Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

DamitaJo

Film je hezky zpracován a poukazuje nám historickou událost, prolínající se s romantickým podtextem zamilovaného páru Rose a Jacka, film se mi líbil z důvodu dobře zhotovených kostýmů a kulis, jenž dodávají filmu tu správnou atmosféru a divák se tak může snadněji dostat do děje. ()

burg

Popravdě: mě tenhle film nikdy moc nebral. Zvlášť ne v prvních deseti letech od natočení. Asi proto, že ho všude bylo plno (stejně tak jsem v té době byl alergický na DiCapria), ale postupem času zjišťuju, že svoje kvality rozhodně má. Sice je to děsivě nataženej cajdák a totální nuda, ale jak říkám: postupem času je to tak nějak snesitelnější. Už dokonce ani nevypnu TV, když sjíždím kanály a na tohle narazím :) ()

RecenzentXX

Titanic je sice na konci smutný 😔, ale zjistil jsem jednu věc. Režisér James Cameron má styl, že v jeho filmech se seznámí dva lidé, kteří se spolu vyspí a hlavní muž, na konci filmu zemře. Titanic se mi ale líbí. Je dobře udělaný a příběh je taky dobrý. DOPORUČUJI!! ()

Edus

Titanic vznikl v neopakovatelném momentu; v roce premiéry jsme mohli věřit, že žijí poslední století pamětníci a zároveň se filmová technika dostala  na úroveň, kdy bylo možné celé drama velkolepě a přitom věrohodně zprostředkovat. Žádné pomůcky a berličky navádějící diváka, ocitli jsme se uprostřed děje a hlas hlavní hrdinky nás přesvědčoval: "Ještě cítím ten čerstvý nátěr...(právě dokončené lodi)". Kdo ale hledal pravdivou rekonstrukci, musel být zklamán, protože objevil iluzi dokonalé lásky v duchu romantických dramat. V tom je Titanic skvělý, je v něm všechno, ale pořád je to hlavně "velkej biják", na který se jednou za dlouho podívám, protože na třiapůlhodinové filmy mi trochu schází výdrž. ()

Prepperka

Viděno jednou hned po premiéře a od té doby už nemám tu potřebu. Píseň krásná, zajímavé kulisy, na svou dobu velkofilm, ale postavy bez hloubky, žádný vývoj charakterů. Neměla jsem komu fandit, všechny postavy nesympatické a vlastně negativní. Cameron je zručný filmař, vizuál umí. Ale jeho postavy jsou chladné, morálně následování nehodné. Tuhle recenzi píšu až po druhém Avataru, ale je v podstatě jedno jestli ji vložím sem nebo tam. Stále stejný Cameron. Co ale nemá on, má Ridley Scott... ()

pt93

Úžasný a skvělý film. Umírá tam spousta zbytečných a bezvýznamných lidí, což je balzám na duši. A ten železnej šrot už aspoň z komínů nechrlí tuny škodlivin. ()

samsozz

3D,4K vyzeralo to ako film z 2023. Jeden z mala romantickych filmov, ktory si dokazem pozriet kedze tento zaner nenavidim. Herecke vykony top, repliky interierov top, pribeh velmi mily a krasny( ak pominieme tu tragediu samozrejme). Zamrzi stopaz, chlorova voda z bazenu( ano to mi vadilo asi som divny) a slovo "jack" som pocul tolko krat az ma trhalo. 8/10 a to nenavidim romantiku,tleskam ()

hanz531

Titanic je nezapomenutelný klasický film, který se stal jedním z největších hitů všech dob. Režisér James Cameron natočil epický romantický příběh založený na skutečných událostech potopení slavné lodi RMS Titanic. Film se vyznačuje úžasnou výpravou a rekonstrukcí lodi a celkovou vizuální kvalitou, která je stále úchvatná i po více než dvaceti letech od uvedení filmu. Hlavní role, Rose (Kate Winslet) a Jack (Leonardo DiCaprio), jsou skvěle ztvárněny a jejich milostný příběh je silný a emocionální. Kromě toho, Titanic nabízí i působivý historický kontext, který se prolíná s fikcí. Zobrazuje rozdíly mezi bohatými a chudými cestujícími a ukazuje tragické důsledky a následky nehody lodi. Celkově je Titanic mistrovským dílem, které kombinuje dokonalou výpravu, silné herecké výkony a emocionální příběh. Pokud jste ještě neviděli tento film, určitě si ho musíte pustit. ()

DANIELRODEN

Takhle. Na světě jsou tři režiséři, kteří si založili vlastní ligu co se týče kvality filmů. Můžou natočit jakoukoliv blbost a přesto je to filmová lahůdka. James Cameron je jedním z nich a ano, natočil příběh který tu už byl dvacetkrát, všichni ví jakou má pointu, je nechutně dlouhý a hraje v ní trapně sladká melodie stokrát dokola. A přesto je ten film dokonalý. Viděl jsem ho spoustukrát. Titulní melodie mne nutí ke zvracení. Za účes a barvu vlasů Kate Winslet bych rozdával facky. Na dveře by se vešli ještě další tři lidé. Billy Zaneho měl hrát Tom Hardy. Slečna se kterou jsem v kině absolvoval první projekci se vdala za někoho jiného. A přesto je ten film dokonalý. Uvidím ho ještě spoustukrát a už teď se na to těším. ()

K1K0

Nezabudnuteľná legenda ktorú pozná asi každý. Preto nebudem nič rozpisovať a rovno poviem že je to dokonalá symfónia v pohybe. Krásny pribeh hlavne emočný a dramatický, pri ktorom minimálne polovici ľudí ukvapla slzička na tvár a stekala po líci. Naozaj perfektne umelecký zrežírovaný film milujem to. ()

Gilmak

Woooow, kam se na to hrabe Terminátor. Tady James dokonal svůj neskutečný um. To, co předvedl bylo fantastické, nádech filmu a jeho výprava jsou pojaty s nejvyšším oceněním, které lze dostat. Každý detail dotažen do konce. Katastrofa, která se nikdy neměla stát, ale díky ní vznikl tenhle velkofilm. Co jen dodat. AŤ každý den stojí za to. 100% ()

Renard1338

10/10 Napriek veľkoleposti, dosť intímna výpoveď Jamesa Camerona. Gýčovitú romantickú linku ťahá nahor skvelý casting, inak je ten film vpodstate dokonalý. Naj scéna: I'm the king of the world!!! ()

trilobit4

Je to prostě velkej biják. Jenže love story mi nepřipadá zajímavá. A místy je to nuda. Četl jsem o katastrofě několik knih. Tři hvězdy, více ani ťuk. ()

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara

Cameron má plány i pro šestý a sedmý díl Avatara