Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

Carolka

Toto je PAN FILM! je tu spousta silných příběhů, které vás úplně dostanou! Zasloužený Oskar za tento FILM! Pro mě nejsilnější příběh nejen malé holčičky, ale hlavně také vyprostění ženy z hořícího auta! A ten soundtrack.... neuveřitelné!!! ()

alphatown

Tento film doporučuji.Ze začátku na mě působil skličujícím dojmem všudypřítomným rasismem a strachem,ale později se z něj vyklubal pozitivní příběh o nedorozuměních mezi lidmi a o tom,že to není ztracené.Je to mnoho příběhů v jednom filmu v jednom dni a některé ty příběhy mě opravdu dostaly.Kdo viděl komedii Láska nebeská,tak tohle je film podobného ražení,ale drama k zamyšlení. ()

panthera

Zajímavý náhled na mezikulturní rozdíly, vzájemné nepochopení, strach, co je vlastně rasismus nebo xenofobie? Dílko bez konkrétní dějové linie, které se skládá z mnoha střípků jednotlivých příběhů. Příjemná hudba a vybuzené emoce. Jeden z mála filmů, který se mi po dlouhé pauze opravdu líbil a donutil k zamyšlení s komentářem. ()

Profík

Některé scény mi vzaly dech. Skvělý scénář. Ano, je to v podstatě žonglování s poměrně hodně míčky, ale Hagis to ustál se ctí. 95%. ()

Brain32

Muzika, režie a výkony jednotlivých postav, jejichž životy se krásně prolínají - SKVĚLÉ! Spousta dojemných scén (hořící automobil, útok majitele obchodu na zámečníka, sblížení se Sandy Bullock s uklízečkou) to jsou chvíle, na které se prostě nikdy nezapomíná. ()

Awesomer

Po scéně se slepým nábojem, která byla společně se záchranou z hořícího auta nejsilnější scénou jsem byl naprosto odvařený. Ovšem jakmile se rozjely titulky, byl jsem tak trochu zklamán. Ony dvě zmíněné scény měly jakožto nejsilnější články filmu, přijít až na konec. A všechny ostatní závěry jednotlivých příběhů měly být před nimi. To v praxi sice znamená, že by celý film musel být poskládán jinak a s menšími úpravami, ale jsem toho názoru, že tyhle jednotlivé kostičky, se daly složit lépe, neboť jednotlivé kousky jsou součástí velmi kvalitní stavebnice... A co se hudebního doprovodu týče, tak faktem je, že kouzelný a decentní soundtrack po tak dlouhé hudební stopáži, která hrála v kuse ztratil něco ze svého kouzla. Proložit tak dlouhý úsek nepřetržitou hudbou je nesmysl...Pokud bych mohl doporučit podobně koncipovaný film, s jednotlivými příběhy, které se nakonec střetnou, tak doporučuji toto. Všechny dějové linie se protknou mnohem precizněji... http://www.csfd.cz/film/230075-to-co-dycham/ ()

lineker

Tak jsem to právě dokoukal. Těžko okomentovatelný film. Snad jen, že život není černobílý. Nebo vlastně je? ()

kritikspacil

Labuznicky pohled pod poklicku multikulturniho kotle jmenem L.A......Skvela sonda o rasove problematice Ameriky protkana lidskymi osudy a nahodami ztresteneho velkomesta.......Az z toho zacne v Kalifornii snezit ! ()

QuietRioT odpad!

Toto sa ani pri najlepšej vôli nedá dopozerať do konca. Bečkovi scenár sa snaží sprostredkovať pohľad na menšiny z rôznych smerov, ale je to tak retardovane splácané do kopy, že jedine čo z toho vyjde je propagandistická citová vydieračka. Šediví páni čo rozdávajú oscarov majú fakt zvláštny záujem prihliadať na filmy, ktoré su politicky výhodné pre garnitúru, ktorá je pri moci. ()

Lonelybiker

Už po prvních 20 vteřinách jsem zjistil, že se bude jednat o výjimečný film. Od začátku do konce ho provází skvělá hudba, scénář je napsan fantasticky a herci hrají perfektně. Nemá smysl tady rozebírat jak velké jsou to náhody, že se příběhy všech postav víc či míň prolínají, je to úpně jedno. Tady je to tak skvěle podáno, že to nelze nevidět. I ten nejhorší odpad losangeleské společnosti může mít v sobě něco dobrého a naopak i polda, který byl doteď bezúhonný, může snadno podlehnout svým předsudkům. Je skvělé sledovat, jak postavy filmu postupem času jednají úplně jinak na základě svých předchozích zkušeností. Parádní film, víc takových, jednoznačně dávám 100%. ()

bastabasta

Hned po zhlédnutí filmu na mě přišla tak trochu "depka" z toho, jak je ten svět zkažený, o Americe vůbec nehovoře. Když emoce vychladly, našel jsem na každém padouchovi alespoň kousek dobrého. A v tom je největší poselství tohoto filmu. Naděje, že spolu můžeme žít pohromadě, i když jsme každý z jiné kultury a části světa. Že k sobě najdeme cestu. Že není jenom černá a bílá. Velmi emotivní film. ()

TeeToTaller

Tak scéna s odplatou u zámečníka zůstane zaryta asi navždy. Krom toho jsem právě viděl snímek s výjimečným hudebním podkladem, který je ideální volbou před usínáním, kdy ležíte v posteli s příjemným pocitem, hlavou se vám honí tisíce myšlenek a jen čekáte jestli tenhle blažený pocit bude přenesen i do snů... ()

Kosir

Dalo by se říct: "Příliš mnoho náhod," ale na nich byl ten snímek postaven. Samozřejmě nejen na nich, protože ta globální frustrace je tak dusná, že mně nezbylo nic jiného, než dát 5*. ()

zimi

Zklamání, zklamání, není to úplně špatný film, ale je to ten film od kterého něco čekáte musíte se prokousat nudou, abyste něco dostali a pak to buď přijde,nebo ne a zde pro mě přišlo jen naštvání, když budu chtít bejt znuděnej a naštvanej, tak si přece pustim naše hokejisty, nebo fotbalisty a né film. Je to přesně ten film co chcete vidět jednou a to už jsem udělal a ničim dvd, škoda ale slabej na city hrající průměrnej film!!!!!!! ()

nikolajevic

prekombinovana miesanina s prebytkom precitlivelych pesniciek. americka mozaika farieb pleti a vzorcov spravania. asi kazda postava vo filme prejde nejakym sokom, a to ju zmeni. niektora dozije zaverecnych titulkov, niektora nie. zial, uveritelnost konania postav je predovsetkym kvoli ich poctu vo filme naozaj slaba, preto dostavame vsetko podane zjednodusene. a ako celok to posobi az prilis nutene. ale mozno rolu zohralo aj to ze som film videl v dabingu, a bez prvych 15 minut. ()

Lasllye

Líbí se mi herecké obsazení, příběhy, osudy, pojetí. Haggis ukázal, že nic není, jak se zdá. Rasismus je ošemetné téma, ale režisér si s ním poradil s grácií. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení