Pojišťovna štěstí (TV seriál)

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 56x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yvetta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Preissová, Vlastina Svátková, Markéta Frösslová, Vlastimil Zavřel, Monika Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Pokorná, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Barbora Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radka Stupková, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Ludmila Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Sedláčková-Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Helšusová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka, Antonín Kracík, Richard Zevel, Jan Pirk, Martin Stránský, Robert Galia, Emma Karpeles
  • Segrestor

Tenhle seriál sleduje(ovalo) minimálně jeden milion lidí. Quo vadis český diváku?!?(2.6.2011)

• ScreamJay

Nechtěl sem tohle novácké veledílo odepsat hned po prvním díle a tak jsem si počkal ještě na jeden. Co se na mém názoru změnilo? No vlastně téměř nic. Ta celková suma, kterou seriál stál patrně hovoří za platy herců, nikoliv za zpracování, techniku a celkové pojetí. Jasně viditelná snaha útočit na divákovo citové já, ždímat ho, žvejkat ho jako obrovskou žvýkačku. Plusem je zařazení několika komických momentů, které ale v kontextu zapadají stejně jako klíče do kanálů. Pan Adamec asi při natáčení hledal stranickou legitimaci a už se nedíval co to vlastně točí. Od avizovaného projektu se tak nepatrně vzdálil, matematicky asi jen o 350stupňů. V porovnání s telenovelbrakem Rodinná pouta jde ale přeci jen o stupínek lepší „počin“. Alespoň ta umělost a tahákovitost (to je tehdy, když máte pocit, že postava čte text z taháku jenž má namalovaný na ruce) se sem nedostala. Ovšem práce střihu a kamery je žalostným příkladem toho, jak by se to rozhodně dělat nemělo. Herecky je to jako u ožralýho DJe, který furt omílá jednu a tu samou desku a občas jí popožene řádně odpíchnutou šavlí. Tedy pořád ty samí tváře, který už leckomu lezou krkem. Všudypřítomná reklama a pompézní akce a soutěže pak nemůžou tyhle nedostatky bloknout nebo vymazat. To je pak trapárna, jenž chce seriál posunout tam, kam rozhodně nepatří.(21.9.2004)

• NinadeL

"Jiří je mrtvý, paní Kekulová." Někdy mám potřebu dokoukat všechny české seriály a obávám se, že na to jednou dojde a nebude to příjemné. Aneb odečteme-li nemohoucnost dětských herců a strojenost asi tak třetiny dospělých, lze nakonec Požičovnu akceptovat jako výlučně žehlící seriál.(27.1.2010)

• MikeCool

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 35% (1*) |(21.7.2013)

• Phobia

Tohle vážně nemůžu - už z té přeslazené znělky se mi dělá absolutně blivno a chvátám pro ovladač rychlostí, že by se Usain Bolt nestačil divit! Nejsem křtěná, nejsem věřící, tak asi jednou přijdu do pekla... a co když tortura nekončí u pouhého škvíření se v ohni? Co když tam pro hříšníky mého ražení čeká imrvére vysílání telenovel - bez ovladače, bez možnosti úniku?! Hrůza, dám se na modlení...(26.5.2010)

• - Miroslava Etzlera před Pojišťovnou štěstí moc diváků neznalo. Díky hlavní roli Tomáše Krause se stal velmi populárním. Zároveň se nadobro vyléčil z alkoholismu, se kterým před vstupem do seriálu bojoval. (Karlos80)

• - Po 15leté pauze se tímto filmem na obrazovkách objevila Marta Krampolová. (M.B)

• - Autorom textu titulnej skladby "Den, kdy se vrátí láska k nám" je Zdeněk Rytíř. (Jello Biafra)