poster

Drsný časy

 • USA

  Harsh Times

 • Slovensko

  Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • igi B.
  *****

  Tohle je tedy vskutku drsně depresivní, leč velmi sugestivní film. Krátká sonda do pár posledních marných dní jednoho psychopata a jeho kumpánů. Až si teď krátce po shlédnutí říkám, že na nějaký smysluplný komentář si to prostě s odstupem času musím dát ještě jednou. V rámci žánru ale jednoznačně za pět hvězd. Tohle není žádný hollywoodsky klišoidní (rádoby)tarantínovský;-) >čajíček< ...(14.12.2007)

 • Aluska88
  ****

  Americké psycho 2: Drsný časy Patricka Batemana. Aneb Patrick Bateman zase řádí:) Fenomenální Christian Bale a rovněž skvělý jeho nejlepší kámoš Freddy Rodríguez. Oba dva se vydávají na zběsilou jízdu, o níž ani v nejmenším nemohou tušit, jak šíleně skončí. Jimu Daviesovi dala válka pořádně zabrat a tak se nelze divit, že se změnil v často agresivního a neklidného člověka, jemuž se stále vracejí kruté vzpomínky, které mají tendenci se objevovavt zrovna ve chvíli, kdy před ním stojí týpek, jehož by radši neměl odprásknout. Christian Bale dokáže již od Amerického psycha ve svých "psycho" stavech nahodit jeden z těch nejlepších "maniac" výrazů současné herecké generace:) Pohled do jeho prázdných, šílených očí, za nimiž vidíte, jak se to v něm všechno pere a trhá ho to, je nezapomenutelný a znekliďnující.(24.5.2012)

 • Divočák
  ****

  Film snad s nejintenzivnější atmosférou "brzo se něco posere", jaký jsem kdy viděl. Jestli má Harsh Times sloužit jako průvodce po životě amerických mexikánců, tak upřímně děkuju bohu, že žiju tady u nás na klidné Moravě. Bale celou dobu fuckuje, jezí v autě, chlastá za volantem, hulí trávu, občas na někoho vytáhne bouchačku a snad v každé druhé scéně si koleduje o malér. Semtam kolem něj někdo umře, ale on je v klídku, pač už si prošel válkou v "Taškanistánu" a tam už viděl lecos. Chudák Rodriguez jezdí pořád s ním a i když by si měl hledat práci, nechává se jím zlákat ke kravinám a pak musí z průseru tahat oba. A tak se táhne celý film, dokud se něco neposere...(3.6.2007)

 • Radko
  **

  Alkohol, tráva, frajerka a kamoši z mokrej štvrte snáď stlmia spomienky na desivú minulosť bývalého mladého vojaka po návrate do civilu. Vrámci terapie sa túži zamestnať u polície. Lenže tá si ho vyberie zase len na prácu krvavého Ramba v službách zákona, kliesniaceho cesty medzi drogovými bossmi kdesi v Južnej Amerike. Snaha vymaniť sa z desivých spomienok sa bije s perspektívou návratu do pekla, na ktoré chcel zabudnúť. Namiesto toho sa pred ním otvárajú brány psychopatického násilia, rútiaceho sa do pomerne jednoznačného záveru. Ten je naznačovaný už zhruba polhodinu pred koncom, takže o žiadne prekvapenie nejde. To, že ľudia dlhodobejšie slúžiaci v aktívnej vojne si so sebou do civilu odnášajú vyšinutosť je známe v kinematografii už dávno. Častokrát umelecky kvalitne spracované (napr. Lovec jeleňov, Apokalypsa, Olovená vesta). Sympatické na tomto filme je prostredie predmestských periférií a ukázania trávenia voľného času v nich. Vo všeobecnosti by bývalí aktívni vojaci mali po ukončení služby skôr absolvovať na povinnú niekoľkomesačnú terapiu ako vstupovať do policajných útvarov.(10.4.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Tak dobrý film naprosto o ničem jsem už dlouho neviděl. Jim Davis Christiana Balea je nejlépe zahranou nejnesympatičtější postavou posledních let. On by snad strhujícím způsobem uhrál i tříhodinový nehybný pohled do zrcadla. Jeho ztvárnění psychicky nestálého tupého agresivního hovada je nezapomenutelný zážitek. Věřím, že takových lidí je nepočítaně. Sám jednoho takového, bohužel, znám. Škoda jen, že mému oblíbenci nenápadných rolí Freddy Rodríguezovi, poloha jakou má ve filmu výrazně nesedla. Stopáž se také mohla v klidu pokrátit. Jenže ten Bale, ten Bale to táhne neskutečným způsobem...(19.2.2008)

 • - Scéna, kde se setkají Jim, Mike (Freddy Rodriguez) a Darrell (Terry Crews) nakonec přerostla do třicetiminutové improvizace všech tří herců, kterou Christian Bale dodnes považuje za nejzábavnější okamžik jeho kariéry. (Othello)

 • - Christian Bale zaujal Davida Ayera již při tvorbě Training Day, ve kterém se chtěl Bale ucházet o roli. Dal mu tedy přečíst scénář na Harsh Times. Baleovi se líbil a Ayer mu slíbil, že pokud se tento film bude natáčet, tak ho obsadí do role Jima, což splnil. (Othello)

 • - Noel Gugliemi, který hraje postavu Flaco, má na sobě bundu s nápisem "Hector". Ve filmu Rychle a zběsile (2001) hrál právě Noel Gugliemi postavu jménem Hector. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace