Pojišťovna štěstí (TV seriál)

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 56x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yveta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Preissová, Vlastina Svátková, Markéta Frösslová, Vlastimil Zavřel, Monika Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Pokorná, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Bára Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radka Stupková, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Ludmila Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Sochorová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka, Antonín Kracík, Richard Zevel, Jan Pirk, Martin Stránský, Robert Galia, Emma Karpeles, Pavel Kovář, Petr Gabaj
  • kurcatovium

Rád bych zde porovnal dva seriály, které spolu určitou dobu soupeřily a snažily se přesvědčit diváky, že právě "tenhle" je ten ideální český... Ano, Rodinná pouta a Pojišťovna štěstí (PŠ). Předně bych se chtěl zastat seriálu Rodinná pouta (RP). Jednak je to první česká telenovela, ale hlavně: 1)PŠ se snaží brát vše přespříliš vážně, čímž je pro diváka jakožto pořad náročnější. Bod pro RP. 2)PŠ se snaží o inteligentnější rozhovory, které ale stejně působí zcela dementně, stejně jako v RP, kde se ale autoři tak křečovitě nesnaží... Bod pro RP. 3)RP jsou docela hypovaná médii (spíše jen Primou), ale to co se dělo kolem PŠ nemá obdoby... Přílišná mediální kampaň nahrává znovu RP. Bod pro ně. 4)Celkové vyznění pořadu je jednoznačně lepší u RP, protože je to zcela nenáročná podívaná, kde můžete jen padnout do gauče a bezúčelně civět na obrazovku. Moc se tam neděje, ale aspoň o nic zásadního nepřijdete, když si při sledování schrupnete... PŠ se opravdu snaží, ale vše je přespříliš křečovité, působí nepříjemně a šroubovaně. Opět bod (dva) pro RP. Celkový výsledek je tedy nasnadě: RP zvítězila po zásluze na celé čáře, ale je to spíš výběr toho menšího zla... :)(27.1.2005)

Opravdu to není tak špatné, jak zde většina uživatelů píše. Pojišťovna štěstí je zcela průměrný seriál, který samozřejmě není určen pro každého:) Tedy - je to spíše ideální televizní "drama":) pro utahané pracující lidi a zároveň výtečná "komedie" (zcela nechtěně) pro všechny ostatní lidi, kteří oplývají soudností či mírně nadprůměrnou inteligencí. Samozřejmě, že mě teď může kdokoliv napadnout za to, že příliš škatulkuji, ale já to tak vidím (samotný seriál sleduji opravdu pro zasmání, jelikož většina dialogů je trapně kýčovitých a hlavně klišovitých stejně jako "srdceryvné" scény, které jsou pro mě opravdu vrcholem zábavy). Zkrátka ze zcela objektivního pohledu (neberu v potaz, že je to Novácký produkt apod) je PŠ průměrný seriál, který jedny nadchne a druhé zhnusí:)(7.12.2004)

• Wysch

Zkoukl jsem kdysi dávno první sérii a kdyby zůstalo jen při ní, řeknu si, že konečně po x letech od Dvou písařů dobrý český seriál aspoň na tři hvězdičky. Teď jsem však omylem shlédl kus z kolikáté? Čtvrté? Asi ano... kus ze čtvrté série a udělalo se mi šoufl. Ee, škoda toho, aspoň do průměru ta první řada měla co povídat. Teď už nedosáhne ani na to bahno...(21.9.2008)

• manonfire

Jediný důvod ke shlédnutí nemnoha okamžiků tohoto seriálu je pro mě zajímavě vážný part geniálního komika Petra Nárožného, ale upřímně ani on nijak nezvedá uroveň jen dalšího sladkobolného seriálu. Hvězdu dávám za relativně zajímavý motiv hodného táty Bareše vs Blanarovičová a její nevděčnice s mozkem mezi nohama. 20%(10.1.2008)

• Pohrobek

Není to až tak strašné, ale to jsem zatím nic neviděl. Každou neděli, kdy hraji na klavír, však musím tento seriál poslouchat, protože moje sestry v tento večer nic lepšího v programu nenajdou. Co jsem slyšel, tak se tu odehrávají pořádné dějové zvraty a dialogy také asi o něčem jsou. Nejlépe působí, když občas zaslechnu nějaký známý herecký hlas, pak si alespoň myslím, že právě běží film s jakousi úrovní.(22.11.2004)

• - Roli Lucinky měla hrát původně jiná holčička, ale na "place" plakala, a tak byla vyměněna za Johanu Krtičkovou. (M.B)

• - V seriálu si zahrála bývala dětská hvězda Antonín Navrátil, který zde ztvárnil roli svářeče. (M.B)

• - Zámek Grácie, kde také natáčení seriálu probíhalo, se ve skutečnosti jmenuje Hluboš a filmoval se zde také snímek Holky z porcelánu (1974). (baby1978)