Drsný časy

Harsh Times

Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Keby cely film nebol tak skvely po hereckej stranke, tak ho ani nedopozeram do konca. Bez deja, bez pointy a bez akejkolvek vypovednej hodnoty... Takze tri, aj to len kvoli Freddymu a Cristianovi...(7.4.2007)

Drsný Bale v Drsných časoch.... Tento film má s filmom Training day spoločného mnoho. Rovnakého producenta a scénaristu, excelentného hlavného predstaviteľa (s tým rozdielom, že Bale oscara nedostal) a prostredie plné rôznych etnických skupín a kriminálnikov. Kto prišiel Baleovi v poslednej dobe na chuť (asi nás je dosť ), nemá čo riešiť. Nemá zmysel rozoberať dej, ani situácie, ktoré sa točia okolo zháňania práce, peňazí a drog a sú stavané tak, aby Bale ešte dlho v našich hlavách rezonoval ako nie veľmi sympatický, psychicky labilný chlapík. Kto nevidel a váha, tak vedzte, že ak sa vám nepáčil Training day, nebude sa vám páčiť ani toto a naopak. Ak ani po tomto nemáte Balea dosť, tak jednoznačne odporúčam jeho neuveriteľné herecké sólo - Mechanik.80%.(9.2.2009)

Ze začátku jsem si nemohl zvyknout na fuckujícího Balea, ale pak jsem se aklimatizoval. Po dokoukání furt nechápu, jak mohl vziknout film, kde je hlavní hrdina takovejhle magor. Fakt totální debil. Kdybych byl Freddy Rodriguez, tak bych se z Balea asi posral strachy, co zase provede. Celkově je ten film hodně vydařenej a režijně moc dobře zvládnutej, akorát ty občasné vizuální vychytávky působily trochu prvoplánově. Pokud jste už znuděni současnou filmovou tvorbou, tak tohle vám zasadí tvrdej direkt.(10.4.2007)

Film snad s nejintenzivnější atmosférou "brzo se něco posere", jaký jsem kdy viděl. Jestli má Harsh Times sloužit jako průvodce po životě amerických mexikánců, tak upřímně děkuju bohu, že žiju tady u nás na klidné Moravě. Bale celou dobu fuckuje, jezí v autě, chlastá za volantem, hulí trávu, občas na někoho vytáhne bouchačku a snad v každé druhé scéně si koleduje o malér. Semtam kolem něj někdo umře, ale on je v klídku, pač už si prošel válkou v "Taškanistánu" a tam už viděl lecos. Chudák Rodriguez jezdí pořád s ním a i když by si měl hledat práci, nechává se jím zlákat ke kravinám a pak musí z průseru tahat oba. A tak se táhne celý film, dokud se něco neposere...(3.6.2007)

• tron

Absolútne nezdieľam nadšené ohlasy. Príbeh o ničom. Takmer doslova. A namiesto toho? Neustála, nikdy neprestávajúca, nonstop spŕška hrubých nadávok a nezmyselného, až desivo samoúčelného násilia. odporný Bale, odporné všetko. S pribúdajúcimi minútami ma to neskutočne vytáčalo a myslel som si, že sa konca hádam ani nedožijem. Nikdy viac.(15.11.2016)

• - Slovo "fuck" a jeho variace zazní ve filmu 296krát, což je v průměru 2,47 fucku za minutu. (Satan)

• - Kvůli financování tohoto filmu režisér David Ayer vypověděl hypotéku na dům. (Othello)

• - Jim (Christian Bale) nosí ve filmu armádní hodinky značky Traser, model P 6600 Type 6 MIL-G. (Jizni Tlapa)