Pojišťovna štěstí (TV seriál)

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 73x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yvetta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Preissová, Vlastina Svátková, Markéta Děrgelová, Vlastimil Zavřel, Monika Foris Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Pokorná, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Bára Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radka Stupková, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková Barešová, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Lída Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Jan Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Sochorová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka, Antonín Kracík, Richard Zevel, Jan Pirk, Martin Stránský, Robert Galia, Emma Karpeles, Pavel Kovář, Petr Gabaj, Taťána Chvojka
  • Hal_Moore

Už mě vážně nebaví sledování mých blízkých a přátel, jak každé pondělí/středu/čtvrtek nebo tak nějak pravidelně sedávají u televize a sledují s otevřenou pusou české telenovely Pojišťovnu štěstí či Rodinná pouta. Nova s Primou se snaži natočit úplně všechny typy pořadů a pak to takhle dopadá. Už s hrůzou poslouchám kecy o Pojišťovně štěstí 2, jak to bude supermegaultra nářez, stokrát překonávající první řadu. Nedovedu si představit, že by někdo dokázal natočit ještě něco horšího, než je první řada, tak těmto zprávám věřím. Když Pojišťovna běžela na Nově, já v pokoji s knihou v ruce každý týde poslouchal křik z televize. Ani jsem se nemusel jít podívat a poznal ječící Brožovou, brečícího Ko(ko)tka a uklidňující Jiráskovou, Bohdalovou či Nárožného. Nedovedu pochopit, co přimělo tak kvalitní herce hrát v tomhle veledílu. Připočtu ještě nesympatického Etzlera, přebrečenou Antalovou a sympatickou Štíbrovou... Jak to říci slušně? Ať jde Nova s podobnými výtvory do (_._) ... Jedna hvězdička za Nikolku Štíbrovou.(17.7.2005)

• manonfire

Jediný důvod ke shlédnutí nemnoha okamžiků tohoto seriálu je pro mě zajímavě vážný part geniálního komika Petra Nárožného, ale upřímně ani on nijak nezvedá uroveň jen dalšího sladkobolného seriálu. Hvězdu dávám za relativně zajímavý motiv hodného táty Bareše vs Blanarovičová a její nevděčnice s mozkem mezi nohama. 20%(10.1.2008)

• C0r0ner

Devadesátky přinesly totální sračky (Život na zámku a podobně), po přelomu milénia se však zrodilo něco ještě mnohem hrůznějšího - české telenovely. Ty se sice tváří, jakože telenovely nejsou, nevypadají a být nechtějí, ale ten obsah je v podstatě totožný, akorát v líbivějším hávu. Ten mě ale moc nedojímá, když jsou to jinak absolutní píčoviny. Hnus! 0%(18.8.2016)

Podle mého názoru jde o seriál, na který se díváte, když nechcete nad ničím přemýšlet. Nejedná se o žádné veledílo, ale mě se na něj koukalo dobře. Viděla jsem jen první dvě řady, z časových důvodů jsem už neviděla řadu třetí, ale myslím, že tu byly i dobré a vynikající herecké výkony (Nárožný, Bareš, Bohdalová, Jirásková, Steimarová). A že budu odsuzovat seriál jenom kvůli tomu, že tam hraje Kateřina Brožová? To ne.(22.10.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +seriál nabytý emocemi, některé dějové linky, osudy postav, titulní znělka, hudba, nové postavy ve II. řadě -střih, některé herecké výkony, na III. řadu budu zase muset rok počkat./// Tak nám včera "filmem o seriálu" skončila druhá řada velkého televizního románu. A pravděpodobně nadešel čas na hodnocení. Byly časy kdy jsem televizi moc nesledoval, když jsem si však zhruba před 2 lety udělal výlet do říše televizních seriálů, tak v konkurenci (R. pouta a Ordinace) tento seriál razantně vyčníval. Vyčníval svojí kvalitou (oproti zmíněným) a rovněž upoutal rozdílným stylem vypravování a jedním dosti neobvyklým prvkem. Seriál nám představil emoce, a to v míře vrchovaté. Skutečně úvod seriálu kdy nešťastnou shodou náhod příjde hlavní představitelka (Alena Antalová) o manžela a její syn Ondřej (Vojta Kotek) o otce patří mezi nejbrutálnější a emocionálně nejvypjatější scény nejen tohoto seriálu. Každopádně silný úvod který mne přikoval k tomuto dílku. Za mírnou nevýhodu bych považoval obsazení méně známých tváří. Ono zvyknout si třebas na Miroslava Etzlera byl tvrdý oříšek, no a vlastně pořád ještě je. Kdežto takový Igor Bareš, již od začátku patří mezi nejlepší a nejsympatičtější herce. Seriál mi mimo jiné představil Vojtu Kotka, kterého jsem do té doby neznal a již zde mě zaujal. V druhé řadě je fain sledovat jeho osudy a rovněž herecký vývoj (přecejen po Snouborďácích a Rafťácích patří spíše mezi hvězdičky seriálu) A vzhledem k tomu že nepatřím do starého železa, tak jsem si oblíbil i Nikol Štíbrovou. V druhé řadě se objeví herečka jež (hraje Edinu Krásovou), která je ztělesněním anděla a dobré duše. Skutečně tuhle holku si i díky její povaze zamilujete. Přidejme k tomu starou školu (Petr Nárožný, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová) a věru je na co se dívat. Z počátku mě zaujala titulní znělka a v druhé řadě hlavně pěkná hudba, která vždy podkreslila atmosféru děje. Abych dlouho nerušil. První řada byla lepší - jednak díky novému konceptu, a rovněž díky menší konkurenci. Ta původní zůstala, ale objevila se nová (Horákovi, Ulice, Poslední sezóna, Letiště) a upřímně kvalitnější. I proto bylo z počátku těžké si zvyknout na tempo seriálu. Nevyhovovalo mi ani dávkování dílu (2x týdně). Děj utíkal velice rychle (jedna část= skoro jeden měsíc) a hlavně pan střihač to vzal velice hopem a tak hlavně ve druhé řadě je mnoho scén, které si musíte domyslet a nebo si říkáte jak by bylo pěkné je vidět a škoda, že je neukázali. Jedno však zůstává: pocit, že každá část je velice plnohodnotná, že zprostředkuje velké kvantum děje a hlavně vás emocionálně vybije. Opravdu, některé situace byly fakt silné (smrt Evelíny Steimarové, vztah mezi Brožovou a Nárožným, láska mezi Kotkem a Kostkovou) a mohl bych pokračovat. Jedno je však jisté, osudy většiny osazenstva mě natolik zaujali, že už teď se nemohu dočkat třetí řady na níž si však budu muset přibližně rok počkat.../// Celkem 73%///(14.12.2006)

• - Po 15leté pauze se tímto filmem na obrazovkách objevila Marta Krampolová. (M.B)

• - Antonín Navrátil se při natáčení sešel s režisérem Adamcem po 30 letech. (Zdroj: Květy) (M.B)

• - Michaela Ochotská, pozdější moderátorka televizních novin, porazila v castingu na seriál 2000 uchazeček. (cariada)