Na texaské střední škole ve městě Odessa začíná trénink hráčů amerického fotbalového týmu Permian Panthers. Obyvatelé městečka očekávají od mladých fotbalistů, že nadcházející sezónu vyhrají. Největší hvězdou týmu je Boobie Miles, který si ale hned v prvním utkání ošklivě zraní koleno. V dalším zápase to s týmem vypadá špatně a na trenéra se ze všech stran valí kritika. Krátce nato ale začnou chlapci vyhrávat. Miles doufá, že během tří týdnů znovu začne hrát. Jenže lékař v nemocnici mu oznámí, že má zpřetrhané vazy v koleni a v této sezóně si už nezahraje. Miles trenérovi zalže, že je v pořádku. Při následujícím zápase je ale sražen a ze hřiště odnesen na nosítkách. Všem je jasné, že tuto sezónu už nenastoupí. Hráči, kteří zatím stáli v pozadí, si při zápasech hodně věří a vyhrávají jeden zápas za druhým. Dostanou se až do finále, tam je ale čeká mimořádně těžký soupeř - tým Dallas Carter High School. (TV Nova)

dopita

Na poli sportovních filmů se jedná jen o průměr. Je fajn, že film nesměřuje jen k závěrečnýmu vítězství (a splnění tvz. Americkýho snu), ale je také o postavách. Ale filmu rozhodně nepomohla roztěkaná kamera a na můj vkus trochu zmatenej střih. Navíc americkej fotbal je sport pro blbý američany, kteří chtěj vidět jak se parta chlapů celou dobu řeže a víc je nezajímá (stejný je to i v hokeji, taky blbci nechápou pravidla a ozvou se jen když nastane ňáká bitka, nebo někdo někoho namáčkne na mantinel) – prostě tenhle sport nechápu a to filmu v mých očích taky nepomohlo. ()

Mičl

Drama až do konce já fakt věřil, že ten poslední touchdown položej a bude jim to stačit na vítěztví. Snímků z prostředí amerického fotbalu jsem viděl poměrně dost a ikdyž jsem se u Friday Night Lights skvěle bavil, mám své jiné favority v tomto žánru. Ale nutno říct, že se v Texasu na konci 80. let hrál asi nejlepší středoškolský fotbal a zajímavá (nejen ta ruční) kamera v tomto filmu ho dokázala slušně zachytit. 3a1/2* ()

ElChe26

Světla páteční noci jsou sportovním filmem, který nepostrádá tradiční klišé spojená s tímto žánrem. Pokud budu srovnávat Bergův snímek s Any Given Sunday nebo Vzpomínkou na Titány, rozhodně mi z této trojice vychází jako nejslabší. Přesto se domnívám, že tento snímek diváka neurazí ale není to podle mého názoru snímek, který by se mu vryl hluboko do paměti. :) ()

DannyBoy80

Slabé 4 *, je to na těch 75%. Vcelku kvalitně natočený sportovní film, který si na nic nehraje. Škoda jen, že bylo vybráno téma (sportovní série), které je trošku standartní, určitě jsou série kde je mnohem více faktorů ovlivňující hru, než jen vyřazená hlavní hvězda. Ale možná toto je na tom fajn, film mi příjde krapet lepší než Návrat Titánů a mnohem lepší než Miracle, který považuju za sportovní odpad film. ()

Vejrrr

Jak je vidět, tak americký fotbal má neskutečnou popularitu i v nižších, univerzitních ligách, protože Friday Night Lights je už několikátý snímek z tohoto prostředí a jinak než davové šílenství se chování lidí u thoto sportu (i ligy) nedá nazvat. Sice to jako drobný čecháček nechápu, proč je ten sport tak oblíbenej, když v něm jde o to jaký je kdo hromotluk a udrží se při náletech protihráčů co nejdéle na nohou, ale budiš... No každopádně jsem filmů z prostředí americkýcho fotbau viděl tak deset a tenhle kousek se zařadil hodně hodně vysoko. Skvěle po dějové stránce dané ligy, skvěle "nastavené" vedlejší dějové linie, film se neupíná na jednoho hrdinu, ale oním hrdinou je skuečně "tým" a hlavně natočeno s citem pro krásu i tragičnost sportu a bez jakéholi výraznějšího patosu. Bravo! ()

sona123

A zase ten americký fotbal, kterému vůbec nerozumím. Nevadí, sportovní filmy jsou si hodně podobné a tenhle bohužel nepřináší nic nestandardního a nového. Tedy, zaujal mě právě ten americký fotbal, dokonce jsem i trochu pochopila pravidla, ale emoce, jak tu někdo píše, ty se nedostavily. Zato mě to docela strhlo a bavilo, i když podruhé už bych si to - právě pro tu tuctovost - nepustila. ()

maty39

Nekompromisně plnej počet. Druhá půle závěrečného zápasu je totální adrenalinová bomba. Berg je frajer. Akorát malinko lituju lidi, co moc neznají pravidla amerického fotbalu. Už mám nakoukanej nějakej ten superbowl a bez toho bych asi viděl jen haldu skvělejch záběrů, který moc nedávají smysl. ()

Gore

Prožíval jsem neskutečnou nudu, ale až nesnesitelně odporně neskutečnou, jako bych seděl na samotce a pozoroval pavouka, co umírá stářím. ()

Rondell

Depka, když sem na to koukal, taky sem končil střední a stejně jako hrdinové příběhu jsem nadějemi na radostnou budoucnost neoplýval. Joo, na střední sem měl holt všechno, co člověk v tomhle věku od života chce a nebezpečí, že podobný štěstí mít dál nemusim mě ničila..Zkrátka se film dokonale trefil. Nejen do mýho vkusu a do mý nálady tehdy večer. Prostě se trefil do mě! ()

dezert

Kameraman filmu trpí brutálním třasem v rukách a mám podezření, že kameraman s třasem není ideální volbou pro film, kde je většina záběrů z ruky. Klišé, třas, třas, třas. Klišé. ()

kowalski

Lepší než Any Given Sunday. Perfektně nasnímané. Plné emocí. Už jen kvůli tomu jak to skončilo (a to jsem si přál). I přes to, že to bylo celé trochu předvídatelné. BB Thorton zahrál opět skvěle. A cokoliv od Berga se mi líbí :) ()

KOZEL84

Berg zaslouží potlesk za vrcholovou vychcanost.A kupodivu nefungovala jen na fandy nejlepší hry na světě (rozuměno USA).Kamera klapačka jedem:škub,zoom tam,zoom zpátky,střih tam,střih sem,zoom,málo!-ještě!-zoom,střih,nestíhám číst titule-a má to vůbec cenu?HellNoú!Prosím vás nemáte nějaké klišé?HellYeé!Za ruce a modlit!Bohužel šel ten ámen klukům ve vedlejší šatně trochu líp.Spoiler?Od velkého kýchnutí až sem.Nevadí i tat'ka alias kolosální čurák,to chápe (než se zase stříská jako dobytek)!Proč tomu neříkají soccer??...because that SUCKS. ()

simon84

Velmi prijemne odsypajici sportovni drama. Tradicne z prostredi americkeho fotbalu. Z vidlackeho mista v Odese se vsichni snazi dostat a fotbal je mozna jedina sance, co ti kluci maji... a vizualne je to fakt super, dokaze to vtahnout do zapasu jako malokterej film. Doporucuju. ()

Vodny

Proč jenom tři hvězdičky? Protože tu máme Any Given Sunday s nepřekonatelným Al Pacinem. Jinak jde o dosti odlišné filmy. V A.G.S. šlo především již o dospělé fotbalisty, kteří řeší úplně jiné problémy a o trenéra, kterému se hroutí jeho kariéra. Zde hlavní roli hrají problémy mladých hráčů - puberta, dospívání, škola, osobní vztahy, zodpovědnost vůči městu, rodinné problémy a vlastní identita. Do toho Thorton coby trenér, který v jednu chvíli neví co má dělat a jindy zase vypadá jako neomylný kazatel. Scénář je tak nějak divně poskládaný, hudba chvílema vůbec nesedí - chtělo by to přitvrdit. Co se týče střihu - na můj vkus moc rychlý, chaotický a někdy vůbec neseděl do celkového kontextu. To mě vadilo především při zápasech, které někdy ztrácely díky moc akčnímu střihu smysl a tak jsem si je moc neužil. Jinak práci s kamerou chválim - rychlé přibližování, volná kamera - trošku jako dokument digitální kamerou. Velké plus je poslední zápas. Kdyby ho totiž vyhráli, musel bych dát o hvězdičku méně. Takhle to celé končí tak nějak smutně a při tom šťastně. Jak řekl trenér Thorton: "Mezi výhrou a prohrou není zas až takový rozdíl." 3/4* ()

Radek.SCH

Mohl to být fakt dobrý film nebýt toho, že Berg chtěl být za každou cenu IN. Ta roztřesená kamera a epileptický střih tomu (hlavně v první polovině) hodně uškodily. ()

alambert odpad!

Když si tu tak pročítám komentáře, mám pocit, že sem asi film napoprvé nějak nepochopil a měl bych se na něj podívat ještě jednou, protože napoprvé mě ničím neoslovil a totálně znudil. Tak snad příště... ()

Jeand´Boa

Z celého průběhu tohoto filmu, z jeho zpracování a ze závěrečné napínávé scény mi hned bylo jasno, že je to jeden z těch opravdu lepších filmů, které mohou být označeny coby sportovní drama...mladíci pod vedením Thorntona tvoří skvělý tým...nejen ten sportovní, ale rovněž herecký... ()

Hulk Hogan

Sportovní filmy mám opravdu hodně rád, obzvláště ty z prostředí amerického fotbalu. Tvůrci tohoto filmu ale šlápli trochu vedle. Celý film je vystavěn na rádoby zajímavém nasnímání kamerou a zběsilém střihu, který ovšem vyvolává akorát naprostý zmatek v jeho ději. Za celou hodinu mi nijak zvlášť nedošlo, čím by si tento, byť pravdivý, příběh zasloužil být zfilmován. Možná že určitej potenciál v sobě měl (kluci s nesplněným snem o profesionální kariéře, klíčová role fotbalu v americkym zapadákově), ale tvůrci filmu ho zadupali do země. Poslední půlhodina film trochu oživila, ale celkový dojem už bohužel nezachránila. ()