Pojišťovna štěstí

(seriál)
  • Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

adams89

První řadu Pojišťovny štěstí jsem ještě sledoval velmi rád. Druhá začala být už hodně překrucována a občas jsem už vynechápal leckteré díly. A ta třetí? Jistě nebudu sám, komu připadá jako Velmi křehké vztahy na Tv Prima. Zaslechl jsem něco o chystané čtvrté řadě a to neznamená nic jiného, než že zanedlouho půjde moje hodnocení ještě níže.20% ()

janek85 odpad!

Tak tohle je fakt skoro nejhorší seriál, co natočila Nova, horší snad je "Ulice" (TV seriál). Naprostý propadák, některé pořád se opakující díly, příjde mi to jako zbytečnost dávat tolik dílů. Výkony herců byly naprosto podprůměrné, nějak to meuměli zahrát. Celková atmosféra byla nudná a nekvalitní. Celkový dojem:Doporučoval bych Nově přestat dělat seriály, protože je to nanic.Přístupnost:přístupný ()

Herr_Flick odpad!

Osobně nemám rád, když lidi dávají nulové hodnocení seriálům, které nesledují, neviděli celé nebo vůbec nevyhledávají. Ale vyhnout se neustálé konfrontaci s takovýmto typem mýdlové opery je i při minimálním sledování televize takřka nemožné. Chápu, že má seriál své fandy, ale pro mne jde jen o další z nekonečné řady obsahově nulových zabíraček času. ()

Hitman_47 odpad!

A já se stále ptám, kam ten svět spěje......pokud se budou točit i nadále takové stupidity jako telenovely a "supr trupr čupr seriálky" typu TAK JDE ČAS, Rodinná pouta a zde hodnocená Pojišťovna štěstí, tak se výplach mozku a degradace intelektu českého národa brzy dostaví i s BONUSem (přijede i "Britni Spírs"). NOVA prostě musí být za každou cenu "cool", no...já jenom doufám, že zas u tohoto seriálu vybouchnou nějací fanatici, jak už se to jednou při sledování podobného braku stalo. ()

Isherwood odpad!

Nechtěl jsem být géniem, jenž po třech záběrech pozná, že jde o absolutní shit, a tak jsem jednoho nudného večera na privátě, kde jedinou stanicí, která jde na staré televizi chytit (rozuměj: nejmenší podíl zrnitosti), okusil jak se pojišťuje štěstí. Nejsem přítelem vykonstruovaných scénářů, občas mohou být i chytré, ale tady z toho čouhá všude jenom hloupoučká a naivní husičkovitost, o tom, jak jsou všichni rozvedení a furt se mezi sebou „čenžují“. Když pak člověk vidí, jak režisér Adamec vede i ty nejlepší herce (Etzler) k tomu, aby se rovnali i těm největším loserům (Brožová), je člověku až smutno. Do toho občas někdo z nich vycedí řečnickou perlu, hodnou vytesání do kamene, a každému dojde, že tady je opravdu dno. A aby epizoda trvala téměř to samé, co standardní film, to už se můžeme rovnou vrátit do středověké mučírny. ()

• Johana Krtičková přišla k roli Lucinky náhodou. Alena Kubálková, vedoucí castingu, ji viděla v obchodě, kde ji zaujalo, jak se hádá se svým bratrem. (M.B)
  • Leona Machálková prozradila, že titulní skladbě „Den, kdy se vrátí láska k nám“ předcházely dvě další verze. Finální podoba písně vznikla ve spolupráci týmu režiséra Jiřího Adamce s autorem textu Zdeňkem Rytířem. Tým tvůrců seriálu však údajně text písně velmi rozpitvával kvůli určité gradaci. Zpěvačka se po letech poklonila trpělivosti a profesionalitě Rytíře, jelikož musel přicházet se stále novými nápady. (lucij68ee14)