Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010 - 2015, 22 h 42 min (Minutáž: 61x19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson, Nick Kocher, Donna Hanover, Kaija Matiss, Sylvia Kauders, Ursula Parker, Gideon Adlon, Eunice Anderson, Don Pugsley, Chuck Sklar, Josh Rabinowitz, Judy Gold, Rachel Bay Jones, Eddie Brill, Bobby Cannavale, David Patrick Kelly, James Schram, Josh Hamilton, Abraham Alvarez, Gina Hernandez, Tom Noonan, Rusty Schwimmer, Paul Koestner, Maria Dizzia, Jack O'Connell, Bob Saget, Doug Stanhope, Will Janowitz, Fahim Fazli, Jenn Lyon, Itziar Martinez, Gaby Hoffmann, Gary Wilmes, Melissa Leo, Maria Bamford, Kailie Torres, Casey Siemaszko, Amy Schumer, Steven Boyer, Billiam Coronel (a.z.), Dominic Colón, Chloë Sevigny, Jay Leno, Garry Marshall, Isiah Whitlock Jr., Jerry Seinfeld, Paul Rudd, Susan Sarandon, Amy Poehler, Alix Elias, Charles Grodin, Thomas F. Duffy, Victor Garber, Sarah Baker, Edward Burns, Dave Attell, Ellen Burstyn, Lucy McMichael, Gregory Fitzsimmons, Larry Fessenden, Adrian Martinez, Michael Kostroff, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Meredith Hagner, Linda Powell, Shae D'lyn, Jimmy Fallon, Eleonore Pourriat, Michael Rapaport, Jon Glaser, Michael Cera, Glenn Close, John Lithgow, Finnerty Steeves, Devin Ratray, Angela Atwood

Coby první díl jsem viděla myslím dvanáctý, a byla tak znechucená a zklamaná, že jsem chtěla dát jednu hvězdičku. Naštěstí to takhle nepraktikuju, takže jsem seriál zkoukla celý. Má velmi kolísavou kvalitu. Některé vtípky, skeče a nápady jsou vynikající a šíleně vtipné, některé (obzvláště ty fekální, kterých je tam bohužel hodně) nejsou vtipné vůbec a jsou až tak trapné, že je z nich člověku samotnému trapně... Na druhou stranu předností tohoto projektu je, že Louie se nebojí říci naplno téměř cokoli a umí si dělat legraci ze všeho, speciálně z témat, která jsou v kontextu s humorem obyčejně tabu.(17.2.2012)

Kdyby byl tento seriál jen sérií stand-up comedy útržků a absurdních skečů, zřejmě bych ho časem odložil, Louie ale nabízí víc - některé díly jsou vyloženě vážné a vyšperkované dokonalou pointou, že pak člověk zůstává jen sedět a kouká, co se to vlastně stalo. Je dost obtížné si tohoto sympatického pupkatého zoufalce neoblíbit - jeho doménou je vytvářet situace, které všichni lidé moc dobře znají - včetně absurdity, které přinášejí a kterou si mnozí uvědomí až takto s odstupem. Všem doporučuju a radím - nenechte se předčasně odradit přílišnou vulgaritou (ta není podstatná) a slabším rozjezdem... 8.5/10(20.8.2012)

Formát seriálu je velmi neobvyklý. V jedné rovině tlumočí trable stárnoucího rozvedeného otce a v té druhé je vtipně glosuje z pódia ala klasický stand-up. Paralela mezi životem skutečného Louse C.K. se seriálovým Louiem na mě však působila lehce schizofrenním dojmem (jsou stand-upy "nahrané" nebo "skutečné"?). Některé díly jsou brilantní, jiné jsem naopak odzíval. Po první sérii uděluji 3,3* a časem se k tomu vrátím.(4.1.2016)

Takhle to dopadá, když komik udělá vlastní dílo, bez kontroly, bez limitů. Chvílemi skvěle absurdní stand-up výstupy, chvílemi dobrá ukázka pošahané Ameriky, chvíli existenciální dramatické výstupy, chvílemi nicneříkající nudné výjevy ze života a zbytek jsou jen přehnaně vulgární vtipy o sexu. A celé to tak nějak nesedí dohromady.(4.4.2013)

Veľmi iný a netradičný seriál, snáď jediný svojho druhu. Teda aspoň ja som takéto skĺbenie sitcomu s vystúpeniami "na stojáka" nevidel. A práve ony tématicky plynule nadväzujúce stand-up vsuvky (s parádnou klubovou komornou atmosférou) dodávajú už tak veľmi osobným a úprimne vyznievajúcim hraným epizódkam ešte intímnejšiu príchuť. Louis C.K. síce pointu svojich úvah nad všemožnými detailami každodenného života často utopí v záplave väčšieho množstva vulgarizmov, než sa mi občas zdalo príhodné, no v podstate z toho vždy vyjde ako sympoš, ktorý vie o čom hovorí a ktorému by ste ťažko oponovali. A tie (občas zľahka absurdné) hrané epizódky sú tak parádne napísané a zahrané, že z toho máte dojem, že "to nevymyslíš, to je život" :-) ...pred druhou sériou rezervované štyry hviezdy, ale s bohovým nábehom na piatu...... edit: po druhej sérii zvyšujem na päť a s bohovým nábehom na šiestu. Niektoré epizódky človeka vyslovene emočne požujú, vypľujú a nechajú ho v takom zvláštnom rozpoložení ešte niekoľko minút po skončení. Louis C.K., poklona!(29.2.2012)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)