Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010, 60x23 min

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson

Na úvod je dobré shlédnout záznam stand-upu, doporučuju Louis C. K.: Shameless, k seznámení se s C. K. Louisem ve formě tresti, k ochutnání výtažku z jeho nejbřitčích charakteristických smečů, k pochopení úhlů, z nichž míří a zasahuje do citlivých, prohnilých míst západoevropskou pakulturu, kterou si bere na paškál v jejích nejbizarnějších, všednodenních a ve své absurditě všeobecně souhlasně přehlížených projevech, za jeden z nichž považuje i sám sebe, svoji roli v životě (rozevedený se závazky, stárnoucí rozbolavělý chlap, který kolem sebe pod povrch pronikajícím zrakem vidí samé rozumné důvody, proč se cítit bídně), svoje maligní slabosti i to, jak zdrchaně, rozbolavěle a nemohoucně se po většinu bdělého času cítí a vypadá. Nemilosrdný, logický, analytický, důsledný, bleskurychlý satirik, který se provrtává prohnilými slabinami naší upadající civilizační etapy s pronikavostí červotoče na speedu. ***** Ovšem o mnoho raději mám právě jeho seriál Rozvedený se závazky, kde se C. K. Louis představuje jako postava v toku svého vlastního, "reálného" života, kde jeho vývody spolu s ním zažíváte v jeho každodenních situacích - a nemyslete si, není to o nic pomalejší ani nemilosrdnější než ta tresť na podiu, jen o nekonečný rozměr hlubší a důvěrnější - on, jeho dvě holčičky, když je má o víkendu v péči, jeho opuštěnost, když je nemá, jeho triky, jak se sebou, svojí línou povahou, nezměrnou vnímavostí i opotřebovaným zjevem vydržet v proudu dní, jeho zoufalství z absence logiky všude kolem a v mezilidské komunikaci zvlášť, a pak všechny ty průkazdé detaily, postřehy, jež v toku bdění reflektuje, cítí a precizně vyhmatává a komentuje až k zbláznění. A ano, pak taky ta láska k téhle velké lidské komedii, láska, něha a absolutní vědomí, že nedokáže nikomu a ničemu ublížit, které z něj přestoproto cítíte plynně vyvěrat. *****(13.6.2015)

Louis C.K. v tragikomické roli sebe sama v show, která umí být geniálně vtipná i pořádně depresivní, ale v každém momentu je především maximálně upřímná, poněvadž se nebojí s pořádným nadhledem rozpitvat nudnost, absurdnost i vtipnost všedního života jednoho obyčejného chlápka-loosera, přičemž vůbec nevadí, že jde o slavného stand-up komika.. a třebaže jsem se pár díly trochu protrápil, jde jednoznačně o jeden z nejoriginálnějších seriálových počinů vůbec..(6.1.2015)

• Dale

Veľké sklamanie oproti Lucky Louie. Tam boli síce hlášky hrubšieho zrna, no podstatne vtipnejšie. Louis C.K. je možno skvelý komik v stand-up vystúpeniach, no viac som sa bavil na hociktorej časti Na stojáka. Neviem, ale srandovať o tom, ako šiel dať utratiť psa s nádorom k veterinárovi alebo ako by kopuloval s opicami mi veľmi vtipné nepripadá. Po troch častiach som to vzdal.(7.10.2013)

Coby první díl jsem viděla myslím dvanáctý, a byla tak znechucená a zklamaná, že jsem chtěla dát jednu hvězdičku. Naštěstí to takhle nepraktikuju, takže jsem seriál zkoukla celý. Má velmi kolísavou kvalitu. Některé vtípky, skeče a nápady jsou vynikající a šíleně vtipné, některé (obzvláště ty fekální, kterých je tam bohužel hodně) nejsou vtipné vůbec a jsou až tak trapné, že je z nich člověku samotnému trapně... Na druhou stranu předností tohoto projektu je, že Louie se nebojí říci naplno téměř cokoli a umí si dělat legraci ze všeho, speciálně z témat, která jsou v kontextu s humorem obyčejně tabu.(17.2.2012)

Miroslav Horníček kdysi moudře pravil, že není slušný či sprostý komik, nýbrž jen komik dobrý a špatný. Nejsem si jistej, jestli by tento svůj názor nepřehodnotil, kdyby se dožil éry opravdu krutých chlápků (zejména Louis C.K., Ricky Gervais), ovšem kdyby tak učinil, byl by to omyl. Oni jsou totiž opravdu dobří! Kvalita Louise tkví např. i v tom, že je schopen mezi maximálně nekorektní vtipy sem tam propašovat hlubokou a lidsky přesnou psychologickou sondu, viz např. neuvěřitelně silný devátý díl I. série s názvem Bully. 80 - 90%(20.12.2012)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)