Drsný časy

Harsh Times

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

• cheyene

Řemeslným zpracováním je to dobrý film, David Ayer je totiž zručný režisér a umí dobře vystihnout atmosféru, přičemž se mi zdá, že filmy, v nichž hlavní dvojice jezdí autem, mu jdou velmi dobře, ale u Drsných časů jsem měl jakýsi pocit, že jsem tohle všechno už někde viděl a v lepším podání. Herecké výkony stojí za pochvalu.(2.5.2014)

Tohle je tedy vskutku drsně depresivní, leč velmi sugestivní film. Krátká sonda do pár posledních marných dní jednoho psychopata a jeho kumpánů. Až si teď krátce po shlédnutí říkám, že na nějaký smysluplný komentář si to prostě s odstupem času musím dát ještě jednou. V rámci žánru ale jednoznačně za pět hvězd. Tohle není žádný hollywoodsky klišoidní (rádoby)tarantínovský;-) >čajíček< ...(14.12.2007)

Drsný časy odpadlých gangsterů, jejichž nedostatek řádu, disciplíny i morálky je distancuje jak od "dobrého" světa, tak od pravých mafiánů. Ztracení hoši, kterým zbyli jen oni sami, potažmo velká hromada vrstevníků uhnětených z podobného těsta, roztroušených všude po městě andělů. Nejsem si stoprocentně jist, zda problém filmu pramení ze scénáře, či režie, ale přijde mi, že ději chybí jakási "vyšší" pointa - nějaká událost, či sdělení dávající jednotlivé epizody (o hledání práce, o ukradené trávě, o pařbě v Mexiku apod.) dohromady. Taktéž charaktery nejsou příliš propracované, samozřejmě kromě toho hlavního, jehož šílenství a zuřivost dotahuje Christian Bale téměř k dokonalosti... Zkrátka snímek se mi jeví poněkud povrchní a splachovací, David Ayer jakoby přikládal cestování odnikud nikam, naplněné neustálým fuckováním, příliš velkou váhu, jen z toho (kvalitní) atmosféra ani zábavnost pramenit nemůže. 6/10(6.11.2012)

Vynikající drama, které mě opravdu dostalo. Zásadní roli v tom má Christian Bale, který záběr po záběru konstruuje komplikovanou a psychicky labilní postavu bývalého rangera Jima Davise. Dokáže být sympaťák, za kterého by jste dali ruku do ohně a zároveň nekompromisní svině, která by zabila i vlastní babičku a neztrácí přitom na důvěryhodnosti. Ayer režii zvládá víc než dobře a nebýt pomalejšího začátku tak bych byl bez výhrad. Obrovským překvapením byl pro mě i Freddy Rodríguez, který s Balem celkem obstojně držel krok, za což smekám. Co se týče scénáře tak jeho nejsilnější zbraní je atmosféra a sarkastický pohled na svět. Jednoduše řečeno dokáže pohltit. Perfektní příběh z podsvětí L.A.(23.3.2007)

Christian Bale patří podle mě v jednu z největších hvězd budoucnosti. Bohudík nebo bohužel si vybírá hodně projektů, prakticky se nezastavuje a neustále něco natáčí. Harsh Times jsou filmem jednoho muže, kterého se snaží scénárista, co nejlíp vystihnout, popsat jeho charakter a divákovi ukázat všechny jeho stránky. Ostatní postavy jsou jednoduché a skoro až ploché. Krásná Eva Longoria potěší, ale nic víc. Bale na sebe strhne všechny pohledy a většinu času si budete říkat, že je to muž dvou tváří, ale čím méně času bude chybět do konce bude vám stále více docházet jeho pravé já. Nemohu dát víc než 3* za to, jak pohrdám hlavní postavou, která je vytvořena velmi hezky, ale vymkla se autorům z rukou.(5.7.2007)

• - Spoiler: Film měl Ayer natočit pod nejmenovanou společností, která však chtěla razantní změny scénáře. Například měl film obsahovat několik flashbacků, kdy byli Jim a Freddy ještě děti, film měl být přístupnější s dobrým koncem, ve kterém by Jim přežil a dal svůj život do pořádku. Ayer odmítl a natočil film pod Bauer Martinez Entertainment. (Othello)

• - David Ayer nejdříve uvedl svůj scénář ve scénáristickém institutu v Sundance. Naživo ho předčítal před 350 lidmi a teprve pozitivní ohlasy ho donutily dle něj natočit film. (Othello)

• - Podle Davida Ayera napsal scénář už v roce 1996, krátce po té, co napsal film Training Day. Scénář k tomuto snímku byl částečně založen i na jeho osobních zážitcích. (don corleone)