Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010, 60x23 min

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson
  • Dale

Veľké sklamanie oproti Lucky Louie. Tam boli síce hlášky hrubšieho zrna, no podstatne vtipnejšie. Louis C.K. je možno skvelý komik v stand-up vystúpeniach, no viac som sa bavil na hociktorej časti Na stojáka. Neviem, ale srandovať o tom, ako šiel dať utratiť psa s nádorom k veterinárovi alebo ako by kopuloval s opicami mi veľmi vtipné nepripadá. Po troch častiach som to vzdal.(7.10.2013)

Zatím je to dost sporné, jak mě totiž téměř nebaví hrané scénky, tak mě do oblak nadzvedají ty stand-upové, které jsou zjevně vystříhané z Louisových vystoupení a ten jak dostane mikrofon do ruky... Za S01 50% S02 - prostě takové ty historky ze života průměrného čtyřicatníka okořeněné humorem, přítomnost Pamely Adlon a některé hlášky potěší, ale není to ani z poloviny tak dobré, jako samotná stand up vystoupení Louise C.K., ani tak zábavné jako seriál Lucky Louie. S2 - 60% Právě z těchto důvodů nemám nijak zvlášť chuť pokračovat do třetí série a raději si počkám na čistokrevné stand-upy jinak skvělého komika.(11.4.2013)

Miroslav Horníček kdysi moudře pravil, že není slušný či sprostý komik, nýbrž jen komik dobrý a špatný. Nejsem si jistej, jestli by tento svůj názor nepřehodnotil, kdyby se dožil éry opravdu krutých chlápků (zejména Louis C.K., Ricky Gervais), ovšem kdyby tak učinil, byl by to omyl. Oni jsou totiž opravdu dobří! Kvalita Louise tkví např. i v tom, že je schopen mezi maximálně nekorektní vtipy sem tam propašovat hlubokou a lidsky přesnou psychologickou sondu, viz např. neuvěřitelně silný devátý díl I. série s názvem Bully. 80 - 90%(20.12.2012)

[První tři série] Oproti prvnímu pokusu Lucky Louie, jež byl i přes patronaci HBO stále silně ukotven v sitcomových vodách, je novější, plně autorský, počin Louiese C. K. neskutečným zjevením (pro "network" nepřípustné, proto běží na kabelovém FX kanálu). Naprosto nepředvídatelné zápletky se jednou snaží o řachandu, hrají na vážnou strunu (epizoda z Afghánistánu) jindy depresí nešetří... Je vidět, že Louis C.K. otiskl do svého dalšího dítka kus sebe a své identity. Na mindráky není lepší medicíny, než se z nich kreativně vypsat a vyrežírovat. První tři sezóny 85 %(22.10.2012)

Divák do světa Louieho strašně rychle spadne :) . Ve druhé řadě solidně přitvrdil v humoru. Třetí série je více smutnější. Čtvrtá série - Neustálá marnost, plahočení ve vztazích, vnitřní nespokojenost a touha po lásce dostala Louise do více melancholické roviny. Snaží se dělat správná rozhodnutí, ale v marasmu všedního dne je vše tak omšelé. Oproti 3. sérii došlo ke změnám (závěr a vyznění je jiné), oproti začátkům mám pocit, jako by humor byl vedlejším produktem. Z druhé strany chápu vývoj. Má to zase jiné klady - hlavně v hlubších niterných výpovědích. Pátá série - Louis C.K. opět a zas výtečně balancuje na hraně tragédie, frašky a komedie. Stírá hranice jednotlivých škatulek do němé výčitky (v očích se zračí zmar). Nepatřičnost, nepochopení, niterná neuspokojenost ze stavu věcí okolních devastuje "komikovu" duši. (Vy)chování ostatních lidí jako ústřední problém, který zabraňuje člověku ve spokojeném fungování. Na konci série dochází ke konfrontaci s humorem jako takovým. Je prd vtipný? Co je snobské a co ne? Může fekální legrace být spojená se složitým filosofickým uvažováním? Jednoznačně ano! :) 1. série - 76%, 2. série - 82%, 3. série - 85%, 4. série - 76%, 5. série - 83%.(10.6.2015)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)