Pojišťovna štěstí (TV seriál)

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 56x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yvetta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Preissová, Vlastina Svátková, Markéta Frösslová, Vlastimil Zavřel, Monika Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Pokorná, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Barbora Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radka Stupková, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Ludmila Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Helšusová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka, Antonín Kracík, Richard Zevel, Jan Pirk, Martin Stránský, Robert Galia, Emma Karpeles, Pavel Kovář
  • Paity

TV Nova přišla v roce 2004 s nápadem natočit seriál, který by byl tak trochu pro všechny. A vzhledem k velice solidním číslům sledovanosti se mu to asi povedlo. Každopádně mě si to jako diváka nezískalo a hvězdičku dávám alespoň za snahu natočit seriál nejen ve studiu, ale i v exteriérech. Jinak hnus velebnosti.(6.6.2012)

• honajz

Já teda nevím, ale přišlo mi, že autoři neumí ani vygradovat normální zápletku. Např. lidi se nezamilovávají tak, že se dvakrát letmo uvidí ve dveřích, a pak si hned dají pusu, V tomhle seriálu chybí mezikroky, uvěřitelné zvray. Všechno je tak vykonstruované jako potrubí ropovodu, hlavně aby to teklo.(7.3.2010)

• manonfire

Jediný důvod ke shlédnutí nemnoha okamžiků tohoto seriálu je pro mě zajímavě vážný part geniálního komika Petra Nárožného, ale upřímně ani on nijak nezvedá uroveň jen dalšího sladkobolného seriálu. Hvězdu dávám za relativně zajímavý motiv hodného táty Bareše vs Blanarovičová a její nevděčnice s mozkem mezi nohama. 20%(10.1.2008)

• Perry-

Počet sérií 2. 1. série - Nepíšu tu o tom, že to bylo geniální nebo Bůh ví jak povedené. Koukal jsem na to, protože nic jiného nebylo a koukali na to rodiče. Dejme tomu, pokud zavřu obě oči, tak se na to dalo i dívat (z hereckých výkonů jasně vede Igor Bareš, Jiřina Jirásková je taky dobrá) a mělo to Happy End. Tak bych tomu dal alespoň 2*. 2. série - Tak jsem viděl první díl a dál už na to koukat nebudu (naštěstí už máme 2 TV :). Debilní, dementní a extra nudné. Oproti první sérii Odpad!(28.10.2006)

• wosho

Na naších telenovelách je jediným kladem, že se v nich občas sejde prvotřídní herecké obsazení. Sice nemají co hrát, ani moc se nesnaží, ale alespoň trošku povznesou idiocií popsaný scénář na nějakou úroveň. Navíc nova tento svůj "skvost" podpořila solidním rozpočtem, tak na diváka neútočí 5 interiérů neustále dokola jako třeba u Ordinace, či VKV. Celkově se jedná asi o nejpodařenější druh této pokleslé zábavy u nás stvořené. Takový ten jednooký-krátkozraký král mezi slepou tlupou inbecilních slepců po lobotomii.(28.6.2007)

• - Antonín Navrátil se při natáčení sešel s režisérem Adamcem po 30 letech. (Zdroj: Květy) (M.B)

• - Miroslava Etzlera před Pojišťovnou štěstí moc diváků neznalo. Díky hlavní roli Tomáše Krause se stal velmi populárním. Zároveň se nadobro vyléčil z alkoholismu, se kterým před vstupem do seriálu bojoval. (Karlos80)

• - Roli Lucinky měla hrát původně jiná holčička, ale na "place" plakala, a tak byla vyměněna za Johanu Krtičkovou. (M.B)