Pojišťovna štěstí (TV seriál)

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 73x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yveta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Preissová, Vlastina Svátková, Markéta Frösslová, Vlastimil Zavřel, Monika Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Pokorná, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Bára Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Gregor Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radka Stupková, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková Barešová, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Lída Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Jan Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Sochorová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka, Antonín Kracík, Richard Zevel, Jan Pirk, Martin Stránský, Robert Galia, Emma Karpeles, Pavel Kovář, Petr Gabaj, Taťána Chvojka
  • Gemini

Lidi, buďte rádi že to nejsou další Rodinná Pouta, když už nic jiného, jsme aspoň ušetřeni příšerného přehrávání (nezapomenutelné Krejčířovo „Tak mu dáme sodu.“ za všechny) a klaustrofobních kulis.;) Alespoň se herci o kterých se teď zas tolik nemluví vynesou do popředí zájmu (podobně jako ti co se objeví třeba v Kameňáku) a dost velká část veřejnosti (ta jejíž IQ po příchodu ze zaměstnání klesá někam k velikosti bot...) si to přežvejká ke své spokojenosti a může jít po skončení dílu v klidu na kutě, protože v souladu s požadavky na (možná až příliš) nenáročnou podívanou Pojišťovna projde jedním uchem tam a druhým ven...zaplaťpámbu za to:) Tak, to bychom měli věci, které by se v průběhu seriálu neměly moc změnit a tak bych přešel k aktuálnímu stavu – strhující tempo, které seriál nasazuje hned v prvním dílu, se takřka vyrovná 24 Hodinám:) No dobře, trochu vážněji...události, které Pojišťovně slouží jako rozjezdové, jsou poměrně dost drsné, obzvlášť co se dějové linie okolo Aleny Antalové týká, ale to by v tom byl čert aby se všechno ještě třikrát naruby nepřevrátilo;) Kateřina Brožová hraje svou roli paničky od pana generálního velice hezky, to že je scénářem a režisérem vedena k tomu, aby po pozdně nočním příchodu své možná už ne tak nevinné dcerky a katastrofálním konkurzu na hospodyni nově nabytého vysněného domečku (teda spíš zámečku:)), o pokaženém a krásně rozhádaném stěhování ani nemluvě, ráno připlula do jídelny v lehké košilce a dala se skoro na chleba natírat, je už věc jiná...i když na to co si o seriálu pomyslíte to má vliv zhruba stejný jako minisukňová asistentka v sídle titulní pojišťovny – hezky se na to kouká ale nevěřili byste tomu ani „dobrý den“:) Jen jsem zvědav kdy nás autoři seznámí s (odhadem tak třicetiletým) přítelem roztomilé lolitky Nikol Štíbrové:) Ale dejme tomu čas, třeba se všechno radikálně zlepší...haha, taky tomu věříte, že? Ono při poslechu titulní znělky by člověk uvěřil lecčemu...když už chcete točit nikoliv telenovelu, ale rovnou teleromán, mohli byste se poučit o tom jak má taková poutavá znělka vypadat, dobrých příkladů naštěstí není málo... No Pojišťovna nám skončila, alespoň prozatím, tak je na čase ještě ten komentář krapet natáhnout. Některé dějové předpovědi mi vyšly, některé ne. Ty klasické žánrové události se skutečně staly, dějové linie se nám prolnuly a všechno skončilo tak že to vlastně vůbec neskončilo...celkem podraz na diváka, ale "komerčně" zcela přirozený jev. Jen jsem zvědav jakých nových postav se dočkáme v Pojišťovně II... Závěr? Narozdíl od Rodinných Pout jsem byl ochotný tohle jednou týdně přežít. Pravda, sice jen ve společnosti své přítelkyně, ale co už;) Druhou sérii jsem však již s díky odmítl, ale mám takový dojem, že jsem tím nic neztratil, ba naopak získal...a třetí série u mě budí úšklebek už samotnými ukázkami, a oko mi vždycky začne slzet jako kdybych v něm měl šponu...však to celé je jen o komerčním šponování, tak co by ne, že:) Pokud vše skončí tou třetí sérií, jsem ochoten dát celku dvě hvězdy - za to, že to nevypadá jako RPčka... but id didn't, takže výsledkem je "krásná" hvězda jediná.(13.9.2004)

• cross

Tak tohle je fakt noční můra televizní zábavy! Zatímco u jednoho dílu se slušně pobavíte nad totální stupiditou scénáře a nesmyslností děje, ihned další díl vás totálně srazí do kolen naprosto nudným a vůbec nic neříkajícím průběhem... Seriál bez vtipu a nápadů, s neuvěřitelně nadsazeným dějem a naprosto příšernými hereckými výkony! Režisér i scénárista jsou úplně mimo a to se radši nezaobírám technickou kvalitou. Rodinná pouta jsou ještě debilnější, ale alespoň si nehrají na to, co nejsou! Velevážení tvůrci, když někdo neumí dělat seriály, tak ať je nedělá!!!(17.10.2004)

• Flyer

Na to, jaký Nova dělala s tímto seriálem rozruch, se zase o tak úžasné dílo nejedná. Pravdou je, že herecké obsazení je solidní a děj je místy celkem dramatický, na druhou stranu se mi zdálo, že Jiří Adamec svým pojetím až příliš často a nekompromisně útočí na divákovy emoce. Jinak musím uznat, že jsem se celkem slušně bavil, některé scény byly velmi vydařené. Suma sumárum - Pojištovna štěstí je průměrný český seriál, kterému se věnovalo až přehnaně mnoho pozornosti. 50%(4.1.2005)

• fleker

pojišťovny sou vo ničem....a banky jakbysmet..pez punčochy na hlavě už do žádný dobrovolně nevlezu.. představte si že se mě včera snažilo zlanařit kábéčko a nutilo mě pojistit si vlastní život...a když sem mávnul jako že poslouchám, přiřadili mě ke slečně, která tvrdila že maj teď takový akce, že se mi to prej vyplatí i kdybych nechcíp....tomu se mi samozřejmě nechtělo věřit, nejsem žádná najivka, ale vona trvala na tom, že je to vopravdu tak, roztáhla ty svý kukadla až do protějšího kouta, začala kreslit rúzný takový grafy v gausově rovině a vykládala při tom poutavou historku se spoustou čísel, a že prej pokavaď budu platit 135 korun měsíčně... tak mi to vydělá tolik a tolik procent...když sem se jí pak zeptal, jakou že to jako má můj život vlastně hodnotu, vyndala ty jejich mordovací tabulky, podle kterejch mě ocenila na něco kolem pětasedumdesáti tisíc,,,což mi přišlo jako dost přemrštěná cena za lidskej život...a tak sem na to kejvnul a vyplnil jim tu jejich smlouvu, ale neska mně volali, že to takle nemůžou podat, že prej musím jako příjemce udat nějakou konkrétní osobu, a ne "tomu co najde mý tělo". ....šejdíři ...po druhý už mě tam neuviděj....stejně to zas určitě bylo ňáký to jejich letadlo nebo něco podobnýho(27.3.2009)

• Colonist

Proč jsou všechny nové české seriály o tom samém? A spí s B, pak se A zabouchne do C, které kvůli tomu opustilo D, se kterým nyní chodí zase B, a nakonec se dají A a D dohromady, protože jsou homosexuální... Proč se musí každý postupně pelešit s každým? Jen ta Brožová, co už vystřídala chlapů (navíc zřejmě trpí úchylkou na poměrně starší muže). Jak může manželka chodit s otcem svého bývalého? Kdo tohle proboha vymýšlí? Jsem ochoten ještě připustit, že první řada v několika ohledech ušla a měla i pár zajímavých momentů (povodeň), ale jinak je to hrůza, děs běs.(8.10.2007)

• - Zámek Grácie, kde také natáčení seriálu probíhalo, se ve skutečnosti jmenuje Hluboš a filmoval se zde také snímek Holky z porcelánu (1974). (baby1978)

• - V seriálu si zahrála bývala dětská hvězda Antonín Navrátil, který zde ztvárnil roli svářeče. (M.B)

• - Autorom textu titulnej skladby "Den, kdy se vrátí láska k nám" je Zdeněk Rytíř. (Jello Biafra)