3D. Očividně snaha tahat z lidí peníze nezná mezí ani studu. Jediné, co tomuto filmu neodepírám je jeho přínos trikovému řemeslu. ()

danny_21

Cameron je kouzelnik a jeho Titanic je rozhodně technicky a vizuálně dokonalá prácička o tom žádná. Osobně bych byl radši, kdyby to bylo natočeno dokumentární formou bez té milostné linky na pozadí, které mě moc nebavila a to si nemyslím, že jsem nějaký cynik, romantiku v mezích klidně zkouknu, navíc Leo je mým oblíbencem. Pokud Cameron, tak Propast, Terminator nebo Avatar, u mě jeho parník jako celek nezafungoval a nemůžu dávat plnou palbu jen proto, že jde o vizuálního mága, nicméně rozumím plnému hodnocení jiných - u mě 70 % ()

Pathrose

Jeden z největších snímků v historii filmového průmyslu. Nechápu jak může někdo hodnotit film odpadem. Cameron vytvořil absolutně megalomanský projekt o Titanicu do kterého vložil milostný příběh (že by toto bylo důvodem hodnotit film odpadem?). Kulisy a celková propracovanost Titanicu je dechberoucí. Ta romantika může být trochu klišé, ale tohle je filmařina na největším stupni. Absolutně geniálně zpracované potopení nejslavnější lodi, kterou kdy lidstvo vyrobilo. Samozřejmě ústřední dvojice film táhne, ale dostane se i na jiné postavy, které jsou více než zajímavé. Hlavním tématem je samozřejmě láska a katatstrofa, které se vzájemně prolínají. Kate je půbavná a mladý Leo v roli takového uličníka ukazuje obrovský potenciál, i když mnoho lidí na něj zanevřelo po Titanicu. Film jako takový tvoří výborný celek s velkým příběhem na pozadí jedné z největších katastrof. Nemůžu dát nic menšího než 5* jelikož ať je příběh jakkoliv velké klišé tak tohle je filmařské veledílo a jedno z těch největších v dějinách kinematografie. Potopení Titanicu bere dech. PS: no a ta hudba! ()

psychoza

Najkrajšia životná rola Leonarda DiCapria a Kate Winslet. Prvý krát som videla film na VHS-ke z požičovne a už vtedy ma tento príbeh chytil za moje dievčenské srdce. Odvtedy vždy, keď mám možnosť zahliadnuť tie krásne scény, neváham. Titanic patrí jednoznačne medzi moje klasiky, ktorých sa nikdy nevzdám. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara