Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Death

Je velice tezke zhodnotit tento film. Popravde priznam, ze jsem od neho ocekaval preci jenom vice nebo mozna jsem spise cekal neco trochu jineho. Mezi velke plusy se radi rozhodne zaverecna akcni sekvence, ktera je velice zrucne a realisticky natocena a nekolik dalsich velmi pusobivych scen. K hereckym vykonum take nemuzu byt prilis kriticky. Dost mi ale vadi mnozstvi nudne vaty, kterou na sebe Miami Vice nabalilo. Myslim, ze strihac asi chodil prilis casto na kafe :). Take zaver byl podle me prilis primocary a jednoduchy. Ale asi to byl Mannuv zamer prilis se nepatlat se spletitym scenarem a slozitou psychologii postav, coz je ale alespon z meho pohledu skoda. Slabsi 4*. ()

BuryGol

Přijde mi, že po začátku kdy se na mě sesypalo až moc informací, to pak stálo za průměr. Nudný a někdy i nesmyslný dialogy, příliš dlouhý záběry na jednu nezajímavou věc, klasickej happyend...to mě má jako dostat? Myslím že ne, Time. Asiatky mě moc neberou, ale Li Gong je na svůj věk docela hezká, nutno dodat, že nenamalovaná se mi líbila víc. Ale že měla hrát Isabellu ze střední/jižní Ameriky a přitom je z Číny...tohle mi moc nesedí teda, asi se to dá svést na imigraci. Pro mě je ten film takovej průměr kriminálek, čekal jsem od toho víc. Na to, kolik peněz se do toho vrazilo, se to dalo udělat líp. O dost. ()

HomeAlone

Toto je prvy a dufam posledny film od Manna , ktory som nevedel sustavne pozerat a dopozeral som ho az na druhy krat . Jednoducho ma vobec nechytil a nebavil . ()

ssfan

Film má celkem zajímavý příběh o infiltraci dvou miamských policistů do drogového byznysu s mocným kolumbijským kartelem, vynikající jsou jak Farrell, tak i Foxx. Film má rovněž velmi zajímavý vizuál. Tempo je však docela pomalé, akce taky relativně nic moc, ale celkově se mi to docela líbilo. Avšak vím, že Michael Mann umí mnohem líp. Dám 4 hvězdy, což k těm 72% asi odpovídá. ()

Georgex

Vysoko rozpočtový akční film, který vychází z dnes již z legendárního osmdesátkového seriálu a na kterém jsou investované prostředky patrné, ale co z toho, když to jako celek absolutně nefunguje a při náznaku akčnějších momentů to zazdí střihač, který to vždy v nejlepším nelogicky rychle ustřihl. Neříkám, že ústřední dvojka jsou špatní herci, ale do těchto rolí mi příliš nesedli a jediné, co mě na celém filmu bavilo byl super soundtrack. Moje hodnocení 40%. ()

cyberhawk

Jsem zklaman... Pro me slo o obycejnou detektivku, ktera me dejove absolutne nicim neprekvapila, kazdy krok je odhadnutelny dopredu, a clovek tak nejak tusi, co se bude dit. Co vsak musim vyzdvihnout je hudebni doprovod - zapada do kazdeho okamziku filmu. ()

NALBERTik

Podobně jako Collateral mi tendle snímek přišel zcela precizní. Dalo by se říci profesorsky bezchybný.... Scénu kdy zastřelí toho týpka s rozbuškou sem si pouštěl několikrat, nadhera, nadhera... ()

Luksa

Jak kriminální žánr nemusím, tak tento film miluji. Od druhé poloviny parádní feelingová jízda, s každým dalším shlédnutím stále lepší a podmanivější. Mannův majstštyk. ()

Chise

Já už vím. Je to výbuch. Vizuální zpracování je vskutku nekonvenční. Trochu jsem v tom měla zmatek a působilo to na mě hodně roztříštěně. Nicméně se mi líbily výborně natočené milostné scény (nejsem žádnej úchylák, vážně byly dobré) a Colin Farrell opět dokázal, že je poněkud nedoceněným hercem, který by si zasloužil větší rozlet. ()

ethos

Čakal som niečo oveľa viac, nie túto tuctovú akčnú sračku. Dvoj riadkova pointa natiahnutá na 134 min. To si už radšej pozriem Rýchlo a Zbesile tam sa aspoň na nič nehrajú. ()

bloodvomit

Čekal jsem že to bude hodně slabé, ale až takhle? To je moc. Ze začátku to bylo zábavné, ale pak nastal zásadní propad. Romantické scénky Colina Farrella a "záporňácké" číňanky byly opravdu tragicky nudné a celkově se Colin F. svou roli vůbec nehodil, byl strašně šroubovaný a přepínal... drsňáky prostě hrát asi neumí. Taky by to mohlo být o půl hodiny kratší a vůbec nic by se nestalo. ()

sedm.1

Tak to velké zklamání.Nebudu popírat,že Michael Mann natočil zajímavou a precizní studii z drsného života policistů mezi drogovými pašeráky,ale je to natočené až tak precizně,až je to nezáživné.Spíš než o akční krimi jde o konverzační psycholigický film,u kterého se ovšem nemá divák sebemenší šanci dostat ustřední dvojici pod kůži,neboť ta je skutečně jen nastíněna a jací opravdu jsou a proč dělají to,co dělají nejde pochopit,čímž je pak každému i ukradené,co a proč vlastně dělají.Navíc onu dějovou akční kameru taky zrovna dvakrát nemusím,jde pak o nepřehlednou a tápající podívanou.Celý film je rozvleklý,chvílemi dost nudící a pro mě i naprosto bez adrenalinu.Jdu asi trochu proti názorovému proudu,ale Michael Mann točí netradičně,zároveň ovšem i komerčně,mě se jeho neortodoxní přístupu k zaběhlím formám krimi/akce filmu ovšem nelíbí.Jinak herci ale nebyli vybráni špatně :). ()

FeatherBoy

Film jako takový nebyl špatný. Dobré herecké výkony, hlavně Colina Farrella, ale co mi fakt vadilo byla ta kamera. Nevím jestli to bylo naschvál, ale ta rozcukaná kamera a neustále se kývající záběry, to mě rozptylovalo... ()

ranp

Slušný film, ale Mann už natočil několik lepších. Nelítostný souboj už asi nepřekoná (a ani nevyrovná). Myslel jsem, že tomu dám 4 hvězdičky, ale pak to sklouzlo na 3. ()

Cejny

No tak to bylo moc povedené. Parádní jízda od začátku až dokonce, kde se mi osobně nejvíc líbila finální přestřelka s moc hezky udělanou kamerou. Novodobí rytíři Sonny a Ricky v podání Farrella a Foxxe se do tohoto filmu perfektně hodili. Vše navíc v doprovodu líbivé hudby. (9/10) ()

slovan1

Na dvouhodinovou stopáž poměrně malo energický a strohý děj. Trochu mi to připominalo nudnější Mizery. Akční sekvence... no skoro žádna, ale ta poslední to vynahradila a stála za to. Hudba se mi hodně líbila, byla odlišná od jiných podobných snímku a dobře stínovala atmosféru. ()

insurgentes

Zpočátku to vypadá, že jde o soutěž o nejhoršího bíbra na plátně (fakt, jak sou ty dva oholený, to předčí samotnýho Lafitu...) ale v okamžiku, kdy Farrel bere Li na vyjížďku po moři, se to celé dostává do úplně jiné dimenze: z béčkovýho akčňáku najednou do hustý romantiky a nostalgie, která člověka vyhodí z kolejí způsobem, který ovládá jedině Mann. ()

BMAJTZ

Co na to říct jiného, než, že se mi tahle akční jízda líbila. Jasně je fakt, že ústřední dvojice si hraje na machry přes všechno a některé scény jsou tak vyloženě over the top. Další chybu bych viděl v postavě Isabelly, která je celou dobu víceméně jednou z hlav zločinecké organizace, ale nakonec se z ní stane utlačovaný andílek, který za nic nemůže. Tohle je věc která mě na filmech vadí nejvíce, přerod postav, který nemá dostatečné opodstatnění, kdy si stejně řeknete co by ta postava dělala v budoucnu. Tohle platí právě pro Isabellu, ta se samozřejmě vrátí k zločinu protože nemá důvod toho nechat, ale to už se do toho vrtám až moc. Tenhle film rozhodně není dokonalý a chraň bůh jestli některé policejní akce byť jen zdánlivě připomínají to co zde hrdinové ukazují, ale bojové a akční sekvence vypadají dost reálně takže u mě plus. Sklíčenost postav, kteří si nehrají na Ramby, na mě taky zapůsobila a vůbec celkový dojem z filmu je pozitivní. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)