V roce 1965 Don Haskins dostává příležitost trénovat tým Texas Western. Ten ale za moc nestojí, a proto nabírá nové hráče. Šokující je, že se jedná o hochy černé pleti. Na prvním tréninku Haskins stanoví přísná pravidla. Na konci jeho tréninkového soustředění je v týmu 5 bílých a 7 černých hráčů. Tým čeká nelehká sezóna, protože rasová segregace je v lidech stále silně zakotvena. Přes všechny problémy se tým dostává na čtvrté místo celostátního žebříčku. Celková rozladěnost z rasových narážek mužstvo začíná narušovat a v zápase sezóny o první místo prohrávají. Trenér cítí, že ztrácejí jiskru a touhu po vítězství. A tak se jim snaží připomenout, proč jsou tady. Zabere to a tým se semkne. V sezoně končí s 23 vítězstvími a jedinou prohrou. Následně v play off postoupí do finále, kde se mají utkat s týmem bílých hráčů. Haskins se rozhodne riskovat a základní tým pro finále složí jen z hráčů černé pleti, kteří navzdory všemu vyhrají titul v turnaji NCAA. (TV Fanda)

rytir1

Nemůže se sice rovnat takovým esům v basketbalových filmech jako Hráči z Indiany nebo Coach Carter, přesto patří k těm dobrým. Navíc točeným podle skutečné události, což na drama ještě přidává. Navíc i lehce vtipně provedeno- ,,Chci se o tebe starat jako o vlastního...,,snědl jste můj oběd :DDD...Takže výborné. P.S. A jestlipak by si autor věty „ Chceš říct, že nějaký černoši budou budoucností basketballu? troufl tohle říci dnes v NBA..:-DDD ()

Czexx

Basketbal nebyl vždy záležitostí černochů a takhle to celé začalo. Ten film je přesně takový, jaký měl být, a že Josh Lucas nebyl správnouo volbou? Podle mě odvedl skvělou práci. "Cesta za vítězstvím" mě bavila od začátku do konce, možná proto, že mám pro ty sportovní snímky slabost, ale spíš je to tím, že vedla správným směrem a dalo se jí kráčet svižně bez klopýtání. ()

david666

Teda nic převratného, spíš naopak. Klasická sportovní podívaná tentokrát však bez nějakých výrazných hereckých výkonů a emocí. ()

carAnthony

Opäť film na tému rasová nenávisť s opäť slušným príbehom. Basketbal je môj najobľúbenejší šport, takže som bol zase vo svojom a filmy s podobným príbehom ma napĺňajú takže som si ho znova raz užil. Určite odporúčam aj pre nepriaznivcov tohoto športu! //80%// ()

Kozlowski8

Don Haskins byl prvním trenérem basketbalu, který v USA postavil basketbalové družstvo na hráčích tmavé pleti a s nimi později dokonce vyhrál titul v univerzitní lize...Podobných zfilmovaných příběhů je hodně, avšak málo z nich dokáže tak dobře zachytit psychologické klima, charakteristiku postav, jejich vztahy a pocity. Pro ty kluky z ulice bylo velice těžké zapadnout do kolektivu mezi bílé a snad ještě těžší zkouškou procházeli právě ti bílí, kteří mezi sebe museli černochy přijmout, často jim přepustit místo v sestavě a ještě kvůli nim čelit projevům nevole a nenávisti, které se na družstvo valily. Gartnerův film toto velmi dobře vystihuje. Proto, přestože ve svém příběhu není nijak objevný ani jedinečný a jeho děj je vcelku předvídatelný, je toto velmi dobrý film. 75%. ()

hanzous

... Jedin co můžu dodat k tomuhle filmu je, že doposud se považuje tento příběh Dona Haskinse za nejvetší průlom historie sporu! To mluví za vše!!! ()

Saxos

Budu se opakovat stejně jako tento film. Zázračný trenér sjednotí průměrné sportovce a dovede je k absolutnímu úspěchu. Ano, ono to opravdu funguje i ve skutečnosti. Bohužel také se opakuje, že většinou už v následné sezóně je po zázraku. Rozprodej hráčů, všichni už se na ně připravují, jiný realizační tým, majitel zpychne a dělá kraviny, stejně jako někteří hráči, kteří nezvládli chvilkový úspěch. ()

zaack

Klasický hollywoodský sportovní film, který rozhodně neurazí. Josh Lucas je snad poprvé v kariéře docela sympaťák. Na Samuela L. Jacksona a jeho Coach Carter ovšem nemá ani zdaleka. ()

jcall2bad

Glory Road je dobrý sportovní film. Děj je předvídatelný, ale udržuje si zábavnost. Herci i režie jsou solidní. Chemie mezi členy týmu funguje reálně a jejich interakce jsou vždycky zábavné a přesvědčivé. Ani omylem z něj však nebude klasika, na to je prostě příliš světský. Gartner si většinou hraje bezpečně a když poprvé dojde na myšší dýchání na váš krk, Gartner nespadá do chytlavosti, a taková situace často vynáší. Obecenstvo bude mít Glory Road rádo, a na jeho specifika rychle zapomenou. Favorit je pravdivý příběh o muži jménem Texas Western, který Glory Road poctivě vypráví. Je to důležitá část hnutí za občanská práva v Americe. Pokud si divák z toho filmu vezme znalost toho, co Texas Western udělal roku 1966, pak film splnil svůj účel. ()

Špinič

Len priemerný športový film, ktorý neprináša ani emócie, ani zvraty, vlastne nič, čo by nejakým spôsobom robilo film dobrým. Tiež výber hlavnej postavy sa mi zdá nesprávny, pretože som k nemu skôr cítil negatívny vzťah. Ale kedže basketbal je krásna hra a režisér neplytval cliché momentami, moje hodnotenie ako celku je cca 70%. ()

durkes

Podobne ako filmy Hráči z Indiany, Kouč Carter, Lanári alebo Láska a basketbal, patrí k mojim favoritom, pretože zobrazuje športové majstrovstvo i basketbalový život, ktorý mi je blízky. Nevadí mi, že je trochu naivný a že nakoniec zvíťazíme, lebo to tak má byť. Emócie z víťazstva mi to aj tak nezoberie. Fajn fajn fajn. ()

motyka52

Miluju basketbalové filmy a ještě víc miluju, když objevím basketbalový film, o kterém jsem nevěděl, a ještě o něco víc miluju, když se mi ten film líbí, ideálně moc. Taková je přesně Cesta za vítězstvím. Není to nic novátorského, to je potřeba říct. Černošský tým se v roce 1966 samozřejmě nepotýká jen se soupeři. Viděli jsme to ve fotbalových Titánech nebo v baseballovém 42. Je tam všechno, co čekáte, dopadne to, jak čekáte (navíc je to podle skutečné události, takže o tom můžete vědět všechno, ještě než film začne). Ale je to natočeno dobře, s láskou, v rámci možností se to drží reálií a basketbalové zápasy samotné jsou nasnímané velmi dobře, což nebývá vždy pravidlem. Takže jo. I´m a simple man. I love basketball and I love movies. In this i got both. ()

NikiVai

Velmi dobře zpracovaný film, který přiměřeným způsobem ukázal píli a odhodlání party lidí změnit svůj život a tak trochu i svět. Díky posílám jak lidem, jimiž film  byl inspirován, tak i tvůrcům snímku. ()

PARTYzan

Thak tento film, to je skoro to iste jako Remember the Titans, este aj produkcia je rovnaka, akurat ze toto je o basketbale..Ala aj tak to bol pekny film, ziadne ze nejak by to cloveka rozrusilo, ale zase to ani nuda njeje, a zaciatok je dost rychly, a tak aspon tam vidno jak to v USA vyzeralo pred 40 rokmi..:( Taka disneyovka zlataa...:D ()

barons

Poutavé, Tématické, klady: hudba, herecké obsazení, poselství filmu, atmosféra 60 let zápory: vcelku profláknutý harmonogram děje 75/100 ()

Awesomer

Nejlepší film o basketbalu, jaký se zatím objevil, který je osobitý tím, že je natočen dle skutečných historických událostí a spolupracovali na něm, skuteční aktéři oněch událostí.. Ovšem není to zdaleka jen o basketbalu, ale i o rasové diskriminaci a jedné velké sportovní senzaci. Film se skvělou dobovou atmosférou, která je dokreslována nádherným, dojemným soundtrackem... ()

Duston_Movie

Film s podobnou tématikou ako Coach Carter, lenže tu ide o rasizmus v 20.storočí v USA. Je to plné basketu, čo sa mi páči a aj rola kouča bola celkom dobre stvárnená. Odporúčam.. ()