Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010–2015, 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Nick Kocher, Donna Hanover, Kaija Matiss, Sylvia Kauders, Ursula Parker, Gideon Adlon, Eunice Anderson, Don Pugsley, Chuck Sklar, Josh Rabinowitz, Judy Gold, Rachel Bay Jones, Eddie Brill, Bobby Cannavale, David Patrick Kelly, James Schram, Josh Hamilton, Abraham Alvarez, Gina Hernandez, Tom Noonan, Rusty Schwimmer, Paul Koestner, Maria Dizzia, Jack O'Connell, Bob Saget, Doug Stanhope, Will Janowitz, Fahim Fazli, Jenn Lyon, Itziar Martinez, Gaby Hoffmann, Gary Wilmes, Melissa Leo, Maria Bamford, Kailie Torres, Casey Siemaszko, Amy Schumer, Steven Boyer, Billiam Coronel (a.z.), Dominic Colón, Chloë Sevigny, Jay Leno, Garry Marshall, Isiah Whitlock Jr., Jerry Seinfeld, Paul Rudd, Susan Sarandon, Amy Poehler, Alix Elias, Charles Grodin, Thomas F. Duffy, Victor Garber, Sarah Baker, Edward Burns, Dave Attell, Ellen Burstyn, Lucy McMichael, Gregory Fitzsimmons, Larry Fessenden, Adrian Martinez, Michael Kostroff, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Meredith Hagner, Linda Powell, Shae D'lyn, Jimmy Fallon, Eleonore Pourriat, Michael Rapaport, Jon Glaser, Michael Cera, Glenn Close, John Lithgow, Finnerty Steeves, Devin Ratray, Angela Atwood, Sofia Hublitz, Lisa Emery, Kate Gilligan, Lynn Marocola, Nicole Ehinger, Joel Marsh Garland, Delphina Belle, Hannah Dunne, Ana Kayne

Coby první díl jsem viděla myslím dvanáctý, a byla tak znechucená a zklamaná, že jsem chtěla dát jednu hvězdičku. Naštěstí to takhle nepraktikuju, takže jsem seriál zkoukla celý. Má velmi kolísavou kvalitu. Některé vtípky, skeče a nápady jsou vynikající a šíleně vtipné, některé (obzvláště ty fekální, kterých je tam bohužel hodně) nejsou vtipné vůbec a jsou až tak trapné, že je z nich člověku samotnému trapně... Na druhou stranu předností tohoto projektu je, že Louie se nebojí říci naplno téměř cokoli a umí si dělat legraci ze všeho, speciálně z témat, která jsou v kontextu s humorem obyčejně tabu.(17.2.2012)

Divák do světa Louieho strašně rychle spadne :) . Ve druhé řadě solidně přitvrdil v humoru. Třetí série je více smutnější. Čtvrtá série - Neustálá marnost, plahočení ve vztazích, vnitřní nespokojenost a touha po lásce dostala Louise do více melancholické roviny. Snaží se dělat správná rozhodnutí, ale v marasmu všedního dne je vše tak omšelé. Oproti 3. sérii došlo ke změnám (závěr a vyznění je jiné), oproti začátkům mám pocit, jako by humor byl vedlejším produktem. Z druhé strany chápu vývoj. Má to zase jiné klady - hlavně v hlubších niterných výpovědích. Pátá série - Louis C.K. opět a zas výtečně balancuje na hraně tragédie, frašky a komedie. Stírá hranice jednotlivých škatulek do němé výčitky (v očích se zračí zmar). Nepatřičnost, nepochopení, niterná neuspokojenost ze stavu věcí okolních devastuje "komikovu" duši. (Vy)chování ostatních lidí jako ústřední problém, který zabraňuje člověku ve spokojeném fungování. Na konci série dochází ke konfrontaci s humorem jako takovým. Je prd vtipný? Co je snobské a co ne? Může fekální legrace být spojená se složitým filosofickým uvažováním? Jednoznačně ano! :) 1. série - 76%, 2. série - 82%, 3. série - 85%, 4. série - 76%, 5. série - 83%.(10.6.2015)

1. série - 85%, 2. série - 90%, 3.série - 100%, 4. série - 100%, 5. Série - 90%. Louis C.K. je další vynikající americký komik, který zkusil seriálovou formu, v jeho případě dokonce odvážnou formu, která je zčásti autobiografická, zčásti fiktivní, ale hlavně ukrutně vtipná, někdy upřímně dojemná a vzhledem k hlavnímu představiteli velmi na tělo, drsná až krutá, ale na konci vždycky s úsměvem. Obdivuji nadhled s jakým své eskapády Louis C.K. napsal a sám zahrál. Ten chlap ví, o čem vypráví a jeho pohled na svět je inspirující. V té souvislosti mě napadá "Život je krásný, i když stojí za hovno :-)". A něco podobného se na Louis C.K. snaží sdělit, samozřejmě trochu sofistikovaněji. Showbyznys tak jak ho neznáte, respektive od samého komediálního "dna".(27.3.2019)

Veľmi iný a netradičný seriál, snáď jediný svojho druhu. Teda aspoň ja som takéto skĺbenie sitcomu s vystúpeniami "na stojáka" nevidel. A práve ony tématicky plynule nadväzujúce stand-up vsuvky (s parádnou klubovou komornou atmosférou) dodávajú už tak veľmi osobným a úprimne vyznievajúcim hraným epizódkam ešte intímnejšiu príchuť. Louis C.K. síce pointu svojich úvah nad všemožnými detailami každodenného života často utopí v záplave väčšieho množstva vulgarizmov, než sa mi občas zdalo príhodné, no v podstate z toho vždy vyjde ako sympoš, ktorý vie o čom hovorí a ktorému by ste ťažko oponovali. A tie (občas zľahka absurdné) hrané epizódky sú tak parádne napísané a zahrané, že z toho máte dojem, že "to nevymyslíš, to je život" :-) ...pred druhou sériou rezervované štyry hviezdy, ale s bohovým nábehom na piatu...... edit: po druhej sérii zvyšujem na päť a s bohovým nábehom na šiestu. Niektoré epizódky človeka vyslovene emočne požujú, vypľujú a nechajú ho v takom zvláštnom rozpoložení ešte niekoľko minút po skončení. Louis C.K., poklona!(29.2.2012)

Jsou lidé, kteří se snaží celý život o to, aby je potkávalo co nejmíň nepříjemných a ponižujících situací. Pak jsou lidé, kteří takové situace přitahují. A je jen hrstka vyvolených, kteří podobné situace dokonce vytvářejí, aby o nich mohla vyprávět lidem, kteří nejspíš o takových zážitcích neví a nemají ani dost fantazie, aby si je dokázali samy vymyslet. Tak zaplatí 20 dolarů za takového týpka, kterým je Louis C. K a kterým jim rád odvypráví, jak to ve světě přitahovačů bizardních a nezávidihodných situací chodí. Lucky Louí a sitcomový formát mě přišel místy až vykonstruovaně trapný, ale ve většině případů jsem se smál a bavil. V případě Louie jsem se těšil na nový způsob jak vést komediální seriál. Ale pilot mě nepřesvědčil, že by mu to vyšlo....... Jim Jefferies mě prvním dílem svýho komediální sakralního obnažování přesvědčil víc. Louie...zatím, dost nuda.(21.12.2013)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)