V roce 1965 Don Haskins dostává příležitost trénovat tým Texas Western. Ten ale za moc nestojí, a proto nabírá nové hráče. Šokující je, že se jedná o hochy černé pleti. Na prvním tréninku Haskins stanoví přísná pravidla. Na konci jeho tréninkového soustředění je v týmu 5 bílých a 7 černých hráčů. Tým čeká nelehká sezóna, protože rasová segregace je v lidech stále silně zakotvena. Přes všechny problémy se tým dostává na čtvrté místo celostátního žebříčku. Celková rozladěnost z rasových narážek mužstvo začíná narušovat a v zápase sezóny o první místo prohrávají. Trenér cítí, že ztrácejí jiskru a touhu po vítězství. A tak se jim snaží připomenout, proč jsou tady. Zabere to a tým se semkne. V sezoně končí s 23 vítězstvími a jedinou prohrou. Následně v play off postoupí do finále, kde se mají utkat s týmem bílých hráčů. Haskins se rozhodne riskovat a základní tým pro finále složí jen z hráčů černé pleti, kteří navzdory všemu vyhrají titul v turnaji NCAA. (TV Fanda)

Luukec

Řekněme že když sem já začínal s basketem tak sem měl situaci trochu jednodušší.. su bílej, takže sice neskáču 4 metry do vzduchu, ale nikdo neměl rasové narážky.. tak jak to bu bylo v omto filmu, kterej je samozřejmě trochu sfanatizovanej, ale na kráse mu to nějak výrazně neubírá.. popisuje nám situaci ze 70tých let kdy černoši poprvé začali pronikat do souteží a veřejnosti se to ale vůbec nelíbilo..naštěstí jako v každém správném americkém filmu dobro zvítězilo a černoši mohli hrát a díky tomu dnes můžeme vidět basketball jaký je.. sice situace je přesně opačná, ale nikdo to už nikomu nezakazuje.. ()

KayTee

Příběhů o nečekaných vítězstvích tady už bylo moc a ještě hodně jich bude. Tenhle ale považuju rozhodně za jeden z těch lepších. Navíc mě potešila Emily Deschanel ve vedlejší roli. Dala bych 70% ... tak ale o kousíček přilepším. ()

rusty09

Co se týče basketbalu, tak další film, který je podobnýho ražení. Je to slabší než Coach Carter a to z jednoho prostýho důvodu. Mám rád Samuela a jeho filmy, zatímco tady hrál nějakej herec, kterýho jsem viděl poprvý. ()

piranha

Takových filmů jsem viděla už podezřele mnoho. Ne že by byl vyloženě špatný, ale nějaké divácké překvapení aby tam člověk pohledal. Prostě je to tak dlouho "napínavé", až to napínavé vůbec není. ()

Wargoo

Rovnako ako v mnohých skutočných športových filmov, aj tu dávam 4****. Obzvlášť sa mi páčila hudba k tomuto filmu. Inak opäť vydarený, a celkom kvalitne natočený film, ktorý ale viac krát asi pozerať nebudem, asi ako každý skutočný príbeh zo športového prostredia, pretože by som stratil "moment prekvapenia". :D 4**** a 72,276% ()

mala_kea

Nemá cenu si dělat naděje, už od uvodního songu je naprosto jasné, jak film skončí a jek bude mít následky. Co ale jasné nebylo, a já na to koukal jako tele na nové vrata, byly perfektní herecké výkony a kouzelná kamera, která vás doslova posadila mezi fanoušky, a Josh Lucas ve své životní roli. No prostě slast se na to dívat. I přes očekávaný konec mě napínavé chvilky držely ve varu, chvílemi i lehce nabudily, abych týmu z Texasu fandil. A například oproti Damned united má film grády, spád a prostě celkově odsypává a to nemůžu nechat bez povšimnutí. ()

GrgaPitic

Film o basketbalu (víc než jsem čekal), o rasismu (naštěstí míň než jsem čekal), o "americkém" snu (tak jak jsem čekal) - prostě....není to špatný film. Má to spád a rozhodně budete držet "svému" týmu palce. Jako oddechovka výborné, ale pochybuju, že si ten film ještě někdy pustím. ()

Jeand´Boa

Komu připadají sportovní dramata již ohraná, vypovídající stále o tom samém a jako přehnaný americký sen, toho to zkrátka nadchnout nemůže...Ostatní si ale přiznají, že se jedná většinou o příběhy inspirované skutečnými událostmi a že to tedy není pouhým snem - ono se to skutečně může povést a povedlo. A i když to je mnohdy až příliš sladké a neuvěřitelné, proč o tom nevyprávět? Odjakživa se psaly hrdinské eposy, apod. Je-li to záznamu hodné, není divu, že to někdo zaznamená...A tento film je zkrátka v rámci daného žánru dalším povedeným snímkem, který nemůžeme podhodnotit pouze na základě averze k dané škatulce. ()

redwik

Nakoľko NCAA som nikdy nejako extra nesledoval, vôbec som netušil ako sa film bude vyvíjať a ako skončí. Téma basketbal a dráma sú veľmi dobrí kamaráti. Až sa mi nechce uveriť, že to takto bolo aj v skutočnosti. Ostatní píšu, že Josh Lucas v hlavnej roli bol zlý, mne sa ale celkom pozdával. A síce tento film ani príbehom, ani hercami, ani soundrackom nedosahuje na Coacha Cartera, basketbalovému nadšencovi sa to páčiť musí. Škoda, že chýbala výraznejšia herecká osobnosť (napr. Samuel L. Jackson) alebo skvelý soundtrack (Twista feat. Faith Evans - Hope). Josh Lucas - Don Haskins /:/ Derek Luke - Bobby Joe Hill /:/ Austin Nichols - Jerry Armstrong /:/ Jon Voight - Adolph Rupp /:/ Schin A.S. Kerr - David Lattin /:/ Alphonso McAuley - Orsten Artis /:/ Mehcad Brooks - Harry Flournoy /:/ Sam Jones III - Willie Worsley /:/ Damaine Radcliff - Willie 'Scoops' Cager /:/ Emily Deschanel - Mary Haskins /:/ Al Shearer - Nevil Shed ()

dandislav1991

Mam rad filmy, ktere jsou dle skutecnehi pribehu, vzdy jim to doda punc uveritelnosti a clovek vi, ze to neni jen scenaristova fantazie, precizni dilo kde mi jen chybel silnejsi charakter kouce ()

billyador

Takhle nejak bych si predstavoval sportovni pribeh na zaklade zajimave historicke skutecnosti... kdo videl, mel by jistojiste videt i filmek Vzpomínka na Titány.... ()

ecis

Nevravim, ze je to zly film. Je len nudny. Klasicka sportova drama bez prekvapenia a napadov. Vsetky sceny sme uz videli, vsetky dialogy sme uz niekde poculi - vitazstvo, sila, cest atd. Pri Invicible s Markom Wahlbergom som sa bavil viac. a to rozhodne viac rozumiem basketbalu ako americkemu futbalu :) ()

bakeero

Je to plný patosu a žánrových klišé, ale k čertu s tím. Jednou za čas člověk prostě potřebuje takhle nekonfliktní a jednoduchej sportovní příběh. ()

Camarro14

Basketballová "Vzpomínka na Titány" včela s vynikajícím Joshe Lucasem, který si v tomto snímku vybral svou životní roli a vynikajícími melodiemi Trevora Rabina, jímž dominuje závěrečna "Glory Road" ft. Alicia Keys ... ()