Austin Powers - Goldmember

• Česko Austin Powers v Goldmemberu (více)
USA, 2002, 94 min

Neodolatelný lamač ženských srdcí Austin Powers (Mike Myers) se vrací už potřetí. Tentokrát však bude jeho poslání ještě těžší, než v předchozích dvou dílech. Doktor Evil si totiž pro své zákeřné světovládné plány našel silného společníka, arcilotra a ničeho se neštítícího gaunera Goldmembera. Jejich společná akce na sebe nenechá dlouho čekat. Podniknou cestu časem a unesou Austinova otce Nigela Powerse, jednoho z nejrafinovanějších špiónů, jakého měla kdy Anglie k dispozici. Austin neváhá ani minutu a vrhá se do roku 1975, aby společně s lovkyní gaunerů Foxy Kleopatrou (Beyoncé Knowles) osvobodil svého otce. A otázkou zůstává, zda se podaří i tentokrát supersvůdnému superšpiónovi nepadnout do sítí lásky a naopak chytit své protivníky do sítí zákona... (oficiální text distributora)

Shit

Třetí pokračování už nemá takovou šťávu jako předchozí dva díly. Austin sice neopustil ten svuj úchylnej smích, ale nějak to už neni ono. Stejnětak Beyonce Knowles neni ta správná Powersgirl a Goldmember neni nic moc záporák, ale světlý chvilky má a hlavně Dr. Zloun je celkem ve formě. Nicméně je to nejslabší a nejmíň zabavný ze série o Austnu Powersovi ()

Dudek

Jsem velmi smutný, tenhle Austin Powers je nepovedenou parodii na sebe sama. Zatímco první díl byl příjemným filmem, druhý rozvernou taškařicí, třetí se stává pouze jejich vykradačkou s minimální invencí, těžko říct, zda je to nějaký zvrhlý tvůrčí úmysl, nebo jen nedostatek nápadů. Začátek je příšerný, krom zajímavých cameo rolí slavných tváří tu není nic co by diváka znalého předešlých dílů mohlo chytnout a znovu strhnout do toho bláznivého kolotoče. Nová Myersova role je trapná a postrádá na nějaké větší výraznosti, to že má Zlatů úd zlatý úd a ještě k tomu šišlá není rozhodně dostatečný prvek k nové postavě. Jistě, i Tlustý Parchant je plochá postava, ehm, ale rozhodně nepostrádá na výraznosti a do komediálního konceptu celé série zapadá jistou originalitou. Zlatý Úd je jen a pouze variací na všechny ostatní postavy a přispívá jen minimem fórků. Dr. Zloun je stále úžasný jako dřív, i když i on vypouští z úst jeden vyčpělý žertík za druhým, jak se zdá, tahle úchvatná postava dostála svého vrcholu v geniálním druhém dílu. Samozřejmě řeknete, že Goldmemeber dává divákům nové parodizační scény, ale ty jsou většinou velmi nevtipné a chybí jim ta klasick Myersovská roztržitost a dementnost, či jak to nazvat. Celé je to totiž mnohem umírněnější než oba předchozí díly. Zajímavý zlom ovšem přichází ke konci snímku, to už jsem se opět začal smát a dvě vykradené scény tu získávají nový - ještě drsnější - nádech (stínohra a podivné letící těleso). Tenhle zlom začně ve chvíli, kdy MÉ MINI bojuje s Austinem v hotelovém (?) pokoji. To co přijde pak je k čertům legrační (Austinovské MÉ MINI hovoří za vše). Nebavil jsem se sice jako u předchozích dílů, přesto tahle trilogie zůstává v mém srdci zapsána jako série nejlegračnějších filmů, u nichž se velice divím, že je nedokážu nenávidět. [TOP 19/6 33%] ()

Gilmour93

Jedině Michael Caine disponoval nějakým „mojo“, jinak jsem byl svědkem zastydlé trapnosti, laciných frků, Myersova přiblblého pitvoření a barvičkových kulis. Tak to dopadne, když japonská dvojčata Fook Me a Fook Yu odmítnou upozornit diváka a nevezmou sebou bráchu jménem Fook This.. Ani nevím, za co vlastně dávám dvě hvězdy. Snad za to, že série Austina Powerse má svou tvář. Sice kreténskou, ale má.. ()

Lavran

Humpolácky úchylná a debilní expozice, která je na druhé straně až ohavně vtipná. Ono si stačí vzpomenout jen na hudební masterpiece z věznice nebo úvodní scénu, kde se vystřídá celý batalion známých tváří a o masáž bránice je postaráno raz dva.:) ()

Rex Mundi

Nebyť srandovných narážok na celebrity, bola by to iba jedna hviezdička. Mňa Austin Powers nikdy do mdlôb nedostával, ale toto je už dosť nudné. ()

Trellíno

Jednička byla velice průměrná, dvojka už poměrně slušná a trojka měla podle traileru zaděláno ještě navíc. Bohužel je to opět spíš krok zpátky. Většina vtipů je nevtipná, ba co víc přímo trapná. Vyzdvihl bych tak akorát návštěvu doktora, vodotrysk a tradičně skvělé Mini-me. No a abych nezapoměl, vynikající kameo roličky, zvláště skvělý začátek. Celkově tak slabší než dvojka a někde na úrovní jedničky. ()

2Pac

prvych dvoch austinov som nevidel,lebo stale nejak vyslo, ze som ich hned na zaciatku nedopozeral.trojka vsak na mna posobila celkom srandovne a dost som sa na "zlatom pipiku" zasmial...:) ()

Xmilden

Takže narychlo osvěžující opáčko mám za sebou. Pustit si všechny 3 díly po sobě byl skvělý nápad. Člověk snadno může porovnávat, není ovšem znát mezi díly téměř žádný rozdíl. Snad jen že nejmíň jsem se nasmál při 1. díle. Goldmember má spoustu nezapomenutelných scén, hlavně tedy scéna v sumo lázních anebo čůrající fontánka v podání Powerse nemá chybu. Pokud má člověk rád mírně přihlouplý humor, skvělou hudbu a je odpůrce dabingu, vřele doporučuju. 75% ()

lesumir

Vtipnější než předchozí díly, ale stejně já nějak toho Austina nemusím. Nepřipadá mi moc vtipný, než nejvíc sexy muž ever forever je chlupatej brejloun, kterej je nechutnej na kilometry daleko. Děkuji za krásnou Beyonce, která celej film pobíhá s pistolí a dělá svoje teatrální pohyby a gesta. ()

juta

Úplně zbytečné pokračování, které je spíš trapné než vtipné. Čekal jsem alespoň nějaké navázání na předešlý díl, který ještě ušel, ale tohle nedopadlo vůbec dobře. ()

Fiftis

Toto už bolo veľa. Nudné, trápne, aspoň, že to človeka odoženie od obrazovky robiť niečo užitočného. Mike Myers nebol vtipný a mňa bohužiaľ nerozosmial ani raz. Jediné čo stojí za reč je hviezdne obsadený úvod, ale inak nie je veľmi o čo stáť, vtipy väčšinou nie sú vtipné a príbeh je nudný a zdĺhavý. Asi najvtipnejšie na tom všetkom bol ten začiatok s Tomom Cruisom, inak nič. Vhodné snáď len ako zvuková kulisa k žehleniu. ()

JohnnyD

Úvod je bohovský, ale potom to ide dole vodou - hlavne nechutná postava Goldmembera a ten klon s bradavicou - ale obsahuje to pár veľmi zábavných scén (hlavne tá za plachtou). Myers by sa mal vrátiť radšej k Wayne's World, alebo zmeniť štýl humoru, už sa to pomaly nedá vydržať. ()

Nin

Třetí díl je místy pořádně velkolepý. Hlavně je to samé hvězdné cameo, obzvlášť v epickém začátku. Předchozí díly občas taky hodily nějakou písničku, ale trojka má poměrně dost vynikajících hudebních čísel (např. parodie na rapový hit Hard Knock Life s Dr. Zlounem a Mini-Me či velmi povedený rockový song Daddy Wasn't There). Je tu dost široká škála vtípků, od těch úplně nejprimitivnějších nechuťáren, přes filmové parodie až po slovní humor. Myers tu některé vtipy opakuje (někdy i podruhé), což mi někdy trochu vadilo, ale někdy se mu podařilo ten vtip udělat lepší (např. zdejší stínohra s Powerse a Mini-Me mi přišla super). Celkově mám z filmu dojem, že se snažil dělat všechno na max, takže o to víc jsou ty špatný vtipy blbý, ale o to víc jsem taky byl nadšený z těch dobrých džouků. V čem ale film nejede na maximum je to, že Goldmember není zdaleka tak sexy jako předchozí dva díly, kde bylo někdy slušné erotické dusno. V hlavní ženské roli se tentokrát nakrucuje Beyoncé s afrem a push-up podprsenkou, ale jinak se buď jen snaží hrát drsňačku nebo se roztomile usmívá. Když dá Austinovi na konci pusu, tak je to jako kdyby byla jeho sestra, ne milenka. Ve třetím Powersovi je nejvíce vidět, jak to je nevyrovnaný film. Někdy je hrozný, někdy dokonce i nudný, ale někdy je to naprostá paráda. (7/10) ()

petaspur

Mike Myers je král kreténů a asi proto se tak rád nacházím v jeho přítomnosti a to i ve chvílích, kdy je nesnesitelně trapný. Tentokrát jsem alespoň na plátně viděl, že Spielberg by tento film se sestavou Cruise, Paltrow, DeVito, Spacey nenatočil lépe, ale jeho jméno by snímku zajistilo o 30% vyšší hodnocení. ()

Javert

Pár vtipů ujde, ale to je tak všechno. Ztráta času. Michael Caine aspoň zase vypadá jako starý dobrý Harry Palmer. Jen škoda, že zrovna v tomto filmu. ()

Jordan

dôstojné zakončenie trilógie s Austinom Powersom? neviem, u Asutina si nikto nikdy nemôže byť ničím istý . . . alebo skoro ničím, jediná istota (platná aspoň pre mňa) je, že sa budem vynikajúco zabávať a smiať sa, smiať sa nahlas - a hlasný smiech je najlepšia katarzia, hlavne pri komédii :) ak vám nevadí istá dávka síce nápaditého ale v princípe prízemného, sexuálneho, inkontinečného a fekálneho humoru, zopár fínt a zopár skvele našponovaných gagov a hlavne riadne pestrofarebé úlety, kde si autori robia, čo chcú, tak sa stanete, podobne ako ja, fanúšikmi tohto permanentne nadržaného utancovaného tajného agenta. Goldmember bol pre mňa asi najlepší diel. celkom rozumiem, že nie každý toto sústo prehltne, o tom totiž powers je. ja to ale môžem pozerať zas a znova a pri tom sa dosť dobre baviť. "Tí filmári použili ten istý fór z minulého filmu o Austinovi Powersovi, kde obria raketa vyzerala ako . . . Johnson! Vidíte ten satelit?" Proste paráda . . . PS: Radyo - ísť pozerať Powersa s očakávaním oscarových výkonov, hlbokej myšlienky a filmárskej originality je taká istá chyba, ako ísť na koncert Britney Spears s očakávaním kvalitnej muziky. ()