Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010–2015, 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Nick Kocher, Donna Hanover, Kaija Matiss, Sylvia Kauders, Ursula Parker, Gideon Adlon, Eunice Anderson, Don Pugsley, Chuck Sklar, Josh Rabinowitz, Judy Gold, Rachel Bay Jones, Eddie Brill, Bobby Cannavale, David Patrick Kelly, James Schram, Josh Hamilton, Abraham Alvarez, Gina Hernandez, Tom Noonan, Rusty Schwimmer, Paul Koestner, Maria Dizzia, Jack O'Connell, Bob Saget, Doug Stanhope, Will Janowitz, Fahim Fazli, Jenn Lyon, Itziar Martinez, Gaby Hoffmann, Gary Wilmes, Melissa Leo, Maria Bamford, Kailie Torres, Casey Siemaszko, Amy Schumer, Steven Boyer, Billiam Coronel (a.z.), Dominic Colón, Chloë Sevigny, Jay Leno, Garry Marshall, Isiah Whitlock Jr., Jerry Seinfeld, Paul Rudd, Susan Sarandon, Amy Poehler, Alix Elias, Charles Grodin, Thomas F. Duffy, Victor Garber, Sarah Baker, Edward Burns, Dave Attell, Ellen Burstyn, Lucy McMichael, Gregory Fitzsimmons, Larry Fessenden, Adrian Martinez, Michael Kostroff, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Meredith Hagner, Linda Powell, Shae D'lyn, Jimmy Fallon, Eleonore Pourriat, Michael Rapaport, Jon Glaser, Michael Cera, Glenn Close, John Lithgow, Finnerty Steeves, Devin Ratray, Angela Atwood, Sofia Hublitz, Lisa Emery, Kate Gilligan, Lynn Marocola, Nicole Ehinger, Joel Marsh Garland, Delphina Belle, Hannah Dunne, Ana Kayne, Ali Ahn, Peter Y. Kim, Uma Incrocci, Racheal Seymour, Becca Lish, Liza Colón-Zayas

Těžko slovy vyjádřit jak moc se mi tento pseudo-seriál líbí. Úžasný kontrast Louieho výborných řečnických schopností na podiu a jeho absolutní bezmoci dostat ze sebe jednu soudržnou větu v normálním životě nemá chybu a krásně ladí s tím jak se proti Louiemu spolčuje jedna životní událost za druhou . Navíc opravdu nejde o žádný sitcom a zápletky v seriálu dávají smysl a ne že bych chtěl spoilerovat, ale třetí řada by se mi asi líbila i bez jediného vtipného okamžiku a posledních pár dílů bylo jednoduše jak z jiného světa.(14.4.2013)

• Dale

Veľké sklamanie oproti Lucky Louie. Tam boli síce hlášky hrubšieho zrna, no podstatne vtipnejšie. Louis C.K. je možno skvelý komik v stand-up vystúpeniach, no viac som sa bavil na hociktorej časti Na stojáka. Neviem, ale srandovať o tom, ako šiel dať utratiť psa s nádorom k veterinárovi alebo ako by kopuloval s opicami mi veľmi vtipné nepripadá. Po troch častiach som to vzdal.(7.10.2013)

1. série - 85%, 2. série - 90%, 3.série - 100%, 4. série - 100%, 5. Série - 90%. Louis C.K. je další vynikající americký komik, který zkusil seriálovou formu, v jeho případě dokonce odvážnou formu, která je zčásti autobiografická, zčásti fiktivní, ale hlavně ukrutně vtipná, někdy upřímně dojemná a vzhledem k hlavnímu představiteli velmi na tělo, drsná až krutá, ale na konci vždycky s úsměvem. Obdivuji nadhled s jakým své eskapády Louis C.K. napsal a sám zahrál. Ten chlap ví, o čem vypráví a jeho pohled na svět je inspirující. V té souvislosti mě napadá "Život je krásný, i když stojí za hovno :-)". A něco podobného se na Louis C.K. snaží sdělit, samozřejmě trochu sofistikovaněji. Showbyznys tak jak ho neznáte, respektive od samého komediálního "dna".(27.3.2019)

Show, kterou se titulní přitloustlý, nepříliš sympatický zrzek zařadil mezi velikány (nejen) současné komediální scény. Hlavní postavou je jeho méně úspěšné alter ego, které se protlouká životem klasického středostavovského newyorčana - vychovává děti, řeší problémy s bydlením, a hlavně i v té smutnější půlce čtyřicítky neustále tápe a hledá - pořádnou práci, smysl života a ŽENU. Nejkrásnější na celém projektu je to, že přestože je většina dílů fantasticky vtipná, plná drobných vtípků, absurdních situací a surrealistických řachavek, nikdy ji neopouští melancholie a smutek, hluboko zakořeněný v Louieho osobnosti. Když k tomu přidáte geniální pozorovatelský talent lidské přirozenosti, v kterém si LCK nezadá s legendárním Georgem Carlinem, dostanete show, která vás skvěle pobaví, upřímně dojme a z které si nádavkem odnesete víc postřehů a moudrostí o životě, než z kdejaké osvícené knihy. Kvalita seriálu navíc řadu od řady roste. 90%(28.5.2014)

Kdyby byl tento seriál jen sérií stand-up comedy útržků a absurdních skečů, zřejmě bych ho časem odložil, Louie ale nabízí víc - některé díly jsou vyloženě vážné a vyšperkované dokonalou pointou, že pak člověk zůstává jen sedět a kouká, co se to vlastně stalo. Je dost obtížné si tohoto sympatického pupkatého zoufalce neoblíbit - jeho doménou je vytvářet situace, které všichni lidé moc dobře znají - včetně absurdity, které přinášejí a kterou si mnozí uvědomí až takto s odstupem. Všem doporučuju a radím - nenechte se předčasně odradit přílišnou vulgaritou (ta není podstatná) a slabším rozjezdem... 8.5/10(20.8.2012)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)