Pojišťovna štěstí (TV seriál)

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 56x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yvetta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Preissová, Vlastina Svátková, Markéta Frösslová, Vlastimil Zavřel, Monika Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Pokorná, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Bára Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radka Stupková, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Ludmila Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Helšusová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka, Antonín Kracík, Richard Zevel, Jan Pirk, Martin Stránský, Robert Galia, Emma Karpeles, Pavel Kovář, Petr Gabaj, Veronika Helcelová
  • Ad4mson

VELKÝ televizní román. Takovýmto přízviskem se chlubí jeden z největších paskvilů běžících na televizních obrazovkách. Odporné herecké výkony, scénář a repliky šustící papírem. Toto televizní krmivo, jenž konzumuje převážná většina žen (ale i mužský jsou ochotní pozřít tento odpad, ano, je to tak), nemá ve své podstatě jediný klad. První série byla jakš takš koukatelná, ale už tehdy byla hranice mezi sr*gorou a kvalitou velmi tenká. Po jejím zakončení se však TV NOVA rozhodla, že se zavděčí svým "strávníkům" a budou v natáčení dále pokračovat. Zřejmě aby jim do pořadu Volejte Novu nechodily ty stovky a tisíce telefonátů od věrných divaček, které v neděli nemají co na práci a ubíjejí se tímto škvárem. A tady přichází ten zásadní problém. Scénář vaří z vody jako o život, každý spí s každým a usilovná snaha o nějakou originalitu jen končí výbuchy smíchu, které zažívám, když okem spočinu na této sladce ulepené slátanině. Herecké obsazení je příšerné. Miroslav Etzler vypadá jako vysloužilý úchyl po deseti letech, Kateřina Brožová je mi protivná už od první chvíle co jsem ji spatřil (můj osobní problém), Vojta Kotek hraje jak ponocný. Všichni do éteru hlásí všemožná životní moudra, při niž hraje opravdu šílený soundtrack, opakující asi tři melodie stále dokola. Celou tuto šaškárnu hází jednoznačně do odpadu paní Kekulová či jak se ta bába jmenuje. Když se objeví na obrazovce, ovládne mě pokaždé hrozná touha vytrhnout tu proklatou bednu ze zásuvky. Jenže zároveň se ironicky pochechtávám a říkám si: "Jaký mají ti lidé asi vkus, když na tohle koukají?"(30.11.2008)

• J*A*M*A*L

Hvězdička, za snahu. Jinak je ten seriál samozřejmě podprůměrná blbost, která se neustále dokola opakuje v televizi a lidi se na to stále koukají. A hlavně nechápu proč, když je to stále opakující nesmysl. Snaha se k tomuto seriálu vyjádřit ani není potřeba. Takových seriálů už tu bylo, vážně zbytečnost se vůbec vyjadřovat.(15.4.2013)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +seriál nabytý emocemi, některé dějové linky, osudy postav, titulní znělka, hudba, nové postavy ve II. řadě -střih, některé herecké výkony, na III. řadu budu zase muset rok počkat./// Tak nám včera "filmem o seriálu" skončila druhá řada velkého televizního románu. A pravděpodobně nadešel čas na hodnocení. Byly časy kdy jsem televizi moc nesledoval, když jsem si však zhruba před 2 lety udělal výlet do říše televizních seriálů, tak v konkurenci (R. pouta a Ordinace) tento seriál razantně vyčníval. Vyčníval svojí kvalitou (oproti zmíněným) a rovněž upoutal rozdílným stylem vypravování a jedním dosti neobvyklým prvkem. Seriál nám představil emoce, a to v míře vrchovaté. Skutečně úvod seriálu kdy nešťastnou shodou náhod příjde hlavní představitelka (Alena Antalová) o manžela a její syn Ondřej (Vojta Kotek) o otce patří mezi nejbrutálnější a emocionálně nejvypjatější scény nejen tohoto seriálu. Každopádně silný úvod který mne přikoval k tomuto dílku. Za mírnou nevýhodu bych považoval obsazení méně známých tváří. Ono zvyknout si třebas na Miroslava Etzlera byl tvrdý oříšek, no a vlastně pořád ještě je. Kdežto takový Igor Bareš, již od začátku patří mezi nejlepší a nejsympatičtější herce. Seriál mi mimo jiné představil Vojtu Kotka, kterého jsem do té doby neznal a již zde mě zaujal. V druhé řadě je fain sledovat jeho osudy a rovněž herecký vývoj (přecejen po Snouborďácích a Rafťácích patří spíše mezi hvězdičky seriálu) A vzhledem k tomu že nepatřím do starého železa, tak jsem si oblíbil i Nikol Štíbrovou. V druhé řadě se objeví herečka jež (hraje Edinu Krásovou), která je ztělesněním anděla a dobré duše. Skutečně tuhle holku si i díky její povaze zamilujete. Přidejme k tomu starou školu (Petr Nárožný, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová) a věru je na co se dívat. Z počátku mě zaujala titulní znělka a v druhé řadě hlavně pěkná hudba, která vždy podkreslila atmosféru děje. Abych dlouho nerušil. První řada byla lepší - jednak díky novému konceptu, a rovněž díky menší konkurenci. Ta původní zůstala, ale objevila se nová (Horákovi, Ulice, Poslední sezóna, Letiště) a upřímně kvalitnější. I proto bylo z počátku těžké si zvyknout na tempo seriálu. Nevyhovovalo mi ani dávkování dílu (2x týdně). Děj utíkal velice rychle (jedna část= skoro jeden měsíc) a hlavně pan střihač to vzal velice hopem a tak hlavně ve druhé řadě je mnoho scén, které si musíte domyslet a nebo si říkáte jak by bylo pěkné je vidět a škoda, že je neukázali. Jedno však zůstává: pocit, že každá část je velice plnohodnotná, že zprostředkuje velké kvantum děje a hlavně vás emocionálně vybije. Opravdu, některé situace byly fakt silné (smrt Evelíny Steimarové, vztah mezi Brožovou a Nárožným, láska mezi Kotkem a Kostkovou) a mohl bych pokračovat. Jedno je však jisté, osudy většiny osazenstva mě natolik zaujali, že už teď se nemohu dočkat třetí řady na níž si však budu muset přibližně rok počkat.../// Celkem 73%///(14.12.2006)

• Trainspotter

Kdo to nezná, dělá, že to nezná a kdo přizná, že to zná, tak jenom proto, aby to mohl tady poslat do odpadu! Známý estrádník Adamac AKA dvorní novácký rejža dostal zakázku života a sesmolil komerci, která vlastně komerci uráží, být totiž firmou s ambicemi reklamy v tv, tak bych si ji rozhodně neobjednával v přestávce této slátaniny, kde všechno působí jenom jako, všichni furt padají, doslova, na držku, dialogy jsou tak sdělný, jako když posloucháte prdění z vedlejší kabinky na veřejném záchodku, Brožová je vyumělkovaná fuchtle bez špetky talentu, Kotek oslizlej večnej puberťáček-blbeček a Blanarovičová se radši měla dál pitvořit s tím jejím malým, ale šikovným "čertem". Poslední výtkou je kamera, která je natolik příšerná, že při sledování to vypadá, jako když sledujete dění na fotbalovém zápase - všechno zdálky a bez detailu. No, buďme ale rádi za takové sračky, které můžeme takto hezky komentářem hodit do odpadu!(3.4.2006)

• raptorrr

Já to nechápu, když se vám to tak hnusí, tak proč se na to pořád koukáte?! V životě jsem neviděl ani jeden díl tohoto skvostu a v životě nejspíš neuvidím. Ne, podobné paskvily neodsuzuji, jen je ignoruji. Existuje příliš mnoho filmů. které mě zajímají, než abych měl čas posuzovat takovýhle bulshit...(4.10.2004)

• - V seriálu si zahrála bývala dětská hvězda Antonín Navrátil, který zde ztvárnil roli svářeče. (M.B)

• - Po 15leté pauze se tímto filmem na obrazovkách objevila Marta Krampolová. (M.B)

• - Michaela Ochotská, pozdější moderátorka televizních novin, porazila v castingu na seriál 2000 uchazeček. (cariada)