Rozvedený se závazky (TV seriál)

Louie

Komedie / Drama

USA, 2010, 60x23 min

Louis C.K.

Louis C.K., Pamela Adlon

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty, Ricky Gervais, Matthew Broderick, Ann Dowd, Elisabeth Hower, Dane Cook, Artie Lange, David Lynch, Chris Rock, Robert Kelly, F. Murray Abraham, Steven Wright, Will Brill, Teena Byrd, Adepero Oduye, J.B. Smoove, Ashlie Atkinson, Robin Williams, Kurt Metzger, Heléne Yorke, Godfrey, Stephen Badalamenti, Chelsea Peretti, Todd Barry, Marc Maron, Gene Jones, Demosthenes Chrysan, Miguel Gomez, Rick Crom, Sarah Silverman, Brooke Bloom, Gina Piersanti, Liz Holtan, Larisa Polonsky, Maria Menounos, Maria Thayer, Janie Brookshire, Yvonne Strahovski, Michael Drayer, Devin Druid, Parker Posey, Cary Woodworth, Jeremy Renner, Oona Laurence, Veanne Cox, Cory Nichols, Amir Blumenfeld, Susan Kelechi Watson, Christoph Manuel, Ashley Gerasimovich, Ali Reza, Louis Vanaria, Jim Florentine, Hannibal Buress, Connie Ray, Dan Ziskie, Heidi Armbruster, McKinley Belcher III, Niki Russ Federman, Lulu Wilson, Yul Vazquez, Michael Torpey, Stephen Hill, Yury Tsykun, Laurel Griggs, Clayton Dean Smith, Stivi Paskoski, Clara Wong, Denny Dillon, Susan Blommaert, Clark Middleton, Grant Shaud, Lauren Francesca, Vernon Chatman, Eszter Balint, David Wilson Barnes, Angel Rosa, Joe DeRosa, Allan Havey, Cliff Moylan, Genoveva Rossi, Mary Louise Wilson

Jsou lidé, kteří se snaží celý život o to, aby je potkávalo co nejmíň nepříjemných a ponižujících situací. Pak jsou lidé, kteří takové situace přitahují. A je jen hrstka vyvolených, kteří podobné situace dokonce vytvářejí, aby o nich mohla vyprávět lidem, kteří nejspíš o takových zážitcích neví a nemají ani dost fantazie, aby si je dokázali samy vymyslet. Tak zaplatí 20 dolarů za takového týpka, kterým je Louis C. K a kterým jim rád odvypráví, jak to ve světě přitahovačů bizardních a nezávidihodných situací chodí. Lucky Louí a sitcomový formát mě přišel místy až vykonstruovaně trapný, ale ve většině případů jsem se smál a bavil. V případě Louie jsem se těšil na nový způsob jak vést komediální seriál. Ale pilot mě nepřesvědčil, že by mu to vyšlo....... Jim Jefferies mě prvním dílem svýho komediální sakralního obnažování přesvědčil víc. Louie...zatím, dost nuda.(21.12.2013)

Divák do světa Louieho strašně rychle spadne :) . Ve druhé řadě solidně přitvrdil v humoru. Třetí série je více smutnější. Čtvrtá série - Neustálá marnost, plahočení ve vztazích, vnitřní nespokojenost a touha po lásce dostala Louise do více melancholické roviny. Snaží se dělat správná rozhodnutí, ale v marasmu všedního dne je vše tak omšelé. Oproti 3. sérii došlo ke změnám (závěr a vyznění je jiné), oproti začátkům mám pocit, jako by humor byl vedlejším produktem. Z druhé strany chápu vývoj. Má to zase jiné klady - hlavně v hlubších niterných výpovědích. Pátá série - Louis C.K. opět a zas výtečně balancuje na hraně tragédie, frašky a komedie. Stírá hranice jednotlivých škatulek do němé výčitky (v očích se zračí zmar). Nepatřičnost, nepochopení, niterná neuspokojenost ze stavu věcí okolních devastuje "komikovu" duši. (Vy)chování ostatních lidí jako ústřední problém, který zabraňuje člověku ve spokojeném fungování. Na konci série dochází ke konfrontaci s humorem jako takovým. Je prd vtipný? Co je snobské a co ne? Může fekální legrace být spojená se složitým filosofickým uvažováním? Jednoznačně ano! :) 1. série - 76%, 2. série - 82%, 3. série - 85%, 4. série - 76%, 5. série - 83%.(10.6.2015)

Všechno na co jste se báli pomyslet, báli jste se sami sobě přiznat či vás to jen nenapadlo - to je Louie. Obyčejnej chlap s pivasem a různýma komplexama, který se rozhodl, že prolomí bariéry a řekne vše, co se v Americe říkat nemá:) Přemýšlí o obyčejných věcech velmi neobyčejným způsobem. Bojuje proti všem přetvářkám a zbytečným intelektuálním kecům. Je to tak výborný humor, že se mi nechce věřit, že není z Anglie:) (samozřejmě stejná slova by patřila i seriálu Lucky Louie). Některé díly ani chvílemi nejsou jako komedie. Někdy to přechází až do filosofických zamyšlení, někdy trochu hovadských... Humor mi připadá hodně blízký jako má Ricky Gervais, Karl Pilkington. Líbí se mi, že nežere takovýty americký sračkoidní kecy o šťastném životě a je realista (a hovado!). Ale je v tom velká upřímnost a lidství a já se s jeho myšlením absolutně shoduju. Podle mě je to dokonalej chlap!(2.6.2012)

Kdyby byl tento seriál jen sérií stand-up comedy útržků a absurdních skečů, zřejmě bych ho časem odložil, Louie ale nabízí víc - některé díly jsou vyloženě vážné a vyšperkované dokonalou pointou, že pak člověk zůstává jen sedět a kouká, co se to vlastně stalo. Je dost obtížné si tohoto sympatického pupkatého zoufalce neoblíbit - jeho doménou je vytvářet situace, které všichni lidé moc dobře znají - včetně absurdity, které přinášejí a kterou si mnozí uvědomí až takto s odstupem. Všem doporučuju a radím - nenechte se předčasně odradit přílišnou vulgaritou (ta není podstatná) a slabším rozjezdem... 8.5/10(20.8.2012)

Miroslav Horníček kdysi moudře pravil, že není slušný či sprostý komik, nýbrž jen komik dobrý a špatný. Nejsem si jistej, jestli by tento svůj názor nepřehodnotil, kdyby se dožil éry opravdu krutých chlápků (zejména Louis C.K., Ricky Gervais), ovšem kdyby tak učinil, byl by to omyl. Oni jsou totiž opravdu dobří! Kvalita Louise tkví např. i v tom, že je schopen mezi maximálně nekorektní vtipy sem tam propašovat hlubokou a lidsky přesnou psychologickou sondu, viz např. neuvěřitelně silný devátý díl I. série s názvem Bully. 80 - 90%(20.12.2012)

• - V úvodní sekvenci lze vidět, jak náhodný kolemjdoucí ukáže na kameru prostředníček. Gesto nebylo plánováno, ale Louis C.K. toto viděl jako scénu, která dobře vystihuje obraz seriálu, který chtěl vytvořit, a scénu tak v seriálu ponechal. (Akaforty)

• - Louis C.K. stříhá a upravuje každou epizodu sám na svém MacBooku Pro. (Akaforty)

• - Louis C.K. přijal malý rozpočet čítající 200 000 amerických dolarů (250 000 pro druhou sezonu) za absolutní kreativní volnost. Stanice FX nijak nezasahovala do vývoje seriálu a nepožadovala ani testovací epizodu, dokud jim Louis nepřinese dokončené kopie. (Akaforty)