Země mrtvých

• Kanada Land of the Dead (více)

Země mrtvých George A. Romera je dlouho očekávaným návratem zakladatele žánru zombie hororu k jeho kořenům. Muž, který před 35 lety hororovým fanouškům naservíroval kultovní Noc oživlých mrtvol, natočil film, při kterém živí umírají hrůzou a mrtví ožívají vzrušením. V Romerově děsivé představivosti se zrodila Země mrtvých, místo, v němž svět, tak jak jsme ho znali, je pouhou vzpomínkou. Pozůstatky lidské civilizace přežívají uvnitř opevněného města, zatímco živí mrtví se potulují pustinou, která ho obklopuje, a hladově hledají známky života. Uvnitř města ale také existují dva oddělené světy. Ti vyvolení obývají mrakodrap Fiddler´s Green, v němž si užívají absolutního luxusu, ti méně šťastní pak živoří na ulicích. Obě dvě skupiny jsou ale závislé na týmu žoldáků, kteří v obrněném transportéru pravidelně vyrážejí z městských bran do země mrtvých, aby v ní doplnili zásoby. V jejich čele stojí dva muži, kteří se navzájem liší jako voda a oheň. Cholo (John Leguizamo) si chce nebezpečnými výpravami zajistit vstupenku do Fiddler´s Green, Riley (Simon Baker) touží najít svět bez zombií a bez plotů. Konflikt, který se mezi nimi rozhoří, ohrozí nejen je samé, ale i poslední baštu lidské civilizace. Armáda mrtvých stojí před jejími branami, připravená využít i sebemenší zaváhání jejích ochránců. (Bontonfilm)

Timak

Nemůžu si pomoct, ale ten film se mi vůbec nelíbil. Vše je založeno akorát na trhání kusů těl a hlavně hodně krve. Sem tam se člověk lekne nečekaného ZOMBIE ale to je vše! A od režiséra takového formátu jako je Romero jsem vážně čekal víc! ()

Aven

Zklámání a to hodně velké. Film nesahá Úsvitu mrtvých ani po kotníky. Naprosto bez atmosféry, debilní příběh a některé postavy se chovají jak naprostí kreténi - např.:Hm tak mám čekat 2 hodiny úplně sám, když všude kolem jsou zombíci, co bych tak udělal?????? Á mám to! Zalezu si tady do té kůlny, zapálím si a pro jistotu si dám na uši sluchátka a pustím si hudbu. To zabere a nikdo mě nenajde! Ha jsem já to ale chytrák!!!!!!..................jak tahle postava skončí asi všichni tušíte. ()

demented

Tyrania živých skončila. Svet a budúcnosť patrí mŕtvym... Romero to dokázal, opäť. Krajina mŕtvych je veľmi príjemná záležitosť, krásne to odsýpa, zombíci sú na zožratie, je tu Asia Argento :) Čo viac si priať? Možno len dlhšiu stopáž... ()

Danny F.

Bitky zombie v kleci, rychle se učící a extrémně agresívni mrtvoly, super masky, dostatek krve a ucházející hlášky. Tohoto je plný film. 80% ()

JohnSmith

Romero je sice král zombie filmů,ale jaksi tohle není zrovna můj šálek kávy. Sice to není takovej čajíček a fantasmagorie jako třeba Resident evil,ale chvílemi to bylo i na můj žaludek trochu moc. Klobou dolu, ten obrněnej náklaďák byl fakt super,ale jinak mě to moc nezaujalo. ()

Všivák

Jenom samé hezké věci. Romero ani trochu neodbočil ze svého stylu. Akorát přidal pár nových nápadů. Trhání těl zůstalo při starém. Tom Savini jako zombík neměl absolutně chybu.. ()

VanTom

Nekomplikované zombie béčko si kriticky píchne do třídního konzumního světa, jinak se smrskne na epizodku příhod správňácké posádky vyzbrojeného obrněného kamiónu – vydírající i zachraňující město. Trošku se jen divím, že lidstvo nevyhynulo už dávno, protože v přímém boji s nemrtvými „smraďochy“ si počíná veskrze diletantsky (ostrá palba samopaly se míjí účinkem) a s oblibou se nechává pokousat ze zálohy. ()

lykan9

Země mrtvých je výborným pokračováním Romerovi ságy. Evoluce mrtvých není sice, tak záživná jako boj proti nemyslícím stvůrám, ale je logická a umě a zajímavě podaná. Masky, nápaditost, speciální efekty (hlavně zabíjení) a postavy jsou moc dobré a divák nemá vůbec pocit nastavovanosti a těžení z předchozích úspěchů. Jedná se prostě o další kapitolu výborné Romerovi série a stéle je zajímavé pozorovat, kam směřuje. Zároveň se i těším, kam to bude směřovat dál. ()

liuk

Určitě lepší než nová Dawn of the Dead, především díky vychytanějšímu přiběhu, kde nejde jen o zombies vs lidi. Ze začátku mi film dost připomínal takový atmosféričtější Resident Evil, ale tyto pocity se naštěstí během půl hodiny vytratily. Taková večerní zábavička, která potěší, nenudí, pobaví a jak je u Romera zvykem, snaží se i poučit. Ovšem hlavním plusem filmu je nekompromisní truck Dead Reckoning, který by se mohl svou "coolovostí" bez problému postavit takovým legendám jako APC z Aliens. 3,5*. ()

ABCD Marta

Dvacet dlouhých let museli všichni fandové zombie bijáků čekat, než Romero vyslechl jejich prosby a natočil Land of the Dead. Bohužel snímek ušil namíru dnešní konzumní mládeže, takže šlapka vypadá jako největší kost, muži jako by z oka vypadli největším krasavcům z prestižních světových katalogů (kde jsou ti tvrdí a neoholení hoši z Day of the Dead?), sem tam na diváka bafne čekatelný vtípek a navíc je vidět, že se režisér inspiroval u konkurenta, když do děje zasadil příběh o autě, které zombies odolalo. Abych ale Land of the Dead jen nehanil, masky jsou opravdu vymakané (20 let přeci musí být vidět), v tomto dílu je doposud nejsympatičtější hlavní hrdina (vlk samotář, jenž se nestará o příběhy jiných, mi sedí), snímek má zajímavou myšlenku zombie evoluce, tedy mutace jedinců na vyšší inteligenční stupeň, přičemž se z těchto nadzombíků stanou velitelé umrlé armády (úsměv však vyvolává fakt, že ač velitel stojí v přední linii, zbraně lidí jej ne a ne trefit). Navíc první třetina je nejlepším začátkem v celé zombie sérii, kdy sledujeme, jak je společnost rozdělena do několika vrstev, z nichž každá má svá pravidla a jiné chování lidí pro ně typické. Kdyby se to celé ubíralo tímto směrem, neváhal bych udělit vyšší hodnocení. Průměrný horor s trapným koncem. ()

Kosmik 1

Hodně dobrý zombie "horor" - ty uvozovky schválně, někdy mi totiž přišlo, že koukám na komedii. :-) Což nebylo vůbec na škodu, ba naopak. Myslící zombíci mě zaujali, byla to perfektní zábava i akce. Spousta nových nápadů, žádná klišé. ()

Almásy

od maestra romera som predsalen cakal viac, je tu dost nasilia, dost pohybujucich sa urvanych koncatin a podobne, len to tentokrat moc nefunguje. ()

HomeAlone

Hlavne sa mi pacila celkova temna atmosfera , ktora robi z filmu nieco viac . Zombici su super a krvave efekty bez chyby , no a mozem si dovolit povedat ze tam nieje skoro ziadne nudne miesto . Dostal som co som cakal . Velmi zabavny a dobry zombie horor ()

jenik71

Kdo se nemůže nabažit zombíků, v tomto filmu si jich užije až až. Spíš než kvalitu filmu, která je téměř nulová, oceňuji vynikající práci maskérů a tvůrců efektů. A tady je rozhodně na co koukat. Bohužel je to taky to jediné, co je zde k vidění. ()

giovanni3

No horror to byl, ale taky to často nuda.. Noční lovy zombíků pomocí ohňostrojů a polidšťování a rostoucí inteligence zombíků panečku to jsou nápady.. A ten závěr? ,,Nech je bít, taky hledají, kde skončí,, to je taky pecka.. Nejlepší bylo, že zombie měli zabít pouze kulkou do hlavy, ale dost z nich dostalo kulky do břicha a znovu zemřelo... I akce typu zabiji tě a hned je z tebe zombie je vtipná.. Jako dodíval jsem se, ale nic extra.. 2z5 ()

Anticque

Romero ve svém životním filmu, pro mě jeden z nejlepších zombie horrorů všech dob... Krásná myšlenka zombie, která pomalu začíná myslet mě prostě zaujala..nemám slova...prostě za 5 na místě...atmosféra by se dala krájet, mnoho krve, masa, dokázal to. ()

svačinka

Nejedná se o nic strhujícího jako Dawn of the dead či 28 days after...byls jsem zklamán, od romera jsem čekal trošku víc...bylo to celé takové mdlé a bez nápadu ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Die House, Grind Smith!

Die House, Grind Smith!

08.01.2007

Pro mnohé jistě nejočekávanější film tohoto roku, režijní spolupráce dvou odchovanců filmu Tarantina a Rodrigueze, Grind House, se vedle Roba Zombieho a Eliho Rotha rozšířila o další jméno spojené v… (více)

Předělaný Romero podruhé

Předělaný Romero podruhé

13.07.2006

Když se nejaký ten čas zpátky začalo proslýchat, že jeden z pionýrů vyvražďovaček Steve Miner rozjíždí natáčení remaku Day of the Dead, mnozí fanoušci originálu byli skeptičtí. A budou asi i nadále,… (více)

Druhá Země mrtvých

Druhá Země mrtvých

02.12.2005

Po našich kinech si právě v Zemi mrtvých vykračují hordy zombies, díky kterým se k tomuto hororovému žánru vrátil jeho praotec George A. Romero. A protože konec filmu zůstal poměrně otevřený, dolary… (více)