poster

Drsný časy

 • USA

  Harsh Times

 • Slovensko

  Drsné časy

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2005, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Drsný časy odpadlých gangsterů, jejichž nedostatek řádu, disciplíny i morálky je distancuje jak od "dobrého" světa, tak od pravých mafiánů. Ztracení hoši, kterým zbyli jen oni sami, potažmo velká hromada vrstevníků uhnětených z podobného těsta, roztroušených všude po městě andělů. Nejsem si stoprocentně jist, zda problém filmu pramení ze scénáře, či režie, ale přijde mi, že ději chybí jakási "vyšší" pointa - nějaká událost, či sdělení dávající jednotlivé epizody (o hledání práce, o ukradené trávě, o pařbě v Mexiku apod.) dohromady. Taktéž charaktery nejsou příliš propracované, samozřejmě kromě toho hlavního, jehož šílenství a zuřivost dotahuje Christian Bale téměř k dokonalosti... Zkrátka snímek se mi jeví poněkud povrchní a splachovací, David Ayer jakoby přikládal cestování odnikud nikam, naplněné neustálým fuckováním, příliš velkou váhu, jen z toho (kvalitní) atmosféra ani zábavnost pramenit nemůže. 6/10(6.11.2012)

 • Renton
  ***

  Scénář: David Ayer .. Co máš kurva za problém? Nikdo nikdy nenajde práci v první den hledání… Hodně rozporuplné pocity jsem měl během sledování Harsh Time. Christian Bale je bez diskuzí démon a tyto temné, psychologicky deptané postavy mu jdou na výtečnou. Herecky tudíž film problémy nemá, protože i ostatní role jsou typově dobře obsazeny, jen nedostávají takovou hloubku. Trošku kulhavé je už ale podání panem Ayerem. Více méně vlažná vyprávěnka, která se nedokáže na plno rozpálit, ale i tak je něčím poutavá. Jízda dvou sráčů, kteří hledají práci, rádi pijí, hulí a mezitím poserou, co se dá pobaví, rozklad Jima postraší, jenže těch stěžejních okamžiků není na dvě hodiny zase tolik a hůře napsané pasáže mezi tím táhnou snímek z vyšších pater jen k přízemí. ___ Ti chlapi nejsou gangsteři, jen osamělí, hulící jezdci, co neradi pravidla - tudíž řazení filmu do gangsterek je hodně mimo.. 70%.(14.11.2007)

 • Divočák
  ****

  Film snad s nejintenzivnější atmosférou "brzo se něco posere", jaký jsem kdy viděl. Jestli má Harsh Times sloužit jako průvodce po životě amerických mexikánců, tak upřímně děkuju bohu, že žiju tady u nás na klidné Moravě. Bale celou dobu fuckuje, jezí v autě, chlastá za volantem, hulí trávu, občas na někoho vytáhne bouchačku a snad v každé druhé scéně si koleduje o malér. Semtam kolem něj někdo umře, ale on je v klídku, pač už si prošel válkou v "Taškanistánu" a tam už viděl lecos. Chudák Rodriguez jezdí pořád s ním a i když by si měl hledat práci, nechává se jím zlákat ke kravinám a pak musí z průseru tahat oba. A tak se táhne celý film, dokud se něco neposere...(3.6.2007)

 • akisha
  ****

  Překvapení, které má na svědomí hlavně Christian Bale. Ano, jsme všichni zvyklí, že je to dobrý herec ale tady ztvárnil postavu opravdu odpudivou a stvárnil jí dokonale. Zdatně mu sekunduje Freddy Rodríguez i Eva Longoria v příběhu o jednom zdeptaném mariňákovi, který dostal vysněnou práci policajta. Závěr v autě byl velice působivý, přesto ale věřím, že na podobné téma už existují lepší filmy.(19.10.2008)

 • gogo76
  ****

  Drsný Bale v Drsných časoch.... Tento film má s filmom Training day spoločného mnoho. Rovnakého producenta a scénaristu, excelentného hlavného predstaviteľa (s tým rozdielom, že Bale oscara nedostal) a prostredie plné rôznych etnických skupín a kriminálnikov. Kto prišiel Baleovi v poslednej dobe na chuť (asi nás je dosť ), nemá čo riešiť. Nemá zmysel rozoberať dej, ani situácie, ktoré sa točia okolo zháňania práce, peňazí a drog a sú stavané tak, aby Bale ešte dlho v našich hlavách rezonoval ako nie veľmi sympatický, psychicky labilný chlapík. Kto nevidel a váha, tak vedzte, že ak sa vám nepáčil Training day, nebude sa vám páčiť ani toto a naopak. Ak ani po tomto nemáte Balea dosť, tak jednoznačne odporúčam jeho neuveriteľné herecké sólo - Mechanik.80%.(9.2.2009)

 • - Slovo "fuck" a jeho variace zazní ve filmu 296krát, což je v průměru 2,47 fucku za minutu. (Satan)

 • - Noel Gugliemi, který hraje postavu Flaco, má na sobě bundu s nápisem "Hector". Ve filmu Rychle a zběsile (2001) hrál právě Noel Gugliemi postavu jménem Hector. (don corleone)

 • - Spoiler: Film měl Ayer natočit pod nejmenovanou společností, která však chtěla razantní změny scénáře. Například měl film obsahovat několik flashbacků, kdy byli Jim a Freddy ještě děti, film měl být přístupnější s dobrým koncem, ve kterém by Jim přežil a dal svůj život do pořádku. Ayer odmítl a natočil film pod Bauer Martinez Entertainment. (Othello)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace