Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jim David (Christian Bale), ex-mariňák se po letech v akci vrací na ředitelství losangeleské policie, kde mu nabízejí práci související s infiltrací podsvětí. Bohužel se jím však nechá pohltit a musí sebrat veškeré své síly k návratu ze šikmé plochy. Drsný časy jsou výletem do špinavých losangeleských ulic, království drog, děvek a lidské havěti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (534)

Matty 

všechny recenze uživatele

Christin Bale hraje bastarda, kterého znát a potkat v zastrčené uličce, vypustím duši. A hraje ho sakra dobře. Po Training Day druhé Ayerovo ponoření do ulic zanesených lecjakým svinstvem vůbec nedopadlo špatně, i když mohlo dopadnou lépe. Popojíždění po LA, objevování striktně mužského světa, kecání a chlastání s týpky, kteří jsou všichni uplácáni ze stejného materiálu. Přesně o něm film jako takový je, ale nenechte se zmást. Zdánlivě nedojde během těch dvou hodin k žádné zásadní události, jenže při zpětném pohledu mi došlo, jak hluboko jsem se do toho svinstva zásluhou oné bezdějovosti ponořil. Hezky pomaloučku, lahváč za lahváčem, blbej vtípek za blbým vtípkem a jste v tom až po uši, ani nevíte jak. K Baleově postavě lze chovat spoustu různých emocí, ale pevně věřím, že u každému rozumného člověka bude převládat nenávist. Nenávist a zděšení nad tím, kdo všechno v Americe koketuje s postem strážce zákona. V podstatě smrtelně vážná verze dvou dementních poldů ze Superbad. Drsný časy mají svým způsobem happy end a věřte mi - už dlouho jsem se za něj nemodlil tolik jako v tomto případě. 75% Zajímavé komentáře: Cervenak, Satan, RAiken, Jordan, HAL, MegatroN ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Z tohoto filmu mám hodně podobný dojem jako z jiného Christianova "schízáku" - a to samozřejmě z Mechanika. Co mi přijde podobné je nejen jako obvykle výtečný hlavní představitel, ale tak celkově celá zápletka a ladění - jakési potyčky s minulostí, absence rozumného děje a šokantní pointa v závěru. Drsný časy jsou mojí romantické duši ale přece jen méně sympatické než anorektický nespavý kolega. ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Příliš mělké. Po čase vás ten neustále nasraný a "utržený ze řetězu" výraz Balea začně iritovat úplně stejně, jako to má on v tom filmu - tedy startuje a ani pořádně neví proč. Sice je Harsh Times dostatečně dravý, ale dějově nemá co nabídnout. Drtivá většina věcí je tam na efekt a nedostane se to divákovi pod kůži. Tedy za předpokladu, že má něco nakoukáno a neposadí se na prdel z vysoké koncentrace fucků a syrového feelingu periférie velkoměsta. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Alkohol, tráva, frajerka a kamoši z mokrej štvrte snáď stlmia spomienky na desivú minulosť bývalého mladého vojaka po návrate do civilu. Vrámci terapie sa túži zamestnať u polície. Lenže tá si ho vyberie zase len na prácu krvavého Ramba v službách zákona, kliesniaceho cesty medzi drogovými bossmi kdesi v Južnej Amerike. Snaha vymaniť sa z desivých spomienok sa bije s perspektívou návratu do pekla, na ktoré chcel zabudnúť. Namiesto toho sa pred ním otvárajú brány psychopatického násilia, rútiaceho sa do pomerne jednoznačného záveru. Ten je naznačovaný už zhruba polhodinu pred koncom, takže o žiadne prekvapenie nejde. To, že ľudia dlhodobejšie slúžiaci v aktívnej vojne si so sebou do civilu odnášajú vyšinutosť je známe v kinematografii už dávno. Častokrát umelecky kvalitne spracované (napr. Lovec jeleňov, Apokalypsa, Olovená vesta). Sympatické na tomto filme je prostredie predmestských periférií a ukázania trávenia voľného času v nich. Vo všeobecnosti by bývalí aktívni vojaci mali po ukončení služby skôr absolvovať na povinnú niekoľkomesačnú terapiu ako vstupovať do policajných útvarov. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na fuckujícího Balea, ale pak jsem se aklimatizoval. Po dokoukání furt nechápu, jak mohl vziknout film, kde je hlavní hrdina takovejhle magor. Fakt totální debil. Kdybych byl Freddy Rodriguez, tak bych se z Balea asi posral strachy, co zase provede. Celkově je ten film hodně vydařenej a režijně moc dobře zvládnutej, akorát ty občasné vizuální vychytávky působily trochu prvoplánově. Pokud jste už znuděni současnou filmovou tvorbou, tak tohle vám zasadí tvrdej direkt. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (25)

  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles. Scény z Mexika sa v ňom aj natáčali, konkrétne vo federálnom štáte Baja. Natáčalo sa v decembri 2004 a celý film sa natočil za 24 dní. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Comicsoví kriminálníci od Ayera

Comicsoví kriminálníci od Ayera

21.09.2014

Režisér David Ayer se doteď soustředil na policejní thrillery. Letos ale tenhle žánr výjimečně opouští, a po Drsných časech, Street Kings, Patrole a Sabotage uvidíme jeho tankový akčňák Železná srdce… (více)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Zmodernizované Komando?

Zmodernizované Komando?

20.08.2010

Jeden remake, téměř doslovný, už existuje – ruský Den D. Několik nepřímých bychom také našli – mezi filmy s více či méně podobnými zápletkami by nechyběly 96 hodin či Expendables. O oficiální… (více)

Reklama

Reklama