Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010 - 2015, 22 h 42 min (Minutáž: 61x19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Nick Kocher, Donna Hanover, Kaija Matiss, Sylvia Kauders, Ursula Parker, Gideon Adlon, Eunice Anderson, Don Pugsley, Chuck Sklar, Josh Rabinowitz, Judy Gold, Rachel Bay Jones, Eddie Brill, Bobby Cannavale, David Patrick Kelly, James Schram, Josh Hamilton, Abraham Alvarez, Gina Hernandez, Tom Noonan, Rusty Schwimmer, Paul Koestner, Maria Dizzia, Jack O'Connell, Bob Saget, Doug Stanhope, Will Janowitz, Fahim Fazli, Jenn Lyon, Itziar Martinez, Gaby Hoffmann, Gary Wilmes, Melissa Leo, Maria Bamford, Kailie Torres, Casey Siemaszko, Amy Schumer, Steven Boyer, Billiam Coronel (a.z.), Dominic Colón, Chloë Sevigny, Jay Leno, Garry Marshall, Isiah Whitlock Jr., Jerry Seinfeld, Paul Rudd, Susan Sarandon, Amy Poehler, Alix Elias, Charles Grodin, Thomas F. Duffy, Victor Garber, Sarah Baker, Edward Burns, Dave Attell, Ellen Burstyn, Lucy McMichael, Gregory Fitzsimmons, Larry Fessenden, Adrian Martinez, Michael Kostroff, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Meredith Hagner, Linda Powell, Shae D'lyn, Jimmy Fallon, Eleonore Pourriat, Michael Rapaport, Jon Glaser, Michael Cera, Glenn Close, John Lithgow, Finnerty Steeves, Devin Ratray

Formát seriálu je velmi neobvyklý. V jedné rovině tlumočí trable stárnoucího rozvedeného otce a v té druhé je vtipně glosuje z pódia ala klasický stand-up. Paralela mezi životem skutečného Louse C.K. se seriálovým Louiem na mě však působila lehce schizofrenním dojmem (jsou stand-upy "nahrané" nebo "skutečné"?). Některé díly jsou brilantní, jiné jsem naopak odzíval. Po první sérii uděluji 3,3* a časem se k tomu vrátím.(4.1.2016)

Louis C.K. je opět na obrazovce a to na hrané scéně v kombinaci se stand up show.. Po prvním díle jsem byl skeptický a nevěděl co si o tom myslet, ale hned druhý díl mě přesvědčil, že Louieho humor je prostě pro mě a herci co se objevili v seriálu Lucky Louie jako třeba Jim Norton nebo Pamela Adlon dodá seriálu větší kreativitu a po třetím díle v ordinaci s Ricky Gervaisem jsem se málem po*ral smíchy :-) ...1. série: 80%(14.8.2013)

Miroslav Horníček kdysi moudře pravil, že není slušný či sprostý komik, nýbrž jen komik dobrý a špatný. Nejsem si jistej, jestli by tento svůj názor nepřehodnotil, kdyby se dožil éry opravdu krutých chlápků (zejména Louis C.K., Ricky Gervais), ovšem kdyby tak učinil, byl by to omyl. Oni jsou totiž opravdu dobří! Kvalita Louise tkví např. i v tom, že je schopen mezi maximálně nekorektní vtipy sem tam propašovat hlubokou a lidsky přesnou psychologickou sondu, viz např. neuvěřitelně silný devátý díl I. série s názvem Bully. 80 - 90%(20.12.2012)

Louie je temný, vtipný a ironický pohled na svět očima komika Louise C.K. Nejde už hlavně o komedii, jako v Lucky Louie, ale spíše se přiklání k dramatu. Život rozvedeného čtyřicátníka se dvěma malýma děckama v New Yorku není vůbec pohodový. Louie nás přivádí k emotivní stránce a ukazuje nám boje s vlastními emocemi, tělem a egem. Pokud se na Louieho budete dívat jako na drama, kde se hlavní protagonista snaží zakrýt jeho nepěkný život vtipy a výstupy, tak ho naplno oceníte. Jedná se totiž skutečně o jedno z nejlepších počinů současnosti. Louis je prostě borec.(14.7.2012)

[První tři série] Oproti prvnímu pokusu Lucky Louie, jež byl i přes patronaci HBO stále silně ukotven v sitcomových vodách, je novější, plně autorský, počin Louiese C. K. neskutečným zjevením (pro "network" nepřípustné, proto běží na kabelovém FX kanálu). Naprosto nepředvídatelné zápletky se jednou snaží o řachandu, hrají na vážnou strunu (epizoda z Afghánistánu) jindy depresí nešetří... Je vidět, že Louis C.K. otiskl do svého dalšího dítka kus sebe a své identity. Na mindráky není lepší medicíny, než se z nich kreativně vypsat a vyrežírovat. První tři sezóny 85 %(22.10.2012)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)