Cabin Fever

• USA Cabin Fever (více)

Pětice vysokoškoláků se o svých posledních prázdninách vydá do opuštěného srubu v lesích. Poté, co potkají pár vyšinutých vesničanů, zjistí, že s místem plánovaných mejdanů není něco v pořádku. Pálí je pokožka, dělají se jim puchýře. Jednoho po druhém napadá masožravý virus. (Magic Box)

Legas

Příjemně nechutné. Příběh lze považovat za jisté osvěžení (žádné příšery ani vraždící uchyláci). Občas je počínání jednotlivých postav k smíchu, ale film je sám o sobě docela ujetý, takže jsem to vnímal jako součást hry. Už ten obchůdek, kam na začátku hlavní hrdinové zavítají, mi přišel nějaký divný. Potom ten policajt atd. ()

Frajer42

Nic moc. Spíš nic než moc. Nulová atmosféra, nezajímavý herci, hloupí příběh a pár dobrých vtipů, které mi mimochodem zabránily hodnotit hodnocením nejnižším. Vtipný závěr už tehdy naznačoval, že se chystá pokračování. 2* ()

Kudly4

(Hodnocení ze 4.10. 2009) Dostal jsem chuť, si připomenout, tuhle prvotinu, od mistra Rotha a konečně tu  napsat komentář. Na to, jaké měl Cabin Fever nejen finanční problémy, aby se vůbec dostal k divákům, tak můžeme být rádi, že to všechno dopadlo dobře, třeba by se pak ani nedostalo na další Eliho Horory, bůh ví. Každopádně, i na dnešní dobu, je to stále dost dobrý, nechutný krváček, se skvělým castingem, kde nechybí dvě pěkný buchty, vidlácká atmosféra byla dokonalá, sám Eli, si tu střihne vyhulence, scéna, kde si frajerka holí nohy ve vaně, je legendární, slušná Hororová hudba, nevím co bych vytknul. Na tu dobu, kdy to vyšlo ? (bylo mi 11), naprosto perfektní Horor. Viděl jsem to naposledy v roce 2009 a i po té dlouhé době, mě to dneska bavilo. Škoda, že Eli Roth, od roku 2013 stagnuje. (Full HD) ()

PetrPan

Naprosto nezvládnutý pokus o horor, nulová atmosféra, debilní herci, trapný scénář s hromadou nelogičností, vyslovených nesmyslů a příšerných dialogů. Kopíruje snad všechny hororové majstrštyky počínaje Evil Dead a konče Záhadou Blairwitch, ovšem bez jakéhokoliv umu či nápadu. Pár kýblů červené barvy rozhodně nedokáže poděsit a bohužel film nefunguje ani jako hororová parodie ()

klerik

Eli Roth vie presne čo točí. Pekné (a nadržané) dievčatá+pár (naozaj nechutných) brutalít vytvára guláš všetkého od EVIL DEAD po TEXASKÝ MASAKER. Originálných je tu síce len pár vtipných scén, ale aj tak to stojí zato. Chýba tomu atmosféra PACHU KRVI či TCM, ale film dobre zapadne do tejto novej vlny vyvražďovačiek. Všetko čo v dobrom béčku má byť, tu je... ()

LaciLC

Partia vysokoškolákov, chata uprostred lesa, smrtiaci vírus... a neskutočne kŕčovitá réžia Eliho Rotha. Myslím to vážne, ale asi nie som jediný, kto si myslí, že Cabin Fever je režijne nezvládnutý horor, navyše s absolútne nepresvedčivými (ne)hercami, no najzaujímavejšie na tom je, že nemôžem povedať, že sa mi to jednoducho nepáčilo. Oceňujem najmä Rothov nápad, zameniť vraždiaceho psychopata za rovnako nebezpečný kožný vírus, v konečnom dôsledku je škoda, že sa to stráca v slabom spracovaní. Ja osobne som sa však nenudil, priam som sa zábaval, ale skôr ako na filme to bolo v tom strašnom, až komickom slovenskom dabingu, samozrejme podľa toho nebudem posudzovať film a pokúsim sa ho zohnať v originále... Milovníci gore si tu tiež prídu na svoje, šťavnatých scén je tu dostatok, pre niekoho môže byť príťažlivé aj prostredie, v ktorom sa film odohráva, prípadne by niekoho mohol lákať čierny humor, ale ako som už vravel, všetky tieto aspekty sú využité len na takých 50% a v podstate taký je aj film samotný, absolútne priemerný. Ja s prižmúrenými očami dávam tri hviezdičky, z časti za Rothovu snahu povýšiť obyčajnú teen vyvražďovačku na plnohodnotný žánrový film, z časti za príjemne šťavnaté scény, z časti za to, že ma film nenudil... V každom prípade radšej zaťať zuby a zohnať si legendárny a... geniálny The Evil Dead a užívať si. 45% ()

Hellblazer

Vynikajúci horor, pri ktorom je vidieť že Eli Roth má horory naozaj rád a vykráda ich jeden za druhým ( jasná inšpirácia Evil Dead, The Texas Chainsaw Massacre, The Blair Witch Project... ) ale čo je dôležité, robí to s citom. Film ktorý vás v jednej minúte rozosmeje a hneď na to zhnusí ( je tu pár naozaj nechutných scén ako napríklad nepríjemná depilácia nôh ), prípadne oboje naraz. Pripomína ako môže byť horor hlúpy, nechutný a zároveň tak nádherný. ()

heyda

No myslím, že tam jsou některé docela zdařilé záběry. Taky je to docela dobrý námět na horor, ale to zpracování je katastrofální. Herci neschopní, to bych taky takhle uměl zahrát. Škoda :-/ ()

Oktavianus

Nebetyčná nuda. Jistě, bylo tam několik opravdu zajímavých momentů - vtip s "puškou pro negry", příjemně absurdní závěr, několik dalších momentů (včetně krvavého překvapení během muchlování). Ale to je pohříchu asi pět minut z hodiny a půl: dál se celým filmem táhne nuda, nelogické až směšné chování schematicky klišovitých postav, spousta zmateného pobíhání a kde nic, tu nic. A s tím, kde se vzala nákaza, jež je schopná člověka sežrat zaživa během dvou tří dnů, si taky mohli tvůrci dát víc práce. Zkrátka, na Rothovi bylo vidět, že se snaží a hodně ho to baví. Ale kromě několika klišé vlastně nic neukázal. ()

anais odpad!

Naprosto zbytečný film, který se tváří jako horor, přitom to však horor vůbec není. Asi nikdy jsem neviděl film, ve kterém by se postavy chovaly tak extrémně nelogicky, nesmyslně. Parta studentů si vyjede na chatu do hlubokého lesa, kde postupně chytají jakousi nemoc a chrchlají litry krve. Nakonec se to celé nějak zvrtne, a začnou všichni umírat. Ne na nemoc, ne přispěním nějakého tajemného zla, ale prostě se to vždycky nějak stane, že někdo někoho zabije. Uhozeně, nesmyslně. Není to ani trochu horor, není to ani komedie, i když o to možná autorům šlo. Natočit film po vzoru Petera Jacksona. Jenže, dialogy jsou maximálně ubohé, herci špatní (ok,, to nevadí , a to co se na plátně děje nedává smysl. V některých okamžicích udělal možná chybu střihač (v jednom záběru mrtvoly leží, v následujícím zas ne), ale i bez jeho nedostatků by Cabin fever asi nedával smysl ()

honajz

Svého času hodně prosazovaný horor, který ale nemá čím zaujmout. Už tehdy party študáků určené k likvidaci v trestném táboře, pardon, nějaké rurální části Ameriky, východu Evropy, byly jen jedním z podžánrů, který solidně živí poličky s céčkovými horory ve videopůjčovnách, ale jinak nemá co dát. Ani zde nenajdeme nic originálního, žádný zajímavý nápad, který by nutil napjatě sledovat děj a aspoň někomu fandit, aby přežil - alespoň do půlky závěrečných titulků. ()

anderson

Postmoderný vtipný horor, vzdávajúci hold najväčším novodobým klasikám žánru. Súdiac podľa väčšiny tunajších hodnotení a komentárov túto jeho črtu nikto nepostrehol. Nadčasové dielko jedného nadšenca, ktoré ako som presvedčený bude plne docenené až budúcimi generáciami. (31.8.2005) ()

SOLOM.

Jeden z prvních filmů, který se objevil v mé sbírce. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem z něho byl naprosto unešený, teď už jsem lehce vychladl, ale pořád se mi dost líbí. Největším plusem je skvělý scénář a výběr herců. Ti předvedli hodně solidní výkony, které určitě stojí za pochválení. Stejně tak se mi líbily i samotné efekty, které mě v mnoha případech doslova dostali. Nej scéna z vany a kůlny. Škoda jen, že režisér nenatočí něco podobného i v dnešní době. ()

eraserhead666

Tohle točil ten samý režisér, co později natočil Hostel? A on měl mezi těmi dvěma filmy nějakou nehodu, při který se pořádně praštil do hlavy? Cabin fever není žádná bomba ani kasovní trhák (i když u mě nikdy neplatilo, že kasovní trhák = dobrej film, často je to u mě právě naopak), ale je tu pár dobrých scén, zápletka taky není nic nudného a tuctového, má to docela spád, je tu nějaká (dost) ta krev, trochu gore, hodně dobrej vtípek s negrama, ten mě fakt rozesmál, pár ujetých vidláků, docela mě to bavilo. Prostě koukatelný film ještě z doby, kdy Roth nebyl blázen a netočil slátaniny bez hlavy a paty. Podle mě Eli Roth natočil pouze jeden jediný film - Cabin Fever. ()

Jenda

Po celou dobu fimu jsem se nemohl rozhodnout jestli to je horor nebo komedie, ale konec mě přesvědčil, že je to hororová komedie. Vážně je to sranda, sarkastická, ale sranda. Eli Roth má bod. ()

ARI50

První masožrout lidí hodně navnadí a o zábavu postará. Některé scény jsem ve filmu pak postrádal viz pes ale zase některé sem nečekal viz kalhotky. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti