Reklama

Reklama

Rozvedený se závazky

(seriál)
  • USA Louie
USA, (2010–2015), 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Režie:

Louis C.K.

Scénář:

Louis C.K., Pamela Adlon

Kamera:

Paul Koestner

Hrají:

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(61)

Obsahy(1)

Výrazný stand-up komik Louis C.K., známy predovšetkým zo seriálu Lucky Louie sa znovu vracia so svojou postavou Louieho do televíznych obrazoviek. Tentokrát však nevsadil na žáner rodinného sitcomu, snaží sa skôr čo najviac priblížiť svojim stand-up vystúpeniam. Rozprávanie deja tak strieda hrané príbehy so samotným pódiovým vystupovaním Louieho. Ten vám vyrozpráva, ako vyzerá svet rozvedeného štyridsiatnika s dvoma deťmi. (BigDeal)

(více)

Recenze (89)

H34D 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je pravděpodobně nejbizarnější "komedie", na jakou můžete narazit... Louie hraje sám sebe, vypráví o životě rozvedeného, na první pohled vyhořelého a zdánlivě nešťastného stand-up komika. Epizody na sebe nemusí nutně navazovat, Louie v nich prochází někdy úplně obyčejnými a jindy dost mimoňskými a absurdními životními situacemi, s kterými se zpravidla vypořádává "nechtělně" vtipným způsobem. Je to chlap, který se vykresluje jako looser, zdá se že se pohybuje na dně, od nějž se nemůže odlepit, ale přesto se v každé chvíli dokáže pousmát a najít si i v té největší depresi paprsek naděje - je to až poetické. Upřímnost, všednost a životní vyzrálost dělá toto dílo tak unikátní, že místy připomíná až vrchol seriálů o životě - Six Feet Under. Jsou díly, které vám náladu rozhodně nepozvednou, nicméně podobně jako v reálném životě, "to nakonec nějak dopadne" a vy pochopíte, co se vám Louie snaží říct - že i když život někdy stojí za hovno, stojí ho za to žít... 9/10 ()

Schuldiner 

všechny recenze uživatele

Louis C.K. v roli Louise C.K. ...takže jak to asi může dopadnout...? Humor bez hranic! Sarkastický, cynický, prostě bez hranic! Trochu netradičně pojatý seriál, kde se střídá stand-ups s vyloženě hranými sekvencemi, které jsou jednoduše inspirovány jeho životem.. Jeho každodenními zkušenostmi. Jestli si ze sebe někdo dokáže udělat naprosto nechutnou srandu, tak je to právě tenhle chlap. Sebeironizující komik, který nemá hranice! Samozřejmě je potřeba tasit i všeobecná společenská témata, nebo i běžné všední příhody, které ale právě vycházejí z těch všeobecných témat, a ani tam se nebojí zajít kamkoliv...jakkoliv daleko, aby pobavil.. a mou maličkost to zkrátka baví! Je hezké, jak si pohrává s některými těmi ženskými pohledy na svět, někdy až brutálně trefně.. Mluví a znázorňuje všechno naprosto civilně a srozumitelně, jednoduše a přirozeně, a přitom pořád po svém.. Zároveň je tam ale i velká dávka melancholie, je v tom víc než komedie, než jeho komičnost, najdou se úplně silné momenty k zamyšlení, což vítám vždy. Ze všeho se snaží vybruslit s vtipem, a vlastně ze všeho si ten vtip nakonec udělá, ale někdy je to vážně čistá melancholie. Bere se, i vše kolem, tedy snaží se brát, s těžkým nadhledem celý ten kolotoč.. A ten nadhled proměňuje v humor, kde nešetří nic. Někdy jsou to vážně hodně bizarní historky.. hehe.. Díky vole! ()

Reklama

longercz 

všechny recenze uživatele

Těžko slovy vyjádřit jak moc se mi tento pseudo-seriál líbí. Úžasný kontrast Louieho výborných řečnických schopností na podiu a jeho absolutní bezmoci dostat ze sebe jednu soudržnou větu v normálním životě nemá chybu a krásně ladí s tím jak se proti Louiemu spolčuje jedna životní událost za druhou . Navíc opravdu nejde o žádný sitcom a zápletky v seriálu dávají smysl a ne že bych chtěl spoilerovat, ale třetí řada by se mi asi líbila i bez jediného vtipného okamžiku a posledních pár dílů bylo jednoduše jak z jiného světa. ()

GMVajgl 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál je dar od vesmíru. Louis C.K. měl téměř absolutní tvůrčí svobodu a tak si dělá co chce, vypráví svoje příběhy svým vlastním způsobem, a nedůležité věci neřeší. Např. si vůbec nedělá hlavu s kontinuitou - stejní herci někdy hrají různé postavy a stejné postavy někdy hrají různí herci. Seriál přesto působí autenticky, protože zmiňuje pozitivní i negativní stránky života. Tvůrce je stejně jako ve svých stand-upech k divákovi brutálně upřímný, říká na sebe vše a také se spolu s divákem směje sám sobě. Seriál doprovází zvláštní a skvělá jazzová hudba. Groteskní scény se střídají s těmi temnějšími. Možná to není pro každého, některé díly nejsou vůbec žádný relax / únik. Ale nejsou typické americké sitcomy, které ukazují jen pozitivitu a nic jiného, trochu prolhané? ()

Sygi 

všechny recenze uživatele

Čistý cringe humor, na kterém Louis C.K. dokázal postavit pět sobě rovných sérií. Náhodně uspořádané epizody se náhodně přelévají do souvislejších příběhů, ve většině případů samozřejmě humorně pojatých, avšak překvapilo mě, na jak citlivou strunu Louie občas dokázal zahrát, hlavně v kontaktu se ženským pohlavím (při kterém, zejm. když dominuje Pamela, skvěle funguje Louieho naprostá submisivita a poddanost všemu, co mu zrovna život naservíruje). A samostatnou kapitolou je Louieho vztah ke svým dcerám. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (3)

  • Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (ČSFD)
  • V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (ČSFD)
  • Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (ČSFD)

Reklama

Reklama